SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od sonofstars » 28 dub 2017 18:39

Jarda69 píše:Napadlo někoho změřit reprokabely Sroll?
Konkrétně by mě zajímala kapacita. Děkuji.
reprokabely mají 2m, RCA 0,5m a signálovky 3m a 1,5m, USB 1m *2thumbsup*
kapacita na maximu úžasného poslechu *2thumbsup*

slimy

Příspěvek od slimy » 28 dub 2017 19:09

sonofstars píše:
Jarda69 píše:Napadlo někoho změřit reprokabely Sroll?
Konkrétně by mě zajímala kapacita. Děkuji.
reprokabely mají 2m, RCA 0,5m a signálovky 3m a 1,5m, USB 1m *2thumbsup*
kapacita na maximu úžasného poslechu *2thumbsup*

*2thumbsup*
Signalovky? To by asi ani Sroll nedal..
Spis napajeci... *2thumbsup*

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 28 dub 2017 19:56

Ak uz merat kable, tak radsej nejako takto: http://www.t-linespeakers.org/oddsends/ ... /cat5.html

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 28 dub 2017 20:20

Na Cat5 momentálně hraju

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 25 kvě 2017 12:59

Na výstavě v Praze mě zaujala prezentace v expozici Šroll kde bylo možné porovnat standardní kabeláž (myslím SUPRA a RG62) oproti jejich firemní kde ten rozdíl ve zvuku byl jasně patrný (neřešme prosím cenové porovnání).
Díky ochotě výrobce mi byla kabeláž (signálové, reprokabely a napájecí kabel) zapůjčena na vyzkoušení. Měl jsem velký zájem o nákup kvalitního 2nd hand signálového kabelu Kimber KS-1036 z Audio-Marktu tak jsem si chtěl být jistý, že to bude smysluplná investice. Na návštěvě u jednoho místního hifisty jsem měl možnost na jeho špičkové aparatuře porovnat jeho Kimber KS-1036 proti Šroll Kapton RCA. Výsledkem bylo, že pro mě byli rozdíly na hranici rozpoznatelnosti což mě velice potěšilo vzhledem k ceně toho Kimberu. Poté jsme ještě testovali reprokabely Kapton proti Kimber KS-3035 a zde již bylo jasné, že Kapton je lepší. Projevila se neskutečná čistota a detailnost (např. ve skladbě“Hurt“ od Johnny Cash mu nebylo moc rozumět když jsme hráli na KS-3035 oproti Kaptonu), dále se zlepšilo prostorové zobrazení scény (hlavně do hloubky). Na mé domácí sestavě už potom rozdíl mezi mojí stávající standardní kabeláží a Kapton byl opravdu velký ve všech aspektech. Pro mě bylo překvapivé zjištění, že kombinací kompletní Kapton kabeláže se i „utáhla“ basová složka takže se významně snížil „hrb“ v mé poslechovce na úroveň, která už neruší. Po této zkušenosti bohužel musím konstatovat, že vhodná kvalitní kabeláž je platnou součástí sestavy a po 2 týdnech „na Kaptonech“ již návrat k mé původní standardní kabeláži není možný…

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 25 kvě 2017 21:38

Jiri píše:Na výstavě v Praze mě zaujala prezentace v expozici Šroll kde bylo možné porovnat standardní kabeláž (myslím SUPRA a RG62) oproti jejich firemní kde ten rozdíl ve zvuku byl jasně patrný (neřešme prosím cenové porovnání).
Díky ochotě výrobce mi byla kabeláž (signálové, reprokabely a napájecí kabel) zapůjčena na vyzkoušení. Měl jsem velký zájem o nákup kvalitního 2nd hand signálového kabelu Kimber KS-1036 z Audio-Marktu tak jsem si chtěl být jistý, že to bude smysluplná investice. Na návštěvě u jednoho místního hifisty jsem měl možnost na jeho špičkové aparatuře porovnat jeho Kimber KS-1036 proti Šroll Kapton RCA. Výsledkem bylo, že pro mě byli rozdíly na hranici rozpoznatelnosti což mě velice potěšilo vzhledem k ceně toho Kimberu. Poté jsme ještě testovali reprokabely Kapton proti Kimber KS-3035 a zde již bylo jasné, že Kapton je lepší. Projevila se neskutečná čistota a detailnost (např. ve skladbě“Hurt“ od Johnny Cash mu nebylo moc rozumět když jsme hráli na KS-3035 oproti Kaptonu), dále se zlepšilo prostorové zobrazení scény (hlavně do hloubky). Na mé domácí sestavě už potom rozdíl mezi mojí stávající standardní kabeláží a Kapton byl opravdu velký ve všech aspektech. Pro mě bylo překvapivé zjištění, že kombinací kompletní Kapton kabeláže se i „utáhla“ basová složka takže se významně snížil „hrb“ v mé poslechovce na úroveň, která už neruší. Po této zkušenosti bohužel musím konstatovat, že vhodná kvalitní kabeláž je platnou součástí sestavy a po 2 týdnech „na Kaptonech“ již návrat k mé původní standardní kabeláži není možný…
hezky napsáno, krásné poznání...

