Analogservis

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Re: Analogservis

Příspěvek od STUDIO_ESO » 22 zář 2014 13:11

heretic píše:Mě, coby laika, jen udivuje, že něco takového může spáchat profi výrobce, navíc japonské provenience..:o
Takhle se, svého času, dělaly všechny věci... Lampy se tak často dělají dodnes, ostatně proč ne, při jednoduchém zapojení to může být celkem v pořádku...

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 22 zář 2014 15:32

STUDIO_ESO píše:Teď jsem opravoval spálený konec MARSH A200s, ... Josef
Takový zesilovač se může také pokazit? ;)

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 22 zář 2014 16:07

PMA píše:
STUDIO_ESO píše:Teď jsem opravoval spálený konec MARSH A200s, ... Josef
Takový zesilovač se může také pokazit? ;)
10 let fungoval dobře, pak ho pán prodal a za 14 dnů bylo hotovo. Proč, to netuším. Ani nechci, hrál jsem si na opraváře, ne na soudce :-).
Ale když je talent, může dokonce i atomová elektrárna poletovat nad Evropou. Při dostatku invence lze zařídit téměř cokoli.

J.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 22 zář 2014 21:21

Je pravda, že někteří nadějní jedinci dokážou odrovnat úplně všechno :D

Heretic:

ano takhle se dělalo když ještě nebyli plošné spoje. Samozřejmě byli firmy a jedinci kteří to dokázaly udělat a vše pěkně vyvázat a uspořádat, že to byla paráda.
Pájení pint to point tedy součástka na součástku se používá dodnes v Hi-Fi nebo u muzikantských aparátech s elektronkami. A u jednoduchého zapojení to má i výhody.

Příkladem rozumného zapojení je třeba Audionote Kit:

Obrázek

Nebo můj oblíbený Fender Super Reverb (omlouvám, že to není Hi-Fi):

Obrázek

Jinak také nemám často na stole Vintage stroje jako byl Sansui a i když to vypadalo celkem děsivě tak v zapojení jsem nenašel nic špatného a ani naměřené výsledky nebyli pohoršující. Dokonce kupodivu to má i slušnou spolehlivost co jsem si četl na forech. Nicméně mnoho lidí nechápe jednu podstatnou věc a to, že je to Vintage. Existují jedinci, kteří to budou pořád srovnávat s dnešními výrobky a tvrdit jak to hraje atd. Každému říkám, že rád opravím pěkný starý stroj, mám radost když to funguje, hraje ale na vážný poslech to prostě není..!!

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 24 zář 2014 20:01

TAB píše:Naměřené grafy:

1KHz/85W rms se zkresůením 0,053% THD+N (graf + sinusovka)
Obrázek
Tohle je "klasický" problém komerčních vintage zesilovačů ze sedmdesátých a osmdesátých let. Přechodové zkreslení (stejně vysoké spektrální čáry do nekonečna) byť je 0.053%, tak je VELMI slyšet. K tomu ten mizerný odstup síťových násobků, zhoršující se s výkonem. Tohle "slyším" už z obrázku :D

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 24 zář 2014 23:36

Pane kolego, souhlasím i nesouhlasím :D

To co popisujete je způsobené z velké části měřením na mé zvukovce. Proto tedy řeším nové vybavení a to bohužel není vůbec nic levného :(
Ale i tak bych ten Marantz nechtěl mít doma na normální poslech..

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 25 zář 2014 07:56

Ano, zvukovka je možná varianta problému. Nechci Vás strašit, ale násobky sítě bývají velmi často chybou metody a dražší karta by je nevyřešila, spíš porozumnění, kudy se uzavírají smyčky a tečou zemní proudy při měření. Ale ten les vysokých harmonických asi karta nedělá, to je jistě projev zesilovače, právě ten slyšitelný projev.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 25 zář 2014 10:37

Ano měl jsem tam problém se zemnícími smyčkami a ten les harmonických je z velké části věc zesilovače. Vzhledem k tomu ale že mi blesk oddělal PC včetně zvukovky Esi Julie tak chci řešit měření od začátku a trochu profesionálněji, protože bez věryhodných dat se člověk nikam neposune..

