SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od sonofstars » 16 črc 2017 19:17

Díky za potvrzení, jdu tedy zkoumat dál, nemůžu totiž najít kam zadat adresu MPD server,...
Jak su starý, tak su slepý *offtopic*

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 16 črc 2017 19:31

sonofstars píše:
PavelDosko píše:jinak podle specifikace by mohl Sonofars zkusit toto - https://itunes.apple.com/us/app/kinsky/id449144980?mt=8

Pavle chtěl jsem to otestovat, ale buď aplikace nepodporuje připojeni iPadu jako ovladače přes MPD server, nebo jsem jen neměl úspěšné oko. *fnuk*
Ahoj, ta aplikace neni urcena pro ovladani MPD, je to pro DS od Linn... Pro tvoje potreby jsou na jablko k dispozici Mpod (Iphone), Mpad (Ipad), MPDeluxe(oboji), Soundirok (oboji), MPDRemote (nezkousel jsem). Mpod a Mpad prestane v dalsi verzi iOS fungovat, pokud ji nekdo neupdatne. Z toho duvodu jsem presel na Soundirok, me vyhovuje. Jinak se mi nejvic pozdavalo Mpod a Mpad.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 17 črc 2017 10:34

valderon píše:Ivanb_cko:
Proč šílenství? Psal, že se mu zvuk líbí. A to je to podstatné. Prostě v jeho poslechovém prostoru a s jeho aparátem, který má určitě dobře odladeny, mu to vyhovuje. A tento stav si dotáhl kabelazí. Navíc má pořád do budoucna tu možnost se posunout. Mě to přijde racionální.
Právě že racionální by mi přišlo, kdyby napsal, že to tak prostě chtěl udělat, protože se mu to líbí (nebo tak něco) Ale tvrdit, že takové rozhodnutí opřel o nějaký systém logického uvažování je alibismus.

Každopádně to vůbec nevylučuje, že mu to "dobře hraje" a je spokojený. Plus já si taky myslím, že mít kvalitní kabeláž je fajn a určitě je to minimálně pro dobrý pocit potřeba vyladit ;)
A když jsme u kabeláže, tak je vlastně velká škoda, že se v hifi víc neprosazuje symetrické propojení, když už se straší rušením, resp. řeší se stínění apod.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 17 črc 2017 22:17

"A když jsme u kabeláže, tak je vlastně velká škoda, že se v hifi víc neprosazuje symetrické propojení, když už se straší rušením, resp. řeší se stínění apod."

To sa mýliš tá symetrika je štandard v lepšom hifi a HIGH-END. Výnimky su elektronkové prístroje napr. Jadis a firmy čo striktne dlhodobo použivaju len Cinch popripade ešte aj 5kolík Naim.
XLR potrebuje cca zdvojiť niektoré obvody a zvyšuje to náklady na výrobu tak hlavne preto sa používa len CINCH. :)

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 18 črc 2017 16:32

Pardon trošku mimo hlavní název tématu...i Jadis má preamp s XLR...ale jinak ano, je to již "standard" pro ty, co to myslí vážně...ale neberte mě za slovo...stává se, že výstupy XLR jsou někdy zvukově horší než cinch a to i přesto, že přístroj je už od napájení řešen symetricky. U mého preampu je tomu právě naopak, XLR je klidnější na pozadí než cinch, symetrie je použita už od traf...čtyři cesty.
Jinak Sroll je pro mě velmi, velmi dobrý..slyšel jsem celou sestavu v NJ a bylo to výborné.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 23 črc 2017 14:36

V úterý 25.7.2017 si jdu poslechnout nový kousek z dílny Sroll - Lyric mkII.

Bude připojen k repro Canton Ref K1. Zbytek sestavy je zatím překvapením, ale jistě to nebudou žádná ořezávátka.

Pro čtenáře tohoto vlákna napíšu krátkou subjektivní recenzi a komentář skupiny pochluchačů, kteří jsou také pozváni na tuto milou akci. Možná se bude moci tvrdit, že komentář bude trochu objektivní. :)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 26 črc 2017 13:14

Včera, dne 25. 7. 2017 proběhl poslech nové aparatury Sroll s repro Canton Ref K1 v Long Play Audio, Pha 3 pro několik málo zájemců a posluchačů hudby.
Jak to celé vzniklo? Cílem setkání bylo poslechnout si tyto nádherné bedny s velkým potenciálem na nějakém adekvátním zesilovači. Byl jsem šťastný, že výběr padl na Sroll Lyric mkII. Zatím jsem jej neslyšel a já jako velký fanda Sroll jsem tedy radostí zatleskal.

http://www.longplay.cz/

Poslechovka je nově vybudované a krásné místo dle mého vkusu. Pan majitel do toho dal kus sebe a je to příjemné místo pro poslech i setkávání lidí.
Akusticky zkušenější kolegové by jistě navrhli pár úprav, ale za mě poslechovka za 1. *palec*

K poslechu byl připraven pár repro Canton Ref K1, zesilovač Sroll Lyric mkII, DAC Sroll Epos mkII, počítač intel NUC Sroll, kabeláž Sroll Kapton a alternativa CD Player Audio Research CD9.

