Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od palipol » 28 bře 2009 01:44

Petr 5 píše:Zdravím pána Palipola.
Pračku Accuphase velice doporučuji , jednoduše : od doby , kdy jsem si jí přinesl domů , už konečně nezaznamenávám žádné rozdíly v reprodukci přes den , v noci , zkrátka rušení ze sítě je pryč a stabilních 230 V pro všechny komponenty se projevilo velice .
Viem si to predstaviť. Vďaka za info. Nezostáva nič, len šetriť.

durgo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durgo » 28 bře 2009 09:11

Parádna zostava *thumbs up*
Ktoré prístroje máš zapojené na PS 500?
Odfoť nám prosím zadnú stranu pračky. Díky.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 05 dub 2009 13:53

"durgo"

Na PS 500 mám prozatím zapojený cd přehrávač a předzesilovač , který má externí zdroj.Zkoušel jsem i koncový zesilovač a ten taky zapojím , protože má jednoznačně velký pozitivní vliv , jen zatím nemám volnou zásuvku , protože Accuphase PS 500 má pouze 2 zásuvky , které jsou jedinou slabinou této skvělé pračky , ale já si s tím poradím , už pracuji pomalu na tom , že si zakoupím dvou či tří zásuvkovou redukci od Furutech(samozřejmě bez filtrů) , případně si jí udělám , už to mám v hlavě ( konektory furutech , celé v masivním hliníku na odpružených nožičkách , sítóvý přívod oyaide - tunami , nevyjde to taky levně ale udělám si to na míru .Kdyby měl někdo zájem , mohl bych to udělat vícero , protože kusová výroba je drahá....

Zde zasílám z firemních stránek foto zadního panelu včetně parametrů ....
Obrázek

durgo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durgo » 06 dub 2009 14:57

Petr5
Ak by si si niekedy chcel urobiť výlet na stredné slovensko s PS-500 pod pažou s palipolom ťa radi privítame *palec*
Mohol by si si vypočuť palipolovho fejza s magnepanmi, prípadne moje aktívne trojpásmové acony, pračka nás oboch nesmierne zaujíma ;)

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 12 čer 2009 08:36

Ahoj Petře,
už jsem Tě tu dlouho neviděl a vím, že Ti má přijít nový koncový zesilovač. Tak se chci zeptat jestli to není ten důvod, že tady nejsi? Tedy jestli už ho máš doma a posloucháš a posloucháš?
Tak jsem zvědav kampak jsi se posunul s tou vysněnou "300"? Tak napiš co a jak............... 8-)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 12 čer 2009 18:27

Viktore Petr ted 300ku nepotřebuje on má ve Zlíně 500ku :lol:

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 15 čer 2009 18:46

Nazdar chlapi , protože 300 zatím stále není doma , cesta z Anglie je nějaká delší , tak jsem pořád pryč , jakmile to dorazí a trochu to naposlouchám , podělím se s prvnímy dojmy.

Jo jinak Zappadady je velmi blízko pravdy :) *offtopic* U Zlína mám ted´něco lepšího jak 500,řekl bych 1000 úplně nový model s doživotním upgraidem zdarma :D však se kluci možná uvidíme na Colours a Michale , v červenci poslední týden jedu k Tobě i s novým objevem(1000) a dovezu Ti něco od Naimu na testování.....

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 15 čer 2009 18:59

Já myslel, že na Colours nemůžeš, že budeš na dovolené.
:?: :?: :?:

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 15 čer 2009 19:16

Protože se ted´věnuji vícero poslechovým akcím , trošku jsem to popletl , budu jak na Colours tak potom 6 .srpna U2 a snad ještě stihnu můj snový koncert Andrease Vollenweidera v Německu.No a jinak průběžně pár koncertů na živo filharmonie , jazzové tria aby mé uši nevyšli ze cviku :D

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 16 čer 2009 17:08

Petr 5 píše:Protože se ted´věnuji vícero poslechovým akcím , trošku jsem to popletl , budu jak na Colours tak potom 6 .srpna U2 a snad ještě stihnu můj snový koncert Andrease Vollenweidera v Německu.No a jinak průběžně pár koncertů na živo filharmonie , jazzové tria aby mé uši nevyšli ze cviku :D
A co Jethro Tull v Ostravě pod širým nebem 30.8.2009?
Půjdeš?

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 17 črc 2009 11:47

Ahoj Petře,
tak už vím, že nový koncový zesilovač je cca 14 dní doma. Tak jsem zvědav na Tvé dojmy co sem napíšeš. Jestli se ta investice vyplatila? Jaký posun ve zvuku?
:?: :?: :?:

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 17 črc 2009 12:22

Ahoj VIktore a všichni posluchači kvalitního zvuku.

Ano musím potvrdit , že můj dlouho očekávaný dělený koncový zesilovač NAP 300 je doma a pěkně ho začínám rozehrávat.

