Excelia / Chrudim

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
boxer

Excelia / Chrudim

Příspěvek od boxer » 29 pro 2008 23:37

Dlouho,velmi dlouho jsem sliboval H.Ročkovi,že ho opět přepadnu a poslechnu si u něj po delší době nějaké bedniska.Když mi to stále nevycházelo,přisly mu Diabla a když mi psal,že za cca dalších pár týdnů budou Scaly,počkal jsem.

Dnes se mi uvolnil po dlouhé době jeden den a po domluvě jsem na 1O hodinu byl v Chrudimi před Excelií.Odjížděl jsem zpět krátce po půl 3 odpoledne.Byli jsme sami dva a tak času bylo docela dost,aniž by někdo "otravoval a kecal".Předesílám,že se mi moc zpět nechtělo a touto cestou chci poděkovat Honzovi za příjemný den.
Kdo to v Excelii nezná,jedná se o rodinný dům a poslechovka je v podstatě velký normální obývák (odhaduji něco kolem 4,5m x 8m x 2.8 m.) Kromě sedačky,stolku a pracovního stolu s PC jsou jediným ,ale o to důkladnějším akustickým "tlumidlem" opravdu množina bednisek.Labyrint mezi nimi funguje jako dobrá akustická úprava. *2thumbsup* Bedny jsou podél delší stěny a sedí se hlavou asi 70 cm od zadní stěny. Takže tak jak to hraje tam,mělo by to +- hrát v normálně zabydleném obýváku.

Přijel jsem si poslechnou hlavně Focaly Scaly a Diabla.Neskrývám,že jsem Focalista a zvuk jejich lepších beden se mi líbí.
Všechny bedny na které došlo byly pouštěny na jednom řetězci. Lindemann 822,Meridian G02 a Mark Levinson 432,kabely jako vždy Cardasy,Neutral Reference,přičemž jsem musel přijímat omluvy,že momentálně Gold Presence jsou půjčené na testech.

Poslouchané bedny byly podrobeny porovnání vždy s referenční a vskutku vychytanou Ročkovou sestavou ve stereu ( má ji jinak zabudovanou jako 5+O z centru TiK,hlavních sloupovek TiK 1O a zadních TiK 6 na DVD Teac 50,HarmanKardon Signature 1.5,2 a 2.1= opravdu poctivá a kvalitní práce).
Předem upozorňuji,že výsledek našeho (především mého) poslouchání bylo ovlivněno nerozehraností Focalů (především Scal),přesto jejich zvuk je daný A BUDE SE JEŠTĚ VYLEPŠOVAT.Pohybujeme se v kategorií 200 - 5OO K za bedny,řetězce byly cenově +- 0.7- 1,2 Mega.Rozdíly byly slyšitelné,ale vše je v kategorii pro většinu lidí dávno konečná.Výsledek je jen můj a po dohodnutém poslechu za cca půl roku může být jinačí.

Pořadí beden při poslechu:cena při nových/pár
1) Focal 1027 Be (mám hodně dobře naposlouchány) cca 120 K
2) Focal Diablo (toto nejsou již nějaké zaprděné regálovky,ale již pořádný kus) 180K
3) Focal Micro Utopia (předtím považovány za regálovou referenci) cca 12OK
4) JBL TiK 10(vždy vkládány po poslechu na porovnání,bohužel nevyráběné,neprodejné,těžko sehnatelné)cca 18O K
5) Revel Ultima Studio2 (zajímavá zadní "kamnová *bravo* dvířka na připojovacích konektorech,lak extra kvalita) cca 4OO K
6) Focal Scala (bedny již na pohled působící majestátně a je to opravdu kus nábytku) cca 0.5 Mega

Nebudu vzletně popisovat zvuk,většina by byla spokojena.
Měl jsem Boboše/Eosphoros,P.Lipa/Spieva Lasicu,Pink Floyd/Division Bell,výběr Velkého Boba.Honza použil několik skladeb s CD Blackmoore´s Night.

