Panský Dvůr / Ostrava

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
ciba
Kontaktovat uživatele:

Re: Panský Dvůr / Ostrava

Příspěvek od ciba » 26 led 2009 18:55

Mark Levinson píše:
Peer píše:Já narozdíl od tebe jsem s Trichordem velmi spokojený. :)
Nicméně mám ho slíbený na porovnání. Tak jsem velmi zvědavý.
a jsem si jisty , ze uz lip to nejde :D
ciba píše:*2thumbsup* Tak dej pak vedet , myslim , ze budes prekvapen :D
Tak na toto jsem docela dost zvědavý. U Peera jsem vinyl slyšel a myslím, že Trichord Diablo hraje velmi dobře. A jestli je RCM ještě lepší, tak to musí být opravdu dělo. Těším se na Tvé srovnání Peere, případně bych se i rád zůčastnil. Možná je Cibová nespokojenost s Trichordem způsobená jeho zmlsaným sluchem, protože jeho CD player Audio Aero jen tak nějaký vinyl nedostihne a jestli ano, tak si myslím, že RPM10 to nebude *sunglases*.

Ahoj Marku L. :D , je to trochu jinak , jak poznamenal muj kamarad M.H: - pro tvuj gramofon a nezalezi jaky gramofon jsou problemem tvoje bedny , ty Ikony totiz hraji presne to co do nich leze , takze uz ted s levnou Rondo Bronze , jsou nektera LP neposlouchatelna , z duvodu spatneho masteringu (mizerne technicke kvality zvuku) , takze vylepsovat kvalitu gramofonu , nebo ramenka , nebo i prenosky se zda byt pro mne kontraproduktivni . Jeste se o tomto problemu zminim , zatim to nechavam tak a uvidime jake se podari najit reseni ..

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 30 led 2009 18:08

Tak jsem s pomocí mých přátel zprovoznil ty nové gramce a dávám sem jejich fota. Boha jeho už můžu poslouchat i ty staré dobré, ale vždy blbě nahrané Jethro Tull. Je to paráda. Pokud máte chvilku můžete přijít špíznout.

Nejlevnější Cello - bez přenosky 30000,- Kč. Mi tam v Německu osadili darem Ortofon OM10, což je základ, ale asi nezáleží jen na přenosce. Mě se líbí i tento zvuk.
Obrázek

Diamond, který je označován jako gramec pro baby nebo ty, co se s tím nechtějí štráchat. Vybalíte z krabice, dáte olej do ložiska, nasadíte talíř, navléknete strunu, odděláte krytku přenosky a zabezpečení raménka a hrajete. Navíc můžou být různě barevně provedené, samozřejmě i typická černá a průhledná, ale to je téměř u všech. Já si nechal udělat model se zalitou červenou sametovou látkou, opravdu vypadá to exklusivně, ale musí se to vidět na vlastní oči. je tam osazen MC Benz Silver. Takto cena 2450,- Euro, raději v Euru kvůli stoupajícímu kurzu.
ObrázekObrázek

A ten nejsložitější na smontování Premier mkII, 80 mm talíř, Unipivot raménko Classic 12 a v něm Benz Ruby 3 Scheu. Přibližně 2720 Euro s klampem, ale bez přenosky. Ta je za 1590 Euro.
ObrázekObrázekObrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 30 led 2009 18:22

Moc pěkný.

Ta vodováha v klapmu je pěkná vychytávka. *thumbs up*

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 30 led 2009 22:10

Ten Premier vypadá opravdu úctyhodně *thumbs up* . Design se mi líbí, Rigo už se musím vypravit k Tobě. Snad už to budu mít v práci volnější a bude více času na všechno *sunglases*.

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba » 30 led 2009 22:30

Jo jo ,, krasne stroje *thumbs up* , nejvice me fascinuje ten řemínek .. jak to muze utahnout :?: :?:

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 18 úno 2009 18:57

V úterý jsem navštívil opět studio Pánský dvůr. Nutně jsem potřeboval další kabel Oyaide FTVS-910. Konektory Furutech samozřejmě k tomu. Nyní používám mezi DAC a preampem. Velice rád bych vyzkoušel porovnání s jiným špičkovým symetrickým kabelem. Nemá někdo něco v okolí?

Jinak jsem samozřejmě neodolal pokušení a poprvé viděl i slyšel Scheu Premier MKII s ramenem Classic a špičkovou přenoskou Benz Micro Scheu MC. Zvuk je samozřejmě vynikající. Jde vidět, že majitel studia opravdu propadl analogu a od tud již evidentně není cesty zpět. Takže zajděte si poslechnout špičkový analog do Ostravy. Stojí to za to.

Mimochodem do teď jsem si toho nikde moc nevšímal, ale Scheu Premier je vidět v mnoha špičkových systémech po celém světě.

