High end studia v Ostravě

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

High end studia v Ostravě

Příspěvek od Mark Levinson » 24 úno 2009 21:34

V pátek 20.2.2009 dopoledne jsme se sešli v Ostravě s Petre5, Peerem, Rowingem a Luďkem Zatloukalem, abychom prošli studia a zjistili co je nového. Zároveň jsme dělali doprovod Petrovi5 při jeho mapování nabídky při výběru nových beden (Dynaudia Confidence 5 již asi nevyhovují).
Začali jsme ve studiu Tykon, tam mne velmi zajímala nově zastoupená značka, reference v přehrávání stříbrných koleček, tedy EMM Labs. Konkrétně transport „TSD1 CD/SACD Transport“ a převodník „DAC2 stereo D/A converter“.
Obrázek

Dále byl v řetězci předzesilovač „Music First Audio-Passive magnetic preamplifier“, který byl napojen na monobloky „Electrocompaniet-AW400“ (bohužel nebyly zapojeny koncové zesilovače Audia Flight 100). Zapojené repro byly „Wilson Benesch A.C.T. C60“ (novinka).
Obrázek

Servis vynikající, ochota pana Šulce příkladná, dostali jsme do ruky ovladač a instrukce jak si máme měnit CD a majitel odešel do vedlejší místnosti. Nechal nás v klidu poslouchat aparát za cca 1.500.000,-Kč.
Obrázek

Prostě studio jak má být a ne jak je tady psáno ve vláknu „Ambient“, nejen že jsme nic neplatili, ale ještě jsme při odchodu každý dostali nové číslo časopisu Stereo s přílohou DVD a propisku s logem Cambridge Audio! Rozepisovat se o zvuku by asi bylo zdlouhavé, když to shrnu, tak jedním slovem „reference“ (i když bedny byly ve studiu krátce a nebyly plně rozehrané). Rowing a Peer se zajímali o novinku „Audia Flight phono one“, úplně nový phono předzesilovač, jemuž jsme se mohli podívat i pod kapotu.
Obrázek
Obrázek

Čas, jak už to u takových akcí bývá, byl náš nepřítel. Přesunuli jsme se do studia RP audio, opět příkladný servis od pana Pieknika, byli jsme očekáváni na určitou hodinu a studio nám bylo od této doby vyhrazeno. Systém byl zahříván zahříván a poslouchali jsme tyto komponenty Audionet: CD ART G2, předzesilovač PRE G2 a monobloky AMP MAX napojené na reproduktory Vivid Audio-K1. Petr5 většinu času zabíral hlavní poslechové místo. Mohu říci, že zvuk byl jiný než v Tykonu, ale opět reference. Myslím, že monobloky Audionet dávaly jednoznačně na jevo, že mají repro plně pod kontrolou což bylo jasně slyšet. Bylo to slyšitelně lepší než monobloky Electrocompaniet. Na druhou stranu v Tykonu byl jednoznačně lepší zdroj zvuku, který byl jemnější. Však je taky 4x dražší než Audionet ART G2.
V pozdním odpoledni jsme se přesunuli do High end studia Panský Dvůr, kde již probíhal poslechový test Pasulova referenčního přehrávače stříbrných placek EMM Labs skládajícího se z transportu a DA převodníku.
Obrázek
"Která to byla skladba?"

„Zase EMM Labs“ by se dalo říct, ale tento stroj se dá poslouchat do nekonečna. Většině lidí se nepodaří dostat k této kombinaci celý život a my jsme měli to štěstí dvakrát v jednom dni! I v tomto studiu jsme byli mile přivítání (bez poplatku!) a usazeni k poslechu. Ochota pana Dioka by se měla exportovat, přestože nás bylo ve studiu 5+1 byl dobře naladěn a vše ochotně přepojoval a vysvětloval.
Obrázek
Obrázek