Jako hlavni skladbu používám již déle (na HE 2008 se s ní nevypořádala mimo 3 sestav žádná),Vuolgge Mu Mielde Bassivárrái od Mari Boine.Ručně dělané tympány a různé percuse,bustrovaná basa a kytara.Pokud není perfektní kontrola nad bednami a nejsou basáky dostatečně rychlé a kontrolované,začnou kmitat,rozpadne se zvuk,není slyšet podklad = je to v pr..li.Pokud je to OK, dostanu husí kůži a jsem unešen.K této skladbě se mé hodnocení vztahuje.

První byly 1O27Be a popasovali se s tím fajně,až mě to překvapilo. Nevím,co bylo hlavním důvodem,zda zesík či player.
Diabola měli ještě lepší výšky (na mne už trochu moc ostré),fyzika se očůrat nedá,basy nestihly.Na jiných skladbách extra průzračné a čitelné.
Pro porovnání jsme dali rozehrané a známé Micry.Basy byly lepší,ale zbytek,jako by část chyběla.Teprve tady jsem si uvědomil,o kolik jsou Diabla dál než jinak vždy skvěle hodnocené Micry.

Revely Ultimy se s tím popasovaly více než dobře,ale přeci jen,moje určitá (možná subjektivně vnímaná) drobná averzička na kovové basáky,sehrála svoje.Jinak skvělé bedniska.

Jako hřeb programu přišlo na Scaly.Výšky a středy famózní.Bohužel nerozehranost 270 mm basáku přeci jen udělala svoje.V jiných skladbách nemám námitky.Asi začnu šetřit.Jsou nádherné a po rozehrání,které dle mých zkušeností bude trvat alespoň 200 i 3OO hodin,budou extra.

Závěrem k JBL TiK 10.
Strašně mě na nich štvou 2 věci. Nevyrábí se a byly pouze v černém a ve světlém buku. Pokud by byly v nějakém mahagonu a byly k prodeji,jdu do nich.

Kdykoliv jsme je jako porovnání pustili ať to byla jakákoliv skladba,zmizely,ztratily se,otevřela se plocha a ač to nemám rád říkat *taktone* ,přišli muzikanti do místnosti. S přehledem,levou zadní zahrály to,co jiné ne či s námahou.Sladěnost s Harmanem je vynikající.Kdyby nebylo tak složité je popřepojovat na stejný řetězec,srovnali bychom to na něm.Cena Teacu a Harmanů ve stereu je skoro poloviční jako Lindemanna,Meridiana a M.Levinsona.

Mimochodem,Lindemann bude asi mým konečným řešením v playeru.

Takže milí kolegové

The Winners is JBL TiK 1O na Harmanech s DVD Teac 50.Příště věřím,že Scaly už budou ony tím vítezem,ale dnes? *bravo* *bravo* *bravo*

Několik foto,ač Honza moc nechtěl,protože nemá (prý) upratované.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Re: Excelia Chrudim a Focal Scala

Příspěvek od etudiant » 30 pro 2008 08:58

Pěkná reportáž. Takové příspěvky je třeba veřejně pochválit. *thumbs up*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 30 pro 2008 09:12

lubik2

pochválit je třeba autora.
také jsem si to moc rád přečetl.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 30 pro 2008 09:42

Tak to muselo být, řečeno slovy klasika, příjemné a uvolněné odpoledne. Tik 10 jsem neslyšel ale musí být moc dobré, když svedly více než vyrovnaný souboj s Focal Scala. V Hamburgu jsem slyšel JBL K2 s Mc Intosh a byl to také masakr...

boxer

Příspěvek od boxer » 30 pro 2008 10:17

Mih

Když jsem psal (asi před měsícem- bez odezvy) recenzi na Wilsony Sophie u Žaloudka,tak to byly zatím bedny,které přehrály v domácích podmínkách (kdo zná prodejnu Finale) s přehledem cokoliv a takovou suverenitu na jakoukoliv hudbu jsem snad od "malých" beden neslyšel.
JBL TiK 10 jsou jiné,ale hrají s podobnou lehkostí.Bylo by velmi zajímavé slyšet vedle sebe JBL TiK10 na Harmanech,Scaly na uvedeném řetězci po rozehrání a Sophie na Macích.
Ne proto které jsou lepší,tady už se o to nejedná,ale JAK si s tím či oním žánrem poradí.

