Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5 » 03 úno 2013 20:59

Novinky z Naim studia :

Nordost představil koncem minulého roku nový sítóvý kabel s označením Red Dawn.Obrázek

Nový Red Dawn , který nastavuje měřítka ve své třídě zastupuje nyní nejvyšší pozici v sérii kabelů Leif. Jeho doporučená cena je kolem 7000,-Kč/m. Konstrukce vychází ze 3 x 14 AWG vodičů a využívá samozřejmě micro mono-filament konstrukci, která vychází z modelové série Valhalla a dochází tak k minimálním dielektrickým účinkům. Tento kabel je především určen pro aplikace kde probíhájí větší toky proudu ( zesilovače, sít´ové filtry, pračky, sítˇové lišty apod)
Kabel tak vyplnil mezeru mezi modely Blue heaven a Heimdall2 kde bylo dost velké cenové rozpětí.

Nyní taktéž trvale k vyzkoušení referenční digitální kabel Valhalla v provedení BNC 75 Ohm.Obrázek
Vlastníte-li vysoce kvalitní převodník a transport, slabinou tohoto systému se může stát propojovací digitální kabel . Nordost Valhalla se jistě postará o velmi citlivý tok dat. Lze dodat v provední BNC, XLR, RCA v různých délkách.V mé sestavě při zapojení tohoto kabelu došlo k celkovému zlepšení zvukového obrazu, prostor se prohloubil a taktéž se zlepšila lokalizace nástrojů v poslechovém prostoru. Ve středním i vyšším pásmu došlo k celkovému zklidnění ale přitom k většímu rozlišení, což je velmi pozoruhodné.

Oba kabely jsou trvale k dispozici pro Vaše vyzkoušení. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

S pozdravem Petr Svoboda Naim studio.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 09 dub 2013 14:47

Obrázek

NORDOST - SORT KONE - antivibrační hroty (podložky) pod přístroje.
Nordost již před časem vyvinul tzv antivibrační hroty, které nemají odvádět z přístrojů jen vibrace a rezonance, které se přenášejí z reproduktorových soustav přes podlahu až do přístrojů umístěných na stojanu, ale hlavním cílem bylo eliminovat vibrace, které vznikají prostřednictvím transformátorů, točících mechanik umístěných uvnitř téměř každého přístroje. Tímto se mohou přenášet mikrovibrace do celého přístroje a tím také na citlivé přechodové konektory at´už signálové nebo sítˇové.
Každý typ hrotu byl pečlivě vyvíjen a naladěn na určité frekvenci s ohledem na nejvyšší přínos, kterého se podařilo zajistit vhodným typem materiálu a konstrukcí pláště a středního kužele a keramické kuličky umístěné uvnitř viz níže.

Obrázek

Hroty jsou vhodné jak pod zesilovače, cd přehrávače, předzesilovače, sítˇové pračky a všude tam, kde požadujeme zabránit dalšího šíření nežádoucích vibrací.
Zaleží taktéž na jejich pečlivém umístění pod přístroj. Minimální množství pro vyzkoušení je 3 ks. Podrobný manuál, kde hroty nejlépe umístit naleznete na mém webu.
Po absolvování prvních poslechových testů nejen ve studiu, ale taktéž u vícero zákazníků, došlo k dost velkému zlepšení zvukové kvality všech přístrojů vždy nad očekávání, pod které byly tyto hroty použity. Velmi dobrá zpětná vazba mě přiměla k okamžitému zakoupení téměř celého sortimentu.

Hroty se vyznačují rozdílnou kvalitou materiálu dle označení AS, AC, BC, TC:

AS - hliníková konstrukce + ocelová kulička.
AC - hliníková konstrukce + keramická kulička.
BC - bronzová konstrukce + keramická kulička
TC - titanová konstrukce + keramická kulička

V sekci ceníky, naleznete nově aktualizovaný a kompletní ceník všech výrobků NORDOST včetně zde uváděných antivibračních hrotů.

Pro zapůjčení hrotů mě neváhejte kontaktovat, abyste si v klidu domova vyzkoušeli jejich přínos ve Vašem reprodukčním systému.

s pozdravem Petr Svoboda - Naimstudio

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 09 dub 2013 21:07

Tyhle podložky (hroty) jsem slyšel na výstavě v BA před asi dvěma roky na CDP C.E.C. Rozdíl byl markantní, samozřejmě ve prospěch zmíněných hrotů Nordost. Byl tam přítomen zaměstnanec Nordostu a předváděl různou kabeláž....mimochodem měl tam i síťového Odina...

