Hifi Klub Brno

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
efičák
Příspěvky: 1898
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Hifi Klub Brno

Příspěvek od efičák » 11 dub 2012 21:57

Je tu specialista na jeté zboží, obchodující na aukru.
Jeho hodnocení od kupujících je přesvědčivé, jen pozitivní.

Je to možná náhoda, že jsem měl v ruce jeden jím prodaný kousek mému kamarádovi SamoT.
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =12&t=6092
V ostrém protikladu s velmi hustým popisem o výkupu http://aukro.cz/my_page.php?uid=13082289
jen původně balených přístrojů s dokladem o koupi, zachovalým obalem a pak teprve projde zboží náročnou kontrolou a zátěžovým testem byl ten Garrard pomatlaný mastným štětcem. Po hodině se rozsypal a rameno se viklalo ve všech osách a přenoska dávno po ...

Jinak může jít o výjimku z dlouhé řady obou stranně výhodných obchodů.

Po dlouhé době je tu zkušenost s gramofonem s přenoskou Akai.
Těžkým zátěžovým testem prošla o čemž svědčí 90% v STK "protokolu" onoho pána.
Silně mě irituje rozdíl mezi fikcí a realitou. Jsou ještě nějaké další zkušenosti ?
Mám z těch indicií pocit velmi silného individua s mimořádně vyvinutým obchodním talentem.
Hifi klub Brno zatím má nulovou úmrtnost. Údržba a servis je vhodné několikrát za životnost gramofonu promazat viskózním silikonovým olejem osku motorku ev. hlavní osu. Životnost hrotů se pohybuje někde kolem 300-600hodin provozu dle nastavení, ohrané či poškozené hroty jsou relativně lehce sehnatelné či jinak řešitelné.

Keef
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2009 10:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od Keef » 11 dub 2012 23:10

Dovolím si přidat ještě postřehů.Koupil jsem od dotyčného gramofon-/viz vlákno potřebuji poradit-Phono preamp?/Gramofon je bez originální krabice,bez návodu a taky bez ůčtů. Bylo mi prislíbeno,že návod mě stáhne z webu,což se nestalo.Ohledně dopravy jsem si zjistil na poště,ze existuje způsob expres dopravy,kde když na určené poště podáte balík do 10 hodiny dopoledne onen balík odchází po poledni téhož dne jedním autem na místo určení, kde je ještě do večera doručen. To znamená,že balík nejde přes pásovou třídírnu pošty, ale je naložen do jednoho auta a z něj pak doručen.Pro tento případ ideální. Při telefonické dohodě, jsem dotyčného požádal o tento způsob dopravy / vždytˇdopravu hradím já / a přečetl jsem mu čtyři adresy pošt v Brně, kde je možno takto balík podat, ale bylo mě řečeno že to má pán daleko a že má zkušenost,že balík dojde v pořádku i normálně a to do druhého dne,balík bude pojištěn a tudíž v případě problémů bude moci být reklamován. Požádal jsem, aby byl balík poslán alesponˇkřehce, že to zaplatím. To bylo ve středu a tak jsem v pátek očekával balík ,ale nic. Balík přišel v ůterý / v pondělí bylo volno / a byl poslán obyčejně a ne křehce. Krabice nebyla poškozenaa tak jsem zásilku přijal. Proč to píšu? Zjistil jsem si dodatečně náhodou na postě,že když je krabice poškozená je možná reklamace,ale když krabice není poškozená a přesto je obsah poškozen, není možná reklamace, jestiže balík není poslán křehce. Co by to znamenalo je asi jasné.

jkb4
Příspěvky: 222
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od jkb4 » 12 dub 2012 09:55

Čekal jsem, kdo to na českém hifi fóru vytáhne. Hifinázory jsem trefil správně, protože tolik gramců po STK jsem ještě neviděl. :lol:

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 903
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od lidumil » 12 dub 2012 22:59

Jj a jeho deklarace povrchového stavu výborně až chvalitebně znamená dost velké povrchové "opotřebení".


ron

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od ron » 23 kvě 2012 13:53

masakr..
výborný kosmetický i technický stav, původní majitel gramofon upravil pro "audiofilní/high-end" provoz tím, že odstranil mechanismus přehazovačky otáček a také mechanismus samočinného zvedání raménka (což podle mne bylo zbytečné)

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 903
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od lidumil » 23 kvě 2012 15:36

By mě zajímalo, jestli někdo vůbec od něj něco koupí.

Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 172
Registrován: 22 pro 2010 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od enregistree » 23 kvě 2012 17:09

lidumil píše:Ale tohle http://aukro.cz/luxusni-gramofon-dual-z ... 41361.html mě fakt dostalo *bravo*
Jako dalsi problem vidim headshell s proprietarnim uchycenim prenosky (Dual to pouzil pro nektera ULM ramena), kde pro standardni pulpalcove uchyceni je potreba pridavat adapter.

tom327
Příspěvky: 8
Registrován: 19 led 2009 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od tom327 » 26 kvě 2012 09:50

zdravíčko, přátelé :)
tedy piznám se, že normálně internetová fóra moc nečtu a nenavštěvuji, ale na tuto diskusi mě včera upozornil jeden z mých stálých "klientů" a rád bych tak trochu něco utrousil (děkuji za pozornost:))

INTRO:
hifiklubbrno.cz vznikl jako můj volnočasový projekt a koníček na Aukro.cz (jinak pracuji na plný úvazek u belgické firmy jako PM (VŠ strojní, r.v.1975)). Jak známo jest, Aukro je plné prodejců ruzných kvalit, nabízejících také zboží různých kvalit, často použité. Není mým cílem vystupovat jako nějaký hifi guru omotaný signálovými kabely za desítky tisíc korun, nechat své klienty unášet na oblacích vznešenýc značek a honostných jmen, pouštět se do sofistikovaných diskusí atp, spíš chci vrátit průměrnému hudebnímu konzumetovi tohoto jednadvacátého století nadhled a radost z poslechu kvalitního HiFi (takže tzn. že nejčastěji ze století dvacátého, bo to 21.století stojí za prd) a zároveň poskytnout alespoň nějakou jistotu, že na pověstmi pošramoceném Aukru jednají s někým, kdo tomu alespoň krapítek rozumí, a komu primáně nejde o jednostrannou, ale o oboustrannou spokojenost, či rovnou něco jako dlouhodobější (obchodní) partnerství, a kdo je třeba i podrží v případě nějakých problémů...a vězte, že se mi daří, a že po většinu roku naštstí vládne radiový klid :)

KAUZY:
a) kauza GARRARD 100SB (gramo, ca 6-7tis kč, r.v. ca 1970) (reported by "Eficak")
říkejte si co chcete, ale tohle je jeden z nejkrásnějších gramofonů, které znám, láska na první pohled, řemínkový pohon, paralelogramové raménko, šasi z kartáčovaného duralu, talíř alespoň kilový, dokonce už i dnes umím nehcat dovézt nádherné víko šité na míru....něco jako Saab 900Aero mezi auty, viděl jsem i několik zdařilých modifikací s prodejními cenami 500-750 Euro. Jen ten mechanismus automatických funkcí raménka je fakt trochu překombinovaný a pokud jsem prodával kus, který měl nefunkční automatiku, kupující byl o tomto spraven v textu inzerátu. No tak asi bych byl bambula, kdybych jaksi gramofon mastil mastným štětcem (a takto jej někomu nabízel), a také se mi rozhodně nechce věřit, že by se tento gramofon jen tak sám od sebe rozsypal. Může mne prosím současný majitel kontaktovat? určitě mne osud tohoto kousku zajímá a třeba mu umím pomoci.

b) kauza "STK" (reported by "jkb4")
už se mi jednou stalo, že jsem se přehmátnul a omylem dodal gramofon (dual 505), který nebyl nastavený a seřízený. S reklamacemi se často nesetkávám, ale pokud je uznám (pozor, jako prodejce to na Vás tak 1-2x do roka někdo bude zkoušet, to jsem ale nekompromisní, bo už svoje špatné zkušenosti s ústupky také mám), tedy pak je mou profesní a osobní ctí se s reklamací vypořádat, což mne pak ale stojí čas a peníze, takže opravdu ještě jednou: nestojí mi to za to, aby mi volali zklamaní kupující s tím, že jim gramofon mňouká a skřípe; m.j. proto jsem začal gramofony (ale i reprobedny) vybavovat protokolem, ve kterém si bod po bodu odškrtnu kategorie, kterými se při testování a seřizování zabývám (stav os, ložisek, řemínků, jehla, nastavení přítlaku, antiskatingu, u reprobeden frekvenční test...). Dlouhodobé zatěžkávací zátěžové testy neprovádím, myslím si, že jich není třeba. Většina (80%) věcí pochází z belgie/NL/Lux a často jsou od prvních majitelů a měly velmi lehký život (neplést s prodejci, kteří rabují po německých ekodvorech či polských bleších trzích) a je tedy velký předpoklad, že je nikdo neoživoval, a že budou hrát dalších 20let (v 95% případů?).