Tady je to jako vybírat auto už jen dle vybavení serepatičkami a barvy.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 30 pro 2008 12:06

Je smutne ze jsem od Chrudimi pouze 9 km a u pana Rocka jsem nebyl.Je to potreba napravit ale mam obavu ze neuvita navstevu aniz bych si neco koupil :cry: Jinak vitam zajimave postrehy z takovychto vyletu do studii. *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 30 pro 2008 12:45

boxer píše:Tady je to jako vybírat auto už jen dle vybavení serepatičkami a barvy.
musí to být velká pohodička vybírat už jen podle serepetiček, jako například jak se mi hodí do interiéru... to srovnání s auty mi připomíná scénku ze včerejší francouzké komedie: depardieu a reno prchají ze cvokárny nejdřív v bmw, pak v mercedesu a nakonec v oplu. depardieu chce pořád přes renovy protesty srovnávat první dva jmenované, jako že mercedes je pružnější, zato bmw sportovnější a tak. pak sednou do opla a depardieu začne dělat ksichty. co je? - povídá reno - vždyť je to taky německé! ale o třídu níž - opáčí depardieu.
bylo by fajn, nemuset dělat kompromisy.

kolik se takových beden v česku zhruba prodá? docela by mě to zajímalo.

boxer

Příspěvek od boxer » 30 pro 2008 14:20

Dzyan

Já tam jel zcela jasně nic nekoupit.I když je fakt,že se s Ročkem již trochu znám,přesto se mi věnoval.
Ono,pokud je prodejce Prodejce,tak každý je potecionální zákazník.I ty. Co kdyby se stalo,že prozříš,a zjistíš,že to co tam hraje je to ono co hledáš.To nevíš nikdy.Když to vše k sobě sedne,tak je to paráda. Vždyť to znáš sám.
Jen se to chce objednat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 30 pro 2008 14:24

přesně tak. zmrzlinu musíš nejdřív ochutnat, abys poznal, že ji miluješ. a každý dobrý prodejce tohle ví.

na druhou stranu někteří proto do cukrárny radši ani nelezou...
:lol:

boxer

Příspěvek od boxer » 30 pro 2008 14:32

Dadaft

Nebo někteří při pohledu na zákusky ví už před výkladem cukrárny,podle designu,aniž by věděli co obsahuje a jak chutná,jak přesně se jim to bude zamlouvat. *thumbs down* *taktone*

No a když místo tvarohového pyré je to zdrcnutý obarvený želé,místo másla je použit margarín,piškot je jak papundekl,přesto to budou chválit mezi zvracením,aniž by uznali chybu.
A navíc příště řekne,že jedině takovýto je nej.I když mezitím ochutnal mnohem lepší v jiných cukrárnách.

Nepřipomíná ti to něco v jiném threadu ? *fnuk*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 30 pro 2008 14:36

vlastně jo. pasula naruby.

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 » 30 pro 2008 15:44

Musím se taky ozvat.
Honzu Ročka znám přes bratra.Párkrát jsme byli u něho .Má to tam opravdu pěkně upraveno.
Veliký výběr ...
Jen mě zajímá,jestli se k němu pořád chodí garáží,nahoru do patra,nebo již má vlastní vchod opraven.
Poslouchala jsem tam spoustu muziky a beden...Žádný problém.

Toto nepíšu,abych dělala případnému prodejci reklamu,ale abych podpořila tento velice dobrý příspěvek !!!

mario kempes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mario kempes » 30 pro 2008 17:04

Škoda že rada Ti a TiK sa už nevyrába, zaujíma ma ale nová (?) audiofilská rada ARRAY s hornami na stredoch a výškach. Počul to tu niekto?
Napr. cena JBL 1000 ARRAY s 25 cm basákom cca 190 tis.Sk

Odpovědět