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 17 dub 2013 15:46

lubin:

Ano, pánové z Nordostu se občas přímo podílejí na výstavách jak na Slovensku tak v Česku a nebojí se prezentovat takovýto sortiment přímo.

Věřím, že někdy v budoucnu proběhne tato prezentace znovu na Highendové výstavě v Česku.

Tento týden jsem měl to obrovské potěšení, seznámit se s kompletní rodinou referenčních Odinů v mé sestavě *klanimse*
zážitek na celý život.....

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 17 dub 2013 16:02

Jeden by mozna až řekl - Odin lepší ani neslyšet :-)
Verim, ze to je zazitek !

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 20 dub 2013 07:19

fotolaik píše:Jeden by mozna až řekl - Odin lepší ani neslyšet :-)
Verim, ze to je zazitek !
Ano, udělal jsem chybu, ted´už to vím *headbang*

Ale vše je řešitelné :lol:

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 20 dub 2013 17:40

ale vse je resitelne ....
urcite !!! staci si vzit malou hypoteku a Odin kabelaz pro celou komplet sestavu jsou doma *2thumbsup*
nicmene si myslim, ze jsou sestavy, kde je tento kabel presne zapadajici !

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 02 čer 2013 19:36

Na letošní výstavě v Mnichově představila firma Nordost svou novou referenční sérii Valhalla 2.

Obrázek
Již z názvu je patrné, že navazuje na původní modelovou sérii Valhalla, která spatřila světlo světa přesně před 13 lety.

Původní série Valhalla zůstává zachována a dále bude nabízená k prodeji, s ohledem na fakt, že je ve světě stále mnoho příznivců po této veleůspěšné modelové sérii.

Projekt Valhalla 2 zabral 2 roky intenzivního vývoje a těžil především z poznatků modelové série Norse 2 a ODIN.
Téměř všechny kabely Valhally 2 jsou osazeny úplně novými konektory nazvané HOLO plug TM.(nově patentováno)
Taktéž nové technologie Dual Mono-Filament měly za cíl s ještě větší přesností výroby zaručit zaručeně lepší vlastnosti po stránce zvukové.
Taktéž počet vodičů a postříbření doznaly nemalé změny.

Zde celá série Valhalla 2 :

repro:
Obrázek

interconnecty:
Obrázek

Obrázek

Powercord:
Obrázek

digital:
Obrázek

Již nyní jsou na cestě do ČR první vzorky, a budou u mě trvale k vyzkoušení ;)
Vše kromě digitálního kabelu.
Již se velice těším a věřím že to bude velká událost.
Do týdne budou na mém webu přístupné data o cenách nové Valhally 2.

S pozdravem

Petr Svoboda -Naimstudio

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petr 5 - Naim Studio

Příspěvek od Petr 5 » 28 zář 2013 15:30

Obrázek

Dovolte mě , abych Vás jménem Naim studia pozval na letošní výstavu Highend Praha 2013, která se konná ve dnech 5. a 6. října od 10:00 do 18:00 hod v hotelu Corinthia Towers.
Najdete nás v salónku meeting room A ve 24. patře.

Letos proběhne 3 x mimořádná premiéra v České a Slovenské republice.
Japonské reprosoustavy TAD - 3 pásmové reprosoustavy nejvyšší třídy Reference One a Evolution One .
Jako zdroj signálu bude referenční streamer Naim NDS + napájecí zdroj PS 555 (DR)
O propojení se postará kompletní kabeláž firmy Nordost - Valhalla 2, která bude ihned po letošní celosvětové premiéře v Mnichově k vidění a slyšení zde na výstavě.
Neváhejte tuto mimořádnou expozici navštívit, budu se na Vás těšit .

S přátelským pozdravem Petr Svoboda Naim Studio ;)

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 10 lis 2013 18:44

SPENDOR D7 : Výjimečně povedené 2,5 pásmové D7 v kombinaci s elektronikou Naim Audio trvale k poslechu ve studiu. Přijďte si užít skutečně exkluzivní anglický zážitek...

