Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Zappadaddy » 17 lis 2009 16:29

Už před změnami to hrálo jako z praku,jak to musí hrát ted?To si ani nedovedu představit. *thumbs up*

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 17 lis 2009 20:53

Měl jsem pujčený zesilovaš NAIM neit3 A nic moc. Asi mám hluchotu. :mrgreen: Tato značka se vzhledově podobá NADU taky hnus. Ale může hrát bi-amp suprově.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 17 lis 2009 21:55

daliborr píše:Měl jsem pujčený zesilovaš NAIM neit3 A nic moc. Asi mám hluchotu. :mrgreen:
Tato značka se vzhledově podobá NADU taky hnus. Ale může hrát bi-amp suprově.
Nait3 je možná starší než ty a taky je to entry level a nejnižší integrovaný zesilovač z roku X.Od té doby proběhlo mnoho změn v jejich integrovaných zesilovačích.To co má Petr5 je neporovnatelné s Nait3.Asi jsi neviděl novou řadu Naim,je to designově velmi pěkné.Mimochodem Nad(ten starý) se mi taky nelíbí.Nechce se mi věřit co tady vedeš za řeči.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 21 srp 2010 23:54

Tak uplynulo zase trochu času a rád bych zde některé kutily inspiroval možná podnětným příspěvkem .Od posledně jsem slíbil , že vyfotím celou sestavu Naimu , ale ted´2 měsíce usilovně pracuji na nové poslechovce , zastihlo mě totiž stěhování , takže už se hlásím z nového místa viz profil ;)
Protože mě to stojí nemálo času , vše si důkladně dokumentuji a zde na web zavěsím jen to nejpodstatnější.....
Tak zaprvé , poslechovka zůstává téměř ve stejných rozměrech 330 x 420 mm.A protože to myslím z HIgh-endem vážně , nic jsem nenechal náhodě.
Protože to je celkem pidimístnost , jediné jak dosáhnout dobrého výsledku , je potřeba místnost dobře akusticky zatlumit a tentokrát nejen stěny , ale také strop , který je taktéž velmi důležitý.....
protože je to panelákový byt , musel jsem brát v prvotním návrhu ohledy také na spolubydlící , proto jsem poslechovku situoval do místnosti , která sousedí jen nahoře a dole , boční stěnu jsem dostačně izoloval od zvuku , aby se zvuk nepřenášel do zbylé části bytu

akustická modrá stěna :
Obrázek

Prvně proběhla celková výměna všech el. vodičú AL za měděné v celém bytě.
Velmi důležitou změnou , kterou jsem bral na mysl ,byl také samostatný elektrický přívod dobře odstíněný včetně samostatného dostatečně dimenzovaného jističe pro Hi fi soupravu.

Obrázek

jistič + pojistka
Obrázek

Zapěňuji spáry a malujeme - vzadu jde vidět již částečně připravená dvojzásuvka Furutech :
Obrázek

Zásuvka Furutech s rhodiovanými kontakty , protože mám silové kabely taktéž s rhodiovanými konektory (nic neponechávám náhodě :D :
s ohledem na vibrace jsem zásuvku připevnil pod antivibrační hmotu
Obrázek

Na strop jsem se rozhodl zakoupit akustické obklady fa.obifon , jak pohltivé prvky , tak difůzní.... zde je připraveno před montáží :
Obrázek

pokračování příště......

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 22 srp 2010 09:20

Zde nedokončený rastrový strop :
Obrázek

Tak a konečně hurá na stěhování přístrojů ....je to fuška - zde všechny komponenty v krabicích i bez nich - vypadá to , že se to tady ani nevleze :D
Kdo zná trochu Naimy , ví že je zde použito spoustu propojovacích kabelů , protože u nejvyšší ligy Naimu mají všechny přístroje oddělené napájení přístrojů ....

proto taky celkové rozbalení přístrojů zapojení a zprovoznění mě trvalo 2 dny..
Obrázek

Tak nejprve pokládám stavební kámen - základní patro firemního stojanu Naim - Fraim , které lze po patrech dokupovat libovolných výšek jednotlivých pater.
Obrázek

Zde jedno rozložené patro :
Obrázek

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 srp 2010 10:42

tak to je pecka!
nejlepší reportáž o skutečném hifi, kterou jsem zatím v našem jazyce viděl.
už se doslova klepu na další pokračování.
parááááádní!!

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 22 srp 2010 12:08

Vyoadá to hezky , konečně zase někdo kdo má aparát třídy Hi-end ale chce mít i místnost provednou stylem Hi end a věnuje pozornost akustice. Věřím ve výborný výsledek s perfektním zvukem Vliv pojistkového odpojovače mohu potvrdit také jsem ho nainstaloval místo jističe a je to jasně slyšitelné.
Dotaz máš mezi stropem a stropním podhledem ten zbylý prostor vyplněn nějákou kamenou vatou např rockwool airrock? Dost to pomůže v případě ohdlučnění.
A čím jsi odhlučnil tu společnou stěnu v pokoji? Myslím že takhle instalace může být pro spoustu lidí na našem foru inspirací. Rhodium je dobré nejiskří to.
Takže dávám *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 22 srp 2010 19:40

Gratulujem hlavne v novému bývaniu. Miestnosť sa však zdá byť väčšia o nejaký ten liter od pôvodnej posluchovky, takže predsa len upgrade aj v tejto veci, ak to bude výlučne posluchovka. Ak to pôjde, odporúčam za stropné panely natlačiť minerálnu vatu, v otázke odhlučnenia i zatlmenia to bude veľký prínos. O zvuku ani v najmenšom nepochybujem. *thumbs up*. Aký si zvolil druh povrchu panelov?

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 22 srp 2010 20:48

Lachim : díky za pochvalu , jen co budu stíhat budu doplňovat , myslím že je to inspirace pro více lidí....

Mike : Veškeré kroky mám již dlouhodobě promýšlené a některými známými vyzkoušené , není peňez na vyhazování , ale akustika dělá opravdu hodně % z celkového zvuku !!!
Výplň mezi stropnicemi zatím nemám a ani není potřeba , protože mám místnost i tak celkem slušně zatlumenou a navíc stropnice byly vyrobeny na míru pro tuto místnost v kombinaci s difuzory Acuspace , to jsou ty jehlany ..... foto bude později....Jinak jsem měl v hlavě záchrannou variantu , že budu dotlumovat , ale kdo se v akustice trochu vyzná , ví že není dobré prostor úplně zatlumit a proto mám všechny panely jak pohltivé , tak odrazivé (v kombinaci)

Jinak ta stěna je tzv . akustická modrá stěna (obchodní název ) která snižuje hluk až o 40 % , mohu potvrdit , že velmi dobře funguje , ve vedlejším pokoji pokud je zapnutá TV nejde vůbec nic slyšet a to jsem měl v původním domě také sousedící pokoj o šíře stěny 45 (cihla ) a šlo více slyšet .

ta modrá akustická deska je ze speciálního sádrokartonu z atestem , za který se dává k tomu určená tlumící tkanina .....

Palipol : Máš pravdu , je to i menší zvukový upgraid + nějaký tel litřík je znát....
Taktéž sítóvý přívod je velmi znát !!!

panely jsou : klasické Polar - vyrobené pro tuto místnost v kombinaci s difůzními panely Acuspace - ve vnitř výplň.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 23 srp 2010 20:33

Takže posílám další foto z instalace , tentokrát pro mě vysoce cenného cd přehrávače Naim CDS 3 s plovoucí mechanikou.

Zde neuvěřitelné množství montážních šroubů .čtyři ze spodu a dva ještě přímo v zásuvce vedle čtecí jednotky s důvodu transportu k vůli stabilitě plovoucí mechaniky:

foto ze spodu
Obrázek

a z vrchu včetně unikátního napájecího kabelu od externího zdroje XPS 2
:
Obrázek

Zde foto vnítřností zatím jen výkonové části děleného koncového zesilovače Naim NAP 300 , který je napájen s externího zdroje NAPS 300 (vzadu je před chladičem chladící ventilátor s automatickou regulací otáček dle zahřátí výkonových stupňů):

Obrázek

Zde již celkové zapojení koncového stupně - levý i pravý kanál má zvláště napájení....

Obrázek

Zde již zásuvka Furutech v akci :

Obrázek

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 23 srp 2010 20:42

A zde také připravené pračka Accuphase s power cabelem Oyaide - Tunami aby se poprala s panelákovým rozvodem , mohu říci , že se zkreslení sítě pohybuje večer až kolem 4 procent :
Obrázek

a konečně hotový strop :
Obrázek

a večer při poslechu :
Obrázek

a zde již po instalaci prvních oblíbených muzikantů na výstavce :

Obrázek
další pokračování příště , po instalaci dalších doplńků....

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 23 srp 2010 20:47

Petře pětko, máš to všechno moc pěkné, akorát bych měl trochu strach ze zapěněných spár mezi podlahou a stěnou. Ta dilatační spára se tam nedělá nadarmo. Někdy stačí zvýšená vlhkost vzduchu po dobu několika týdnů a můžeš chodit do kopce a z kopce.
Nic ve zlém, ale podlahy jsou někdy mým chlebem.
Navíc dobrá dilatace zamezuje přenášení vibrací mezi podlahou a stěnou. Proto nevím, jaký jsi měl k tomuto kroku důvod.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 23 srp 2010 20:58

Foxi , díky za připomínku. Jediný důvod je zatlumení směrem dolů , ale je pravda , že mě na to jeden zedník upozorňoval , tak snad nebude problém , jinak bych to musel prořezat, ta hmota zase není tak tvrdá.....

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 24 srp 2010 11:42

Petře, pohrál jsi si s tím pěkně a věřím, že to tam bude i hrát *thumbs up*
Myslím, že takovéto reportáže jsou velmi záslužná činnost.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 24 srp 2010 12:13

Pěna je měkká a ani na okolních materiálech nijak zvlášť pevně nedrží. Takže bych si se spárou nedělal starosti. Ale oceňuji připomínku, že aspoň někam se pěna nemusí/nemá dávat. (99 % zedníků to netuší...)

Jak tlustá je odhlučňovací boční předstěna? A je to opravdu panelák? Řešení kolem okna tomu neodpovídá, spíš hranatý dům z tvárnic? Jinak akustika paneláku je fakt pr.er, tvrdé rezonující stěny, příliš "živé". (vlastní zkušenost)

Odpovědět