Panský Dvůr / Ostrava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Re: Panský Dvůr / Ostrava

Příspěvek od Mark Levinson » 22 říj 2008 22:09

Chlapi, tak mi dejte vědět kdy to bude. Rád bych se připojil.
Cibo já to špatně pochopil, já myslel, že to pro Tebe do Ostravy není přijatelné.

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba » 22 říj 2008 22:19

Mark Levinson píše:Chlapi, tak mi dejte vědět kdy to bude. Rád bych se připojil.
Cibo já to špatně pochopil, já myslel, že to pro Tebe do Ostravy není přijatelné.
Nee tak to neni , problem muze nastat az prijde (tedy jestli prijde Pozvanka k vysvetleni/ fotografie od Policie CR ) s namerenou rychlosti z me cesty zpatky z RAA na D1 - asi 170 km/h a nejaky zablesk ... tak uvidime , kazdopadne s Pavlem D. jsem dlouho rozmlouval a myslim , ze pro mne by bylo velmi zajimave s vami toto studio navstivit uz vzhledem k jmenovanym zesilovacum ..

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 22 říj 2008 22:56

Jen bych poopravil technické parametry, protože Mark Levinson se spletl a uvedl tady parametry A318B a tyto monobloky mají:

Výstupní výkon 40W
Frekvenční rozsah 10 Hz - 40 kHz
Osazení elektronkami 2 x 6C33C,1x6DJ8,1x5687 pro každý monoblok
Vstupní impedance 10kΩ
Příkon 240 W
Vstupní citlivost 0,5-1V Rms
Vstup 1x RCA, Vystup 4,8,16Ω
Rozměry 23 x 18,3 x 38,6 cm
Provedení dvoubarevná třešen

Budu se těšit na vaše návštěvy.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 23 říj 2008 08:48

To Rigo:
Sorry, nějak jsem se přehmátnul.
*klanimse*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 23 říj 2008 14:02

Tak pánové jsem první kdo to slyšel.Prvně bych chtěl říct,že design je pro mě naprosto famózní a neskutečný.To dřevo se mi opravdu líbí.

Celkově je to větší než jsem čekal.S jednoročním klučinou doma,co musí všechno zkoušet,jsem předem říkal,že tohleto je možné nejdříve za čtyři roky.Jedna lampa má nějakých 200° při provozu.Ovšem tenhle monoblok má krycí mřížku.Vzhled jde samozřejmě okamžitě do řiťky,ale chránit se musí jak okolí,tak samotný přístroj.

Nastavení poměru zpětné vazby a damping faktoru(Tlumení-výstupní odpor).Celkově to je při vzájemné kombinaci šesti stupňů 36 různých možností.Což bude třeba samozřejmě vyzkoušet a najít si hodnotu,která bude vyhovovat.Díval jsem se přes prostor okolo lamp dovnitř.Nemá to plošné spoje a veškeré vedení je pomocí stříbrných vodičů v teflonové izolaci.Má to také kupodivu regulaci citlivosti na čelním panelu,což u monobloku není obvyklé.

No a co říct ke zvuku.Člověk co není připraven,tak by se měl připoutat.Aby náhodou nebyl vyfouknut ven ze studia. :mrgreen: Má to všechny znaky toho A318B SE.Kontrola,přesnost,neskutečný prostor.Ale to co tenhle monoblok předvádí na basech je naprosto neuvěřitelné.Pokud je na nahrávce nějaký hluboký bas,tak vás to zatlačí do sedačky-masakr!

Samozřejmě chce to slyšet osobně.Ze začátku jsem měl pocit nedostatku výšek.Nebo že je to celé utopené v basech.Ale hraje to přesně to co do toho leze.Dala se nahrávka co byla bohatší na vyšší frekvence a byly tam.A bylo to taky zaplé asi jednu minutu.Je tam ještě jedna zvláštní věc.Je použito aktivní chlazení všech transformátorů.Nevidím v tom problém a ničeho rušivého jsem si nevšiml.Ovšem já neposlouchám potichu a ani to neplánuji.Není to ono.Proto mi tohleto ani nevadí.

No musím říct,že jsem z toho úplně vedle.Samozřejmě tohle musí ke mně domů.Pavel už jasně souhlasil a já jsem moc zvědav.Pokud to utáhne a dokáže zkrotit moje kadibudky,tak to už neopustí moji poslechovku.Stojí to určitě za návštěvu lidi.Moc by mně zajímal názor více lidiček na tyhle monobloky.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 23 říj 2008 14:07

to ML:
kdy se chystáš do studia? Že bych to zkusil spojit s tebou...
Na ty monobloky jsem moc zvědavý...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 23 říj 2008 19:24

Peere, poslal jsem Ti SZ.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 23 lis 2008 15:15

Mimo jiné firma Scheu je EOM výrobce akrylových talířů pro Transrotor, Clearaudio a Amazon. Pokud vás zajímá více informací o této firmě a hlavně fotky uživatelů vlastnící tyto gramofony tak zde: http://www.soundscapehifi.com/scheu-analog.htm a http://www.soundscapehifi.com/customer-rooms.htm. První tři modely budou k vidění před vánoci.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 23 lis 2008 16:29

Alamrro A340 (monobloky)
Během tohoto týdne jsem se dostal do studia Pánský dvůr a nechal jsem si od Pavla Dioka předvést nové monobloky Almarro A340. Technický popis už udělal Pašul výše, tak se budu věnovat jen popisu jejich zvuku.

Poslouchalo se na těchto komponentech:
CD player: Ancient Audio - Lektor Prime
zesilovač: Almarro A340 (monobloky byly nypojeny přímo na regulovatelný výstup CD playeru)
repro: WLM - Lyra super PAC Mk II.

Poslouchaly se tyto CD:
Nik Bartschs Ronin - Holon (ECM)
Nik Bartschs Ronin - Stoa (ECM)
Rebeca Pidgeon - Raven (Chesky records)
Ptricia Barber - The cole porter mix (Blue note records)
JB Project - Brombo I. (King records)

Popis zvuku:
Prostor, prostor a zase prostor. Tak by se dal shrnout zvukový projev těchto monobloků do několika slov. Zvukový charakter je velmi podobný integrovanému modelu Almarro A318B SE, ale je daleko pevnější na basech. Basy jsou u monobloků to, čeho si všimnete hned. Jsou daleko více pod kontrolou a je jich jako by více, jako by monobloky chodily níž než integrovaný zesilovač. Dále je jasně slyšet, že basy jsou přesnější a lépe konturované jako by to nebyly lampy. Chci tím říct, že tady není slyšet ten typický neduh lampových zesilovačů (rozmázlé basy). Takto to dokáží podat jen drahé lampy typu Audio Resarch, Manley, McIntosh apod.. V neposlední řadě se musím zmínit o prostoru, je jasně slyšet lepší separace kanálů (což je logické u monobloků) a ještě lépe definovaný předozadní prostor než u integráče. Zbytek zvukového spektra se mi zdál podobný integráči a celkově to hrálo v dobrém slova smyslu "tak normálně". Chci tím říct, že nic netrčí a nepřebývá, ale ani nic nechybí. Jedná se o neunavující audifilský zvuk svým charakterem připomínající analog. Rozhodně stojí za to vypravit se do studia Pánský dvůr a monobloky Almarro A340 si poslechnout.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 23 lis 2008 18:53

.
Naposledy upravil(a) Peer dne 23 lis 2008 18:54, celkem upraveno 1 x.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 23 lis 2008 18:53

Peer píše:Tak to musí být paráda. Již integrovaný lampový zesilovač se mi líbil...
Drahé elektronky jsou prostě zvukově vynikající. *thumbs up*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 23 lis 2008 22:53

Ty gramofony vypadají opravdu dobře...
Je někde ceník?

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 24 lis 2008 01:00

Tady je oficiální ceník ze stránek výrobce http://www.scheu-analog.de/de/preisliste.htm. Český se bude odvíjet od kurzu, asi bude lepší orientace dle Eura, které teď bohužel nepříjemně roste. A tady je odkaz na testy: http://www.scheu-analog.de/de/presse.htm.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 06 led 2009 19:40

Tak dneska se pánové v Pánském Dvoře skládal dohromady nový gramofon Scheu Diamond. A to v naprosto šílené variantě, kdy je do základny samotného gramofonu vložena červená látka. Prvně jsem si říkal, že tohleto bude teda divné a jak sám výrobce uvádí - pro ženy. Položí se talíř na své místo,umístí motor a natáhne lanko. Hotovo - může se hrát. Vše nastaveno už od výrobce. No ale jak jsem to viděl na vlastní oči, tak tohleto je takový masakr, že je opravdu škoda na tohleto dávat samotný talíř a používat to jako gramofon. Fotka absolutně nedokáže přenést vše, co vás o tomto gramofonu musí hned napadnout při prvním pohledu:

Obrázek

Pro mě je tohleto po designové stránce neskutečné. Výrobce dokáže zalít do základny cokoli. Třeba i fotku vaší přítelkyně. :shock: Mě se to opravdu hodně líbilo. Zvuk zatím nemohu popsat. Ovšem již zítra doufám dojde k poslechu a prvnímu seznámení s Scheu. Jsem moooc zvědav a to i vzhledem k ceně.

Odpovědět