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 čer 2017 14:23

Včera se u mě během služební cesty kamsi na sever zastavil tým Sroll a představil mi nové softwareové úpravy na svém převodníku DAC Epos a mikropočítači Intel NUC.

Nabídka mě zaujala a vyzkoušel jsem nejprve jen úpravu DAC. Líbilo se mi to. Následně jsme pustili NUC LŠ, který byl už po soft úpravě a srovnali jsme jej s mým starším kouskem - zajímavé.
Reinstalace a nastavení NUC je časově náročnější a tak si jej LH odvezl do Brna. DAC byl hotov do 60 min a testuji. Zkusím popsat subjektivní dojmy.
O poslechové dojmy i s NUC se podělím cca za týden, dle termínu dodání.

Dnes hraji tedy celý den přes MacBook a s již upraveným DAC a zdá se mi to celé posunuté výše nez dříve. Výšky výrazná změna, u basu ubylo dunění - jsou přesnější. Celkově je přednes výrazně klidnější. Nahrávky prokreslené více do detailu, vyvážené v prostoru - lépe oddělené jednotlivé prvky zvuku nahrávek.
Poslouchám při nižší hlasitosti než dříve a je to takové úplné a čistější. Dříve jsem poslouchal hlasitěji, abych zdůraznil něco, co mi tam jakoby chybělo.

Zajímavě se to poslouchá. Je to teď u mě příjemnější na poslech.

Poslech:
Václav Neckář Mezi svými 24/192
Ille Dva kroky za tebou 24/192
Ray Charles Genius Loves Company 24/192
Tata Bojs Live SOCR 24/192
Al Di Meola Kiss My Axe 16/44,1
Avishai Cohen Nu Nu 16/44,1
Chesky - The World´s Greatest Audiophile Vocal Rec 24/96
Bratři Ebenové Já na tom dělám 16/44,1
Jiří Schellinger Fr R Čech Hrrr na ně 16/44,1
Malia & Boris Blank Convergence 16/44,1
Mike Oldfield Crisis 24/96
Richard Muller a Fragile Hlasy 16/44,1

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 18 čer 2017 15:30

Slovo "subjektivní" je v tvém příspěvku hodně důležité. Možná ani nevíš jak moc.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 18 čer 2017 17:18

asi OT ale nerozumim tomu jak se muze bezchybny dac vylepsit, navic bez spojeni s NC, ktere to zlepsilo vyrazne

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 18 čer 2017 17:42

Třeba se nevylepšil. Vždyť píše, že je to jen pocit.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 18 čer 2017 19:00

Nevím o tom, že by existovalo na světě něco bezchybného. Vývoj nás vždy posune někam dál a pak se na minulost koukáme jako na nedokonalou, nebo jako na chybně řešený systém.

Sroll Epos DAC je rozhodně kvalitní DAC a i tento a každý jiný přístroj se může ještě dál vylepšovat.

Proto jak píšu, přišel tým Sroll s novou úpravou softwaru, která se po jejich odzkoušení zdála býti vhodná k nabídce uživatelům. Mě ji ukázali a mě zaujala.
Já subjektivně popisuji subjektivní dojmy. *palec*

Kdo chce může zkusit, kdo nechce nemusí. Kdo chce může si koupit jakýkoliv přístroj, kdo má tak šikovné výrobce, že mu občas udělají upgrade u něj doma - oslovte je. Snad je to u konkurence také standard. Mě se to líbí a těším se na příští týden, jestli mi dovozou i upravený NUC. *2thumbsup*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 18 čer 2017 19:28

sonofstar
chápu. též jsem byl z toho vylepšení paf.
měl jsem možnost slyšet před 14 dny právě tento vylepšený "zdroj zvuku" od LS
neskutečně dokonalé podání zvuku
poslouchal jsem převážně symfonie, klasické skladby ze sroll "PC" + sroll rhytm + vivid B1
(sbírka LS na jeho disku, tudíž správně "nagrabovaná")
jako referenční zdroj jsme použili audionet VIP G3 + eps.
pro mě to byl zážitek non plus ultra!
ač jsme poslouchali v dosti špatné akustice, zdroj Sroll mě překvapil.
v mém životě první PC, které jsem ochoten používat jako zdroj nahrávek klasické hudby.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 18 čer 2017 20:21

ale ja ti verim ze se to zlepsilo a preju ti to, poukazal jsem spis jen na oslavy predchoziho reseni s nuc, pohodovy poslech preju

slimy

Příspěvek od slimy » 18 čer 2017 20:36

to Lachim.

Co konkretne mas na mysli - sroll zdroj?
Samotny NUC nebo sroll DAC? Popr. oboji?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 18 čer 2017 20:53

slimy
SROLL PC + SROLL DAC + Srollův externí disk + tablet
p. Sroll dovezl komplet.

Odpovědět