Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5 » 04 zář 2009 22:23

Ahoj Patriku , protože se známe léta , jsi samozřejmě zván na audienci , jak bude cesta kolem , ozvi se a boj se !!! *2thumbsup*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 04 zář 2009 22:52

Pro mne velké překvapení,2 upgrady a ne zrovna malé a v tak krátké době.Konečně máš adekvátní zdroj v tvé špičkové sestavě.Opravdu moc ti to přeju a tiše závidím. *klanimse*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 05 zář 2009 01:54

jo jo.
tohle vypadá krásně.
tvůj řetězec je skutečně vysokým koncem.
také bych si TO rád poslechl.
moc ti gratuluji a přeji krásnou, např., Novosvětskou.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 05 zář 2009 09:13

Tak pánové , právě se mě dotočil v plovoucí ???mechanice CDS 3 tento disk :

Obrázek

Původně jsem chtěl napsat detailnější popis , ale dojmy jsou stručné a výstižné .
Po dvou skladbách jsem zažil asi 12 mrazení :o :o :o a ježení husí kůže po celém těle a v tomto duchu to pokračovalo až do konce , chvílemi jsem měl tendeci dirigovat ten orchestr.Ještě nikdy se mě nestalo , že bych zažil tolik štěstí při poslechu jen jednoho cd...
No jdu dát další disk : Michale bude to Tindersticks.... *thumbs up*
a potom Nick Barsch - mimochodem (Pavle Dioku - mockrát děkuji za tento typ !!!)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 05 zář 2009 09:25

Přidávám gratulaci Petře. Moc zajímavé stroje. Určitě to musím jednou slyšet. *2thumbsup*

Tindersticks mě nalákal Pavel Diok. Slyšel u Michala a údajně moooc dobré. Mám ty dvě nejlepší alba. Nalákal jsi mě. Jdu si to pustit. *thumbs up* A Ronin je klasika. *thumbs up*

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 05 zář 2009 21:58

Peťo,budu moc rád a fakticky se bojím,že až budu u Tebe,nebude mě to bavit doma :) .
Až budeš mít chvilku,napiš,máme to docela kousek,tak není problém se zastavit.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 05 zář 2009 22:37

Pozdravujem a blahoželám *thumbs up* . Rád by som sa stavil, ale nesmie byť taká hmla ako minule...ešteže ma ten tryskáč navigoval.

Obrázek

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 06 zář 2009 16:57

Novosvětskou bych si rád užil. V co nejlepší kvalitě. Stará suprafonská nahrávka je slabá, i Zbyněk pohrdnul Largem bohužel u konce LP, kde je rychlost snímání nejpomalejší. Podívám se časem po něčem dobře nahraném.
Stejně musím navštívit Pavla v Panském, potřebuji nějaké LP.

Tvou starou aparaturu Classe a Dali Skyline znám.
S mou paní jsem byl poslouchat a poprvé jsem u Tebe slyšel Highendovou zvukovou nirvánu.
Zvuk byl výborný, plný, rychlý, muzikální. Stará řada Classe byla levná a výborná.

Obrázek
Obrázek

Možná že dodnes nemám tu věrnost projevu, jakou jsem tam u tebe zažil a dodnes si ji pamatuji.
Ty poprvé jsi mi ukázal poslech po tmě.
Stál jsem tehdy na křižovatce. Dali Skyline, nebo nové Shany 530.
Vybral jsem si špatně.
Takovou sestavu bych mohl mít dodnes.
Hódně dobré už před cca 8-mi lety!
Aktuální zvuk si ani neumím představit.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 08 zář 2009 18:39

