Elektro Křižíkova

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Mik3cuk
Kontaktovat uživatele:

Elektro Křižíkova

Příspěvek od Mik3cuk » 05 čer 2009 18:44

Jaké máte zkušenosti s touto firmou? Křivdí televize prodejci? Nebo je to s touto firmou tak špatné?

info: http://www.ct24.cz/vysilani/2009/06/05/ ... erne-ovce/

WWW:
http://www.elvie.cz/

lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektro Křižíkova

Příspěvek od lachim » 06 čer 2009 08:14

mik3cuk

nekřivdí. pán je prostě "smolař".
pdobných příhod seženěš spoustu.

Man5on
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Man5on » 16 úno 2010 15:45

V Elektru Křižíkova jsem před měsícem kupoval minisystém Denon za 15 tisíc.
Objednáno přes jejich formulář na netu, komunikace přes e-mail standardní,
zboží přišlo obratem. Mohlo by se zdát, že je vše v naprostém pořádku, ale...
Po převzetí 3 ks krabic (repro + zesik + cd player) na poště a vybalení doma
jsem se zarazil při prohlížení daňového dokladu. Zboží inzerované a kupované
za cenu 15.000 Kč bylo rozepsáno na 12.000 Kč + 3.000 Kč balné a poštovné,
což je jednak daňový únik pro stát, ale to by mi bylo tak nějak šumák, problém
pro mne může však nastat, pokud budu zboží 3x reklamovat a vznikne mi nárok
na vrácení kupní ceny. Dostanu tedy jen 12.000 Kč! Prodejce jsem tedy
kontaktoval s tím, že chci nový daňový doklad na plnou cenu, že jinak zboží
vracím v zákonem stanovené lhůtě 14 dní. Bylo mi řečeno, že ať klidně vrátím!
Po takovém jednání se oprávněně obávám, jestli by mi vůbec nějaké peníze
vrátili, nebo aby mi nevrátili těch 12.000 Kč. Denon jsem si tedy nakonec
nechal, hraje jak víno, snad si nebudu časem rvát vlasy. Každopádně s
Elektro Křižíkova nikdy více!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 úno 2010 18:30

já jsem v elvii kdysi ve výprodeji koupil sloupy PSB. když přišly, zjistil jsem, že jeden výškáč je pokrčený. na můj mail, ve kterém jsem je o tom informoval, mně sdělili, že to muselo vzniknout cestou a ať to reklamuju u pošty. na mou námitku, že to asi těžko bude vina ČP, když byl výškáč pod ochrannou mřížkou a celá bedna ještě v polstrovaném přepravním obalu, mi odepsali, ať jsem rád že jsem rád, protože mám slevu (nikde nezmiňovali, že výprodej je z důvodu poškození zboží), a že jestli jim to pošlu zpátky, tak to nepřevezmou.
v podstatě mi zbývalo jen bedny naložit a vyrazit 400km na trošku ručnější vyjasňovačku.
vzal je ode mě známý, kterému to nevadilo, takže na to nakonec nedošlo, ale elvii NEBRAT.

santru
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektro Křižíkova-špatná zkušenost-kradou !

Příspěvek od santru » 02 bře 2010 19:07

[b]ELEKTRO KŘIŽÍKOVA-TAKY ŠPATNÁ ZKUŠENOST- *headbang* [/b] Zaplatil jsem zálohu na zboží v 06/2008. Když jsem po třičtvrtě roce chtěl zpět,jelikož zboží nedodali,začali se cukat,že smlouvu dodrží a zboží dodají. Já po roce koupil jinde,nebudu poslouchat přes sluchátka,když mám nový AVR! *hura*
Oni na to,že nikde žádný termín napsaný nebyl a kdy si to vyzvednu! Najednou! Že mám jet kamsi do skladu firmy a skladníkovi doplatit 15tis abych zboží vyzvedl tam! ! ! Já tam byl,žádný sklady tam nejsou,vysmáli se mi tam,prodejci...Přitom mají na stránkách "doprava zdarma po celé ČR" tak proč? ? ? Nakonec nereagovali na doporučené dopisy! A ani na platební rozkaz od soudce ! ! ! :cry: Tak nevím ,co je to za spravedlnost,co je to za jednání ! ! ! A to už sem tam nakupoval před tím a jakž takž. je to svinstvo... Nepřebírají poštu!