Poslouchali jsme jak digitální větev, tak i analogovou. V digitálu byl zdroj již zmíňovaný EMM Labs napojený přímo na monobloky Almarro A340 s regulací hlasitosti, repro „WLM Lyra mkII Signature“ a v analogové větvi bylo gramo „Scheu Analog- Premiér MkII.“ s přenoskou Scheu Benz Ruby 3 dále phono „RCM Sensor Prelude“ a předzesilovač „Red Wine Audio-Isabella“ s DA převodníkem-modulem Isabellina dále do monobloků a beden stejných jako v digitální větvi.
Rowinga a Peera nejvíce zajímal vinyl, jak jinak že? Došlo i na překontrolování nastavení parametrů gramo samotným vinylovým guru-Rowingem.
Obrázek
Obrázek

A zvuk? Zase se nedá říct nic jiného než reference, ale znělo to zase jinak než v předešlých studiích. Prostor, prostor a zase prostor, ten byl jednoznačně nejlepší a zvuk byl takový teplejší méně sterilní, prostě lampy a to ať hrál analog tak i Digital. Gramofon Scheu analog-Premiér je pastva pro uši i oči a zvuk ve spojení s polským phono předzesilovačem „RCM Sensor Prelude“ je opravdovým zážitkem. Rozhodně doporučuji všem poslech.
Co říci závěrem? Všechny tři systémy (vlastně byly čtyři, když počítám i vinyl) hrály výborně, ale každý jinak. Každý posluchač má jiné poslechové preference a je velice pravděpodobné, že každému se bude líbit něco jiného. Rozhodně stojí za to, navštívit všechna tři studia a poslechnout si jejich sestavy.
Ještě dodám, že pod studiem Tykon je výborná prodejna hudebních nosičů, každý jsme si tam něco koupili, někdo vinyl, někdo CD. Je tam i velká nabídka japonských CD mini LP.

korys
Kontaktovat uživatele:

Re: High end studia v Ostravě

Příspěvek od korys » 24 úno 2009 23:44

Moc pěkná reportáž *thumbs up* .Ostrava, město High endu zaslíbené...

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 25 úno 2009 10:40

To jste měli krásný audio svátek. Závidím tolik studií na jednom fleku, až se divím, že od tama pochází takový hulváti jako jsou fotbalový fanoušci, :( měli by jste je převychovat na milovníky hudby :lol:

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 25 úno 2009 13:36

to Mark Levinson:
pěkná reportáž. Nemáš těch fotek vnitřků Audií víc? Prosím dej sem nebo do vlákna o Audii fotku také vnitřku CD přehrávače. Je to fakt nádherný pajšl a samozřejmě design. Taliáni to prostě umí.
Musím říct, že si mě to získalo a až budu chtít obnovit aparaturu, tak italská Audia bude vážným kandidátem. Jen zatím nevím, kam bych zesilovač Audia 100 dal... Je obrovský.
Také mě velmi pobavil Luboš z Tykonu. Když jsme polemizovali nad tím, jak to vevnitř vypadá, zavolal svého technika a začali přístroje otvírat. *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
To jsem nikde nezažil! Vřelé díky.
Jinak hudba v Tykonu byla vynikající. Neuvěřitelné, jaký akustický tlak dokáží vyvinout reproduktory WB i když nejsou největší.
Zato zvuk Audionetu a beden Vivid Audio mě zklamal. Hudba byla pro mě nezáživná. Chyběla mi tam ta pověstná třešinka na dortu.
U Pavla Dioka to ale hrálo opět výborně. Skvělý prostorový elektronkový zvuk!
To také stojí za poslech!

