Analogservis

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
TAB
Kontaktovat uživatele:

Analogservis

Příspěvek od TAB » 05 lis 2013 22:30

Rád bych všem představil nový oficiální web, který najdete na http://www.analogservis.cz .
Analogservis jak už z názvu vyplývá jsou stránky, kde každý z Vás může najít pomoc při potřebě oživit, opravit nebo vylepšit jakýkoliv výrobek spojený s audiotechnikou.
Provádím servis Hi-Fi zesilovačů, gramofonů, phono zesilovačů a veškeré s tím spojené techniky včetně třeba kytarový zesilovač pro muzikanty.

Zejména se soustředím na servis elektronkových zesilovačů a částečně i prodej náhradních dílů.
Pokud máte jakýkoliv problém s Vaším aparátem nebo potřebujete třeba poradit s instalací a výběrem rád Vám pomohu.

Kontakty:

web: http://www.analogservis.cz
email.: info@analogservis.cz
tel: +420 777 299 176

TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: Analogservis

Příspěvek od TAB » 10 lis 2013 22:02

Obrázek

Představuji Vám sluchátkový zesilovač HP 100. Tento model byl postaven na zakázku pro p. Vaňáčka, který do té doby vlastnil zesilovač Edgar SH1 se sluchátky AKG 701 pro které měl být i nový zesilovač postaven. Po delším rozmýšlením padla volba hybridní konstrukci, která využívá na vstupu operační zesilovače OP627 a v koncovém stupni tranzistory BD139 - 138 zapojené jako diamond buffer. Tím je dosaženo vysokého výkonu i do sluchátek s nízkou impedancí bez většího zkreslení.

Sluchátkový zesilovač HP100 je možné postavit ve dvou variantách. První levnější verze obsahuje operační zesilovač OPA134 a řízení hlasitosti pomocí modrého Alpsu.
Dražší verze je osazena špičkovými konektory AEC, operačními zesilovači OPA627, MKP kondenzátory Solen a řízení hlasitosti je provedeno švýcarským řadičem (atenuátor) ELNA (DACT). Ostatní součástky jako elektrolytické kondenzátory Panasonic, konektory Neutrick, relátka Takamisawa jsou společné pro obě verze stejně jako nepájívá oboustranná maska s plátováním mědi 0,75um.

Napájení sluchátkové zesilovače je provedeno samostatným symetrickým zdrojem, který se skládá z toroidního transformátoru Talema a celkovou filtrační kapacitou o velikosti 24.000uF. Zdroj P100 je propojen se zesilovačem pomocí symetrických XLR konektorů Neutrick a je upraven pro případné spojení s phono zesilovačem PH 100.

Technická data:

Frekvenční char.: 9,00Hz – 220 KHz / -3dB (při výkonu 1,0W)
Zesílení: 3,3 x
Odstup S/Š: 106dB
Max. výkon: 1,0W (9,00Hz – 220KHz při zkreslení THD+N 0,006%)
Zkreslení THD+N: 0,006%

Vstupy: 1x RCA
Výstupy: Jack 6,3mm + 1x RCA

Rozměry: 160 x 160 x 55mm
Váha: 3kg

Záruka: 5let (doživotní záruka pro model HP 100 SE)

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 10 lis 2013 22:10

Tento týden se k nám dostal na opravu CD player Denon DCD- 500AE z obchodu Japan Vinyl Shop. Po naší opravě mohou opět zákazníci při výběru své černé placky poslouchat hudbu jako kulisu..

Obrázek

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 11 lis 2013 12:49

TAB píše:Po naší opravě mohou opět zákazníci při výběru své černé placky poslouchat hudbu jako kulisu..
Jednalo se o opravu nebo modifikaci přístroje? Nebo je tento entry Denon natolik super, že to přehraje gramofon?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 11 lis 2013 12:58

Jednalo se o opravu. Cd přehrávač ve zmíněném obchodu je pouze pro poslech hudby jako kulisa. V žádném případě nemůže tento entry model konkurovat dobrému gramofonu s kvalitní přenoskou.. Je ale pravda, že při opravě jsem se díval jak je přístroj dělaný a co všechno by šlo uvnitř udělat. Vzhledem k jednoduchosti, dostatečnému prostoru je tam možností dost.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 19 lis 2013 21:07

Pár dalších fotek sluchátkového zesilovače HP100 + zdroj a nějaké měření.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Umělá zátěž 25ohm. Výkon 1,0W na frekvenci 10KHz. Operační zesilovač OPA134.
Obrázek

Umělá zátěž 25ohm. Výkon 1,0W na frekvenci 52KHz. Operační zesilovač OPA134.
Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 19 lis 2013 21:17

Neosazená deska s attenuátorovým přepínačem DACT.

Obrázek

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 20 lis 2013 11:19

Vypadá to pěkně udělaný. Ale to měření, co má ukázat? Výkon je na sluchátka strašně vysoký, spíš by to chtělo měřit při 1 mW, napsat, co je na vstupu (předpokládám taky sinusovka ;-) ). A spíš měřit obdélník a šum...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 20 lis 2013 15:03

petrL píše:Vypadá to pěkně udělaný. Ale to měření, co má ukázat? Výkon je na sluchátka strašně vysoký, spíš by to chtělo měřit při 1 mW, napsat, co je na vstupu (předpokládám taky sinusovka ;-) ). A spíš měřit obdélník a šum...

