Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od palipol » 20 zář 2010 14:48

Mark Levinson píše:Palipole,
pěkně jsi to napsal. Prosím Tě, mohl by jsi popsat rozdíl zvuku mezi Petrovým sytémem a Tvým? Dost by mne zajímal poslech NuForce s MP, už k vůli tomu co se na fóru kolem NuForce rozpoutalo ;).
Dík.
V Petrovom5 vlákne by som nerád niečo konfrontoval. Už aj na margo obáv, že ktosi to vezme doslova, alebo tu budeme terčom posmechu Vyvolených... Návšteva u Petra mala viac ľudský rozmer a nerád by som tento, dnes vzácny fenomén, degradoval nejakým "porovnávaním" či nebodaj "dalším rozpoutáváním již rozpoutaného"...
Petr má svoje HiFi postavené na inom základe ako ja. Máme však rovnakú filozofiu - dosiahnuť maximum z možností, ktoré daný reťazec hudobne poskytuje , prikladáme akustike miestnosti rozhodujúcu dôležitosť.
Čo možno popísať ako rovnaké, je množstvo informácie, teda detail, rozlíšenie...Petrov zvuk je však údernejší s tvrdším basovým základom, môj bas je zdržanlivejší a mäkší, zvukový obraz je subjektívne rozsiahlejší, ale v blízkom poli to už taký rozdiel nie je, treba však viac laborovať s optimalizáciou umiestnenia poslucháča voči reprosústavám. Podľa mňa mám viac výšok, niektorí tvrdia, že je to v poriadku, ale menič Esotar T330D od Dynaudia a špecifický páskový menič v MG3.6R sú vyžarovaním tak odlišné, že to jednoducho musí byť iné.
Nič nenahradí osobnú skúsenosť s jednou aj druhou zostavou. To je vyčerpávajúca odpoveď na všetky možné a možno i nemožné otázky. :?:

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 20 zář 2010 15:17

Souhlas s Palipolem, není možno objektivně srovnávat, když jsou tak rozdílné reprosoustavy.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 zář 2010 15:44

Petře zajímalo by mne jestli si myslíš,že je v tvé sestavě místo na nějaké to zlepšení,nebo už nebudeš nic vymýšlet?Nebo jseš v situaci,kdy jseš maximálně spokojený a už budeš jen shánět novou muziku a poslouchat?Jinak poslechovka vypadá famozně,a Naim v tom Fraimu je fakt nádherný.Těším se už na návštěvu k tobě.
*offtopic* Palipol.Byl jsem na vaší návštěvu docela natěšený,snad někdy jindy.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 20 zář 2010 15:48

Palipole,
děkuji za názor, takhle to stačí. Nešlo mi o nějaké konfrontační srovnání, spíše o osobní pohled.
Ještě jednou díky.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 zář 2010 16:07

Petře tady by byl tip na jedno zaručené zlepšení,a to dost podstatné.Recenzováno na Naimu,takže to bude platit i pro tvůj systém.Píšou,čím kvalitnější systém tím lepší výsledky.U mne nastalo až neskutečné zlepšení oproti VDH sítovému kabelu,který jsem viděl na fotce v tvém systému.Je to jen tip do budoucna.
http://www.combak.net/pdf/X-DCSM_X-DC2.pdf

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 20 zář 2010 16:32

to Zappa:
aby nedošlo k omylu. Petr5 nemá žádný kabel VdH.
Ten jsem vzal já, protože jsem viděl, že na originálu kabelu od Naimu je koncovka Furutech
a chtěl jsem ji porovnat s Rich Bay na VdH.
Na Místě Petra5 bych se již věnoval poslechu a kupování hudebních perel... *thumbs up*

to Palipol:
pěkně jsi to popsal. *thumbs up*

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 20 zář 2010 17:47

Palipole : Díky za zvukové srovnání a hezkou fotografii *thumbs up* ....Jsem rád že se Vám u mě líbilo.Bylo to sice hodně ztísněné , ale zvládli jsme to . Poznal jsem zase další nové tváře z fora.Jste fajn parta a bylo fajn.
Doplním jen jedno foto mini poslechovky , kde se nás vešlo neuvěřitelných 5 lidí - :lol:
:

Obrázek

Zappadady : No konečně jsi se po čase ozval.Michale , kdo už je v tomto koníčku až po uši , tak ví , že nikdy není konečná , vývoj jde stále kupředu a někdo třeba zbohatne a pořídí si ještě vyšší modely atd.
Ohledně mého systému : komponenty ,reprosoustavy a kabeláž , mám na dlouho vyřešeno !!! Opravdu jsem spokojen.
S klukama jsem to probíral , že poslechovku jsem dělal velmi kompromisně s ohledem na finance, takže tam lze ještě hodně zlepšovat a věřte , že rozdíly jsou větší než kabeláž , nebo pračka apod. Ovšem cena ideální poslechovky je v cenách desetitisíců a statisíců !
Časem možná ještě něco vylepším , ale tedˇbych se chtěl věnovat tomu co mám nejraději a to , soustředěnému poslechu v klidu se spoustou nových i starých placek , jsem ve fázi , kdy pokud je alespoň průměrná nahrávka , nemám vůbec pomyšlení na nějaký upgraid.
Kabely , které jsi mě doporučil můžou být zajímavé , takže jak pojedeš ke mně otestujeme je.Vdh , které jsi viděl na obrázku nybyly moje , ale Peera a myslím , že už ho i prodal.Já používám firemní kabeláž Naim - powerline a Naim Hiline viz foto :
Protože to je jeden z posledních článků řetězce připomenu jen , že si je Naim vyrábí sám (tím myslím vlastní koncovky)jen u evropské verze má koncovky schuko od Furutechu R 35.

