Panský Dvůr / Ostrava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Panský Dvůr / Ostrava

Příspěvek od pasul » 14 črc 2009 09:18

Někde jsem psal, že to má vliv na zvuk? A ano, já jsem měl problém s vypadnutím XLR konektoru. Zkuším, přehazuju a testuju všechno možné. Toto je zcela normální věc. Jak to asi vypadá v profi praxi? Tam se používá jedině XLR. Vše se mydlí za provozu. A to jsou kvanta kabelů a konetorů. Kolikrát to je vyndáno a znovu zastrčeno? Je vidět, že jsi to ještě nikdy ani neviděl na živo. Na druhou stranu to ale chápu. Český internet a tým největších odborníků na světě. To už známe. Co tam máš dál ???

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 14 črc 2009 09:37

V profesinální praxi ale nebudou používat XLR konektory Oyaide...
Za ty prachy. Viděl bych to na podstatně lacinější Neutrik nebo něco podobného.
Já myslel, že XLR konektory jsou všechny jištěné proti samovolnému vytažení. Ne?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 14 črc 2009 09:38

Jinak ty konektory XLR jsou opravdu nádherné!

mafo22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mafo22 » 14 črc 2009 09:44

Vytahovanie XLR konektorov som uz videl, prehadzujem ich skoro kazdy den, mam koncovky neutrik predpokladam za par korun a take nieco ako vypadavanie si neviem predstavit. Vlastne este som to u nikoho nevidel asi mali vsetci stastie na kvalitne koncovky :roll:
ale to je vlastne jedno tak nech ti sluzia.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 14 črc 2009 10:07

Funkčně to je zcela určitě naprosto shodné. Rozdíl je akorát v ceně. A ta je u této poloviční proti té Clearaudio.
Neřekl bych že je poloviční :
samotná pračka 10.990 Kč
plexi kryt (u Clearaudia je standartní) 2.750 Kč
náhradní sametové proužky (U Clearaudia jsou součástí balení) 825 Kč
celkem 14.565,- Kč

Clearaudio Smart Matrix stojí zde http://www.highend.cz/cenikypdf/Clearau ... 007-12.pdf 16.990,- Kč
takže Okki Nokki nestojí polovinu, ale 85,7% ceny Clearaudia.

Volbu jakou značku bych si pořídil domů nechám na každém soudruhovi.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 14 črc 2009 11:28

Peer píše:V profesinální praxi ale nebudou používat XLR konektory Oyaide...
Za ty prachy. Viděl bych to na podstatně lacinější Neutrik nebo něco podobného.
Já myslel, že XLR konektory jsou všechny jištěné proti samovolnému vytažení. Ne?
Stalo se mi to zrovna u kabelu s Neutrik konektory, že vypadl ven. A špatným zastrčením to nebylo.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 14 črc 2009 11:43

OK. Mohla to být kusová vada. Mám také nějaký kabel XLR s Neutriky a žádný problém s vypadáváním.
Na druhé straně, když přehazuji kabely nebo přepojuji komponenty, tak celou aparaturu raději vypínám.
Mám ty přístroje rád... :)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 14 črc 2009 19:39

Ty, Pašule, v některém vlákně jsi nakousl, že jsi odpálil nějaký přístroj.
Zesilovač? To jsi přehazoval kabely v zapnutých přístrojích?
Ani ochrany tě nezachránily?
Jak to bylo. Pouč nás na svých chybách... :D

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 14 črc 2009 19:57

Myslím si, že by to zde bylo zcela k ničemu a pochopil by to pouze PMA. Pro ostatní a pro tebe taky to nemá zcela žádný význam. Jen bych doporučil i před každým zapnutím jakéhokoli zesilovače, kontrolovat i připojené kabely na terminálech zesilovače a na reprosoustavách samozřejmě také.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 14 črc 2009 20:10

Myslím, že jsi spoustu lidí tady podcenil.
Měl jsi napsat hned, že se o tom nechceš bavit a nesvádět to na neschopnost ostatních...
Ale aspoň nějaké ponaučení z tebe vypadlo... :)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 14 črc 2009 20:28