Obrázek

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 06 bře 2009 21:47

Dnes mě v Panském dvoře pěkně naštvali. *2thumbsup*
šel jsem si pro kousek drátu a Pavel Diok mi pustil repro, které mi dost utkvěly v uších a myslím si,
že si jich všimne i mnoho lidí na výstavě v Praglu.
Napovím - La Scala. Nerad dělám reklamu komukoliv, ale ty bedny za to asi budou stát.

boxer

Příspěvek od boxer » 06 bře 2009 22:28

Obrázek
Obrázek
Concept: passive 2-way bass reflex
Efficiency: 93dB/W/m
Nominal impedance: 8 Ohm
Weight and dimensions: 103 x 25,6 x 27,3 cm (HxWxD) / 24kg each
Other: Treble contour +/-3dB, optional grill (180 euros/pr), bass compensation possible via Diva Control or Passive Control
Drivers 2.5" Paper Cone Tweeter
8" Paper Cone Mid/Bass
Frequency Range 30 Hz - 25 kHz (bohužel bez tolerance)
Price cca. 3 000 €

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 06 bře 2009 22:41

Mám dojem, že jsi z Praglu, tak co o tom víš? Ale trefil jsi.
Ač jsem se snažil najít chybičku, tak jsem ji v té půlhodině nenašel.
A vzhledme k tomu co se dá udělat se zatlumením basreflexu a s nastavením výšek tak ?????
No uvidíme.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 06 bře 2009 22:49

Abych doplnil Bohušův příspěvek jde o v současnosti cenově nejnižší sloupový model od WLM La Scala, který přicestoval ke mně přímo ze 6moons, kde byl testovaný, protože u výrobce jsou vyprodané a do výstavy by se nestihly. Takže už jsou zahrané a bylo to poznat, sám jsem byl velmi překvapený jejich zvukem, ty basy co z nich lezou nechápu u dvoupásma. Sám jsem je viděl dříve jen na fotkách a musím říct, že ve skutečnosti vypadají mnohem lépe,jsou velmi precizně provedené. Při výrobě hoši u WLM pamatovali na možné ůpravy, takže lze upravovat výšky v rozsahu +- 3dB a k basreflexu, který je umístěn do země jsou dodávány dvě různé tuningovací vložky do basreflexu s různou velikostí otvoru a tím lze zmenšit objem basů, včera jsme to zkoušeli s Rowingem, ale nakonec v mé 40 m poslechovce, byla nejlepší verze bez vložek, spíš se to uplatní v malé místnosti. Ale dost řečí, obrázek tu dal už Boxer, tak jen tady je jeden z několika testů http://www.6moons.com/audioreviews/wlm5/lascala.html a existuje i jejich regálová verze pro ty, co sloupy nemusí.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing » 07 bře 2009 00:44

La Scaly, sloupový model, hodně překvapili. Slyšel jsem je jen na pár skladbách a pak se vrhnul do nastavování gramofonů Scheu, ať jsou v ready na High-End do Prahy, ale moc se mi to líbilo jak ve spojení s Lebenem tak ve spojení s Red Wine. Opravdu se mi v té velké poslechovce Panského Dvora líbily nejvíce bez těch náústků do basreflexu, jehož vyústění je zespodu. V menších místnostech by už asi ale přišly vhod. Při té cenovce to je velmi zajímavá bedýnka, která stojí za poslech a zváženou. Však uslyšíte na High Endu v Praze :)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 07 bře 2009 12:22

Jako moje první Tesly, papírový výškáč má stejné zabarvení, jako papírový středobas. Jednota v celém spektru? Zajímavé.
Docela mám zálusk na jednu návštěvu před výstavou. Salonek v Corintii se málo kdy povede hned nazvučit na 1OO%.

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 07 bře 2009 12:37

eficak píše:Jako moje první Tesly, papírový výškáč má stejné zabarvení, jako papírový středobas. Jednota v celém spektru? Zajímavé.
Docela mám zálusk na jednu návštěvu před výstavou. Salonek v Corintii se málo kdy povede hned nazvučit na 1OO%.

To máš naprostou pravdu Efičáku, taky mám docela strach, mám stejný salónek Loire jako loni, je to taková nudle a loni to nebylo špatné, ale ani moc dobré, za tu chvíli co má člověk na nastavení se nedá vše vyladit jak by mělo, určitě ve studiu to hraje lépe. Ten salónek má papundeklové stěny a to je strašné a navíc se rušíme se sousedy. Necháme se překvapit, jak to dopadne.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 07 bře 2009 12:43

eficak píše:Jako moje první Tesly, papírový výškáč má stejné zabarvení, jako papírový středobas. Jednota v celém spektru? Zajímavé.
Obrázek

Odpovědět