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 25 úno 2009 13:48

Peere, to bude o preferencích. Já myslím, že to všechno byly výborné stroje. Ale víš co jsem říkal u tebe. Bohužel už to jsou jiné kategorie, než když jsme se bavili na zesilovačích za 10-20 tisíc, kde některé aspoň hrají. Ale i tam to bylo s tím, že s jen něčím. Tahle kategorie se nám už naštěstí opět začíná objevovat, ale zpět. U strojů jako Audionet nevěřím, že si to všichni kupují jen kvůli vzhledu a značce. Někomu to prostě musí sedět a bohužel i v této kategorii to bude s přívlastkem s něčím. Tajemství vhodných kombinací je ošklivá věc a velké zklamání v hifi. Ani drahé stroje nejsou absolutní, i tam jsou vhodné kombinace klíčem k úspěchu. A vaše informace ukazují, že pro vaše uši byly tyto kombinace nalezeny ve dvou ze třech případů. A to je přece dobrá zpráva ne?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 25 úno 2009 13:55

to Agavel:
jasně, máš pravdu. Jsou to mé preference, tak jsem to slyšel já. I když někteří zúčastnění mě dali za pravdu. Audionet v jiné konstelaci bude určitě kvalitní. Nepochybuji o tom.
A tři ze dvou je vysoký úspěch... :)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 25 úno 2009 19:04

A co pak se líbilo našemu Petrovi5 za repro?To by mne docela zajímalo.Škoda ( ML ,Peer a Petr5) že jste mne nepozvali,docela mne to mrzí.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 25 úno 2009 19:25

Zappadaddy - Mě zase mrzí, že jsem tenkrát nejel s chlapci k tobě. Ty Tanoye mě opravdu zajímají a velice rád bych je slyšel.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 25 úno 2009 19:34

Zappadaddy píše:A co pak se líbilo našemu Petrovi5 za repro?To by mne docela zajímalo.Škoda ( ML ,Peer a Petr5) že jste mne nepozvali,docela mne to mrzí.
:oops: :oops: :oops:

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 25 úno 2009 20:34

Pánové, myslím si, že kdybyste tady zveřejnili čas a místo poslechového turné po Ostravě, tak by studia praskala ve švech pod návalem hudbychtivých komparzistů a z vlastního kvalitního poslechu, doprovázeného odbornými komentáři majitelů, by mnoho nezbylo.
Není přece takový problém si telefonicky dohodnout obdobnou poslechovou prezentaci s jednotlivými studii a opět v malém počtu (ideálně 2-3) tyto studia navštívit.

Věřím tomu, že majitelé by se nebránili, od toho tady přece ty kvalitní strojky mají, aby již tak dost zmlsaná ouška hifistů ještě více navnadili a brouka obřích rozměrů jim do hlavy nasadili, případně otevřít portmonku je přiměli a k přesunutí nemalého obnosu zlaťáků do jejich kapsiček je popostrčili.

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 26 úno 2009 10:55

Tie Wilson Benesch A.C.T. C60 su vyslovene krasne boxy, kombinacia drevenej dyhy a kevlaru - radost pozerat:-)
Verim a dufam, ze aj budu vyborne hrat, ved uz ten maly model co hral minuly rok v phe na vystave bol vynikajuci - rytmika, dynamika, vyslovene ma vtahovali do hudby.

Tiez by ma zujimala kombinacia EmmLabs, dufam ze bude na vystave..

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 26 úno 2009 17:06

Peer píše:to Mark Levinson:
pěkná reportáž. Nemáš těch fotek vnitřků Audií víc? Prosím dej sem nebo do vlákna o Audii fotku také vnitřku CD přehrávače.
Peere fotek vnitřků mám víc, ale nechtěl jsem to tady zaprat fotkama. Dám je tedy do vlákna Audia.
Jinak všem děkuji za pochvalu *sunglases*.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 26 úno 2009 17:45

ML

skvělá reprotáž. také děkuji.
trošku slintám, hodně závidím ty možnosti poslechu....
ptám se sám sebe, kde dělám chybu v kontaktu s prodejci.
ostrava je koukám hifi jinak nakloněná!
tady v praze je to s "našimi" prodejci dosti jiné.
styl "nekoupíš - tak neotravuj" mě osobně znechutil již před léty.
asi se neumím chovat.
nebo máte prostě v těch krámech větší fandy a menší kšeftmany?

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 26 úno 2009 18:38

Zdravím všechny příznivce kvalitního poslechu.
Ano , jsem to já , který spáchal tuto poslechovou akci po Ostravských studiích.

