Hornstudio.cz / Kroměříž

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Martas
Kontaktovat uživatele:

Re: Hornstudio.cz

Příspěvek od Martas » 03 lis 2008 09:42

Jestli tě to ještě zajímá, tak já bych jednu zkušenost měl. Včera jsme strávil u pana Dvořáka asi 2 hodiny a byl jsem svědkem něčeho neuvěřitelného, co bylo velmi za horizontem mých dosavadních zkušeností z výstav a návštěv známých.
Hornstudio funguje v prostorném bytě na Velkám náměstí v Kroměříži. Samotná poslechovka je vzorně akusticky ošetřena, pan Dvořák je velmi vstřícný člověk, který ví. Hlavní roli hrají samozřejmě horny v kombinaci s nekompromisně stavěným elektronkovým zesilovačem, DA převodníkem a phono preampem. Vše vlastní konstrukce. Hodně jsme si povídali, ale samozřejmě došo i na muziku.
Digitálním zdrojem byl notebook, z kterého jsme si vyslechli pár skladeb Unplugged Erica Claptona, něco ze živáku Petera Gabriela a ještě Čajkovského B-moll. Ano, z NOTEBOOKU. Přes USB do převodníku. Spasla mi čelst poprvé: detaily, dynamika, čistota, "velikost" zvuku, vše tam bylo. Později jsme přišli na gramofon, kdy mi byl naservírován analogový mix z Vivaldiho, Scorpions a neuvěřitelné koncertní nahrávky ruské hospodské lidovky. Tam t bylo pochopitelně o řád dál než digitál.
Pro mě tato klíčová poznání:
1. Dobře postavené lampy umí: ani náznak neduhů, které jsou jim přisuzovány
2. Bohužel se plácáme v cenových kategoriích, kde můžeme do nekonečna vyměňovat a zázraku se nedočkáme, což je dáno ekonomikou obchodu a marketingu "velkých" značek
Platí pro přístorje v cenách řádu několika desítek tisíc korun.
3. Přístroje pana Dvořáka jsou pro mě zatím cenově nedostupné-nicméně jistě se mnhým stalo že řetězcem výměn přeši skutečně o "balík".
Pokud si tedy chceme na "highend" počkat šetřeme a odměňme se něčím, co už nebude důvod zlepšovat.
Jsem přesvědčený, že po návštěvě hornstudia a nákupu takovéto sestavy by většina z nás přestala trávit čas četbou mnohdy plků zde ne fóru a v časopisech. Prostě by nebyl důvod. Což se samozřejmě nestane, málokdo nás má půlmega a adekvátní poslechový prostor, takže hledáme dál.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 03 lis 2008 09:53

U hornové hificesty je alternativou rozvinutá DIY komunita, i v Česku jsou k dispozici velmi solidní projekty, například coffee ze slovanetu, ale i další, stačí se porozhlédnout po netu.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 03 lis 2008 10:32

Tohle studio jsem navštívil na výstavě High End před 3r. a byl to propadák. Nevím jak se jim to podařilo, ale totálně tam zazdili zvuk. Věřím, že v domácích podmínkách to hraje...
Každopádně horny nebudou vhodné na předvádění pro velké množství posluchačů, jsou takové komorní a individualistické.

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS » 30 lis 2008 13:58

Každopádně horny nebudou vhodné na předvádění pro velké množství posluchačů, jsou takové komorní a individualistické.

Přesně...jinak studio super poslech taky a dávám dohromady Voigty s DX2

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 30 lis 2008 14:05

Já tam byl také na poslechu. Zvuk ani design se mi vůbec nelíbil.
A ty řeči mě taky nebavily, co jsem musel vyslechnout... *thumbs down*

AM
Kontaktovat uživatele:

Re: Hornstudio.cz / Kroměříž

Příspěvek od AM » 19 bře 2010 18:30

Jako fanda hornových beden Zingali jsem byl velmi zvědavý na zvukový projev hornů z Hornstudia. Jejich projev mě vůbec nezklamal, byl plný detailů, živosti a prostoru. Při výkonu 1 w elektronkového zesilovače bez zpětné vazby použité měniče AER (modifikovaný Lowther s výškami do 20khz a nezvýrazněnými středy) pro mne dostatečně nazvučily daný prostor. Jedinou nevýhodou je směrovost.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 19 bře 2010 21:17

merhaut píše:U hornové hificesty je alternativou rozvinutá DIY komunita, i v Česku jsou k dispozici velmi solidní projekty, například coffee ze slovanetu, ale i další, stačí se porozhlédnout po netu.
Přesně tak. *thumbs up*

Dvě trouby s aktivním basákem, jaké udělal Cofee pro Kubu4, by u p.Dvořáka stály hroznou dardu.
A Kuba4 je extrémně spokojen.

To celé má charakter "vitange". Komu to vyhovuje a odpustí horší souběhy kanálů, nestejné parametry laicky párovaných elektronek a DIY konstrukce lampáčů, bude za velké peníze uspokojen.
To, jak Canor řeší parametry elektronek přeměřením na měřácích Audio Precision, v dílně dělat nemůžete.

Mám výhrady k zvuku elektronkových basovým hornů.
Pro mne to fakt to blemcá.
Na basák spíše tranzistory.
Na Hornstudio je třeba mít peníze, ale to vlastně u každého studia.
Kdo je zvyklý, na rovné HiFi bedny, uslyší zdvih na středech.
Cofee dělal na aktivních hornech korekce průběhu frekvenční charakteristiky. Když se to pustí bez nich, vadí mi vytlačené středy a zahlcení komplexním hudebním signálem.

Líbí se mi, že pan Dvořák věděl dávno před lety, o vlivu součástek na zvuk.
Pořádné kondy, dráty...

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM » 19 bře 2010 21:51

v hornovych konstrukcich se vetsinou pouzivaji menice lowthery a ty maji docela slusny zdvih na stredech a vysky max do 14 khz. je to pekne znat i ve fergusson hill, kde maji taky lowthery. u AER menicu je charakteristika vyrovnana a maji ciste vysky do 20 khz, zrejme i diky kovovym rezonatorum na "nosech". me se nejvic libilo, ze to hraje hudbu a ne jen vydava hluk jako mnoho komercnich beden. co se cen tyce tak jsem videl hornove konstrukce i za par mega http://www.higherfi.com/audio_speakers/sa konstrukce s orisy a basakem vyjde neco pres kilo, zalezi na menicich, ty muzou stat treba i 70 tacu, pak je to samozrejme drazsi

velus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velus » 27 srp 2015 08:19

Nedávno jsme tam ve třech byli. I když nám čouhala sláma z bot, majitel se nám velice věnoval. *palec* .

Odpovědět