c) kauza "dodací lhůta" (reported by "keef")
snažím se odesílat asap, bo mám rád čistý stůl. poštovné/balné ca 200-250kč zohledňuje nejen samotné poštovné (ca 160-180kč) ale trochu i čas strávený balením a nošením na poštu (opatřit balící materiál, krabici, bublinky, zabalilt gramofon tak, aby nedorazil "per partes", odvézt na poštu, vystát frontu, ...). Pozor: s přívlastkem "křehké" lze odesílat balíky pouze do 10kg, pojištěné jsou však automaticky všechny zásilky nehledě na hmotnost a stav krabice po obdržení. Pokud někomu slíbím, že odešlu dnes, toto v 99% splním. Budu více než rád, pokud si pan Keef příště gramofon přijde vyzvednout sám. Dost možná příjemně pokecáme a odveze si neplánovaně i novou reprosoustavu :)

d) kauza "povrchové opotřebení" (reported by "lidumil")
mohl byste prosím být konkrétnjší? ono hodnocení stavu použitých věcí může být vždy choulostivé, proto všem radím - volejte a ptejte se a řekněte mi, že o sobě víte, že jste třeba až obsedantně pedantní, já rád poskytnu podrobnější info/foto. A vůbec nejlepší je v takovém případě co? no nenakupovat použité zboží z druhé ruky. ...a nebo si přijet a "zarekognoskovat si" osobně.

e) kauza "DUAL 505" (reported by "lidumil" a "enregisree")
no tak duala 505ku tu u mne napřiklad kupoval Robert Křesťan z Druhé Trávy. Sháněl jej delší dobu a byl rád, když na mne narazil; když jsme u nás doma poslouchali Santana/Abraxas, tak jen zíral a čučel; krátce nato mi pak volal jeho spoluhráč p. Formánek (SK) s podobným zájmem (+ repro). za další: ano, první řady Dual 505mkI normálně vyžadují adaptér na půlpalcové přenosky, jinak se musí osadit vložkou se středovým závitem, kterých je málo, proto raději dělám až Dual 505mkII a výše, aby s tím lidi v budoucnu neměli problémy, když by třeba chtěli měnit systém...ale bacha, ona ta Audiotechnika AT95 má hódně vysoké recenze a reference...

ZÁVĚR:
jsem určitě rád za tuto nečekanou zpětnou vazbu, a za to, že se o mne hovoří na tomto uznávaném fóru a určitě si z toho zkusím něco vzít; zkusím přidat i pár dalších kladných komentářů, se kterými se naštěstí setkávám mnohem častěji, to abych nevypadal jako nějaký "výlupek" :) A pokud to čas dovolí, pokusím se sem zase čas od času vrátit a případně utrousit nějaké dobré slovo.

hezký den!

z brna zdraví, tom d.
604798432
www.hifiklubbrno.cz

tom327
Příspěvky: 8
Registrován: 19 led 2009 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od tom327 » 26 kvě 2012 10:14

přátelé, jak jsem slíbil, přikládám několik kladných referencí na hifiklubbrno.cz, jsou to takové střípky z poslední doby; asi pochopíte, že se mi to samotnému psát nechtělo, pouze jsem zamasXoval konkrétní jména/značky/modely. Pokud to někomu nestačí, krátké feedbacky jsou i na aukru samotném...Ahoj! Gramofon je jedním slovem SUPER! Dokonce se líbí i přítelkyni, což je, řekl bych, nejvyšší individuální ocenění pro jakýkoli elektrospotřebič :-)
Užívám si ho zatím jen ve sluchátkách, ale nevycházím z údivu, jak moc je zvukový rozdíl patrný! Dokonce mi přijde, že rozumím některým zašumlovaným a špatně artikulovaným hláškám a jinglům, kterých je reggae plné! Prosím, výhledově počítej s mým nákupem druhého kousku a k nim dobového zesilovače XXXXXX.
Opravdu díky moc, jsem nadšen!
Ondřej

