Hifi studio Melissa / Brno

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
boxer

Re: Hifi studio Melissa / Brno

Příspěvek od boxer » 21 srp 2010 19:24

Jojo,

Jirka Holcnerovic je takový malý úkaz mezi prodejci hifi.Pompo to napsal dobře.

Sám stavitel výborných beden (bohužel už jen bývalý),navíc má "čuch" na relativně levné značky spasovat dohromady tak,že mu to ve studiu hraje vždy výborně.

A doufám,že už konečně bude zanedlouho provozovat vše ve své režii,tedy ve svém,k čemuž jemu a jeho neskutečně ochotné paní opravdu držím všechny palečky co mám. *palec* *palec* *palec*

V podstatě má jen dva minusy.

Nemá studio v Praze a nelíbí se mu Focalí zvuk. :mrgreen:

LADA22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LADA22 » 31 srp 2010 19:13

Taky musím pochválit.Navštívil jsem ho všeho všudy 4x.Řešily jsme nejen nákupní zaležitosti,ale i tak citlivé věci jako odkup přístrojů na protiůčet i servisní věci,tedy ty věci kde se pozná kvalitní prodejce.Vždy jsem odcházel s pocitem dobré ceny a nikdy jsem nezažil pocit jako mnohde jinde tzv.sedřít vám kůži z těla.Párkrát se mi taky stalo,že jsem se ptal na nějaký přístroj z nabítky a k mému šoku mi byl ne snad nedoporučen,ale bylo lehce naznačeno,že to nemusí být to pravé ořechové.
Vzpomínám na jeden okamžik,který snad pěkně ukazuje přístup k zákazníkovi.Už jsem byl na cestě do Brna a p.Holcnerovi přivezli zboží,snad mega těžké Vincent stojany.Paní manželku v tom nemohl nechat samotnou a tak vše bylo vyřešeno mým zamknutím v Melisse a hodinovou samotou mezi všemi těmi vymazlenci.Samozřejmě se svobodou si přepojovat jak mi hrdlo ráčí.A to podotýkám,že se jednalo o moji první návštěvu.Když jsem si šel na záchod,tak jsem se modlil,ať zrovna nepřijdou a já nebudu přistižen v tom jejich kanclíku.. :D
Takže tohle studio mohu fakt doporučit a zpráva,že p.Holcner staví svoji poslechovku mě potěšila a upřímně se těším na návštěvu.

soundgarden
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soundgarden » 01 čer 2012 23:39

Aj som vyžil služby pána Holcnera, jeho prístup musím pochváliť a odporúčať a hlavne repro Aurum Cantus No. : 1 *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 02 čer 2012 02:06

Také musím pana Holcnera pochválit za jeho přístup. Vždy se mi snažil dobře poradit a dokonce mi již dvakrát poslal zboží na vyzkoušení bez jakékoliv zálohy. Jednou jsem následně zakoupil a jednou mi to nesedlo do řetězce a tak jsem zboží poslal zpět. Kéž by byli všichni prodejci tak ochotni a seriózní, jako je pan Holcner.

JakubS8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubS8 » 15 čer 2012 14:23

Stejně jak dobrou restauraci neudělá trojjazyčný jídelní lístek, ale čisté záchody a příjemná obsluha.. Tak dobré poslechové studio utváří dobrý prodejce, kterým pan Holcner bezpochyby je. (moje vl.zkusenost)

boxer

Příspěvek od boxer » 07 bře 2013 22:46

Tak dnes jsem si všiml, že Jirka Holcner, prodejce to výborný z brněnského štúdia Melissa Brno, už nemá na svých stránkách http://www.hifionline.cz/menu/poslechove-studio/zákaz vjezdu do jednosměrné ulice.

Značku, pod kterou bylo drahně dlouho vysvětleno, že studio se stěhuje na novou adresu.
Což ale na stránkách http://www.melissa.cz/melissa-kontakty.htm stále je.

Obrázek

Předpokládám, že vzhledem k annonci na nové Aurumky CANTUS GRAND SUPREME 2 za milých 450 000 Kč, to bude opravdu otevřeno. K čemuž mu a jeho ženě gratuluji a přeji, aby se jim opravdu dařilo.

Obrázek

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 07 bře 2013 23:13

Postavit nové poslechové studio bylo doprovázeno velkými starostmi a protivenstvím. Jsem velmi rád, že se vše chýlí k úspěšnému konci.Také přeji panu Holcnerovi a jeho ženě vše dobré. Kéž se novému studiu daří, ať tam panuje stejně dobrá nálada a příjemný poslech jako v původní Mellisse.

