SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 18:39

kdybys cetl, psal Sonofars, ze ma v NUC 30 tisic ...

slimy

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 18:46

P.S. komoleni nicku je vazny prohresek *thumbs down*
Naposledy upravil(a) slimy dne 13 črc 2017 05:42, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 18:48

sorry za preklep, diky za upozorneni, mudrujte si tady sami, odbornici

slimy

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 19:05

to Pavel Diosko

Omlouvam se!
Naposledy upravil(a) slimy dne 13 črc 2017 05:44, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 19:09

...
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 13 črc 2017 07:14, celkem upraveno 1 x.

slimy

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 22:22

...
Naposledy upravil(a) slimy dne 13 črc 2017 05:43, celkem upraveno 1 x.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 12 črc 2017 22:23

Kluci, nehadejte se :-) Sonofstars - promin, musim se ti uprimne omluvit. Takhle jsem to napsat nemel, byla to chyba - prijmi prosim omluvu. Jasne, uz rozumim, co mas na mysli. Sitove nastaveni... LS jezdi i s vlastnim routerem, takze ten je pripravenej na cestach kompletne :-) Jinak co se tyka tech aplikaci, ja jsem (pouzivaje jako remote Iphone a Ipad) zkusil asi vsechny, takze - Mpod a MPad - podle me dobre, problem je, ze pokud autori tu appku neupdatnou, tak v dalsi verzi iOS uz fungovat nebude (32bit). LH doporucoval MPDeluxe, mam vyzkouseno, vsechno v pohode. Ale pouzivam jinou, Soundirok - libila se mi vic. Jinak ty appky maji vesmes vsechny hodne podobny princip a rozhrani, me to vyhovuje, s par vecma se tam clovek musi srat a pokud nema hudbu na sitovym ulozisti, tak je ani nerozbehne (nacitani coveru, treba). Nicmene, me to teda hodne vyhovuje, je to fakt jednoduche a funkcni.

To LH Gentoo + MPD je podle me super reseni, tedy zejmena pokud ma clovek hudbu na sitovym ulozisti, ale ta varianta s pripojenym externim HDD je vlastne stejna, co se tyka funkcnosti. Zvukove byl pro me posledni update prekvapeni, ani ne tak update DACu, jako toho SW v NUCu... Ja jsem osobne v urcitych vecech hodne skeptickej, moc nechapu, co s tim LH vyvadi, ale hraje to fakt skvele. Pro nekoho to nemusi byt dostatecne, pokud chce pouzivat ty streamovaci sluzby (spotify, tidal atd.) - ja se timhle zatim vubec nezabyvam, porad muziku kupuju - i kdyz ted vicemene jen digi formatech.

Sonofstars - jeste jednou se omlouvam... At ti to hraje :-)

BTW, neurazis se za dotaz? Nelitujes, ze jsi misto "vetsiho" Rhythm zesiku narval ten samej cenovej rozdil do kabelu? :-)

slimy

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 22:30

NUC LS funguje jako hotspot - přihlašuješ se k wifi NUCu - přenosné
NUC se připojuje k wifi síti domácí - nastaveno LH na konkrétní wifi - nepřenosné

To jen na upřesnění. ;)

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 12 črc 2017 22:38

Dik za upresneni :-)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 13 črc 2017 11:07

To WaVe_99
Chybovat je přirozené a hluboce lidské, uvědomit si a přiznat chybu a ještě se dokázat omluvit je projev moudrosti a rozhodně ne slabosti jak se mnozí domnívají, ba právě naopak.
Z tohoto si vezměme příklad.

Je dobré se zamyslet, proč reaguju, když si přečtu něco s čím nesouhlasím. Co chci mou reakcí docílit?
Zesměšnit, ponížit pisatele, případně jen vyvolat konflikt a při, protože mě to vnitřně uspokojuje se hádat.
Nebo naopak jednoduše dát najevo odlišnou zkušenost, jiný názor s nadějí, že se pisatel díky tomu bude moci zamyslet nad dokonalostí toho svého sdělení, a případně může onu věc znova a hlouběji zhodnotit či dokonce přezkoumat, nebo mu dát možnost aby svůj názor doplnil něčím, co by mohlo přimět k zamyšlení se na mým proti názorem?