Ahoj Tomáši, včera zásilka dorazila. Vše v naprostém pořádku a v očekávané kvalitě.
Samozřejmě jsem to všemožně testoval a jsem nadšený, vůči předchozí
konfiguraci ( koncový zesilovač XXXXXX spolu s externí
zvukovou kartou YYYYYYYY), kterou jsem krmil ZZZZZZZ bedny se
součástkami a repro AAAAAAA, nebetyčný rozdíl.
Děkuji a přeji pěkný den
Jirka

Dobry den,
Bohuzel Vam z nejakeho duvodu nemohu udelit komentar, i kdyz bych to velice rad udelal. Ten zesilovac je naprosto fantasticky. Super stav, presne jak jste psal. Jsem uplne unesen. Zabaleno to bylo take naprosto unikatne. Vse doplnene krasnym ozdobnym pismem. Mate u me velike plus a urcite to neni posledni vec, co jsem si od Vas koupil.
Mnohokrat dekuji a brzo na Aukru na videnou :-)
Jiri V.

dobrý den, protože mi to přijde fer a slušnost, chtěl bych vám velice poděkovat za přístup, který jste ke mně měl, teprve teď jsem se dozvěděl od známého, který má na starosti zvuk olympicu, jak kvalitní přenosku jste mi vůbec prodal, sice už údajně nelze sehnat orig hrot, jen náhrada japonské firmy Jico nicméně přenoska je na ebay velice ceněná, to by mně ani v duchu nenapadlo, jak vlídný přístup jste ke mně zvolil
B.

Dobrý den,
balík došel v pořádku, včera večer jsem hned otestoval a hrajou stejně dobře jako před lety ....
V porovnání se starými XXXXXX ZZZZZ0 nesrovnatelně lepší...... dle očekávání
kdyby jste měl někdy v budoucnu ještě jedny, dejte vědět
Díky s pozdravem H.

Dobrý večer!
Ještě hned potom, co jsem se od Vás vrátil domů, jsem to zapojil a pustil. Jsem unešen, tohle jsem fakt ještě neslyšel. Ale je důležitá ještě jedna věc: ono nejen že to nádherně hraje, ono to ještě i nádherně vypadá.
V příloze posílám foto. Také se těším, až si s tím poslechnu nějakou pěknou gramodesku...
Srdečně Vás pozdravuji a ještě jednou vřelé díky za důvěru i za ty reprobedny.
R.K.

Díky! repro už je v obýváku. Moc času a prostoru na detailní testování
nebylo.Zkoušeli jsme to se ženou večer když děcka spali, ale i tak to bylo
úžasný. Fakt nechápu jak můžou hrát i potichu tak krásně a plně.
Při vyšší hlasitosti (jen tak narychlo dneska ráno před odjezdem na
služebku) to bude asi ale už hodně dunit a bude třeba ty basy stáhnout.
Možná to bude chtít asi i kvalitněji oddělit od podlahy (hroty se mi moc
nelíbí, ale asi na nich něco bude), protože podlaha i přes nové filc
podložky hodně vibrovala.
Rezervy budou určitě hodně ještě v té akustice pokoje, jak jsem říkal, ale
jinak ale fantazie.
Čau z Košic.
Petr

Obsah zprávy
dobrý den,tady je XXXXX YYYY, posílal jste mi reprobedny ZZZZZZZ,omlouvám se že sem si to nezařídil sám,ale nestíhal sem tak sem poprosil kamaráda...každopárně repro došlo dnes,už sem je i zapojil,hrají vážně skvěle :).
s pozdravem Jan V.

Dobry den,dekuji za krasny gramofon uz je zapojeny a hraje opravdu krasne.. Dekuji XXXXXXX
Odesláno z iPhonu

Text komentáře:
"Úžasná spolupráce a komunikace.Přesný popis zboží.Repro otestované, ve výborném stavu, super zvuk. Zabalení zboží velmi pečlivé a bazpečné. Překvapila mě rychlost dodání-jeden den úhrada převodem,druhý den dodáno! (na své si přijdou i grafomani :)"z brna zdraví
tom d.
604798432
www.hifiklubbrno.cz

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 903
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od lidumil » 26 kvě 2012 16:23

Takovýchle reakcí si napíšu spoustu *bravo*
Ad povrchový stav - jak píšete je velmi choulostivé posoudit a každý máme jiné měřítko, ale výborně pro mě znamená zcela bez chyby, což dle zkušenosti jednoho z Vašich bývalých zákazníků pro Vás neplatí tak zcela. A jak jste si všiml, nic jsem u Vás nenakoupil a ani nikdy nenakoupím - tak přísahám.
Ad Dual 505 - to že si jej koupil u Vás Robert Křesťan z Druhé Trávy nebo jeho spoluhráč p. Formánek (SK) mě nechává zcela chladným. A i kdyby si jej u Vás koupil třeba sám Satanáš, Santana nebo Leonard Cohen, nikterak mě to neovlivní. Mě dostalo to srovnání s Pro-Jectem a vůbec lehce nadnesený popis.