Noooo. To je i možné. OK. Za to se omlouvám. Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Takže vypadl mi kabel z reprosoustav a zkratl tedy jeden monoblok. Jedna strana mlčí. Ochrany zabraly. Jenže já si toho nevšiml a ještě jednou ho vypnul a zpanul. A to už ty ochrany nedaly. Shořely tranzistory v budících stupních a kupodivu diody v usměrňovacím můstku(Fast, Soft recovery). Měl jsem to celé otevřené. Ale nechal jsem si to nakonec opravit. Je to problém i rozebrat. Samozřejmě je to důsledek takzvané "čisté cesty" bez relé v signálové cestě. Bohužel. Jde o monobloky Mark Levinson No.436. Nevím komu připisovat tuto chybu. Jestli i před každým zapnutím musí člověk kontrolovat přístroje a kabely. Mě to donutilo vyměnit lopatky na kabelech za roztahovací WBT. A stejně to vždycky kontroluju. Doufám, že to tak stačí.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 14 črc 2009 20:44

Ještě bych dodal, že tato závada může být způsobena pouze špatným samotným principem ochran a jde to i bez relé. Samozřejmě se může stát, že i obvod ochran selže. Nebo spíš nějaká aktivní součástka v něm. Takže pokud ochrany takhle normálně pracují, tak je to chyba výrobce. Například Sroll Lyric používá také ochrany elektronické a k takovému stavu nemůže dojít, pokud tedy nedojde k té další náhodě a obvod ochran odejde také. Samotná oprava nebyla vůbec drahá a stála pár korun. Ale moc to nepotěší u zesilovače za 500 000Kč.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 15 črc 2009 23:30

Renown píše:
Funkčně to je zcela určitě naprosto shodné. Rozdíl je akorát v ceně. A ta je u této poloviční proti té Clearaudio.
Neřekl bych že je poloviční :
samotná pračka 10.990 Kč
plexi kryt (u Clearaudia je standartní) 2.750 Kč
náhradní sametové proužky (U Clearaudia jsou součástí balení) 825 Kč
celkem 14.565,- Kč

Clearaudio Smart Matrix stojí zde http://www.highend.cz/cenikypdf/Clearau ... 007-12.pdf 16.990,- Kč
takže Okki Nokki nestojí polovinu, ale 85,7% ceny Clearaudia.

Volbu jakou značku bych si pořídil domů nechám na každém soudruhovi.
Kryt za 2750 není jen horní víko, ale celý kryt, který se dá dokonce použít i jako kryt gramofonu je velký, ale to si nikdo nemusí kupovat, není to nutnost, na pračku můžeš dát nějaký plátěný kryt, když to někdo chce nermomoci zakrýt. A v balení jsou dvě lahvičky s kapalinou, ale u Clearaudia jen jedna, a ty náhradní prachovky stojí 275 Kč všechny tři, ne jedna. Takže ke Clearaudiu bys musel zase připočíst 756 Kč, co stojí 1L kapaliny z koncentrátu, a to je o skoro 500 víc, než dáš za tři sam.proužky. Takže ten rozdíl tam samozřejmě není plný dvojnásobek 11265 s proužky bez krytu a 17746 , ale o čem se to tady bavíme, není to šuma fuk, k čemu to je? Je to prostě slušná levná pračka a Clearaudio je taky skvělá a je možné, že i z ní vzešla a byla víc dotažená, tak musí i více stát.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 19 srp 2009 22:31

Včera jsem byl s kamarádem na návštěvě ve studiu. Poslochali jsme asi čtyři hodiny.
Hrálo: gramofon- SCHEU Premier mkII
předzesilovač- Music First Audio /přinesl jsem svůj na vyzkoušení/
výkon. zes.- Red Wine Audio
bedny- WLM La Scala /regály/, Diva /podlahovky/

Výsledný dojem byl velmi dobrý. Kdo u Pavla byl poslouchat, ten dobře ví, kdo nebyl, jeho škoda, tomu návštěvu vřele doporučuji.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 20 srp 2009 08:06

Ahoj Foxi,
zvuk u Pavla dobře znám, takže vím o čem mluvíš. V podstatě s Tebou souhlasím, od Pavla prostě nejde odejít. Docela by mne zajímalo jak to hrálo s předzesilovačem Music First Audio. Škoda, že jsem to nevěděl, zastavil bych se taky na poslech. Měl jsem možnost slyšet MFA v domácích podmínkách a musím říct, že mne překvapil *palec*, jednalo se o verzi silver.
Jak se to s MFA líbilo Pavlovi?

Odpovědět