Ketos / Bratislava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Ketos - čo nové?

Příspěvek od lachim » 30 říj 2008 10:05

slavo k

skvělý příspěvek. díky.
fakt mě mrzí, že vás sem píše tak málo.
zasvěcené komentáře prodejců tady vážně chybí.
třeba ironicko-faktické poznámky studia eso....
kdyby jste nebyli až v blavě, tak čapnu audionet vip g2 pod pazuchu a už k vám letím.
před 2 lety jsem u p. ročka zkoušel, v cd režimu, audionet vip g2 x meridian 08.....

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 30 říj 2008 10:09

Tak to je hozená rukavice! A poslední příspěvek z Ketosu jen hovoří pro to, aby zástupci studií a prodejci přispívali a dělali osvětu.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 30 říj 2008 10:35

dôležité je, aby predajcovia chápali návštevy nielen ako potenciálny zdroj príjmov, ale aj ako spoločenskú udalosť. Nemôžu od každej návštevy očakávať, že je to kupec a mali by sa zaradiť do tejto a podobnej hifikomunity na úrovni kamarátstva. Aj keď predajca musí samozrejme kalkulovať s tým, že raz "motyka vystrelí" ;) Nekupujúci, no spokojne počúvajúci návštevníci budú určite šíriť dobré meno a nič nie je lepšia reklama ako doporučenie.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 30 říj 2008 10:45

Myslím, že CD-ROM mechaniky jsou Atapi.

JP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JP » 30 říj 2008 10:49

Diky za info.
Teraz to dava vacsi zmysel, aj ked tomu, ze zmetie radu reference od AR moc neverim. :)
Tusim, ze ani v AR nebudu nijaki tupci.

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 30 říj 2008 15:48

To som o tých porovnávačkách asi ani nemal písať, ale keďže ma vychovali k pravdovravnosti a všetky tri cd prehrávače o ktorých som hovoril dovážame, tak som si dovolil. *headbang*

ARko sme si požičali, lebo klient ktorý má 808.2 o ňom veľa čítal a chcel si to preveriť, či náhodou nehrá lepšie. Nehralo. Chord red reference mi požičal výrobca na výstavu pred rokom, tak som s tým po výstave bežal k tomu istému klientovi, len aby sme sprostí neumreli.. pri tej cene red refky a tych všetkých anglických testoch som myslel že to 808čku odpráši ľavou zadnou, ale po chvíli sme pochopili, že koľká bije.

808.2 je pre mňa zatiaľ najlepší cd player čo som počul. porovnávali sme aj s nejakými sacd plajerami za 150k a aj to nič moc. síce o chĺpok viac definície ale inak jak keď čúraš na plech (no dobre nie až tak moc).

a pre acona asi tolko, že keby ma to čo robím nebavilo, tak už dávno robím reality alebo nejakú spotrebku. aspon by som zbohatol :idea:
pravidelne sa chystáme robiť dni otvorených dverí, a po dohode aj iné posluchy

Budúci mesiac bude tiež v Ketose týždňová akcia, tentokrát pre menej majetných. Pošlem ešte samostatný oznam.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 30 říj 2008 16:05

slavo_k píše: a pre acona asi tolko, že keby ma to čo robím nebavilo, tak už dávno robím reality alebo nejakú spotrebku. aspon by som zbohatol :idea:
pravidelne sa chystáme robiť dni otvorených dverí, a po dohode aj iné posluchy
No, nebola to nejaká narážka. Aby som bol presný v prípade Teba nemám pochybnosti, že to aj tak berieš. Chcel som tým len dať návod ostatným predajcom a výrobcom ako sa dostať do "partie" ;)

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 30 říj 2008 17:35

Slavo,
za ten tvoj prispevok ohladne Meridianu 808.2 mas u mna jednicku s hviezdickou *thumbs up*
A ako tu uz bolo povedane, jednoducho si ho treba v klude u vas vypocut a porovnat - aj s "vlastnou referenciou" :)

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 30 říj 2008 19:34

dakujem. to preto ze mam teraz s detmi povinne prazdniny, teda nemakam a pisem ;)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 31 říj 2008 18:24

Slavo_k, máš zkušenosti trafem pro MC přenosky Ortofon Verto?