tom327
Příspěvky: 8
Registrován: 19 led 2009 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od tom327 » 26 kvě 2012 17:44

vážený pane, bohužel nevím o jaký typ gramofonu šlo, ani o jakého člověka; mohl byste mi prosím prozradit nějaké detaily, značku, model či jméno kupujícího? nebo prosím poslat nějakou fotografii toho popisovaného neštěstí? Promiňte, ani nevím, kdo jste (toto je můj třetí příspěvek v tomto fóru, takže se tu moc nevyznám), ale když mi dáte na Vás telefonní číslo, určitě Vám zavolám a třeba se vše vysvětlí či eventuelně urovná, tedy pokud jsem v něčem pochybil.
děkuji a jsem s pozdravem
t.d.
604798432
www.hifiklubbrno.cz

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 903
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od lidumil » 26 kvě 2012 19:29

Bude-li onen Váš bývalý zákazník souhlasit, rád Vám podrobnosti sdělím, v opačném případě bohužel nemohu sloužit. Nešlo o žádně "neštěstí" jen o jistý "nesoulad" mezi Vaším popisem a skutečností. A domnívám se, že to tehdy s Vámi neúspěšně řešil.

tom327
Příspěvky: 8
Registrován: 19 led 2009 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od tom327 » 26 kvě 2012 20:53

aha, pak už vím. šlo o tento AKAI, protože to je snad jediná "reklamace" tento rok;
i) v popisu aukce jsem trval na osobním převzetí s předvedením (klasika, je to nejseriozější a nejjistější forma obchodu); bohužel, pán volal z Prahy, a že v Brně neoperuje
ii) křehce tento balík zaslat nešel, protože gramofon samotný měl hmotnost nějakých ca 10kg (?), přičemž s přívlastkem křehké lze zasílat balíky pouze do 10ti kg; přesto ale zustává balík automaticky pojištěný na uvedenou hodnotu. I v tomto případě gramofon předpokládám došel v naprostém pořádku, tedy nechápu zcela Vaši poznámku.
iii) ano, pan Kupující mi volal nějakou dobu po dodání gramofonu, že zapojil tohoto AKAIe na svůj zesilovač (McIntosh), a že mu přenoska hraje slabě, a že automaticky trvá na slevě dva tisíce korun, které musím okamžitě uhradit, protože si musel mezitím koupit právě za dva tisíce kč vložku nějakou jinou; když po delším oponování s tím, že toto není možné a pochopitelné jsem přesto polevil a nabídl, ať mi tedy původní přenosku zašle zpět k přezkoušení, začal se cukat. Rozhovor jsem ve své největší vstřícnosti dovršil tím, že bych mu ev. náhradou tedy sehnal tu samou vložku ale jinou (Akai AP100), tehdy zavěsil a už se neozval. A stav nabízeného zboží? na tom si trvám - výborný až jakonový, a to včetně víka, viz foto (celkam asi 15x foto, zde výběr).
http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/0_ne ... G_3818.jpg
http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/0_ne ... G_3805.jpg
http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/0_ne ... G_3803.jpg
http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/0_ne ... G_3813.jpg
http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/0_ne ... G_3819.jpg
udělal jsem něco špatně? mohl jsem něco udělat lépe? mohu Vám ve Vaší frustraci nějak pomoci? nemyslím! tuto zkušenost jsem vyhodnotil přesně jako ten případ, který se mi stává tak jednou, max. dvakrát do roka (zkonstruované manipulativní obvinění).

šach mat? omlouvám se.

t.d.
604798432
www.hifiklubbrno.cz

PS: stále jste se mi nepředstavil

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Klub Brno

Příspěvek od MartinSt4 » 26 kvě 2012 21:45

Nechci hodnotit nabizené zboží a ani jeho popisy.
Ale pro objektivitu je nutné napsat, že prodejce má na aukru slušné hodnocení a kdyby to byla taková tragédie, tak by muselo vypadat jinak.

http://aukro.cz/show_user.php?uid=13082289

P.S. od prodejce jsem nikdy nic nekoupil

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host