Zde test a rozhovor z konstruktérem Naimu :
http://www.6moons.com/audioreviews/naim2/powerline.html

Naim powerline + patentovaný konektor:
Obrázek
Obrázek

Zde Hi-line : signálový kabel s pětikolíkovým zapojením odolným proti otřesům - Naim konstrukce -
Obrázek

Zde ještě firemní propojovací power kabel BURNDY , který zajištˇuje napájení přístrojů- tzn externí zdroj cd přehrávače , předzesilovače a koncového zesilovače :
Obrázek

Zde malý doplněk (Naim R-com dálkový ovládač- opět firemní konstrukce a design- vyrobeno s jednoho AL odlitku) výhodou tohoto ovládače je , že ho ve tmě vidíte , reaguje na pohyb , kde začně svítit jako vánoční stromeček ve firemní zelené barvě :)
Obrázek

No a závěrem prozradím , že se chystám doplnit reprosoustavy deskou z Travertinu , nebo zakoupím Cerabaly ,aby se nepřenášeli vibrace do podlahy :D a to je KONEC !!! :lol:

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 20 zář 2010 17:54

Tak a jdu hezky poslouchat :

Něco pro Peera :

Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 20 zář 2010 19:11

Výborná volba... *thumbs up* :)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 zář 2010 20:05

Díky.Pěkně si to popsal. *thumbs up*

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 20 zář 2010 20:27

to Petr5:
-dobrých ľudí sa zmestí veľa...

to Zappadaddy:
-škoda, ale snáď nie je všetkým dňom koniec...a raz si fotnem aj tvoje almary...

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 30 říj 2010 07:50

Tak ubělo nemálo času a pod své miláčky jsem si pořídil toto :

Obrázek

Jsou to od firmy Finite element - typ Ceraball nohy pod reprosoustavy.
Kdo to myslí s Hi-fi opravdu vážně atˇsebere sílu si je vyzkoušet a uvidíte že budete mile překvapeni zvukovým přínosem *thumbs up*

Michale , pokud jsi prohlásil , že to je zvuková konečná , tak já říkám že není :D

Tímto děkuji p.Pieknikovi s R.P. audio za ochotu , rychlost zmíněné Cerabally vyzkoušet , výsledek se dostavil a více než jsem očekával.

p.Palipolovi jen vzkazuji : A JE TO DOMA ...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 30 říj 2010 08:19

petr 5

proč jsi vyzkoušel ceraball až teď?
vždyˇjsme je tady už "řešili" dávno.
před dvěma lety?
bývali jsme s peerem opuštění bojovníci za ceraball
:-)
těší mě, že patříš mezi nás, cerrakoulaře.
kam jsi je všude dal?
jen pod C5 nebo i pod zdroj a zesík?

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 30 říj 2010 08:55

Lachim :

Ceraball jsem zkoušel až nyní , protože v původní poslechovce (ve starém domě) byla kamenná podlaha + litý beton několik centimentrů a C5 mají hroty.Tam toto spojení fungovalo dobře.
Nicméně v nové poslechovce je zatím beton a na něm 2 x hobra , což je celkem průser, vibrace se značně přenášely do podlahy(jediná nectnost vůči staré poslechovce) , proto jsem se začal o Cerabally zajímat.Chtěl jsem si prvně koupit nějaké Travertinové desky pod hroty , ale potom jsem vzal rozum do hrsti a vyřešil jsem tuto záležitost mnohem nekompromisněji.Ty travertiny si ale časem asi taky pořídím pod Cerabally.
Zkoušel jsem Cerabally i pod cd přehrávač , ale tam se výsledek nedostavil , ba naopak se vše zhoršilo.trochu jsem to očekával , protože stojan Naim fraim již spojení hrot, kulička , deska má v sobě velmi chytře zakomponován a když jsem ho pořizoval " výrazně !!!" se na zvuku všech komponentů podepsal.Taktéž plovoucí mechanika CDS 3 a antivibrační nožičky již další posunutí zvuku nedovolily...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 30 říj 2010 09:03

petr5

máš tak vymazelnou sestavu, že jsem tvou osobní skušenost s ceraball předpokládal již před drahnou dobou.
někde cerabal pomůže, někde ublíží.
chápu, že v racku naim je jejich použití nesmyslem.
není řešením dát pod superbní c5 veliké, hodně těžké (např) žulové desky?
kus 45 x 30 x 3 cm má cca.45 kg.
pak až rozhodovat hroty versus ceraball...

Odpovědět