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 02 bře 2010 20:08

Vezměte veškerou korespondenci s touto firmou a navštivte Obchodní inspekci ve Štěpánské. To, že probíhá soud, neznamená, že by praktiky této prodejny neměly být prověřeny a případně finančně ohodnoceny. Mimochodem, byl podán proti platebnímu rozkazu odpor? Pokud ne, navštivte příslušný soud, odd. výkonu rozhodnutí a požadujte naplnění platebního příkazu. Jestliže odpor podán byl, nechal bych se zastupovat pěkně drahým advokátem u soudního jednání.
Mimochodem, co to byl za zázrak elektroniky že byla požadována záloha předem?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 02 bře 2010 20:17

Pro Obchodní inspekci je též případ popisovaný výše nickem Man5on, týkající se rozdílné ceny na netu a u dodaného zboží. Jasné porušení zákona na ochranu spotřebitele.

svata
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svata » 06 bře 2010 19:35

Stejná zkušenost,účet rozseknutý na zboží a balné.....Upomínám se o zaslání záruky od cca poloviny prosince roku 2009 do dnešního dne mi nedošlo nic.Prý zásilku poslali a tu jsem si nevyzvedl.Všechny ostatní zásilky mi došly a stále docházejí,věřil bych že se mohla někde ztratit.Ani přes mou osobní snahu na poště nic nebylo.Gol byl, když mi řekli ,že mě několikrát žádali o čísla repro,ať jim je pošlu, že mi znova pošlou záruku.Aha-tak záruku poslali -nevědí čísla.Zásilka se ztratila,Pak, že mi na druhý den posílají vyplněnou záruku(v lednu) do dnes nic nedošlo,asi si ta pošta ze mě dělá srandu,ze všech koutů republiky mi pošta chodí jen z křižíkove NE.záhada?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 06 bře 2010 21:02

Tohle může fungovat jen u nás. Opravdu bych to nenechal být, lidi většinou nevědí kam se obrátit, na tohle většinou spoléhají šibalové v obchodu. Jen je´mi divné že mají kamenný obchod, ten je snáze postižitelný. Lidi nekašlete na to !

petrix99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrix99 » 07 bře 2010 18:56

Jsem zamestnance firmy zde propirane, dnes jsem komunikoval s panem Svatoplukem Petrem, ktery zde napsal prispevek jako SVATA, musim napsat ze jsem na sveho spolupracovnika, ktery s nim jednal byl nastvany, takhle se zakazniky nejedname, proto jsem trochu zapatral. Pan tady tvrdi, ze i kdyz si zbozi vyzvedaval osobne byla na fakture je rozepsana doprava a zbozi zvlast, prislo me to divne, fakturu jsem si vyhledal a je tam pouze cena 39.000 za zbozi. K tomuto pribehu chci podotkout jeste tolik:
Pán si u nás v poslechovém studiu kde strávil poslechem cca dvě příjemné hodiny vybral reproduktory, během hodinky jsme mu ze skladu přivezli nové, které zaplatil, po nějaké době volal, že s nimi není spokojen, jestli by jsme mu je vyměnili za jiné, vybral si repro AE, protože je pán z Ostravy, kde sídlí dovozce AE firma Tykon, pan Svatopluk Petr si je vyzvedával tam a ty staré nám zaslal nazpět poštou. Protože zboží se vyzvedával osobně, doprava a kompletace účtována nebyla. O jejich stavu při vráceníse nebudu bavit, protože na tom už nezáleží, každopádně jsme je prodávali s 10.tisícovou slevou a nový zakazník byl upozorněn že se jedná o již použité zboží.
Myslím si tedy že z naší strany to byla velká vstřícnost. A myslím že pan Svatopluk Petr by se za lež měl omluvit
Jinak k čemu takováhle vlákna jsou když je na nich možné beztrestně lhát.

