Ambient / Praha

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Re: Ambient

Příspěvek od qwerty500 » 20 úno 2009 14:26

NAopak, já jsem z Hifi začal taky nedávno a to tím že nejdřív jsem si koupil v bazaru jetýho technicse a pak teprve návštěvou HiFi studia ve snaze vytunit něco co se vytunit nedalo :P a za puldenní asistence pana Bricha jsem se někam nasměroval a pak jsem doma přemýšlel na Internetu hledal a v Hifi poslouchal a nechal si radit a strávil opravdu nemalí čas ve studiu. Pak jsem mohl odejít a vybrané sestavy koupit na NETU nebo si vytvořit záruku servisu, poradenství dá se říct na telefon a plně ochotného prodejce který zapujčí spoustu kabelů abych mohl doma dolaďovat.
Ale kolik lidí postupuje stejně jako já? to, že se zavedly tyto platby asi o něčem svědčí, nemyslím si že by to někdo dělal jen proto aby si přividělal nějakou kačku navíc. A vtom studiu mají tak velký výběr, že nejsem nucen jezdit kvůli tomu do Prahy, nebo do Ostravy.
A když už se nekdo zase specializuje na nějaký systém, které dané studio nemá tak ví co chce a tam to hledá.

Já jsem sice z jiného oboru, ale s tím samým problémem (e-shopy) se potkávám u zákazníka taky. příjde, vyzkouší a pak na rovinu řekne, že si to objedná na internetu, že to mají o 100,- levnější. takže až tímto spůsobem kamenné obchody zkrachují tak si budeme opravdu jen vybírat očima na e-chopu a doufat že daný produkt, který mi přišel a nevyhovuje kvůli detailu který neni viděť sice mohu vrátit, ale s nákladem na dopravu a skaženou náladou, že zase bude čekat až mi pošlou něco jiného a budu trnout jestli na dalším zboží neobjevim jiný zádrhel který mi vadí.

Nejsem bohááááč, musím živit rodinu a polatky v poslechovce mi nevadí *sunglases*

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 20 úno 2009 15:58

Pokud je návštěva ve studiu k něčemu, tak bych možná ještě nějaký poplatek oželel. Aspoň bych si s klidným svědomím mohl říct, kolik zaplatím za rozšíření obzorů. Když si chci vychutnat zajímavé víno, taky je možné využít ochutnávky, která je často placená.
Problém spíš nastává u těch normálních obchodů. Ať nechodím daleko, tak i u těch s elektronikou. Setkávám se s tím, že mi tam často nejsou schopní říct vůbec nic, co bych nevěděl, respektive co bych očima neviděl. A na diskuzích na netu se tím pádem dozvím víc, než v obchodě. Pak mi přijde logické se na ten obchod vykašlat a koupit rovněž na netu.
Problém hifi je, že je to velmi specifická oblast, kde můžu hodiny číst názory a diskutovat a to hlavní nezjistím. Jak to hraje? Dokud tedy případný dopředu jasný a neskrývaný poplatek bude pro mě v rámci dobrých mravů, nemám s tím problém. A pokud to takto má Brich, tak to může být známka pouze toho, že v HK to stojí s hifi za houby. Byly dlouhé roky, kdy to tak nebylo. Přístup první hodiny zdarma věnované zjištění situace mi přijde právě OK. Pokud se tady ale mluví o 4000Kč, tak nevím jak dlouho bych tam musel chodit, aby mi to přišlo únosné.
Při té příležitosti bych rád upozornil na velkou věc, kterou je možnost najít zde na fóru člověka, který je ochoten pozvat domů neznámého jedince a ukázat mu výsledek svého hifi snažení. Bude to fungovat do té doby, než se začnou vyskytovat první případy časově opožděných návštěv bez přítomnosti původního hostitele. V tomto směru mám vždycky trochu obavy psát o tom, co mám doma. Naštěstí je to hnojačka ;)

qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwerty500 » 20 úno 2009 16:27

...tak s těma návštěvama bez hostitele to je opravdu nemilé. Já jsem v Britku opruzoval (v tom dobrém slova smyslu) snad čtrnác dní a dohoda byla jasná , poslechnu, zaplatím a při nákupu odečteno v plné výši.

Já sám jsem byl takto spokojen, věnovali se mi, obskakovali a já si vybíral a dělal přehled.
Já sám mám třeba problém v tom, že když jedu a zastavím na benzince kvůli potřebě, tak si tam aspoň koupim žvejkačky, protože jsem si v lidských podmínkách ulevil, umyl ruce a neofouklo mě při tom. prostě mi poskytli službu i když prvotní princip benzinky je abych si tam natankoval.

Jó když jedu natankuju a zapaltim, tak si někdy dám i kafe zdarma (a to ho moc nepiju) nebo bonbon u pokladny.

boxer

Re: Ambient / Praha

Příspěvek od boxer » 22 říj 2013 23:12

Byl jsem tan párkrát s odstupem času delších i kratších úseků. Nicméně pan Patrik Navara je "svůj" člověk.

Žije si svůj soukromý zákopnický život. Má svůj pohled na svět a na hifi zcela neotřesitelný a nevšední. Není však sám. Jsou i jiní prodejci hifi a jsou taky "svý".

Pan Navara je ale zcela a velmi znalý problematiky hifi a ví co je a není ok. To že má některé značky víc rád, je u každého.
Pokec s ním je jistě minimálně o zajímavém a nevšedním zážitku.
Určitě to stojí za to se u něj objednat na kukačku a zažít si to, parking neparking. Kousek od něj zastavuje "mastná tyč".

fox
Kontaktovat uživatele:

Re: Ambient / Praha

Příspěvek od fox » 23 říj 2013 11:13

O tom nemá cenu diskutovat. Jiný pohled na to bude mít zaměstnanec a trochu jiný živnostník, který se musí tvrdě starat o své živobytí. Je pravdou, že spousta zákazníků je vyčůraných až,až. Ale taky znám jednoho prodejce, který radí zákazníkům: " Běž si to někde poslechnout a já ti to potom prodám se slevou."
Znám ze svého podnikání situace, kdy jedu za zákazníkem, provedu zaměření stavby, vypracuji rozpočet. Ten ho potom vezme, obejde jiné prodejce a kdo mu dá lepší cenu, od toho to vezme.

Odpovědět