O zvuku se zatím nebudu příliš rozepisovat ,protože je úplně nový nerozehraný a každý den se zlepšuje jeho zvuková kvalita (zatím stále k lepšímu).
Takže nerad bych každý týden dopisoval korekce ve zvuku.
Jen můžu naznačit , že jsem velice překvapen posunem, ve zvuku (více než jsem čekal !!!)
a každá důvěrně známá nahrávka hraje jinak , všeho je jaksi více ,holografický prostor 3 d , perfektní lokalizace , jak ji známe ze špičkových systémů (barvy nástrojů jsou více přirozené) a to vše se ještě každým dnem zlepšuje.
Protože je tento model stavěný na větší výkony , v útrobách jedné skříně společně s výkonovými stupni se pěkně prohání malý ventilátor a dle potřeby fouká více , či méně , většinou vůbec.
Včera ale foukal pěkně , protože 5 cd za sebou které jsem hrál v koncertní hlasitosti už ho nenechal být klidným .
Poslední dvě alba , která hrála , byly :
1.Locande delle fate - forse le luciole
2. PFM - storia di un minuto.

Zappadadymu moc děkuji za typ na locandu , včera u mě hrála dokonce 2 x za sebou , tak dobré to bylo!!!
Takže jakmile bude testování a zahořování u konce 1 - 2 měsíce , napíši detailní info o tomto pro mě vyjímečném děleném koncovém zesilovači , který mě dělá den ode dne štástnějším....
No budu muset končit , odjíždím na víkend pryč a zároveń u mě začíná dovolená 1,5 měsíce , která už je pěkně proložená dovolenýma ,koncertama a jinými srazy , že kluci.

Michale nezapomeń , v pondělí jsem u Tebe !!!
Minulý týden jsem byl na krásném koncertu v podhradí Hukvald na 3 tenorech s filharmonií :
Účinkují:

Giovanni B. Palmieri (Itálie) - tenor

Tiziano Barbafiera (Itálie) - tenor

Ennio Capece (Itálie) - tenor

Filharmonie Hradec Králové
Diriguje Rastislav Štúr (Slovensko

kde byly odehrány árie s Nabucca,Pucciniho a jiných ,opravdu krásný zážitek.
V pátek byl Colours a příští týden vřele doporučuji pánové vyjímečný koncert zase amfiteátr pod hradem Hukvaldy :

20:00 hodin
Amfiteátr
Koncert Marcela Khalifé
Účinkují: Al Mayadine Quartet

Marcel Khalifé - oud (arabská loutna), vokál

Peter Herbert - kontrabas

Bachar Khalifé - bicí

Rami Khalifé - klavír

První český koncert přední osobnosti současné arabské hudby Marcela Khalifé - nositele titulu "Umělec UNESCO pro mír", pod záštitou francouzského velvyslance v ČR, Jeho excelence pana Charlese Friese, pod záštitou velvyslance Státu Kuvajt v ČR, Jeho excelence pana Abdulazize Abdullaha Al-Duaije a chargé d´affaire Velvyslanectví Libanonu v ČR, pana Fadiho Ziadeha.

Marcel Khalifé je zastoupen společností ANIMANAGEMENT INC 636 Broadway Suite 1108 New York, NY 10012, nahrává pro společnost Nagam Records.

Já jdu určitě a kdo má rád hudbu jako Rabih abou Khalil , určitě budu nadšen.
No peere , myslím i na Tebe !

S pozdravem Petr5.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 04 zář 2009 19:27

Ahoj Petře,
tak dva měsíce uběhly jak voda a Ty jen posloucháš a posloucháš. Co je nového s NAP-300? Popiš své dojmy a hod sem nějakou fotku, jak ten nový krasavec vypadá. Já vím už o Tvém dalším upgrade, ale nechci tady nic prozrazovat, to je na Tobě. Ne, že bych se k Tobě nějak tlačil, ale docela rád bych to nyní slyšel *klanimse*.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 04 zář 2009 21:25

Ahoj Viktore.
Máš pravdu , nachytal jsi mě .
Musím přiznat , že jsem se velice výrazně posunul do výšin HIGH-ENDU.
ŘEKNU MNOHOKRÁT VYSLOVENÉ SLOVO : KONEČNÁ !!!
Teda pro mě.

Stal jsem se majitelem těchto skvostů :

1.dělený koncový zesilovač NAIM NAP 300 (druhá vlajková lod´firmy)

2.Referenční dělený cd přehrávač NAIM CDS 3 !!! Po několik let vlajková lod´firmy.

Po prvních poslechových testech musím přiznat , že se mi často ježí chlupy po celém těle a stále nechápu ten velký zvukový rozdíl !!! Hlavně v absolutní reálnosti projevu.
Ted´mohu prohlásit "HRDĚ" to už není digitál !!! Poslouchám hudbu , vnímám perfektní barvy nástrojů , zmizelo veškeré zrno ze všech pásem , 3 d prostor a pravolevý prostor jak na dlani , každý nástroj má pevné místo v prostoru , obrovská suverenita projevu , ale bohužel jen u nahrávek , které to poskytují....No detaijlně se rozepíši až se to trochu zabydlí , pak pořídím fotky .
S pozdravem Petr 5.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 04 zář 2009 21:39

Ahoj Petře,moc ti to přeju *thumbs up* .
Doufám,že se někdy taky budu moct pokochat,budu rád i za tvoji návštěvu,až budeš mít někdy cestu,ozvi se.

Odpovědět