Po soustředěném poslechu mohu s čistým svědomím říci, že Spendor D7 je pro mě zatím nejlepší reprosoustava v poměru : výkon-poměr-cena od SPENDOR.
Reprosoustava se poměrně dlouhou dobu rodila na svět, i po premiéře loni v Mnichově doznaly reprosoustavy nemalých změn vedoucích k finální zvukové nirváně:)

Obrázek

Obrázek

Hlavní konstrukční prvky :

Nově vivinutá pátá generace basreflexového dvojcestného vyústění, jejíž cílem je možnost tyto reprosoustavy umístit i 20 cm od zadní stěny.

Nový 18 cm EP77 středobasový reproduktor s kuželovou polymerní membránou.

Nový 18 cm basový reproduktor s kevlarového kompozitu.

Nový tzv. 22 mm LPZ fázový korektor výškového reproduktoru.

Veškerá vnítřní kabeláž z postříbřené mědi.

Nový tlumící materiál uvnitř zabraňující rezonance ozvučnice.

Samozřejmostí je výroba přímo v Anglii - poctivá a precizní truhlařská práce.

Základní popis : 2.5 pásmo
Citlivost 90dB for 1 watt at 1 metre
Dělící frekvence výhybky 900 Hz, 3.2 kHz
Kmitočtový rozsah 29 Hz to 25 kHz
Impedance 8 ohms nominal
Maximální výkon 200 watts
Rozměry (HxWxD) 950 x 192 x 320mm (excluding spikes)
Standard finishes black ash, cherry, light oak, dark walnut
Premium finishes Spendor dark, Spendor white
Váha 21 kg /ks

Pro poslech mě neváhejte kontaktovat :)

S pozdravem Petr Svoboda - Naim studio

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 15 úno 2014 08:32

!!!PREMIÉRA - T.A.D. Evolution One !!!

Již delší dobu plánuji v Naim studiu nemalé změny a zde je jedna z nich :)

Obrázek

Obrázek

Je mě velkým potěšením představit zde na Moravě premiéru Japonské firmy T.A.D a jejich 3 pásmové reprosoustavy s názvem Evolution One.

Po velmi úspěšné výstavě High-End Praha 2013, kde tyto reprosoustavy získaly spousty obdivu a ohlasů od návštěvníků výstavy, jsou nyní tyto unikátní reprososutavy k detailnějšímu poslechu v Naim Studiu.

Proč unikátní reprosoustavy? Především pro jejich jedinečný vývoj v mateřské firmě v Japonsku na jejiž konci má být naprosto koherentní reprosoustava která zahraje bez příkras všechny žánry.

Středobodem TAD Evolution One je bezpochyby koncentrický měnič, v hantýrce TAD nazývaný CST (Coherent Source Transmitter), který má za úkol co nejvíce přiblížit vyzařovací charakteristiku reprosoustav jednobodovému ideálu koaxiálním uspořádáním výškového a středového reproduktoru.

Obrázek

Podle TAD je výsledná disperze CST měniče uniformní ve velkém rozsahu, což se odráží ve výborné lokalizaci a přirozeném zvukovém poli. „Koncentrický měnič je v podstatě výšková horna, pracující v pohyblivém zvukovodu. Vždycky jsem měl lepší výsledky s měničem, umístěným alespoň v malém zvukovodu – pomáhá to kontrolovat směrovost jeho vyzařování. Když jsem dal výškovou kalotu prostě jen do ozvučnice jako ostatní, potýkal jsem se s problémy s odladěním celého reproduktorového systému – podle mě to není správné řešení,“ říká konstruktér Andrew Jones. „Kontrola směrovosti pomocí zvukovodu správného tvaru se ukazuje být dobrou cestou. Zvuk je dynamičtější, méně zabarvený a vykazuje i další výhody správně navržené horny…“

3,5cm výšková kalota v CST měniči je beryliová. TAD vyvinulo vlastní technologii napařování beryllia a výsledkem je systém, který papírově hraje až do 100 000 Hz. Na rozdíl od Reference One, kde je beryliová i velká membrána středového reproduktoru, je ve 14cm měniči Evolution One použita slitina hořčíku. Dvojice 18cm basových jednotek má membrány kombinované z netkaného vlákna a aramidu, což je uhlíková modifikace známého Kevlaru - cílem pochopitelně bylo dosáhnout jejich maximální tuhosti při co nejnižší vlastní hmotnosti.

