SROLL

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 13:40

OK :-)
jinak cele vlakno je plne presnych informaci

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 13:52

jinak podle specifikace by mohl Sonofars zkusit toto - https://itunes.apple.com/us/app/kinsky/id449144980?mt=8

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 14:15

WaVe_99 píše:Na Gentoo jede MPD, tomu odpovidaji i aplikace, co se vam na tom rozhrani nezda? Lze proste pouzit jakoukoliv appku na ovladani MPD serveru, par jich je a jsou v pohode, tedy pro moje potreby, nepouzivam streamovaci sluzby... Sonofstars - delas temi zmatky a neznalosti v popisovani skvelemu Sroll teamu medvedi sluzbu, promin... Precist si, ze tvuj NUC je neprenosny a stacionarni - to je skutecne utrpeni... Mas ho snad prisroubovanej napevno ke stolu, nevratne? :-)

Ad.update FW v DACu a SW v NUCu - souhlas, sam jsem byl prekvapen a kupodivu vic z updatu v NUCu, Hlava mi to moc nebere, ale je to tak, LH je fakt genialni...
No nemohu souhlasit. *taktone*

1) Můj NUC je naprogramován tak, že je připíchnutej na domácí síti a na tu se připojuje (např. 10.0.0.138:6600) a stejně tak je na remote controlu (iPad, tablet Samsung, nebo iPhone) v aplikaci uvedena tato adresa. Tedy přinést NUC k Tobě WaVe_99, tak jej můžeme používat jen jako těžítko.
Leda by se našel někdo schopný (a já to nejsem), píchnul na NUC monitor a klávesnici a podíval se jak je nastaven. Změní se jeho nastavení na domácí síť WaVe_99 a bude fungovat. Ale já to neumím a nemohu nechat každého se v tom hrabat. V tomto přístroji mám cca 30tis a tak nechť jej spravuje jen LH. *taktone*

2) opravdu ovládám linuxovej NUC s připojeným externím HDD (kde je uložena hudba) přes USB cestou vzdáleného tabletu Android, tabletu iOS, telefonu iOS přes wifi *palec*

3) největším nešvarem tohoto fóra je neustálé opakování prastarého moudra z bajky ruského básníka I. A. Krylova - "medvědí služba". Ano někdy jsem se spletl, někdy jsem se nepřesně vyjádřil. Avšak stále tvrdím jedno - píši jen své subjektivní pocity a zkušenosti. Je to diskuzní fórum, tak diskutujme, opravujme se a hledejme pravdu či co nejvěrnější popis. Tak mě prosím neustále nešikanujte medvědem. Sroll dělá kvalitní věci a mé občasné přeřeknutí jej nepoloží. A ti inkvizitoři (a tím teď nikoho nejmenuji a ani nemyslím), kteří poplivou vše kromě své absolutní pravdy si jej stejně nekoupí.
Závěrem - opravdu mě tato bajka už unavuje. :?
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 12 črc 2017 14:26, celkem upraveno 2 x.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 14:18

Fidas píše:Ten NUC není vůbec špatný, hraje stejně - ne li lépe než Aurender. Slyšel jsem u sebe doma.
Kdyby NUC měl Tidal, byla by to bomba.
To vnímám také jako uživatelský hendicep. Ale holt k tomu nebyl konstruován (jistě by to přineslo nějaké kompromisy nebo neduhy tak to chápu )a tak stream je třeba řešit jinak. Já v tu chvíli ještě vytahuji MacBook. *fnuk*

Aurender je velmi dobře provedený a skvěle hodnocený. Cenově to také odpovídá - vyšší cena - více možností a schopností *palec*

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 14:28

jasně že ovládáš, jen ta controller aplikace si musí rozumět s daným přehrávačem, nic jiného v tom nehledej

p.s. ty máš data na USB disku ? nic po síti ?

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 14:29

PavelDosko píše:jinak podle specifikace by mohl Sonofars zkusit toto - https://itunes.apple.com/us/app/kinsky/id449144980?mt=8

Díky za doporučení - mrknu na to. *2thumbsup*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 14:32

PavelDosko píše:jasně že ovládáš, jen ta controller aplikace si musí rozumět s daným přehrávačem, nic jiného v tom nehledej

p.s. ty máš data na USB disku ? nic po síti ?
Ano PavleDosko, mám to takto. Bylo to pragmatické řešení s ohledem na moji domácnost a rodinu. Jsouc si vědom, že LH mi doporučoval to raději řešit síťovým diskem. Je to prý z jeho pohledu lepší řešení.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 14:39

PavelDosko píše:jasně že ovládáš, jen ta controller aplikace si musí rozumět s daným přehrávačem, nic jiného v tom nehledej
Tak teď jsem ztracen v překladu. Omlouvám se, ale nerozumím. :roll: Jen vím, že to jede na všech OS a aplikace jsou tzv. MPD.
Music Player Daemon (MPD) is a free and open music player server. It plays audio files, organizes playlists and maintains a music database. In order to interact with it, a client program is needed. The MPD distribution includes mpc, a simple command line client.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 12 črc 2017 14:55

Také používám NUC od Casea/Sroll ale s tím původním MPD od LH. Mám jednoduchý wifi router připojený přímo do NUCu a ovládací tablet má pevnou adresu takže snadno mohu NUC s DACem přenést kam potřebuji a vše funguje.
Na novém MPD od LH mě docela nepříjemně překvapila cena a chybějící podpora využívat nějaký plugin řešení convolveru pro ekvalizaci nízkých frekvencí v poslechovce. Chystám se otestovat Signalyst HQ Player (na desktopu s WIN10) a porovnat s původním MPD LH.
Měl jste někdo možnost porovnávát NUC s MPD LH s nějakým kvalitním streamerem? Zatím se zdá jen Fidas má takovou zkušenost.

Chtěl bych poprosit zdejší uživatele MPDroidu o radu. Nevím co se stalo ale prostě mi MPD začalo přehrávat skladby z alba v náhodném pořadí. Nepřišel jsem na to kde se dá nastavit standardní přehrávání podle čísel skladeb. Dík.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 15:04

Sonofars : no ano, musí to umět stejný protokol, jak přehrávač tak controller, pak můžeš zkoušet další controllery z app store který ten protokol podporují

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 12 črc 2017 15:57

sonofstars píše:
Jarda69 píše:Napadlo někoho změřit reprokabely Sroll?
Konkrétně by mě zajímala kapacita. Děkuji.
reprokabely mají 2m, RCA 0,5m a signálovky 3m a 1,5m, USB 1m *2thumbsup*
kapacita na maximu úžasného poslechu *2thumbsup*
Někoho unavují bajky, jiného zase pseudovtipné příspěvky. To si nevybereš :?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 12 črc 2017 16:35

Čau,Pentatonix - perfektní,hned jsem stáhl že Supraphonu *thumbs up*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 12 črc 2017 18:04

Pro IPAD bych zkusil
https://docs.mopidy.com/en/latest/clients/mpd/#mpad

- kde najdu ceny zmíněného NUCstreameru?
- kdo je LH?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 18:09

NUC si poskladas sam, s touhle pasivni bednickou, 8GB RAM, i3 a SSD 120 das tak 15, linux zdarma, prehravac jakbysmet, nevim jestli je u toho i linearni zdroj, to pridej aspon 3 litry, zbytek je prace a vyladeni dodavatelem

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 12 črc 2017 18:18

Který z dotazů pokládáš tímhle za zodpovězený?

Odpovědět