M.L. velice chválím za hezky napsanou reportáž včetně foto , protože né každý má snahu se podělit s ostatními .
Protože Ostravské studia znám již téměř 15 let , musím říct , že jsem byl po delší odmlce s důvodu orientace na některé pražské studia překvapen velkým sortimentem dovážených značek a ochotou předvádět. Jde vidět , že prodejci si začínají více vážit klientů než v minulosti a že se potvrzuje , že bez kvalitní místnosti a s větším objemem komponentů k předvádění to nepůjde.
Začínájí si taky uvědomovat , že bez předvedení komponentu u zákazníka doma to nepůjde , to platí hlavně u komponentů s vyšších řad.
Jsem rád že tomu tak je a věřím že na tom má velký podíl , taky větší zájem o tento obor než v posledních letech , kdy byl útlum z důvodu masového rozšíření domácího kina , které naštěstí upadá a lidé se vracejí ke kvalitnímu stereofonímu poslechu.....

K jednotlivým hi-fi studiím , plně souhlasím s M.L. který to hezky vystihnul.
Studio Tykon , bylo pro mě obrovským překvapením nabízeného sortimentu .
Majitel p.Šulc na mě působil velice suverénním dojmem s jasným přesvědčením o jim dovážených značek a tak by to mělo být ,byl jsem velice spokojen s jeho angažovaností a ochotou cokoliv předvést případně zapůjčit.
Mě zajímaly reprosoustavy Wilson Benesch A.C.T.
Jsem rád , že jsem slyšel tyto repro v akusticky podobném prostředí běžných bytů bez příkras.
Dle jeho posledních informací se snad chystá sestěhování celého studia do jiných prostor pro zákazníky přístupnějších k vůli parkování , které na původním místě je trochu problematické.
Už se těším na další (2 kolo) poslechu zmíněných repro v novém studiu.
Musím uvést na pravou míru , že tato poslechová akce byla zatím jakýmsi poohlédnutím po tom nej co v Ostravě je a v případě velkého zaujetí půjdu do druhého kola.
Proto si netroufnu po prvním letmém poslechu hodnotit všechny pro a proti .
Je pravda že obě expozice jak ve studiu Tykon tak expozice RP audio , mě velice zaujaly .Měl jsem s sebou své známé nahrávky a v obou expozicích jsem porovnával stejné kousky.
Musím předznamenat že zvuk v obou expozicích byl zcela odlišný , Wilson Benesch na mě působil prezentním dojmem , kde je vše otevřené jak na dlani , druhá expozice s Vivid audio na mě působila velice neutrálně a koherentně .
Tímto hodnocením dnes zakončím tuto reportáž a už se těším do druhého kola obou expozic , kde si vyhradím ještě větší časový prostor.

Jsem rád , že jsem měl v průběhu naši poslechové akce možnost se seznámit s novými tvářemi *palec*
No a jeden s mých kamarádů mě dokonce zbavil jednoho testovacího referenčního 2 cd , které jsem měl sebou a po příjezdu domů už nebylo .Viktor byl netrpělivý :D

Závěrem chci ještě dodat , že obě sestavy byly opravdu referenční sestavy , které stojí za vážný poslech případným zájemcům , kteří zvažují nějaký ten upgraid.
Ale " proboha " nezapomínejme , že každý máme jiné uši , máme jiné ideály o zvuku , jiné poslechové zkušenosti , jiné sestavy.

Detailně zhodnotit sestavu si dovolím pouze tehdy , budu jí li mít na nějakou dobu doma, proto se zatím nebudu rozepisovat o detailech zmíněnách sestav.

Totˇvše , s přátelským pozdravem Petr .
High-end zdar a hurá na High.end Praha a pak Mnichov *hura* !!!

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 27 úno 2009 09:54

Petře ty jsi zapomněl, že si byl i v Panském Dvoře, nebo to nestojí ani za řeč.

Odpovědět