Petr Sedlak
Elektro Krizikova

svata
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svata » 07 bře 2010 20:15

Bohužel musím reagovat i zde,To co píše pan Sedlák s koupí a výměnou je pravda,Vrátil jsem repro ve stavu v jakém jsem je vybalil -tohle je špatný pokus mě shodit-na veškeré věci jem opatrný ať už stojí 10 nebo 39tisíc korun.Na komponentech mám dodnes slídy na display z opatrnosti.Navíc bych podotknul, že jsem ze slušnosti ani nechtěl zpět rozdíl v cenách repro (cca 5tis.)bral jsem to jako půjčovné i když by mi teoreticky nemělo být účtováno.Tohle jsem vytahovat nechtěl.K faktuře:mohu zde zveřejnit kopii faktury za komponenty, kde se nachází cena za zboží i za dopravu,20+5 tis.faktura za repro byla v pořádku.Byl bych nerad, kdyby se toto forum zahltilo korespondencí mezi mnou a Vámi p.Sedlák.Tohle je má pravdivá zkušenost s Vaší firmou-tohle nemůžete popřít.Pokud máte zájem pokračujte v mailu.K záruce- bombardoval jsem telefonicky Vašeho kolegu už od konce prosince,a dodnes mi nic nepřišlo.Náhled Faktury mi mailem poslal ale odběratel byl vyplněn jako AAA maloobchdní odběratel už to samo vypovídá jak na svěřené úkoly Váš kolega reagoval.A i ten mi přišel po mnoha urgencích.O tom že v telefonu se mnou hovoří s plnými ústy jídla jsem mohl také pomlčet ,ale připadá mi to VELMI nedůstojné takhle jednat se zákazníky,mám toho na srdci dost ,myslím že tohle by mohlo stačit.Opakuji znova stejně jako v mailu já si nikdy nevymýšlím ani nepřekrucuji skutečnosti-není to mým stylem,Pokud se mne snažíte shodit, že jsem Vám jakýmkoliv způsobem poškodil repro je to LEŽ.Já mám svědomí čisté.Svata.

petrix99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrix99 » 08 bře 2010 00:12

Takze pokud se tu objevila dalsi faktura kterou pan Svatopluk myslel, mel to napsat a ne michat hrusky a jablka. Po precteni jsem si samozrejme nasel fakturu k reproduktorum. Za to se mu omlouvam, toho jsem na rozdil od jinych zde schopen.
Druha vec reproduktory poslane panem Petrem zpet jsou dle dokladu prodany jakou pouzite se slevou 10.000, pokud nekdo repro ma a pak je posle zpet je ferove aby dalsi zakaznik na to byl upozornen a dostal na to slevu, nejsme firma, ktera je prodava jako nove, jinak v dokladu o prodeji je poznamka ze byla poskozena horni hrana reproduktoru, o tom jestli to udelal pan Petr nebo ne nemam dukaz.
Treti vec oznaceni na fakture jako AAA maloobchodni partner, je dostacujici pro kohokoli, navic protoze na repro davame zaruku 80 mesicu, ktera je vyznacena na fakture i pri pristim prodeji je to vyhodou. Pokud nekdo chce vyplnit jmeno nebo firmu a pri nakupu o to pozada neni to problem.
Ctvrta vec je dph, dph nase firma plati z cele castky na fakture, nejen ze zbozi, ale i z dopravy a dalsich sluzeb, takze nechapu, na cem muze jit o danovy unik.
Pata vec je ze danove zakony, pozaduji rozepsani zbozi a sluzeb, takze pokud je celkova castka vcetne dopravy a sluzeb, nevidim problem na jejich rozepsani.

Petr Sedlak

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 08 bře 2010 08:27

Pane Sedláku, uváděna cena na Netu se musí shodovat s cenou na faktuře, jinak jde o klamání spotřebitele a v případě reklamace i šizení. Požadovat také za dopravu a balné vyšší cenu než obvyklou také není právě košer...

petrix99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrix99 » 08 bře 2010 12:08

Cena uvedena na fakture se shoduje s cenou na internetu, kde je napsano, ze cena je vcetne dopravy, PHE, takze opravdu nevim kde je problem a danovy unik.........

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 08 bře 2010 12:19

Problém to je. Cena výrobku je věc jedna a doprava druhá. To mi jako vrátíte např. při opakované reklamaci cenu uvedenou na netu? Ne, budete tvrdit, že doprava je za 3t.
A jakou tedy máte cenu na obchodě? Pokud stejnou, tak by mělo být uvedeno - Doprava zdarma.

Odpovědět