Obrázek

Buď u tebe, nebo v : http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=647
Je tam přínos u použití MM předzesilovače?

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 31 říj 2008 18:33

ano máme ho v posluchovke. dá sa požičať na skúšku. ten malý kúsok urobí obrovský rozdiel na hociktorej MC prenoske, zvlášť pred elektrónkovými phono predzosíkmi. rozdiel vzhľadom k cene (tuším štandardná pultovka 17500,-Sk - tu dúfam nemusím písať aj juro cenu :-) ) sa mi javí oveľa väčší ako pri výmene za lepší phono diel.

Keď niekomu ponukujeme drahší gramo s dobrou MC, tak automaticky dávame na ponuku.

jediná nevýhoda je, že sa motáš s fono signálom dlhšie v priestore, a mnohokrát treba hodne pošpekulovať nad umiestnením trafáku aby to nebrumelo (vzdialenosť a poloha od zdroja gramca a phono predzosíku).

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Meridian DSP7200HC center

Příspěvek od slavo_k » 11 lis 2008 17:26

Dlho očakávaná reprosústava pre stredný kanál DSP7200HC je konečne tu.

Po prvý krát bola predstavená na výstave CEDIA v Denveri . Vďaka výborným ohlasom bude vyrábaná aj v grafitovej farbe, rovnako ako reprosústavy DSP8000 , samozrejme za príplatok.

Podobne ako DSP7200, HC model používa nový vzorkovací filter , ktorý je tiež v cd prehrávači 808.2. Signály ktoré majú pôvodne vzorkovaciu frekvenciu 33.1/48kHz sú prevzorkované novým filtrom, ktorý je starostlivo navrhnutý tak aby netrpel tzv pred-echom, ktoré bežne vzniká pri použití štandardných komplexných filtrov.

DSP7200HC má tiež novú Meridian komunikačnú zbernicu CAT 5 ( ako pc sieť) na prepájanie zariadení, ktorá veľmi zjednodušuje inštaláciu. Táto SpeakerLink zbernica prenáša s ymetrické digitálne audio, meridian komunikačný protokol a tiež riadiace signály RS232 súčasne.

Po prvý krát Meridian uviedol reprosústavu pre stredný kanál, ktorá je rovnocenným partnerom reprosústavám DSP8000 a DSP7200.

Predajná cena je 360000,-Sk (11949,81EUR)

Čoskoro bude dostupná podrobná literatúra k tomuto modelu

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

HiFi týždeň „nie len pre majetných“ *2thumbsup*

Příspěvek od slavo_k » 13 lis 2008 10:45

HiFi týždeň „nie len pre majetných“ *2thumbsup*

Príďte si od 25.-28.11.2008 v čase 10-19 do Ketosu vypočuť kvalitný zvuk, ktorý Vás nemusí stáť tak veľa.

Vedeli ste, že máme pre vás kompletný gramofón už od 5500,-Sk (€182,57)?
Vedeli ste, že v Ketose si môžete kúpiť kompletný stereo systém už od 18000,-Sk (€597,49)
a domáce kino už od 50000,-Sk (€1659,70)?

V našej posluchovej miestnosti Vás čakajú nasledovné novinky:

- Reprosústavy Q Acoustics (od 4500,-Sk = €149,37)
- Novinky od NAD – midi systém C 715 a dizajnové skvosty VISO 2 a 5, kino T 755 a T 517
- Nová základná modelová rada reprosústav Dynaudio Excite
- Nové prehrávače médií Sonos

Ako tradične, budú počas tohto týždňa poskytované zľavy až 15%, opäť štedré občerstvenie a každý návštevník dostane od nás malý darček.

Neviete ako sa k nám ako pohodlne dostať? Nič nie je jednoduchšie.
Zavolajte nám počas tohto týždňa na číslo 0915/737292 a do pol hodiny Vám kdekoľvek v Bratislave pristavíme auto. Dovezieme aj odvezieme Vás zadarmo!!

Najaktuálnejšie informácie nájdete na našej stránke www.ketos.eu

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 13 lis 2008 12:09

Slavo,
to s tym odvozom, tak tomu hovorim sluzba zakaznikom, to tu este nebolo! *2thumbsup*
p.s.
kolkomiestne auto mate k dispozicii?:-))

Odpovědět