Enigma High Fidelity Audio / Zvolen

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Enigma High Fidelity Audio / Zvolen

Příspěvek od EnigmaPK » 15 led 2014 14:03

Zdravím hifi verejnosť. Rad by som Vám predstavil novú spoločnosť s hifi štúdiom - Enigma High Fidelity Audio, ktorá sa v roku 2013 rozhodla priniesť na slovenský trh niečo nové.
Niektorí z Vás nás určite už zaregistrovali na výstave HES 2013 v Bratislave, kde naša zostava s reproduktormi Focal Stella Utopia EM mala tú česť byť ocenená 1. miestom návštevníckej ankety v kategórii najlepší zvuk výstavy.

Značky v zastúpení:
Focal
T+A
Thorens
Wireworld

Ďalšie ponúkané značky:
Onkyo, Canor, Stark, Heco, Magnat, StandAudio, Schwaiger

Podrobnejšie informácie nájdete na webstránke enigma-audio.sk, ktorá je však stále vo fáze vývoja :) alebo na FB.

Predajňa Zvolen
Obrázek

Výstava HES 2013
Obrázek

Všetkých Vás zdravím
Peter

peter
Kontaktovat uživatele:

Re: Enigma High Fidelity Audio / Zvolen

Příspěvek od peter » 17 led 2014 21:08

gratulujem *2thumbsup*

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnigmaPK » 18 led 2014 10:46

Dakujeme velmi pekne a samozrejme tesime sa na vsetkych nadsencov, ktorí nas pridu pozriet do nasej predajne vo Zvolene. Budeme urcite pravidelne pre vas robyt testovacie a porovnavacie akcie a pravidelne budeme o nich informovat na forach, nasej web stranke a nasom FB. Prineste si kludne vlastne nahravky, ktore mate napocuvane ci uz na CD, LP, USB. Nebranime sa aj vasim zrealizovatelnym napadom. *2thumbsup* Vsetkych vas pozdravujem a prajem pekny vikend. Peter

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnigmaPK » 27 led 2014 13:59

Slúchadlá Focal Spirit One, ocenené cenou EISA "mobilné slúchadlá 2012-2013", sú teraz k dispozícii za novú, zníženú cenu 149,00 € s DPH (pôvodná cena 239,00 € s DPH).
Dostupné v bielom, červenom a čiernom farebnom prevedení.
Obrázek

EISA recenzia na YouTube

milan20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan20 » 29 led 2014 15:15

Po historickom úspechu spoločnosti Enigma High Fidelity Audio na výstave Highend Slovakia 2013, som netrpezlivo čakal, kedy otvoria svoju predajňu vo Zvolene. Už na výstave v Bratislave sa mi zvuk v ich expozícii veľmi páčil, preto som očakával špičkový zvuk aj v ich domácich podmienkach a hneď na úvod musí, dodať, že očakávania sa naplnili. Po srdečnom zvítaní s majiteľom, sme sa usadili na pohodlnej pohovke a začali sa oddávať víru hudby. Hneď na úvod sme vyskúšali nižší model z dielne T+A PA 1260 R s prehrávačom CD 1260 R. Ako repro-sústavy boli zapojené Focal Electra 1028 Be. Z množstva donesených CD som ako prvé vyskúšal Musica Nuda - Complici

Obrázek

Ako prvé ma prekvapil na dané podmienky neskutočný prestor s veľmi dobrou lokalizáciou. Ženský vokál ma prirodzenú farbu a aj kontrabas bol prítomný v celej svojej veľkosti. A rozlíšenie, aké predviedla táto zostava sa len tak nevidí ani v oveľa vyššej kategórii. Úplne ma šokoval prejav Berýliových výškových reproduktorov - expresivita bez agresivity, detail a prirodzená farba zvuku.
Po vypočutí niekoľkých skladieb som čakal, ako sa Electry s T+A predvedú pri náročnejších nahrávkach. Ako ďalšie CD som mal pripravené Ikuko Kawai - The New World

Obrázek

Veľmi dobrá nahrávka huslí s orchestrom dobre ukáže slabé aj silné stránky aparatúry. Po vypočutí pár skladieb som bol milo šokovaný, ako dobre si dokáže malý integrovaný zosilňovač T+A PA 1260 R poradiť s veľkým orchestrom.
Po tomto predkrme som sa o to viac tešil na prezentáciu reproduktorov Focal Scala V2 Utopia, zosilňovača T+A PA 3000 HV a prehrávača MP 3000 HV.
Ak som predchádzajúcou zostavou bol nadšený, tak táto ma úplne dostala. Ešte presnejší zvuk, neskutočná dynamika a mikrodynamika a plná suverenita nad akoukoľvek nahrávkou. Ale jedno ma prekvapilo najviac a to farba nástrojov. Ako keby som ani nepočúval tranzistorový zosilňovač, ale špičkový elektrónkový zosilňovač, ale s dynamikou a suverenitou špičkového tranzistora. Čo nahrávka, to balzam na dušu,len privrieť oči a počúvať.

