SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas » 14 pro 2017 17:40

NUC jsem slyšel v Praze na výstavě a u sebe při návštěvě pana Šrolla.
Nemít Aurender, ihned bych jej bral. Škoda, že neumí Tidal, Deezer nebo Qobuz.
A chtěl bych jej slyšet s klasickým zdroje, i když se spínaným nebyl problém.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 14 pro 2017 17:45

k NUC jsem koupil LPSU Zerozone 19V 100W a pohoda, i s dopravou z Hongkongu za cca 4000

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 14 pro 2017 17:48

To já bych si zase rád porovnal Aurender (nebo podobný výrobek) v roli digitálního transportu se svým PC :)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 14 pro 2017 20:47

Mě by docela zajímalo,v čem je NUC Sroll by Habarta jiný oproti jinému Intel NUC.Myslim samozřejmě hardware ;)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 14 pro 2017 21:18

HW nevím přesně, já mám ještě ten původní s pasivním chlazením. Vyfotil jsem krabičku toho, který vozí LŠ s sebou.
SW ladí Habarta, jestli se v tom hrabe i po HW stránce nevím. Zkusím se někdy poptat.
Přílohy
IMG_3442.JPG
IMG_3442.JPG (968.48 KiB) Zobrazeno 227 x

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 14 pro 2017 21:28

Takže kit za zhruba 8 palackých,s ramkou a SSD dejme tomu 10. Takže předpokládám,že těch 20 je za soft?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 14 pro 2017 21:32

Soft znamená optimalizovaný operační systém nebo i dokonalý přehrávač pro všechny možné formáty zvuku s nějakou formou dálkového ovládání?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 14 pro 2017 21:36

Ano,i to

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 14 pro 2017 22:01

Jestli je to diskuse k ceně hotových PC řešení versus vlastní sestava, pak mám příspěvek:

Před pár lety jsem si sestavil vlastní HTPC ... a co náhoda nechtěla, tak jsem narazil na výrobek nějaké firmy v USA, která nabízela nachlup to samé (včetně licence Win a JRiver media centra), co jsem si sestavil já - požadovali bez poštovného 4000 USD (a to ještě nebyl dolar za 22 ani náhodou). Mne to vyšlo na necelých 30 tisíc korun včetně SW.
Řešení z USA mělo jedinou vychytávku oproti mému HTPC - vlastní (údajně galvanicky oddělený) digitální koaxiální výstup (odmítli mi ji prodat ;) , prý ať si koupím celý stroj) .

Chci tím říci, že znásobení ceny 2-3krát oproti DIY je docela normální.

A co se toho SW týče, povětšinou se jedná o instalace s freewarem - multimedialni centrum na bázi KODI, přehrávač audio na bázi MPD. Tím nemyslím nic hanlivého - mám legálně zakoupené Windows i JRiver Media Centrum, ale nepoužívám to, není proč - videa jedu z KODI (OpenElec), hudbu z Audiophile Linux (Arch linux s RT jádrem + mpd).

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 14 pro 2017 22:13

Jen aby nedošlo k mylnému názoru,že mám něco proti panu Srollovi nebo Vranovi,to né.Jen mě zajímají tyhle věci v jejich podání oproti jiným,sám se například s Nucem jako transportem dat docela zaobíram,dokonce pan Vrána byl impuls pro mě,řešit stream přes Nuc a ne streamer,i když vlastně Nuc je streamer a streamer je ve své podstatě PC,spíš mě zaráží ta aura kolem toho všeho u nich ;) A hlavně někteří jejich příznivci,jakoby fakt byly členy sekty :shock:

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 14 pro 2017 23:18

*offtopic*
Ještě by mě moooc zajímalo,i když je to trochu mimo vlákno,kde se slehla zem po repro pana Vrány?
Všude se řeší Soundgarden,ale prototyp Casey nebo jak je nazvat,se dál neposunuje?Já je slyšel,a pro me uši naprosto famózní!Věřil jsem tomu,že se dodelaji po dizajnove stránce,ale zvuk zůstane ;) Nikde ani slech!!!!!Takže nevím,kde se stala chyba,prototypy špičkové a pak nic,asi je Soundgarden zastínily *headbang* Škoda!!!!!!!!!!!!!!!!

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 15 pro 2017 08:34

To NUC je len obyčajne PC a neide tak o Hardware ako o software , ktorý má nastavené parametre presne pre daný dac a to je hlavná výhoda NUCu oproti konkurencie ... a stále bude pokial Epos nebude mať vlastne naprogramované FPGA, kde už budú predstavené dané parametre . ;)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 15 pro 2017 08:38

Asi ano, navíc je výhoda odděleného zdroje. Myslím, že běží na Linuxu a určitě všechny nepotřebné procesy jsou vypnuty. Dále to má nějakou appku pro tablet, ta je také do ceny započítaná ...

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 15 pro 2017 10:10

terahera píše:
14 pro 2017 23:18
*offtopic*
Ještě by mě moooc zajímalo,i když je to trochu mimo vlákno,kde se slehla zem po repro pana Vrány?
Všude se řeší Soundgarden,ale prototyp Casey nebo jak je nazvat,se dál neposunuje?Já je slyšel,a pro me uši naprosto famózní!Věřil jsem tomu,že se dodelaji po dizajnove stránce,ale zvuk zůstane ;) Nikde ani slech!!!!!Takže nevím,kde se stala chyba,prototypy špičkové a pak nic,asi je Soundgarden zastínily *headbang* Škoda!!!!!!!!!!!!!!!!
Na to jsem se několikrát Dana Vrány ptal. S vidinou, že nikdy nebudu kupovat repro nad 100tis se mi model CASEA zamlouval i v nedokončené verzi (surový korpus bez finálního laku) :)
Odpověď byla. Bedny se dokončují a budou určitě do 100tis. Pak se po výstavě 2017 rozhodli projekt uzavřít, nebo do beden implementovat nějaká nová řešení ozkoušená na Soundgarden 2. I tak se mi to líbilo a měl jsem o to zájem, jelikož Soundgarden 2 se přehouply přes 150, a pak i přes 200tis.
Aktuálně si myslím, že repro Casea bude třeba oživit jedině jasnou poptávkou. Dane dokonči mi ty bedny a já si je vezmu. Jinak bude vidina repro Casea někde v mlze kolem roku 2021 *fnuk* .

Moje repro se nějak dílem náhody a rodinné konstelace také vyřešilo, tedy asi na Caseu tlačit nebudu. Ale je to škoda, souhlasím, že to má potenciál a v ceno relaci 100tis by našly spoustu spokojených majitelů.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 15 pro 2017 10:13

FS píše:
14 pro 2017 22:01
Před pár lety jsem si sestavil vlastní HTPC ... a co náhoda nechtěla, tak jsem narazil na výrobek nějaké firmy v USA, která nabízela nachlup to samé (včetně licence Win a JRiver media centra), co jsem si sestavil já - požadovali bez poštovného 4000 USD (a to ještě nebyl dolar za 22 ani náhodou). Mne to vyšlo na necelých 30 tisíc korun včetně SW.
Řešení z USA mělo jedinou vychytávku oproti mému HTPC - vlastní (údajně galvanicky oddělený) digitální koaxiální výstup (odmítli mi ji prodat ;) , prý ať si koupím celý stroj) .
No ten NUC Sroll s poslední SW úpravou (NUC mkII) vychází i s instalací u vás doma taky na 30tis.

Odpovědět