Zesilovač Sroll Lyric mkII jsem slyšel poprvé v životě a jeho výběr pro masivní Cantony je vhodný. Ty totiž asi jen tak něco nerozehraje.

Bedny Canton na mě udělaly velký dojem svou robustní konstrukcí, ale i pěkným přednesem. Jejich potenciál byl ze začátku otestován CD playerem Audio Research a následně plně krmen z druhého zdroje NUC Sroll a HiRes tracks přes převodník DAC Sroll Epos mkII. Přednes CD byl pro mě dobrý a zejména Antonio Forcione se mi líbil. Cca po hodině však zazněl Forcione z druhého zdroje a to bylo neporovnatelně lepší. To byl opravdu úplně jiný Forcione. Poté už každá skladba, která zahrála - byla zážitkem. Následovalo i drobné ladění beden (+/- 1,5dB Mid & Tweeter) panem majitelem a přítomným Luďkem Šrollem a tím se sestava stávala ještě kompaktnější. *2thumbsup*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 26 črc 2017 14:00

Jestli tomu dobře rozumím tak Sroll kombo (DAC Epos za 80tis+NUC za 30tis) přesvědčivě přehrál CD přehrávač AR za 350tis Kč?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 26 črc 2017 14:59

Výborná akce, ten Lyric II je velmi povedený silič ( bohužel už se prý nevyrábí ?!?! ), ale při některých pasážích trochu nestíhal nakrmit ty krásné Cantony. Jinak zvuk z komba Sroll mimimálně o dvě ligy před zvukem z kvalitního CD. Veliká škoda , že nebyl k testu Bimotore, přeci má už dostatečný výkon.

Pan majitel zapojil i nové regalovky Focal a stojanovky Canton nižší třídy --- bohužel chyběly atributy velkých Cantonů.

Rád jsem potkal známé tváře a poznal i nové hifisty.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 26 črc 2017 15:50

Nehral ten druhy Forcione z HDTracku? Z cd to šlo 44/16.
Objektivnější by bylo zapojit NUC do toho CDčka AR a srovnat DACy. USB vstup to druhé rovněž má..

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 26 črc 2017 15:58

Bavil jsem se včera během poslechu přímo s Luďkem Šrollem:

Sroll Lyric je model zesilovače s převodníkem (DAC) a ten je starý cca 10 let a už se nevyrábí.

Sroll Lyric mkII, který je v nabídce od výstavy AVS Praha 2017 je nový kousek a je k němu třeba v případě zájmu o převodník dokoupit i DAC Sroll Epos mkII.

Starý Lyric je možno upgradem vytuningovat na mkII a tuninguje se jen zesilovač, původní převodník je nezlepšitelný.
Tato verze tam včera byla, proto musel být připojen i DAC Epos mkII nebo bylo nutno hrát z CD playeru.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 26 črc 2017 16:03

Jiri:
Nevím kolik stojí ten CD Player AR, a odmyslíme-li pro zjednodužšení i kabeláž, tak ANO, přehrál ho jak malýho Jardu.
Ať už se pouštěly FLAC CDkvality tak i v případě (o to logicky víc) při přehrávání HiRes nahrávky.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 26 črc 2017 16:12

Samozřejmě jsem měl na mysli jen formát Flac (16bit/44,1kHz). Ten AR CD9 nepřehrává jak SACD tak ani DVD-Audio takže porovnávat hires z DACu proti CD placce nedává smysl.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 26 črc 2017 16:14

kychtax píše:
26 črc 2017 15:50
Nehral ten druhy Forcione z HDTracku? Z cd to šlo 44/16.
Objektivnější by bylo zapojit NUC do toho CDčka AR a srovnat DACy. USB vstup to druhé rovněž má..
To nevím v jaké to album bylo kvalitě, ale šlo z HDD pana Šrolla - třeba se přizná ten kdo to pouštěl (Sašo?). Zapojovat NUC do CD playeru mě popravdě vůbec nelákalo :lol:
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 26 črc 2017 16:19, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět