ACON / Bratislava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: ACON

Příspěvek od Acon » 29 srp 2008 20:33

Mark Levinson píše:Ty racky vypadají bytelně, teď jsem si všimnul, že stojí na třech nohách. Na kolik to příjde?
spýtam sa. Ak si dobre pamätám, tak cca 25-30t SKK 3 podlažia.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 29 srp 2008 20:54

Ja viem, že si všetci môžete pozrieť ich stránky, ale nech ne vlákno o nich kompletnejšie.
Najmenší model, profi monitor A723:popis tu
ObrázekObrázek
O niečo väčšie A823, niektorí členovia mali tú možnosť u mňa na grilovačke (asi zaktualizujem vlákno aj s foto)Popis tu
Obrázek
To isté ako A823 len v stĺpovej ozvučnici je model Arcus Popis tu
ObrázekObrázek
Pre tých, čo oblubujú analitický a veľký zvuk sú tu veľké profi monitory A1134, alebo stĺpy s väčším basákom A1334 Popis tu
ObrázekObrázekObrázek

Na jeden príspevok je to aj dosť. Pokračovanie v ďalšom.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 29 srp 2008 21:34

Ja som pôvodne pásol po stĺpoch A1334, ale nakoniec som skončil pri vtedajšej vlajkovej lodi značky ACON, modeli DIVUS. Síce už bol na svete prvý pár súčasnej vlajkovej lodi, ale to je nad moje sily :(
Takže vstup do High Endu síce začal už modelmi A1134 a A1334, ale model Divus už patrí k špičke aj svojim designom.Kompletné info
ObrázekObrázek
kompletnejšia galéria
Medzistupeň medzi Divusmi a Ultimami je Acon MENHIR. Tzv. duálna aktívna reprobedňa, kde je basák hnaný výlučne tranzistorovým zos, no výšky a stredy sa dajú variabilne prepínať podľa hud. žánru a vlasných preferencií na lampové zosilňovače. Tento design nechytil ani mňa ani majiteľa spoločnosti a tak sa zdá, že tých pár párov sa stane raz zberatelskou raritou. Na foto z posluchovky sú takto duálne postavené tie Divusi, len elektronkové zos. sú mimo bedni.Kompletnejšie info.
Obrázek
Ana záver momentálna vlajková loď Acon ULTIMA 4. Trazistory pre basáky, elektrónky pre výšky a stredy. Pre mňa zatial neprekonaný zážitok s počúvania hudby.Info tu
ObrázekObrázek

Všetky reprobedne sú poháňané firemným predzosilňovačom Acon SCA 12R MKII. Komplet info
Obrázek
Obrázek
A to všetko je v mojom prípade napojené do siete cez sieťový filter ALF8 MKII. Kompletné info
Obrázek
Obrázek

Počul so zatial prototyp ďalšej novinky, pracovne pomenovanej "Malé Ultimy". Veľkosťou by to byť niečo medzi Divusom a Ultimou. Basový menič zostáva, výškový a stredový budú nové. Rád by som, ale nemôžem sem vložiť foto, to by sa dobré vzťahy asi rýchlo pokazili. Aj tak to existuje len v takej provizórnej (aj keď prepočítanej) ozvučnici. Môžem povedať, že ak sa mi doteraz zdal zvuk Divusov čistý a priezračný, po posluchu new projektu som mal pocit ako keby Divusy hrali z kazeťáku so zapnutým Dolby B. O podaní priestoru už ani nehovorím. Ako keby kapela vstúpila pomedzi bedne bližšie ku nám.

P.S. Celá táto moja realizácia v tomto vlákne má jediný účel: stručne predstaviť výrobcu mojej zostavy. Snáď sa nájde aj pár ľudí, čo to pochopia ako prezentáciu vlastného ega, no pre ich informáciu - na to som si už zvykol a skutočne mi to je jedno.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing » 29 srp 2008 22:06

Je to super Olegu, díky za pěkné představení jednotlivých modelů a hlavně za ty parádní fotečky *palec*

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 29 srp 2008 22:35

Snáď sa podarí zorganizovať nejaká návšteva u výrobcu a pribudnú aj nejaké iné, než moje kladné dojmy. Viem, že nesadnú každému. Síce to nechápem... :D
Ak bude záujem, dajte vedieť, zistím vhodný termín.

Homer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homer » 30 srp 2008 01:09

Pěkné fotky a hlavně krásné bedny, zvláště Divus MkII a Ultima 4. Na fotkách sice nevypadají až tak krásně, ale ve skutečnosti jsou krásné... jednou bych si přál mít doma Divus MkII!

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 30 srp 2008 11:12

Tvoj vývoj skončil zaujímavo, no celkom logicky. Raz by som chcel mať doma STAXy :)

Homer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homer » 30 srp 2008 12:41

Ty STAXy jsou z hlediska místa a financí dočasné řešení toho, jak poslouchat kvalitně hudbu za celkem rozumné peníze. Mým budoucím cílem jsou ale aktivní sloupovky a z toho, co jsem měl zatím možnost slyšet, bych si pro sebe jako konečné řešení právě představoval Acon Divus MkII nebo něco podobného.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 30 srp 2008 14:19

STAXy považujem za referenčnú značku. Nie, že by som pochyboval o rovnakej kvalite iných značiek, no tak ako ma svojim zvukom chytil Acon, tak ma medzi slúchadlami dostali práve Staxy. Samozrejme, tie ozaj hrajúce sú cenovo dosť vysoko, no kde sa na to hrabe klasická zostava v podobnej cene.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 30 srp 2008 21:33

Klobouk dolů. *palec*
líbí se mi hrozně povídačky o koberci,chlapci by se měli podívat do profesionálních studií a hledat tam koberce. :)
Jinak dost lidí co znám tak přešlo nebo přechází na STAXe. Zajímavé.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 30 srp 2008 21:51

profi štúdiá potrebujú hladieť aj na údržbu.Mixáž prebieha zasa s monitormi na blízku vzdialenosť a potom, ak nedokážem akusticky zatlmiť podlahu, vyrovnám to stropom. BVA má jednu stenu sklenú, podlaha je dlažba, všade sklené vitríny a spravilo to pár akustických panelov na stenách. Kto tam bol, vie, že je to na dané podmienky akusticky celkom zvládnuté. Rozhodne teda nie tak ako táto, ale to je o inom.

Bunik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bunik » 10 lis 2008 13:00

Člověk se na ty obrázky podívá a musí se zamilovat. Takhle bych si představoval svoji konečnou. Mít Divus či dokonce Ultimu doma, to by bylo něco!
A jestli vypadají ve skutečnosti ještě líp a hrajou jak se o nich píše... Ještě to tak zažít na vlastní oči a hlavně uši.
Jednou, až vyrostu, tak si je koupím. Otázka je jestli vůbec.
A co, oželím auto (spíš dvě), stejně jenom znečišťuje ovzduší, místo busem budu jezdit na kole, jíst budu krekry a nakupodvat v sekáči dokud...se mi nesplní můj sen.

Je dobré si stanovit cíle. Hned má člověk pocit, že to vše má nějaký smysl. :D

Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: ACON / Bratislava

Příspěvek od Acon » 04 lis 2012 23:12

po čase len doplním...
Ultima prešla upgrade a výsledok je ULTIMA 4 MkII Tu je popis a tech.údaje
Obrázek

Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: ACON / Bratislava

Příspěvek od Acon » 04 lis 2012 23:20

Ako posledný model pribudla "malá" Ultima, presnejšie Ultima X
Tech. popis časom zrejme pribudne sem. Zatial len toľko, že basák je čisto tranzistorový (poháňaný tranz. zosíkmi) a stredy + výšky sú tzv. hybridné, tzn. že poslucháč si môže zvoliť, či chce "počúvať" tranzistory, alebo elektrónky. A to každé pásmo zvlášť. Ako vieme, sú žánre, ktorým pristanú fľaštičky a sú také, ktoré lepšie znejú na tranzistoroch. Ešte by sa dalo uvažovať technicky a to, čo viac skresluje, alebo prifarbuje... Do toho sa púšťať nejdem. Tie bedne sú pre hifistu milujúceho hudbu. Mne sa ich zvuk či elektronkový, alebo tranzistorový páči náramne.
Obrázek

Odpovědět