Ty nové repro jsou bombastické, co to je za páskový měnič? Vypadá že je větší než ten z repro Volla. Vyzařování výšek i dozadu podobně jako vlajková loď Sonus Faber.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 08 bře 2013 06:43

Ty bedny skutečně vypadají bombasticky, viděl jsem je po vybalení, ještě nezapojené. Nové studio je oproti původnímu taky jiná dimenze.
Akorát pan Holcner a jeho paní jsou stejní, příjemní a pohodoví.

Popis výškového repro z webu výrobce:

Tweeter:Model:AST30130 aero striction tweeter, the size of diaphragm is 30mm W×130mm H (1.18"W×5.12"H), easily field-replaceable for the diaphragm.
Rear Firing Tweeter:Model: APR2.1. Sandwich aluminum ribbon tweeter with magnet shielding. The size of aluminum ribbon is 60mmL×8.5mmW×0.015mmT (2.36"L×0.33"W×0.0005"T), easily field-replaceable for the aluminum ribbon.

boxer

Příspěvek od boxer » 08 bře 2013 16:24

Postavit nové poslechové studio bylo doprovázeno velkými starostmi a protivenstvím.

*offtopic*

Ano. Ač přes 200 km vzdálen, slyšel jsem až sem, jaké to byly protivenství. Osobně se divím, že to Jiří přežil a že se na to nevybodl. Já bych na to nervy neměl. Nemluvě o ceně a podobně.
Opravdu před nimi smekám.

Lidská závist, hajzlovost a nepřejícnost je skutečně nepředstavitelná.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 08 bře 2013 20:37

Taky *offtopic*
A presne z tohoto duvodu zustavam radeji "v emigraci". :D

konecnyvopa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od konecnyvopa » 10 bře 2013 07:57

Musím se přidat, přijal mě už ke konci roku 2012 ve svém novém studiu /domluveno bylo "jen na chvilku"/ a výsledkem byl příjemný rozhovor o hifi a poslech, který trval přes 3 hodiny. Prostě perfektní *2thumbsup*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 11 bře 2013 13:25

Kurňa já se snad do toho Brna rozjedu...taková chvála. *sunglases*

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 11 bře 2013 15:04

Pana Holcnera můžu též doporučit, je to seriózní obchodník..*thumbs up*

P.S. Nicméně ty Boxerem postnuté budky jsou poněkud předražené, za což p. Holcner ovšem nemůže..

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax » 21 bře 2013 18:05

Dnes som navštívil štúdio Melissa a vypočul som si Aurun Cantus Grand Supreme II. Zvuk ma mimoriadne príjemne prekvapil. Teplý, neutrálny, plný detailov a priestoru. Jedine mi vadil trochu silnejší bas. Ale vzhľadom na to, že bedne ešte neboli vyhrané (mali cca 30 hod.), posluchovka nie je dokončená - čiže akustika nič moc, bol výsledok viac než výborný. Viem si ich predstaviť hrať v lepších podmienkach. Môžem povedať, že je naozaj málo tak neutrálnych a zároveň príjemne znejúcich reprosústav. Cena je relatívne vysoká, ale keď vezmeme do úvahy, že bedne podobných kvalít (a nemyslím iba zvukových, remeselná kvalita je vyššia, ako u niekoľkonásobne drahších bední), by od renomovaných výrobcov, napr. Focal, Dynaudio, B&W atď stáli minimálne raz toľko.
Už som tu viacráz tvrdil, že Čína vie vyrobiť aj špičkovú kvalitu a to v celosvetovom meradle a firma Aurum Cantus je toho dôkazom. Nemyslím tým na čínske kópie a fake, ale na skutočný čínsky vývoj, návrh a realizáciu.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 25 bře 2013 20:59

Nevím, jestli je Grand Supreme předražené, ale už jen podle repro bych je tipoval jako možné konkurenty vysoké ligy věhlasných značek.Může to být alternativa jejich zvuku. AC mohou někomu nabídnout, co jinde postrádá nebo mu vadí.
Navíc zpracování je jako vždy jistě na špičkové úrovni.

Bas je na nerozehraných repro Aurum Cantus skutečně silný. Chce to mít nahráno alespoň 200 hod.

Odpovědět