Ambient / Praha

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
boxer

Ambient / Praha

Příspěvek od boxer » 06 úno 2009 12:02

Mnoho let stále stejné mrtvé webové stránky pana Navary v Ambiente.
Nyní jsem se kouknul.Je tam změna a docela zajímavá.
Aktuální ceník:
konzultace, hodina – 30 eur
návrh, strana – 70 eur
instalace, hodina – 70 eur
servis, 10 minut – 10 eur

http://www.ambient.cz/

Mih
Kontaktovat uživatele:

Re: Ambient

Příspěvek od Mih » 06 úno 2009 13:40

Ten člověk snad žije na jiné planetě nebo přinejmenším v jiné zemi...Ale když někdo zaplatí, že?
Sebevědomí mu nechybí, to se musí uznat.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 úno 2009 15:52

No dnes jsem si všiml,že StudioLine se přestěhovalo zpět na Husitskou.

No a hned první co uvidíte:

Poslech poskytujeme jako placenou službu za 350.- Kč / hodinu /osobu. Termín poslechu je třeba si předem rezervovat na telefonu:

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 07 úno 2009 21:37

Nechci se nikoho zastávat, ale k tomu "A" je potřeba také říct "B".
Na stránkách jsou uvedeny důvody, které vedly majitele ke zpoplatnění poslechových hodin a přestože s tím jako zákazník nesouhlasím, je to obchodníkovo právo a jeho přístup k zakázníkům.

Osobně by mi přišlo trapné někoho "zneužít" k několikahodinovému poslechu, vybrat si zboží a pak jej objednat jinde přes internet. Naprosto chápu, že za vyšší cenou zboží stojí nájmy prostor, platy zaměstnanců i prostředky vložené do předváděných produktů. Pokud to někdo nechápe, je to smutné a taky se může stát, že za pár let nebude kde poslouchat na vlastní uši, neboť slušné Hifi studia budou zlikvidovány o pár korun levnějším internetovým prodejem.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 úno 2009 21:51

Já chápu,že je mnoho lidí,kteří zneužívají poslechového času hifiprodejce a pak si buď nevyberou (což je ok) a nebo si vyberou a pak objednají jinde,což je už na svědomí či peněžence toho dotyčného.

ALE-....

..nemohu si pomoci,ale kdyby takto postupovali všichni,tak by jsi mohl platit určitý obnos za:

- zkoušení oblečení či bot
- vybírání knih v knihkupectví, sortimentu v prodejně s potravinami,
- při vybírání a hledání třeba CDčka v prodejně
a pod.
Vždy je možnost chuti si vyzkoušet a pak si nevybrat.

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 08 úno 2009 00:28

Máš pravdu boxere, jak jsem psal, taky se zpoplatněním nesouhlasím, jen jsem chtěl upozornit na zbývající část textu, aby informace o zpoplatnění nebyla vytržena z kontextu.
Je docela možné, že takovýto přístup povede postupně k nezájmu lidí o studio tohoto typu s placenými službami a nakonec i ke krachu nebo k přehodnocení postoje majitele k placení poslechu.

qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwerty500 » 18 úno 2009 23:33

Zase to berte tak , že ta elektrika co se při poslechu propálí taky něco stojí.
V Briteku v Hk to mají podobně s tím, že první hodina zdarma, další placené, ale to co zaplatíš na poslechu ti v plné výši odečtou od ceny zboží které si u nich zajoupíš. *thumbs up* což si myslím je naprosto ok.

boxer

Příspěvek od boxer » 19 úno 2009 19:55

V prodejně XYZ je taky rozsvíceno a topí tam či klimatizují. A vstupné neplatím.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend » 19 úno 2009 20:30

qwerty500 píše:Zase to berte tak , že ta elektrika co se při poslechu propálí taky něco stojí.
V Briteku v Hk to mají podobně s tím, že první hodina zdarma, další placené, ale to co zaplatíš na poslechu ti v plné výši odečtou od ceny zboží které si u nich zajoupíš. *thumbs up* což si myslím je naprosto ok.
Tak jestli toto je naprosto ok a zda se ti i postup firmy Ambient jako ok, tak pro mne to je proste nehoraznost a takovy prodejce u mne vzbuzuje absolutni neduveru a nezajem. Tohle se snad muze stat jen v cesku. Aby prodejce, ktery z pohledu zakaznika te ma prilakat, projevit ochotu a snazit se pomoci v rozhodnuti pri nakupu, udelat prvni a posledni pro tvou spokojenost, si nechal zaplatit za tuto samozrejmou sluzbu, bez ktere ani kvalitni obchod nemuze byt zrealizovan. To si asi pani majitele spletli druh podnikani. To je uz jako v tech podelanych bankach, kde se staraji o tve vlozene ( prevedene ) penize a za sluzbu s nema kseftovat si jeste nechavaj platit (otevreni uctu,vedeni uctu,uzavreni uctu,vyber od prepazky,vyber z bankomatu) to je smesne. A ze si koupim pak neco nekde jinde, no a co. Treba mne tam nabidli neco vic a treba to stejny, ale tam vedeli jak se maj o zakaznika postarat. O tom prece obchod je, o preferencich a rozhodnutich.

boxer

Příspěvek od boxer » 19 úno 2009 20:39

davidhighend

*offtopic* *offtopic* *offtopic* *offtopic*

penize a za sluzbu s nema kseftovat si jeste nechavaj platit (otevreni uctu,vedeni uctu,uzavreni uctu,vyber od prepazky,vyber z bankomatu)

Nejlepší je poplatek za uložení peněz na účet. *hura* *bravo*

mario kempes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mario kempes » 19 úno 2009 20:52