Veľká ochota majiteľa sa prejavila aj tým, že som namiesto plánovaných dvoch hodín zostal počúvať takmer štyri hodiny. Keď som sa lúčil, bola už dávno tma a hodiny ukazovali čas, keď mal byť obchod už dávno zatvorený. S takým to ústretovým prístupom som u nás na Slovensku ešte nestretol. Všetka česť. Na záver pridávam ešte niekoľko fotografií z posluchovej akcie.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Alfik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfik » 29 led 2014 22:35

Krásný pohledný zákoutí pro potěchu oka.

Nějak si nevzpomínám, že bych někde viděl, natož slyšel, spojení dojčefranc, T+A a Focal.

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnigmaPK » 31 led 2014 14:43

Je to naozaj velmi zaujimava kombinacia. Jednoznacne si ju treba vypocut, ale uz teraz podla rekcii zakaznikov a aj navstevnikov HES 2013 je jasne, ze si najde vela priaznivcov. Stacilo mi mlcky sledovat tvare ludi pri posluchu. Ocividne tuto kombinaciu skusalo velmi malo ludi, ak vobec niekto. :) Smozrejme, nerad by som vynechal kabelaz Wireworld, ktora sa tiez podiela v nemalej miere na konecnom vysledku a je dost prekvapive, ze sa im (ako aj T+A) v nasich koncinach zatial nedostava patricne uznanie, pricom vsade vo svete ziskavaju ocenenia, uznania a obdiv v roznych cenovych hladinach, ktore tito vyrobcovia ponukaju.
Male upozornenie na zaver. Je prudko navykova.

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

T+A zase bodovalo

Příspěvek od EnigmaPK » 26 úno 2014 16:28

V druhej polovici februára Weka nakladateľstvo udeľovala odovzdanie cien slávnostného hlasovania pre HIFI zariadenia roku 2014. Dosiahli sme štyri prvé miesta, štyri druhé miesta a jedno tretie miesto, a ako čerešnička na torte je tiež ocenenie za "Značka roku 2014". ;-)
Obrázek

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnigmaPK » 26 úno 2014 17:05

12 mesiacov po vydaní našich prvých T+A HV produktov, zavádzame tri nové špičkové komponenty z tejto rady.

Obrázek

Predzosilňovač P 3000 HV
Obrázek

Koncový zosilňovač A 3000 HV
Obrázek

Zdroj PS 3000 HV
Obrázek

peter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter » 08 dub 2014 19:34

Dnes som pri krátkej návšteve Zvolena nachvíľu navštívil predajňu Enigma - doporučujem ! páni .... ten Dire Stratis znel naozaj úžasne !!! *bravo* T+A + Focal

EnigmaPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EnigmaPK » 09 dub 2014 13:36

Ďakujeme za uznanie. *thumbs up*

EnigmaMJ
Kontaktovat uživatele:

Septembrová posluchová akcia s radou Focal Chorus 700

Příspěvek od EnigmaMJ » 03 zář 2014 12:20

Obrázek

Počas celého mesiaca september Vás všetkých srdečne pozývame do nášho showroomu vo Zvolene, kde si môžete vypočuť modelovú radu Chorus 700, ktorá si svojim zvukom, dizajnom a cenovou dostupnosťou získava svojich priaznivcov.

Budeme radi, ak si so sebou prinesiete aj svojich obľúbených hudobných interpretov a samozrejme, tí ktorí budú mať záujem, aj vlastné komponenty, či reproduktory na porovnanie.

Chorus 700 predstavuje štvrtú generáciu, pri ktorej si Focal dal za úlohu modernizáciu referenčných reproduktorov, ktorých kvalita, jedinečný zvuk a renomované technológie sú dostupné čo najväčšiemu počtu audiofilov. Pri zachovaní DNA predchádzajúcich modelov rady Chorus, nová generácia Chorus 700 má prednosti v dizajne a kvalite v súlade s dnešnými očakávaniami: pozoruhodný audio výkon a klasickejší dizajn.

Obrázek

Odpovědět