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 22 pro 2014 22:34

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 04 led 2015 14:17

Do nového roku 2015 přicházím s novým prototypem elektronkového předzesilovače. Jeden ks už i využívá spokojeně zákazník v Hradci Králové.
Zapojení je jak jinak ve tř. A, předzesilovač obsahuje také např. symetrické výstupy a je sestaven z velmi kvalitních součástek. Zajímavostí je propracované DO hlasitosti pomocí relátek, které je mnohem lepší než jakýkoliv potenciometr at už třeba Alps. Podrobné informace a měření budou k dispozici později..

Frekvenční char. : 10Hz - 170.000Hz / -2dB
Odstup sign. šum : 88dB/ 1,0V měřeno bez filtru
Max. výstupní nap.: 15,00V RMS (10Hz - 170KHz)
Příkon: 40W/230VAC/50Hz
Elektronky: 2x 6N30P (ECC99)
Výstupní imp.: 600 Ohm (XLR)
Vstup: 4x RCA
Výstup: 2x RCA nebo 1x XLR

Váha: 12kg
Rozměry: 435 x 380 x 130mm

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 01 dub 2015 23:43

Rád bych vám představil nové nebo vylepšené stránky na kterých najdete aktuální fotky z oprav. Další fotky samozřejmě budou přibývat. Také přibyla nová sekce v které naleznete postupně nabídku nejpoužívanějších elektronek.

http://www.analogservis.cz/

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 02 dub 2015 16:50

Krásný zesilovač Pioneer M90a velice těžko dostupný mi přišel na opravu s vadným napájecím zdrojem spolu s předzesilovačem c90a. Nejen vzhledově pěkný ale i konstrukčně velice dobře provedený s poměrně vysokým výkonem a nízkým zkreslením. Po opravě byl otestován na širokopásmových reprosoustavách Fostex, které jsou velice detailní a musím říci, že to hrálo úžasně. Majitel koupil rozhodně dobře *2thumbsup*

Obrázek

Vice na http://www.analogservis.cz

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 07 kvě 2015 09:50

Rád bych se připomněl, že jsem po měsíci opět zpět v ČR a tak se můžete na mě obrátit v případě, že se vám porouchal váš přístroj nebo ho potřebujete upravit či postavit nějaký audio komponent na míru.

A protože jsem na vás myslel i v zahraničí udělal jsem pro vás fotku HiFi bazaru ve Vietnamu :)

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 21 zář 2015 23:08

Pod dlouhé odmlce mám dobrou zprávu pro všechny příznivce kvalitních elektronkových komponentů a zejména ti co máte rádi zvuk zn. Audio Note.

Nyní budete mít možnost zakoupit krásné a hlavně hotové sestavy Audio Note Kit vč. 5 leté záruky. Samozřejmostí je i pozáruční servisu a sestavení sestavy na přání zákazníka. Jako první bude možné zakoupit tyto modely:

Audio Note L1 - integrovaný předzesilovač s EL84 33.600Kč
http://www.ankaudiokits.com/l1el84.html

Audo Note EL84 - Single Ended Monoblocks 63.000Kč
http://www.ankaudiokits.com/EL84-MonoBl ... ifier.html

Audio Note L2 - Linkový předzesilovač L2 31.000Kč
http://www.ankaudiokits.com/l2line.html

Audio Note L2 phono - Linkový předzesilovač se špičkovým MM phonem 43.000Kč
http://www.ankaudiokits.com/PQpre.html

Audio Note L3 - linkový předzesilovač s XLR výstupem a výstupními trafy EI core 51.000Kč
http://www.ankaudiokits.com/l3linemk2.html

Podrobnější informace, produktové listy a měření bude na strákách www.analogservis.cz časem dostupné. Také bych rád uspořádal nějaký workshop tedy prezentaci a poslech komponentů Audio Note Kit. Vzhledem ke kvalitě součástek a provedení jsou ceny více než zajímavé a tak je se na co těšit *2thumbsup*

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 22 zář 2015 08:56

TAB píše: Také bych rád uspořádal nějaký workshop tedy prezentaci a poslech komponentů Audio Note Kit. Vzhledem ke kvalitě součástek a provedení jsou ceny více než zajímavé a tak je se na co těšit *2thumbsup*
Tak to by bylo zajímavé.

Odpovědět