SROLL

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SROLL

Příspěvek od valderon » 23 led 2018 12:01

Tak to je paráda! Přeji ti, abys to dotáhl do, pro tebe, perfektního konce.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 23 led 2018 13:00

Děkuji. ;) Hlavní budou ty akustické úpravy. Musí to zůstat obývákem a zároveň pomoci zvukovému projevu (odrazů je tam dost). Ale mylsím, že to bude fajn. Těším se na to. Zesilovač je zatím jen taková možnost si jej v klidu poslechnout a plánovat co dál (setrvat s Cassiopeiou, nebo začít šetřit) ;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 23 led 2018 13:36

Sonofstar

Jaké budeš používat akustické prvky? Budou to ty dřevěné difuzory nebo si našel něco jiného?

Jsem také zvědavý na poslechové porovnání mezi Casea Cassiopea vs Sroll Rhythm, zda Rhythm obhájí svou 2-násobnou cenu.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 23 led 2018 13:47

sonofstars píše:
11 led 2018 18:30
Dnes jsem řešil problematiku akustických úprav u sebe doma a konzultoval je s LS.
V Náchodě vzniká nová poslechová místnost Sroll a akustické prvky budou v betonové místnosti nezbytné. Něco bude řešeno stavebnicí malých dřevěných difuzorů a něco novým řešením, které si chystá LS na míru. Pokud se to osvědčí, vyzkoušíme přenést toto řešení i do mého obýváku. Uvidíme.
Do 14ti dnů bych se chtěl jet do nové poslechovky podívat a něco si poslechnout. Přinesu pár fotografií i pro vás.

Další novinkou je přestavba dvojpásma Sroll Soundgarden 2 na plnohodnotnou třípásmovku. Realizace je do většího cca 90l korpusu, středové měniče budou menší a přibudou basové. Bedny by měly být připraveny již na výstavu AVS 2018 v Praze.

🕉
Nuž asi zase od Srolla.
:D

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 23 led 2018 13:58

S tím zesilovačem bych byl opatrný. S Danem se znám velmi dobře. Mám od něj i nějakou úpravu. Měl jsem jeho zesilovač doma, porovnal s jinýma, slyšel i na jiné sestavě. Je to výborný zesilovač... Ve své třídě. Teda podle mě, abych nedostal za uši ;). Ale jsou pochopitelně i lepší. Osobně vidím u Cassiopei problém v malém výkonu. Takže si myslím, že ti reálné hrozí, že kromě akustické úpravy, budeš řešit i nový zesilovač :lol:.
Na tvé úpravy jsem zvědavý, osobně se taky chystám. Dávám si ale čas, mám doma taky jen obývák, a žena je...prostě žena :D.
Ale jsem na prahu možnosti analogu, což by u mě znamenalo předělat v obýváku pár věcí, abych gramofon mohl krásně a hlavně viditelně usadit na trůn :). Takže akustiku bych řešil až po tomto kroku. Takže ti držím palce, je mi tvůj elán sympatický a "známý" 👍🏻. A budu rád, pokud se s námi i nadále budeš dělit o tvé radosti z hifi života..

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 23 led 2018 14:01

Sonofstars,
Myslíš, že by nebylo špatné řešení domluvit se s Danem Vránou, zda by Ti nezhotovil k Tvojí Cassiopeia koncový zesilovač.Sice bys musel mít ještě jeden pár kabelů, ale to už by se Rhytm těžko chytal.Revely mají přece zdvojené terminály, že?Stalo by to za úvahu?

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 23 led 2018 14:06

Dasta, čistě v hypoteticke rovině to není špatný nápad. Mít u Casiopea 2x takový výkon s tím stejným "zvukem", tak to bude hodně zajímavý...

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 23 led 2018 14:12

I z ekonomického hlediska by to stálo za úvahu.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 23 led 2018 14:20

V tu chvíli je z toho Rhythm, ne? Tipnul bych si, že mezi géniem a elektrikářem padla dohoda, že se elektrikář nebude cpát do vyšší třídy ;)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 23 led 2018 14:39

Doplnění koncového zesilovače je běžný upgrade, nevidím vtom nic jiného.Spousta značek toto umožňuje.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 23 led 2018 14:48

Já v tom vidím jeden zásadní problém: Cassiopea (stejně jako Rhythm) nemá pre-out výstup takže připojení dalšího konc. zesilovače bude problematické z pohledu ovládání hlasitosti.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 23 led 2018 15:41

Ja si myslím, že Cassiopea je zjednodušený Rhythm a čo sa týka výkonu ten je hlavne daný trafom, takže možno by stačilo dať silnejšie trafo (ak to návrh zosiku a veľkosť škatule dovolí ) a bolo by i výkonu dostatok.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 23 led 2018 18:17

Zesilovače Cassiopeia vs Rhythm

Tak tady jsem pánové zase jako prvňák na druhém stupni. Nápady zajímavé, ale já se nechytám. :shock: Myslím, že jste to ale vyřešili v průběhu odpoledne za mě. ;)
Co zvládnu je vzít jeden zesík a vyměnit za druhý a porovnat si, který mi více vyhovuje. Myslím, že do toho Dan nepůjde a spíše mi doporučí místo výroby konce a řešení propojení koupit hotové řešení - Rhythm. Ale máte zajímavé myšlenky a nápady *palec* .

Akustika

Zadní stěna asi sám pomocí akustické pěny a polic s knihami (viz foto 1).
Přední stěna (za repro) konzultace s VMA (Vitvar) a možná řešení Sroll. Uvidím a posoudím možnosti během té návštěvy u něj v nové poslechovce.
Strop bude asi Sroll.
Přílohy
IMG_4293.JPG
IMG_4293.JPG (143.65 KiB) Zobrazeno 215 x

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 23 led 2018 18:21

Modrá barva akustická pěna 15-20cm šířka.
Červená barva police knihovny. Knihovna má výšku 80cm a délku 85cm.
Zelená barva knihy.

Obraz Buddhy bude na svém místě na té pěně - tedy pěna schovaná pod ním. Pěnu bych chtěl nechat u čalouníka potáhnout světlou látkou, aby to zůstalo blízké obývákové stěně kolem.

Ten kamenný obklad půjde strhnout a přeštukovat.

Miero
Vybavení

Příspěvek od Miero » 23 led 2018 19:53

zas aby si to s tymi upravami neprehnal. ak to zatlmis prilis, tak to tiez hrat dobre nebude. napr. M.Vitvar to mohol navrhnut bez upravy toho stropu. takze radsej to riesit s jednym a poriadne, ako od kazdeho nieco...

Odpovědět