Kabinety TAD Evolution One strategicky kombinují výhody překližky a MDF do velmi rigidní ozvučnice kapkovitého tvaru, usazené na hliníkovém podstavci, ve kterém najdeme i výhybku, nastavenou na dělící kmitočty 250 Hz a 2 kHz. Tím TAD odděluje mechanicky, magneticky a akusticky sestavu výhybky od hlavního kabinetu a omezuje tak nežádoucí interakce na minimum. Evolution One jsou nominálně 4-ohmové, s citlivostí 88 dB, tedy nijak nevybočují ze zaběhnutého standardu.

Vizuálně se TAD Evolution One jeví poměrně kompaktní – rozměry sloupku jsou 334mm (š) x 1,166mm (v) x 512mm (h) – o to však těžší (54 kg). Hmotnost kabinetů a podstavce významně přispívá inertnosti celé konstrukce a tak se Evolution One z pohledu rezonancí chovají jako kus skály.

Dopředu mohu prozradit, že poslech opravdu stojí za to a myslím, že případní zájemci jistě nebudou zklamáni :)

Propojení systému bude samozřejmě prostřednictvím kabelů Nordost Valhalla 2, které perfektně zapadly.

Zájemci o seriózní poslech se mohou kdykoliv objednat.
Předváděcí akce je limitována do konce března !

Budu se na Vás těšit,

s pozdravem Petr Svoboda Naim Studio

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 15 úno 2014 16:01

V Praze na výstavě v mé přítomnosti byly zapojené ty "menší" sestry na stojanech a tam si mě vyvedl z omylu, když jsem si myslel, že Evolution One je vyšší model. Zdání a první pohled klame a bylo to naopak. Každopádně T.A.D. si nosím od té doby v hlavě *palec* , akorát ten pán tam hodně dlouho mluvil a já blbec se měl líp učit anglicky, abych mu rozuměl čím nás vlastně chtěl "nakrmit" :D Určitě si bych si je ale zase rád poslechl.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 16 úno 2014 18:28

Uz si asi pamatuji, bylo Vas sice vice, spise vetsina, ktera si myslela ze sloupovky Evolution One jsou drazsi nez stojanove Compact Reference. Evolution One jsou zatim posledni pocin od vynikajiciho konstruktera T.A.D. Andrew Jonese.

Kazdopadne, jste vitan, rad Vas uvidim, jen musim dopredu upozornit, ze kalendar posluchacu se zacina smrtelne zaplnovat:) Zatim je nejvice casu prvni tyden v breznu, temer kdykoliv a hezkou pohadku o T.A.D. predam osobne ;)

S pratelskym pozdravem Petr Svoboda Naim Studio

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 03 kvě 2014 09:42

NOVINKY z Naim Studia : 5-2014 - zahájen autorizovaný prodej výrobků fa Pass Labs !!!

Obrázek
Obrázek

Je mě velkým potěšením představit v Naim studiu špičkové zesilovače americké firmy Pass Labs, která již působí na celosvětovém poli zesilovčů více než 20 let. Hlavním konstruktérem není nikdo jiný než legendární americký konstruktér Nelson Pass, který svou dosavadní práci publikuje v řadě periodik a zásadní konstruktérské řešení má taktéž řádně patentováno.

Firma Pass Labs sídlí v severní Kalifornii, kde probíhá výroba všech zesilovačů z dílů vyráběných z USA. Firma se od prvopočátku specializuje pouze na výrobu špičkových dvoukanálových analogových zesilovačů převážně pracujících ve třídě A, předzesilovačů a v posledních letech taktéž výrobou reprosoustav.

Zavedení této značky do mého portfólia jsem plánoval bezmála rok a tímto krokem bych rád otevřel úplně nové možnosti pro zanícené posluchače vysoce kavalitního zvuku. Na cestě ze slunné Kalifornie jsou již první přístroje, které pocházejí ze brusu nové série X.8 !!!

Neváhejte proto navštívit mé studio a přesvědčte se o jejich vynikající kvalitě zvuku společně s reproduktorovými reprosoustavami T.A.D. - Evolution One.

Zde nová série X.8 trvale k poslechu.

Obrázek

Odpovědět