Panský Dvůr / Ostrava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Panský Dvůr / Ostrava

Příspěvek od pasul » 20 srp 2009 15:54

Náhodou jsem tam byl také. Slyšel jsem to. Mé hodnocení je, že to bylo ihned poznat. Rozdíl proti Red Wine předku a tomuto předku je ihned slyšitelný. Samozřejmě Red Wine je lampa. Takže ihned vylezly středy. Víc detajlů. Ovšem v některých nahrávkách to bylo až uječené. Jakmile jsem to slyšel, ihned jsem začal hledat co je jinak. Nemá to tu pohodu co znám. A to se poslouchal vinyl.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 21 srp 2009 08:54

Pasule, byl jsi tam opravdu jenom na skok, takže nedělej ukvapené závěry. Poslochali jsme asi čtyři hodiny, kromě vážné hudby a dechovky, snad všechny žánry. V době, kdy jsi tam byl, se na gramofonu točilo LP, které jsem schválně přivezl k Pavlovi na vyzkoušení, protože mi doma hrálo tak ostrře, že se nedalo skoro vůbec poslouchat a tam hrálo o poznání lépe.
Myslím si, že co do MFA leze, to také, díky jeho neutralitě, z něho vychází.
Nakonec jsme porovnávali spojení obou přístrojů RWA, ale protože už nebylo tolik času na rozehřátí elektronkového předzesilovače, nebylo srovnání úplně možné.
Samozřejmě, každá sestava bude hát trochu jinak. RWA+RWA teple, MFA+RWA více analyticky. Možná, že by bylo nejlepší nechat posouzení na Pavlovi, protože on zná zvuk svého aparátu nejlépe a pří poslechu kombinace s MFA tam byl celou dobu.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 21 srp 2009 09:12

No. Jen bych k tomu podotknul, že jsem tam slyšel minimálně 3 různé LP točiti se na gramofonu (Proto jsem psal, že na některých nahrávkách!). Pavlův názor jsem si taky vyslechl. Zbytek již nechám na posouzení každého, jak to asi bude. Mohlo by se to zvrhnout ve zbytečnou hádku a to opravdu nemám zapotřebí... Jak to chodí na českých fórech opravdu vím. "Co je doma je best." Ale to není nic proti tobě.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 21 srp 2009 09:55

Pasule, hádat se stebou nechci. Tvůj názor beru.
Jenom chci podotknout, že zvuk byl jiný na podlahových bednách Diva s teplejšími středy a na regálovkách La Scala. Nepamatuji si, na které bedny se opravdu hrálo, když jsi tam byl ty.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 21 srp 2009 15:20

A jak to slyšel Pavel :?: :?: :?:

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 22 srp 2009 18:57

Musím říct, že kombinace MFA+RWA byla výborná, a jen na některých nahrávkách a s Divami, které mají více středů i výšek proti La Scalám, se zdálo, že je to ostřejší, ale my jsme většinou poslouchali japonské LP, které jsou přece jenom trochu výš posazeny. V případě poslechu CD jsme např. naopak museli u některých nahrávek přidat na výškách, což je výhoda této regulace u všech repro WLM. Co se týká kombinace RWA-RWA, byl zvuk jiný, jemnější a větší, ale spíš šlo o vlastní preference každého posluchače. Za sebe mohu říci, že bych mohl žít s oběma předzesilovači, případně bych ke každému sladil repro. Byl jsem moc rád, že jsem měl možnost si MFA vyzkoušet, protože jsem četl dobré reference třeba na 6moons.com. Bylo to moc příjemné odpoledne, s Foxem i jeho kamarádem jsme dobře pokecali o muzice. Příští týden se sejdem na Jethro Tull a další pátek bude naše další progrocková (pro ML i trochu jazzová) kecárna u piva.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 02 zář 2009 14:37

V neděli se konal koncert Jethro Tull a tak mi nedalo a do Ostravy jsem na ten den dorazil.Samozřejmě došlo na návštěvu studia Panský dvůr,kde jsem si chtěl opět poslechnout japonské monobloky Almarro.Dle očekávání to bylo skvělé.No pak mne zajímalo, jak to bude hrát přes Red Wine předzesilovač Isabella,no a to co jsem slyšel mne uzemnilo.Takove zlepšení,hlavně v prostoru jsem nečekal.Skvělé! *thumbs up* Určitě si ho vezmu na poslech domů.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 01 pro 2009 02:00

Na stránky, pořád ty původní, stále nejsou ty nové, jsem dal nový vánoční akční ceník, kde jsou některé ceny sníženy i více než o 50 %. Třeba vás tam může něco zaujmout. Jsou tam i výprodejové ceny zbylých měničů Hivi Research, takže případným DYI konstruktérům reprobeden se může něco hodit. Tady je přímý odkaz http://www.panskydvur.unas.cz/ceniky/Akcnicenik1209.xls .

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 19 led 2010 00:16

U Wojtka Paculy na stránkách Highfidelity.pl jsem našel test na pračku LP Okki Nokki, kterou dovážím, tak tady je tento testík http://www.panskydvur.unas.cz/dovoz/Okk ... kitest.pdf, za akční cenu je poslední kousek a pak tam měl i test demagnetizéru RD-3 a zemnícího kondicioněru RGC-24 od Acoustic Revive, tak tady je odkaz http://www.highfidelity.pl/@main-180&lang=.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 07 úno 2010 18:19

Jen malou poznámku. Píše se tady, že nemá dovozce kabel Oyaide Tunami v metráži. Je o to velký zájem a kabel mi došel a shodou okolností i v Japonsku měli nedostatek PCOCC kabelů, tak je trochu zpoždění, kabel je objednán a bude doufám koncem února.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 25 úno 2010 15:07

Skladem americký bluray přehrávač BDP-83. Tady je odkaz http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp- ... tures.aspx. Velká výhoda, přehraje i bluray disky koupené v USA a umí i DVD-audio a SACD.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 25 úno 2010 18:58

A kolik to stojí v českých na stole?

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 27 úno 2010 12:30

to Pavel :
Pavle, výměna mých stávajících signálových kabelů za Tvé Oyaide ACROSS 750 mi udělala neskutečnou radost. Nechci popisovat rozdíl ve zvuku, neboť ten je tak markantní, že mi stačilo pár sekund a bylo jasno. Mirkova "Pytel" rada ať se obrátím na Tebe a koupím Oyaide se vyplatila a za tu cenu kabelu a koncovek je to bomba. *thumbs up* Dík.
Škoda jen, že koncáky nemají XLR vstupy, neboť ta délka 2,2 m je na signálový kabel dost.
Starý koax "no name" je tak dobrý akorát na věšení prádla.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 29 bře 2010 11:31

Minulý týden jsem si zapůjčil v Panském Dvoře phono. I když jsem si myslel, že můj Dynavector představuje pro mne skoro konečnou, podlehl jsem a phono RCM jsem už nevrátil.
Nejedná se o nejlevnější přístroj, ale zvuk opravdu stojí za to.

Obrázek
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 29 bře 2010 16:22

Tak nebuŤ labuĎ a řekni,za kolik jsi podlehl?

Odpovědět