Myslím, že tomuto každý rozumí a dokáže si odpovědět do které skupiny patří jeho příspěvky a může se zamyslet proč tomu tak je.
Je jasné, že pokud reakce nese energii útoku či posměšku dotkne se adresáta osobně čímž se silně zapojí ego a dojde akorát k emotivnímu výlevu na adresu protistrany. Tím je spolehlivě znemožněno aby se člověk nad proti názorem mohl vůbec zamyslet, nebere totiž sdělené jako informaci, ale jako nepříjemný útok na jeho osobu, odbornost či postavení.
Tedy než napíšu na něco reakci nechť si plně uvědomím čeho chci dosáhnout, pokud věci pozitivní musí být má reakce věcná a bez emocionálních prvků. Zkrátka nesmí vzejít z mé podrážděnosti.
Přeji všem vyšší míru tolerance k nedokonalosti druhých a více moudrosti při reagování.

Sorry za OT, ale mam přesvědčení, že cokoli lze udělat k lepšímu soužití lidí je dobré to udělat, a příkladné chování vždy zviditelnit.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 13 črc 2017 12:14

NA - včera, když jsem si to v klidu po sobě přečetl, v kontextu s tím radostným popisem od Sonofstars, tak jsem se fakt styděl. Jsem kretén :-) Prostě mě to opakovaně "nepřesné" vyjadřování podráždilo, ale bylo to úplně hloupé a zbytečné. Zejména oproti čistému úmyslu Sonofstars se podělit o radost z updatu... No, doufám, že se mi to už nestane, chybami se člověk učí dokola chybovat :-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 13 črc 2017 14:04

Jarda69 píše:
sonofstars píše:
Jarda69 píše:Napadlo někoho změřit reprokabely Sroll?
Konkrétně by mě zajímala kapacita. Děkuji.
reprokabely mají 2m, RCA 0,5m a signálovky 3m a 1,5m, USB 1m *2thumbsup*
kapacita na maximu úžasného poslechu *2thumbsup*
Někoho unavují bajky, jiného zase pseudovtipné příspěvky. To si nevybereš :?
Promiň Jardo, byl to pokus o vtip. Díky za upozornění, furt se učím. Měj se hezky *palec*

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 13 črc 2017 14:38

... akorat ze porad nevime, v cem je jiny tento release. Co obsahuji jednotlive verze a jake upravy byly cineny. (V it svete bezna vec). Sdeluje pan Habarta nekde, co cini a proc bychom se meli o jeho NUC zajimat? Nebo jedine, co se dozvime, jsou nadsene reakce uzivatelstva? Pro mne osobne velmi, velmi malo informaci.
Skoda.. jinak bych nad koupi mozna uvazoval.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 13 črc 2017 15:15

WaVe_99:
Prijímám omluvu a jsem rád, že to tak hezky dopadlo. Mile jsi mě tím překvapil. To je na tomto fóru hodně nezvyklé. *bravo*
Už se tím netrapme a jedeme dál *palec* .

Co se týče investice do kabeláže vs možnost koupit silnější zesík (Rhythm). To je z mého pohledu trošku složitější a je to o kompromisech. Já si prošel kabelovou cestu od repro dvojlinky a cinche Hama (to se fakt nedalo *taktone* ), přes Kabelguru, Noble audio, před týdnem test kabelu od pytla až ke Sroll kabeláži a domnívám se, že jsem nejvíce spokojený práve s kompletní kabeláží Sroll.
Udělal jsem tedy kompromis v koupi slabšího zesilovače, který mi však přináší zvuk co jsem si vysnil (ač vím, že cesta pokračuje dále).

Udělat kompromis v kabelech a mít tam třeba kabely na té mojí cestě nejlevnější - tedy Kabelguru, pak bych měl sice lepší zesilovač, ale hodně bych vnímal hendicep v té kabeláži a hledal bych cestu a finance jak to napravit (neboli jak tento kompromis snížit). A to by stálo další finanční prostředky.

Já usoudil, že pro můj obývák by byl Rhythm moc velký luxus a bez té kabeláže by byl pro mé uši stejně poloviční. Tedy suma sumárum udělal jsem si SWOT analýzu a vyšlo mi to tak jak to mám teď.

Díky za dotaz, díky Tebou zaslané informace - vyzkouším a ať Ti to také hezky hraje.
*hura*

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 13 črc 2017 19:02

to sonofstars: promiň, ale v té tvé SWOT analýze jsi někde zcela evidentně udělal chybu. Pokud chápu správně, že jsi vyměnil možnost mít lepší zesilovač, který se ve zvuku projevuje dejme tomu 40% oproti kabeláži, která zvuk ovlivňuje tak maximálně 5% všechna dohromady a stálo Tě to stejně peněz...to je čiré šílenství!

Odpovědět