Pozdravujem a blahoželám . Rád by som sa stavil, ale nesmie byť taká hmla ako minule...ešteže ma ten tryskáč navigoval.
Zdravím pane Polák :) Jo jo , tryskáč tady stále je, takže by jste mohl někdy klidně zajet na pohodový poslech , Vy jste vždy vítán jako člověk , který má svůj názor , zkušenosti v oboru a nadhled a rád Vás uvidím ;) Ale musím Vás upozornit , že dnes je ta má sestava opravdu doladěná na maximum , takže tomu odpovídá i zvukový projev "pro mé uši :D "
Na oplátku bych se zase někdy zastavil k Vám na poslech , už něco plánuji s kolegou M.Levinsonem , ještě se dlouho objednávám k Tonymu , no a samozřejmě Ketos....
Tvou starou aparaturu Classe a Dali Skyline znám.
S mou paní jsem byl poslouchat a poprvé jsem u Tebe slyšel Highendovou zvukovou nirvánu.
Zvuk byl výborný, plný, rychlý, muzikální. Stará řada Classe byla levná a výborná.
Tak tedˇjsem trochu na rozpacích ?Jste to Vy , kteří jste mě pak zásobili předměty na několik let s nejmenovaného pivovaru??? :D
Děkuji za poklonu , ohledně mé staré i nové sestavy .

A děkuji za doplnění a připomenutí repro Dali Skyline 1000 ,které jsem vlastnil , rád na ně nostalgický vzpomínám , můj první velký splněný sen , naštěstí je má můj kamarád , takže nejsou daleko.....

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 08 zář 2009 18:42

Přidávám gratulaci Petře. Moc zajímavé stroje. Určitě to musím jednou slyšet.
Abych nezapomněl Pašule , někdy Tě taky pozvu na ochutnávku......

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 08 zář 2009 18:47

Petr 5 píše:
Přidávám gratulaci Petře. Moc zajímavé stroje. Určitě to musím jednou slyšet.
Abych nezapomněl Pašule , někdy Tě taky pozvu na ochutnávku......
Kdykoli chlape. Již se těším. Určitě musím takový systém slyšet. Je jich tady u nás bohužel moc málo na takové úrovni.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 08 zář 2009 23:49

Petr5 napísal:
....Ale musím Vás upozornit , že dnes je ta má sestava opravdu doladěná na maximum , takže tomu odpovídá i zvukový projev "pro mé uši :D "
Na oplátku bych se zase někdy zastavil k Vám na poslech , už něco plánuji s kolegou M.Levinsonem , ještě se dlouho objednávám k Tonymu , no a samozřejmě Ketos...
Pripravím sa. Prečítam si niečo o účinkoch NAIMu na ľudský organizmus a vezmem si pre istotu aj nejaké lieky - niečo proti "vyděšení"
Ste vítaní tiež na ochutnávku. Keď nebude chutiť zvuk, vytiahnem na Vás slivovicu, v každom prípade to nebude zbytočná cesta.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Návštěva 14.11.2009

Příspěvek od Mark Levinson » 16 lis 2009 22:06

V sobotu jsem po delší době opět navštívil Petra5 a seznámil se s jeho změnami aparatury. Po zrušení sobotní akce u Peera, kdy jsme měli testovat rezonátory jsem s radostí přijal Petrovo pozvání na poslech.
Jeho poslechovka je stejná (i když na tom se taky pracuje a příště asi už pojedu jinam), ale uvnitř jsou dvě zásadní změny. Tou první je přechod na vyšší model koncového zesilovače Naim NAP-300 což je druhý nejvyšší model s odděleným napájením v samostatné skříni, tak jak to má vlajková loď NAP-500. Další změnou je nový CD player, také druhý nejvyšší model s napájením v samostatné skříni Naim CDS-3, krasavec s plovoucí mechanikou Philips (do uvedení modelu 555 to byla vlajková loď Naimu).

Obrázek
Zbytek řetězce zůstal stejný, tedy předzesilovač Naim NAC-252 a bedny Dynaudio C-5 (v tak malé poslechovce by asi jiné sloupy nebyly ani možné), to vše napojeno na pračku Accuphase PS-500 a propojeno firemní kabeláží Naim. To je logické z důvodu preferovaného firemního propojení Naim speciálními konektory. To vše je v krásném firemním racku Naim-Frime, v současné době Petr čeká na dodávku několika dalších pater, protože nové komponenty mají napájení v samostatné skříni a tím pádem chybí patra. Z toho důvodu ani nemám moc fotek, protože Petr si nepřál, abych sestavu fotil, když ještě není ideálně ustavená.

Obrázek
Kromě toho měl Petr doma plno nových hodně kvalitních placek např. Pink floyf – The wall od Mobile fidelity sound lab v long box balení na což byt patřičně hrdý.

Obrázek
A teď konečně něco o zvuku. Hned na začátku musím napsat, že zvuk se posunul o velký opravdu velký kus kupředu. První co mne zaujalo hned po prvních tónech byl prostor, ten byl od minula o hodně dál. Pokud někdo zná prostor beden WLM ve studiu Pánský dvůr, tak u Petra byl prostor jen o malinko horší, což bylo úžasné. Zvuk nabral vzduch, byl přesný, analytický plný detailů, ale ne agresivní a únavný. Prostě radost poslouchat, několikrát jsem se přistihnul, že jsem se přestal soustředit na hodnocení zvuku a nechal jsem se unášet poslechem hudby. Marně jsem přemýšlel, který komponent se na tomto posunu podepsal více. Nepochybně oba, neměl jsem možnost slyšet systém, po výměně jednotlivých komponentů, ale myslím si, že větší podíl má CDS-3.
Petře, myslím, že toto je opravdu konečná a přeji Ti mnoho let spokojeného poslechu kdy nebudeš muset řešit žádný technický vývoj v oblasti hifi, ale jen a jen poslouchat a možná přispívat na fórum.

Na závěr ještě musím poděkovat za krásně strávené odpoledne i přítelkyni Janě za vynikající buchty a za pochopení pro náš koníček (je to náročné, když se dva chlapi zavřou v malé místnosti na celé odpoledne, že?)

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok » 17 lis 2009 00:33

Petře už se musím taky vypravit k tobě, jsem na ty tvoje vyšší Naimy s C5 moc zvědavý. Asi by to taky chtělo zkusit ty rezonátory, když Fox tvrdí, že to jakoby ruší omezení prostoru stěnami a rozčiřuje šířku i hloubku prostoru.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 17 lis 2009 16:08

Viktore , děkuji za pochvalu a ocenění zvuku tak jak si jej slyšel u mně doma.Od Tebe to velice potěší , protože máš sestavu podobné třídy a máš už spoustu poslechových zkušeností.....
Na výslednem zvukovém projevu se podílí v podstatě všechny komponenty , včetně pračky , signálových , sítóvých kabelů a tato sestava je již doporučována přímo od Naimu jako koncová 2 . vlajková lod´, kde přesně tyto komponenty k sobě zvukově ladí , měl jsem možnost porovnávat vícero komponentů od Naimu....
Samozřejmě byl velice důležitý výběr reprosoustav , kde jsem také dlouho hledal a dobře jsem zvolil.V málém prostoru kvalitně provedená uzavřená bedna udělá divy a takto sladěný aparát mě plně vyhovuje mým uším.
Ale jedno malé znalé ponaučení si dovolím říci závěrem : zdroj hraje opravdu velkou roli!!!Pokud ošidíme zdroj , zbytek už to nedožene *taktone*
Na takový zvuk si člověk velice rychle zvykne :)
Věřte mi , že v průběhu mého vývoje se názory na výsledný zvuk měnil , také jsem začínal v systémech kde mě nejvíce zajímal vzhled přístrojů a velice mě zajímala basová složka reprodukce :lol: dneska už to vidím trochu jinak , dnes jenom sedím a poslouchám hudbu , pozoruji kde který hudebních sedí , v jakém studiu se nahrávalo a vždy se soustředím na reprodukci jako celek a už delší dobu mě na koncertech zvuk většinou zklame , pouze symfonická tělesa v reálu bez použití mikrofonu , to je k porovnání......

Pavle , Ty jsi samozřejmě ke mně zván , musíme se domluvit kdy bude čas ,pokud to nevyjde ještě letos , od příštího roku už budu na novém místě a tam ještě trochu dopiluji poslechovku , jen poslechovku ;)
A doufám že sebou vezmeš ty rezonátory , protože to je opravdu záhadná hračička , ale dokud nevyzkouším , neuvěřím a pokud uslyším , pochválím , koupím , pokud na to budu mít *2thumbsup*

All : jakmile z Anglie dorazí zbylé patra Fraimu , celou poslechovku vyfotím a pak už můžu zvolat mnohokrát vyslovené "pro mě" KONEČNÁ.........

Odpovědět