Panský Dvůr / Ostrava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Křeček
Kontaktovat uživatele:

Re: Panský Dvůr / Ostrava

Příspěvek od Křeček » 07 led 2009 08:50

pasul píše:... Výrobce dokáže zalít do základny cokoli. Třeba i fotku vaší přítelkyně...
Pchaa, to je toho 8-) .
Já solventnímu zájemci klidně zaleju do betonové základny celou originál přítelkyni. Je to starý osvědčený italský výrobní postup... Při správné instalaci ušetříte i drahé gramonožičky. Navíc návratnost nákladů na pořízení gramofonu je zaručena. A zvuk gramofonu - nádhera. Hlavně to neskutečné ticho na pozadí.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 07 led 2009 12:22

Křečíku-nádherně a pravdivě napsáno.I moje drahá polovička se tomu ze srdce zasmála. *2thumbsup*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 07 led 2009 12:58

V Pánském Dvoře je nově k mání naprosto nekompromisní kabel od firmy Oyaide. Jde o model FTVS-910. Čisté stříbro s dvěma žílama. Vhodné samozřejmě pro symetrický signál. Vzhledem k impedanci 110 Ohm plánuji jeho použití, jako digitální AES/EBU kabel mezi transportem a převodníkem.

Parametry:
Conductor - 1.0mm 99.9995 pure silver
Insulation - Teflon skin layer + foaming polyethylene
Shield Conductive Carbon PE / Copper foil + silver plating copper (more than assortment rate 90%)
Outer UV protection polyurethane
Impedance 110 Ohm
Capacitance 72.1 nF/Km
Attenuation 74.5 dB/Km

S kabelem se naprosto famózně pracuje. Po odizolování vrchní izolace, jde vidět precizní stínění a pod ním ještě měděný obal. V teflonu potom uloženy dvě žíly pro signál. Kabel mám již hotový a osazen precizníma XLR konektorama od firmy Furutech, které samozřejmě prodává také Pánský Dvůr.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 07 led 2009 14:02

Pan majitel studia ocividne velmi zaujimavo manipuluje s cenami, cez leto som pozeral ceny vyrobkov Almarro a pozeral som dnes, integrac A50125A stal 99.990 a dnes 139.990 *headbang* ,
a u Polskeho predajcu je cena 11000 zlotych.

http://www.audiosystem.com.pl/cennik/13/almarro

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 07 led 2009 14:26

Na těch Polských stránkách je starý ceník výrobků firmy Almarro. Došlo k přecenění všech výrobků této firmy. A samozřejmě kdo trochu sleduje dění ve světě, tak ví, že dolar a hlavně Japonský Jen šel pekelně nahoru a cena se tudíž nedá udržet na původní hladině.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 07 led 2009 14:59

Pasul má pravdu, dolar a hlavně japonský jen šel hodně nahoru, takže se dalo čekat, že i ceny dovážených věcí také vyletí nahoru. Malou náplastí na bolístku nám může být, že anglická libra hodně spadla a tam se tento zesilovač dá pořídit za 2.750,-liber což je krásná cena cca 80.000,-Kč.
http://www.wavefrontaudio.co.uk/products.php?cat=17

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 08 led 2009 01:04

lubos píše:Pan majitel studia ocividne velmi zaujimavo manipuluje s cenami, cez leto som pozeral ceny vyrobkov Almarro a pozeral som dnes, integrac A50125A stal 99.990 a dnes 139.990 *headbang* ,
a u Polskeho predajcu je cena 11000 zlotych.

http://www.audiosystem.com.pl/cennik/13/almarro

V říjnu došlo k navýšení cen ze strany Almarra a zároveň to vyskočení kurzu způsobilo to navýšení ceny. V Polsku i Anglii mají staré ceny, však si to zkus tam objednat jako nově objednávaný kus a uvidíš. I Leben šel výrazně nahoru a tady jsem ceny nezvýšil, protože je mám skladem, ale nově objednávané by byly dražší. Já nemanipuluji s cenami zbůhdarma, ale jen pokud je to nutné.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 12 led 2009 14:04

Ahoj Rogo,
něco nového ve studiu ohledně vinylu? Už hraje ten nejvyžší model?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 14 led 2009 11:01

Byl jsem si poslechnout vinyl v pánském dvoře. Musím říct, že to bylo opravdu výborné a vůbec jsem nečekal takový výborný zvuk. U gramofonu za 65K s ramenem a přenoskou jsem čekal ještě dost kompromisů a ústupků. Ovšem bylo to vynikající! A to si nedovedu představit jak bude hrát model Premier. Bylo to rychlé, přesné a mělo to zcela jinak pod kontrolou basy než znám z Ancient Audio Lektor. Musím říct že opravdu výborné. *thumbs up*

Ovšem jsem veeelice zvědavý na tenhleten kousek. To už by mohlo být něco pro opravdické vinylisty. Podle mě jeden z nej design co jsem viděl...

Obrázek

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik » 14 led 2009 11:57

Pri pohledu na tyhle krasny stroje si rikam skoda, skoda, ze ja na obcovani s vynilem nejsem. Jsou to hrajici sochy :)

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 15 led 2009 07:14

Zaujalo ma že ten zázrak má dve ramienka - načo slúži to druhé? Inak ma tento dizajn nejak nechytil - radšej mám klasiku.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 15 led 2009 10:30

Zaujalo ma že ten zázrak má dve ramienka - načo slúži to druhé?
když se třeba manželce líbí jiná skladba než Tobě, tak si ji může pustit nezávislé na Tvém poslechu, ale musí se zabezpečit, aby se ty ramena nemohly srazit

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 15 led 2009 10:46

JV - Renown to myslel se sarkastickou nadsázkou (tedy doufám). Podle mne si např. do druhého rámenka dáš přenosku která ti více vyhovuje na jiný druh hudby. Jsou sice přenosky co zahrají vše ale přece jenom se v nuancích liší. Samozřejmě je to pro fajnšmekry a ne pro komiky co si do jednoho dají Shurku za 500,- a do druhého Grado za 1500,-

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 15 led 2009 10:54

Renown píše:
Zaujalo ma že ten zázrak má dve ramienka - načo slúži to druhé?
když se třeba manželce líbí jiná skladba než Tobě, tak si ji může pustit nezávislé na Tvém poslechu, ale musí se zabezpečit, aby se ty ramena nemohly srazit

Dobrý. *thumbs up* :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

JV - Víš, až se setkáš s vinylem a poznáš, že různé přenosky mají různý charakter zvuku, tak ti i dojde proč má někdo dvě a představ si, že jsem viděl i tři ramínka kolem jednoho gramofonu. Já to tak určitě budu mít taky. Minimálně dvě ramena je povinnost... *hura*

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček » 15 led 2009 11:13

Některým z nás nestačí jedna přenoska, ba ani jedna žena.
A málokterá skousne stejné šaty a přenosku, jako její rivalka.
Proto se dělají víceraménkové gramofony.
Pak nehrozí, že by se ty dvě srazily.
Není to nejlevnější řešení, ale hifi vždy bylo o penězích...

PS : Hifista - bigamista pak poslouchá CD v autě. Tam je svatý klid a mír. Tam jo.

Odpovědět