Jo pěkné to je. Má to být čistá práce a to se snad i povedlo. Hlavně mi šlo o zvuk abych měl něco co pro mě a pro ostatní bude taky hrát otevřeně a trochu muzikálně jako lampy..Ano je to vysoký výkon. Jedna z podmínek byla dostatečná výkonová rezerva v širokém frekvenčním pásmu a aby zesilovač mohl pracovat jak s nízkou tak i vysokou impedanční zátěží sluchátek.

Měření jsou různá a metody také. Samozřejmě, že mám i změřené chování při nižším výkonu. Měření při pouze 1mW nevím co by mi ukázalo ale šum mám změřený samozřejmě také včetně zkreslení různých zkreslení..

panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od panda » 22 lis 2013 17:34

TAB píše: Měření jsou různá a metody také...
Nepochybně. Jakou užitečnou informaci lze získat z ukázaných sinusovek ?

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 22 lis 2013 21:05

Panda:

Snad jsem to napsal už jasně několikrát a sám jsi schopný z uvedené sinusovky vidět, že bez deformace a viditelného zkreslení to přenese velký výkon tod vše. Já nechápu co vás tak žere. Normálně běžný výrobce když otevřete jeho nějaký prospekt tak téměř nic nenapíše natož aby ukázal nějaký graf protože prostě asi ví že moc lidí tomu nerozumí tak na to kašle..

Až postavím další ks tak data uveřejním celé neb mám doma analogové vybavení a až ted mi přišla zvukovka Esi z kterou už můžu pomocí Arty změřit a průběhy uložit a prezentovat...

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 24 lis 2013 00:41

Úspěšně opraven koncový monoblok značky Audio Analogue model Donizetti.

Obrázek

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 20 pro 2013 00:13

Rád bych představil další nový projekt, který jsem dostal za úkol. Klient měl pár dílů ze stavebnice předzesilovače Audionote L3, který chtěl zkompletovat a to bez výstupních transformátorů. Stavebnice Audionote L3 se vyrábí nebo dodává s výstupním transformátorem na EI plechách nebo je možné mít vyšší verzi s double C core. Já jsem měl možnost před několika měsíci slyšet verzi s EI plechy a elektronkami 5687. Zvuk byl příjemný ale trochu stažený bez velké otevřenosti kterou znám u lamp. To ale podle mě dělá výstupní transformátor, protože vždy když jsem slyšel jakýkoliv preamp s trafem tak jsme měl stejný pocit.

Výzva tedy byla přijata a postupem času jsem se pustil do stavby. Byl jsem ale omezen zadáním a to, že preamp by měl mít stejný vzhled jako AN, stejné nebo podobné rozměry a taky finance byli dost omezené takže se stavělo s tím, že podle výsledku se pak postaví na základě nějakých zkušeností lepší verze.

Z původního kitu AN L3 jsem měl zdrojovou část a desku předzesilovače. Tím, že jsem nemohl použít výstupní trafa jsem nakonec zvolil svoje zapojení s dvěma zseilovacími stupni kde druhý stupeň je katodový sledovač s výstupním kondenzátorem. Součástky jsou pájeny na spodní straně DPS metodou point to point tedy přímo na sebe jako za starých časů :). Elektronky jsou výborné 5687 Generals electric, ovládání hlasitosti je provedeno pouze základním potenciometrem a to modrým Alpsem. Celý zesilovač je v podstatě prodrátován postříbřenými kabely v teflonové izolaci.

Po sestavení jsem předzesilovače jsem provedl základní měření a porovnal později s měřením originálního kitu vyšší verze AN L3 s double C-Coure. Naměřené výsledky ukazují lepší odstup signál/šum o cca 20dB tedy 10x méně a vyšší výstupní napětí. Zvuk jsem nemohl porovnat ve stejný den a tak nemohu mít správný nebo přesný názor nicméně myslím, že u mého zapojení je slyšet více prostor a detail.

Parametry:

Fr. přenos: 50Hz – 200KHz/ -1dB (2,0V RMS)
22Hz – 500KHz/ -3dB (2,0V RMS)

Zkr. THD+N: 0,1% ( 200mV RMS, v pásmu 20Hz – 32KHz)
0,49%(1,00V RMS v pásmu 20Hz - 32KHz)
1,0% ( 2,00V RMS, v pásmu 20Hz -32 Khz)

Odstup signál/šum: cca 99dB (v pásmu 20Hz - 32KHz)

Max. výst. nap. : 2,00 V RMS

Parametry originálu

Zkr. THD+N: 0,1% (1,00V RMS, v pásmu 20Hz - 32KHz)
0,1% (1,70V RMS, v pásmu 20Hz - 32KHz)

Odstup signál/šum: cca 81,6dB ( v pásmu 20Hz - 32KHz)

Max. výst. napětí: 1,70V RMS

Nějaké foto ze stavby + měření:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Měření THD+N:

Obrázek

Měření THD+N(originál):

Obrázek

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 20 pro 2013 13:00

Jaký je převod těch traf? Možná je srovnatelný s řízením hlasitosti trafem. Tam vyžadují dlouhé zahoření, několik set hodin minimálně.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 21 pro 2013 16:42

petrL:

Co by se mělo zahořovat?

Preamp L3 v mém podání nemá výstupní trafa. Ve stavebnici od ANK záleží jaké je použito trafo s kterým pak souvisí i převodní poměr
Originální trafa AN mají jiný poměr než od ANK...

Pokud budete mít zájem někdo mohu postavit na zakázku ještě lepší L3 verzi se symetrickým výstupním trafem od Japonského výrobce Hashimoto.
Je to velká kvalitní pecka s ruční výrobou. Plus počítám už i s elektronickým přepínáním vstupů a trochu lepší topologií.

přikládám obr. spodní části preampu, (pájení point to point) a trafa Hashimoto .:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět