Petr 5 - Naim Studio

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
pink panter
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od pink panter » 24 srp 2010 12:16

*sunglases* niečo mi to pripomína,sakra,nemôžem si spomenúť čo ... *bravo*

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 24 srp 2010 20:58

A jak to hraje ? Není místnost přetlumená ? Koberec na podlaze a minerální podhled na stropě.
Ptám se proto, že něco podobného chci v budoucnu realizovat v mém domě.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 25 srp 2010 22:12

Na : díky za pochvalu , jak budeš mít reprosoustavy hotové a pojedeš přes moravu , můžeme udělat poslechový test vůči mým Dynaudio Confidenc 5 ;) V těchto poslechových podmínkách jsou rozdíly vždy velice rychle rozpoznatelné i sebemenší nuance....

PetrL : stěna je široká asi 10cm , záleží kolik potřebujeme plnit tlumícím materiálem , s ohledem na malou šířku místnosti 330 mm jsem ji zkrátil jen o 100 mm a mě to zatím takto vyhovuje. Jinak výrobce doporučuje pro ještě větší útlum dvě stěny na sebe , ale to už je opravdu pro bezkompromisní řešení....
Akustika v paneláku je průser , pokud jsou holé stěny , ale v dnešní době jsou k dispozici od různých firem spousta tlumícících panelů se kterými lze poslechovou místnost solidně upravit, ale je to taky o penězích , jsou taky kompromisnější řešení z vlastních zdrojů , taky jsem takhle začínal .
Jinak je to skutečně panelový dům , ikdyž trochu specifický , celkem poctivá zástavba....hlavní stěny jsou spíše takový škvárobeton , což je dobře.

Foxi , se zvukem jsem nadmíru a očekávání spokojen , ale velký podíl mají na tom difůzní panely o kterých jsem psal , které mají za cíl zvuk i odrážet a proto reprodukce probíhá velmi přirozeně , ale oproti nezatlumeným holobytům je to samozřejmě obrovský rozdíl !!!

Zrovna před chvilkou u mě absolvoval první poslechovou návštěvu Robo z Karviné , takže snad bude první názor nezávislého posluchače :)

primare
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od primare » 25 srp 2010 22:50

Petře, máš to všechno moc pěkné, všechna čest. Nemůžu si ale odpustit smajlíka za jednotky, ve kterých pravidelně uvádíš rozměr místnosti... jednou jsi to doslova nazval pidimístností... Nic, jen mě baví ta představa :D *thumbs up*

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 » 26 srp 2010 07:57

Pěkné pěkné.. Mě by zajímalo, na kolik baj voko taková legrace člověka přijde? *bravo*

acibuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk » 26 srp 2010 16:59

Ahoj Petře,

vypadá to moooooooc hezky *2thumbsup* . Zajímalo by mě jak jsi psal o tom, že máš stíněný přívod elektřiny. Tím jsi myslel, že už ve zdi máš stínený jabel? Jaký?

Díky

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 26 srp 2010 21:32

Ahoj všem novým dotazujícím.

Primare : máš pravdu , díky za připomenutí , nejsem jeden s těch , ktří po sobě xkrát čtou co napsali .....
musím se polepšit , vše budu uvádět už jen v cm , to je ta správná míra :lol:

Jirka 83 : Vzhledem k tomu , že jsem měl cenu dohodou , tak bych jí nerad zveřejňoval , ale je to něco mezi 20 000 - 40 000 Kč , nevím jak Vy ,ale mě investice za tyto úpravy stály a odměnou je opravdu spokojenost , často se mě ježí chlupy na těle a poslouchám a poslouchám a čas tak hezky plyne :)
Každopádně jsem došel k mé vytoužené NIRVÁNĚ !!!Ale tak to slyší jen MÉ uši.

acibuk : ano , ve zdi je přímo stíněný kabel s označením : Lapp Kabel Ölflex FD891CY 3G2,5 FD 891 CY je to poctivý kabel za rozumnou cenu.....

S pozdravem Petr.

Robo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robo » 26 srp 2010 21:37

Takže včera večer jsem se vypravil k Petrovi poslechnout jeho vyšperkovanou sestavu,vzhledem k tomu že jsem jeho systém už slyšel vícekrát ještě v jeho starém bytě byl jsem moc zvědavý jak moc se projeví změna místnosti a dotáhnutá akustika.Po krátké prezentaci jeho nového bytu který se mi velmi líbil,jsme se vydali do te nejdůležitější místnosti a to do jeho poslechové místnosti.Ihned po vstupu do poslechovky a dle zvuku zabouchnutých dveří poznáte že tady se budou dít věci,Petr je opravdu perfekcionista a má svou sestavu opravdu vyšperkovanou do posledního detailu počínaje samostatným elektrickým přívodem který dokonale filtruje pračka accuphase kompletní druhá nejvyšší řada Naim včetně samostatných napájecích zdrojů,Dynaudio C5 dokonalé repro /kterých jsem mimochodem taky vlastníkem/konče dokonalou akustikou.No a jak to vše hrálo? HUDBA! opravdu se to nedá jinýmy slovy napsat člověk nepslouchá reprodukci ale má pocit že je v místnosti s hudebníky nic nepřečnívá nic nechybí neřeší se výšky basy středy prostě se poslouchá HUDBA,Musím petrovi poblahopřát že opravdu vytvořil jeden z nejdokonalejších a nejdotaženějších systému který lze v běžných domácích podmínkách a ještě v tak malé místnosti dosáhnout.

Petře *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 27 srp 2010 18:40

Roberte , děkuji za chválu , jsem velmi rád , že se Ti u mě líbilo ;) Myslím , že slova , která jsi použil jsou velmi stručná a zároveň výstižná....

Pro mě byla tato návštěva taky velmi poučná , protože jsme se věnovali i měření místnosti a jsem velmi spokojen s celkovým průběhem měření a výsledku.
Doufám, že příště se zastavíš na delší dobu a budeme si moci dát třeba i sklenku dobrého vína :)

zde Robert v akci :
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Petr 5 dne 27 srp 2010 18:49, celkem upraveno 2 x.

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 27 srp 2010 18:42

ups

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 30 srp 2010 09:09

Děkuji Petrovi, že mio včera umožnil seznámit se s jeho aparátem.
Pro mě - zvuková konečná.
Ještě jednou díky, Petře.
PS: dojel jsem dobře, jen jsem ísty nevnímal, kudy jedu :-)

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 30 srp 2010 14:07

Tak se Petře těším na poslech.Konečně se ti splnil ten malinký sen,mít poslechovku ve SVÉM BYTĚ a v ní takovéto skvosty. *thumbs up*

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 30 srp 2010 21:18

Zdeňku díky za chválu , jsem rád , že se Ti u mě líbilo , ale příště musíš přijet alespoň na 1/2 dne , protože jsme nestihli projít všechny žánry :D

Zappadady : Ty jsi samozřejmě kdykoliv zván na referenční poslech !!!

Petr 5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Petr 5 » 04 zář 2010 12:53

Finále !!!

Obrázek

trochu šera :

Obrázek

Tak jsem konečně dokončil poslechovku a návštěvama se to jen hýří , zrovna čekám na M.Levinsona (Viktor) a Peer (Petr) už se těším , jak je posadím na mučidla :D

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 04 zář 2010 13:08

Peťo, máš to tam naozaj moc pekné, všetko ladí *thumbs up*
Akurát tú pračku by som dal vľavo dole (alebo niekde do rohu na zem ;)

Odpovědět