*offtopic*

To mi hovor. Asi pred 3 rokmi som si chcel v zasratej Slovenskej sporiteľni vložiť peniaze na stavebné sporenie a bosorka chcela za to niečo málo cez 100.-Sk.

qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwerty500 » 19 úno 2009 21:41

...tak srovnávat bankovní poplatky a ve svém spůsobu pronájem poslechové místnosti mi příjde jako to s těmy jabkama a hruškama.
Nevím boxere čím se živíš ty, ale v denšním světě e-shopu si myslím, že přežít s kamenným obchodem a plati rostoucí nájmy a ceny elektřiny se musí někde podepsat.
Týden budeš hudebně hostit klienta, předvádět sestavi, propálíš elektriku a on si objedná pak zboží na e-shopu. tak z čeho bude ten obchod žít? KAždý zhání vše co nejlevněji, takže si myslím že když utratím za poslech 4.000,- které mi pak odečtou od sestavy tak je to OK.
Jak by jsi chtěl pak poslouchat různé kombinace sestav za statisíce v e-shopu? 14 dní na zápůjčku s možností vrátit v neporušeném obalu?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend » 19 úno 2009 22:25

Hrusky s jabkama tady motas ty. Jakypak pronajem prostoru. To je obchod jako kazdy druhy, tak z toho nedelej neco extra jen proto, ze se tam prodava ne treba druh zbozi jako je v Tescu ci Hypernove. To platis i tam, kdyz jdes koupit neco na zub a pak si ten cas straveny s kosikem nechas odpocitat u pokladny. To je vazne legracni. A hudebne hostit klienta, to je presne, to je to co se od dobreho prodejce ceka. A jeste k tomu zachazet s nim jako v bavlnce. Protoze on si treba neco koupi hned a nebo ne a casem vrati a koupi vice. Ale tobe to asi nevadi. Tak plat. Rizika nakupu pres internet spousta lidi zna. Od dodaci lhuty, pres pripadnou kamenitou rekklamaci, odeslani zbozi nazpet, cekani na vymenu apd. Kamenny obchod bude mit vzdy spoustu vyhod oproti nakupu na netu. A v pripade kvalitnich muzikusu to plati dvojnasob.

qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwerty500 » 20 úno 2009 12:01

to jde spíš o to jestli chceš nakupovat a nebo jen v tom studiu testovat jak co hraje aby jsi měl přehled. A pro tyto případy je podle mě normální si za takovouto službu zaplatit. když jsi se chceš projet autem tak jseš do autopůjčovny a ne za prodejcem. ten ti udělá taky předváděcí jízdu zdarma , ale když se tam objeví š po druhé nebo potřětí že schceš ještě pět hodin povozit tak asi taky nepochodíš.
Ale srovnávat HiFi studio s nějakým krámkem na boty to je trochu ujetý. i v tom Hifi studiu za běžnou návštevu a prohlídku čehokoliv neplatíš.
Až v okamžiku kdy chceš propálit elektriku, a zabrat poslechovku.

Ale jak píšu, já s tímhle problém nemám. já šel do Briteku nakupovat a se službou jsem byl maximálně spokojen. co jsem zaplatil na poslechu - odečetli v plné výši od zboží. Odvezli ke mě domů a vynosily až do 2 patra.

Až budu jednou chtět novou soustavu tak budu rád že obchod udržěl a můžu si tam jít zase spoustu nových modelů poslechnout a vybrat.

Samozřejmě na druhou stanu chápu ty, kteří nechtějí nakupovat a rádi by si jen poselchli a rozšířili svůj přehled. těm se samozřejmě platit chtít nebude.

Chcete nakupovat , nebo jen poslouchat???

Tomíček
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Tomíček » 20 úno 2009 12:44

to qwerty500

Nezlob se, ale nemohu s Tebou souhlasit. Poslechové studio si zřizuje prodejna, která chce ukázat případným zájemcům, jak který aparát hraje a dobře ví, jak mocný prodejní nástroj k uskutečnění obchodu to je.
Pokud dopředu nepočítal s "propálením" elektriky a "zabráním" poslechovky, jak píšeš, tak se do toho neměl pouštět.
Vím, zní to trochu tvrdě, ale za tím si stojím.
Shodou okolností jsem nedávno ve dvou studiích byl a díky známosti se na toto téma zavedla řeč. V obou případech se majitelé vyslovili v tom smyslu, že jakmile by zájemce chtěli takto "zkasírovat", otočí se ve dveřích a vícekrát ho (a jeho případné známé) již neuvidí. Považují tuto "službu" za samozřejmost. V kterém studiu si myslíš, že si koupím další kousek
do mé sestavy?

Píšeš - chtějí nakupovat nebo si jen rozšířit obzor? Mrkni do historie tohoto a dalších hifi fór. Pokud se vyskytl nějaký nováček, který se laicky ptal na radu, jaký koupit zesík, bedny.., co dostal za odpověď? Jdi a poslechni si ve studiích, jak co hraje, aby se jeho názor aspoň trochu utřídil. Kdyby tak postupovali všichni prodejci, jak by dopadl? Po jedné dvou návštěvách by už nikam nešel a nakonec koupil nějaký šit z Profitu a s největší pravděpodobností by byl zklamán a ten pravý svět hifi by se mu vzdálil hodně daleko.
Tvoje zkušenost s Britekem - v pořádku, beru. Ale uvědom si, že Ty jsi už relativně zkušený a jdeš do oblíbeného studia
víceméně nakoupit. Pak OK. Ale u začínajících, nebo méně zkušených ( a myslím, že jich je tu dost) je to krok do pekla.

Odpovědět