Studio Eso / Praha 3

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
boxer

Re: Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od boxer » 26 dub 2008 00:18

A ty budeš mít co?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 26 dub 2008 00:22

penízky.
ale radost jsi mi udělal!!
první chvála nod cizáka na xn360 od doby, co je mám.
máš u mě kávu+ koblihu+juice v imperialu na poříčí

boxer

Příspěvek od boxer » 26 dub 2008 00:27

Já nechválil,ale popsal.

Díky za pozvání,místo kávy bylinkový čaj,místo koblihy šrotový rohlík a juice prosím tomatový. :?

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Přepadovka ve Studiu ESO

Příspěvek od Svensound » 05 bře 2009 09:46

Včera jsem se vracel z Korunní ulice a střihnul jsem to cestou domů do žižkovského studia ESO. Uplynul přesně rok od mé poslední krátké návštěvy. Nebyl jsem ohlášen, ale měl jsem kliku, " byli doma ".
Když jsem se vkutálel do zadní poslechovky, byl jsem velmi překvapený ze soustav, které tam byly naistalovány. Žádný nový Xavian nebo Dynaudio. Byly to velká monstra / ovšem prudce elegantní /, které postavil pan Šimko spolu s precízním truhlářem sám. Moc času jsem neměl, pan Šimko také ne, ale pár detailů jsem z něho vylomil. Podlahový systém osazený na basech obrem od Morelů, nahoře nad uzavřenou ozvučnici je naistalován na kulovém kloubu triaxiální systém od Cabasse. Myslím, že to francouzi cpou do modelů Baltic nebo Karissima. Bedna je konstrukcí jakýsi sendwich, do vnější budky je vsunuta další. Vypadá to na 5cm silnou stěnu. Výhybka uložena na spodku basového fundamentu, ten uložen na desce z pěkné leštěné žuly. Nohy - atypický antivibrační systém, kde je uložení na křemíkové kouli. Váha jednoho boxu zhruba 150 kg. Jo a ta koule od Cabassů byla uvnitř totálně upravena. Jak tlumení, tak i kabeláž. Zřejmě velmi dobře sfázována s Morelem.
Koukněte se na tento model od francouzského výrobce ...... ELIPSON model TRADITION 4240 http://audioonline.free.fr/elipson/elip ... n_4240.htm Uděláte si lepší představu o designu i rozměrech. Soustavy pana Šimka jsou ale uzavřené a osazené jinými měniči. Koncepce je však podle mne shodná. Takže dost mých nepřesných informací, nepřišel jsem testovat. Zajímal mě hlavně zvuk. Bylo to krmeno Vincentama / nějaké monobloky a preamp / předek byl myslím od Lyngdorfů. O basech se nebudu zmiňovat. Ty tam jsou, tak jak mají být. Mě upoutaly středy a reprodukce výšek. Bez keců, hodně let jsem neslyšel hrát tak dobře reprosoustavy. Prostor a jeho hloubka byl vynikající. Vokály hlavně vícehlasé bez chybky. Tyhle soustavy si již žánry nevybírají, umí všechno. Kdyby tyhle soustavy vyráběla nějaká známá firma, tak si myslím, že cenová kategorie by se flákala někde okolo 0,5 Mega nahoru. Takové budky patří do kategorie, které se říká konečná. / pokud jeden není na hlavu /
Pánům z Brna by se jistě líbily. Kdybych měl momentálně nějakou pětku navíc, tak bych se je pokusil z p. Šimka vylomit. Začnu na tom pracovat, protože by se jim u mne líbilo. / ať se konstruktér kroutí jak chce / ! *2thumbsup*

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 05 bře 2009 11:19

Elegantní řešení, levné to ale i tak samozřejmě nebude. Ty koule jsou za 200t. + spodek. Takže min. 300t. +.
Pokud se povede navázat basový měnič na kouli, tak to musí být zvuk jako lusk.

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček » 05 bře 2009 12:13

Před rokem se mluvilo o novém (snad nerezovém :?: ) gramofonu z dílny Studia Esa.
Měl být už loni vystavený v Corinthii, ale nenašel jsem ho tam.
Nevíte jak to s ním vypadá?

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 05 bře 2009 15:20

Svensound
Díky za milá slova. Ale chlapcům z Brniska by se to, myslím, spíš nelíbilo, je to POUZE s 12“ basáčkem a technologicky/technicky, jak to jen říci, „příliš inovativní“. Hmotnost odpovídá, ale v ostatních parametrech to kulhá. Od 60Hz se to až nahoru impedančně motá pořád někde kolem 6 Ohm, měl by k tomu být Transcorrect kabel, charakteristická citlivost je nižší a „budka“ nemá otvor, takže špačci ani drozdi si to moc neužijí. Navíc je pro každé dané pásmo použit jenom jeden měnič, což je pro kluky málo. Výška je pouze 115 cm, takže je reprosoustava nepoužitelná i pro známé „fotografie v trenýrkách“, neb se není o co opřít. Snad ještě foto s drobnou brunetkou se zelenýma očima, ale to je mimo daný žánr. (pro Brňáky: Nezlobte se chlapci, nemyslím to nijak zle…).
Pipis a ostatní
Další podrobnosti, fotky… Nebudou. Projekty tohoto druhu se dělí na „Šuplíkové“ a „Skříňové“. Mezi „Skříňové“ patří třeba akce gramofon, ještě stále leží nedovyvinutý ve skříni. K „Šuplíkovým“ už patří tyto reprosoustavy. S trochou nadsázky se dá říci, že projekt naplnil slavnou zásadu pěti „N“ a tedy může být uložen do šuplíku. Je Nekomerční, Neveřejný, soustavy Nebudou Nabízeny, ani Nikde prezentovány. Počítá se pouze se 2 páry, jeden jde ke mně domů.

Produkt zkrátka není natolik vyjímečný a už vůbec ne zajímavý, aby se o něm (nebo o ničem) dalo popsat 17 stránek na jakémkoli fóru (Omluvte prosím můj humor. Modří už vědí). :D

Závěrem dovolte, abych všem poděkoval za zájem a ujistil je, že jako hifistu mě nesmírně těší hlad členů zdejšího klanu po každé novince, neboť to znamená, že hifi obor žije a má před sebou perspektivu dalšího vývoje.

Těším se na setkání s vámi na výstavě, byť tento rok budu účasten pouze jako divák, časová zaneprázdněnost více nedovolí.
JS

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 05 bře 2009 15:32

Mimochodem, neválí se někomu ze zdejších doma v knihovně kniha od Jaroslava Lukeše "Věrný zvuk"? Směnil bych to za bankovky či něco jiného, dle požadavku.

:D
JS

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 24 črc 2009 22:01

Ve středu jsem navštivil toto studio, neboť potřebuji do nové poslechovky na nový rack testnout třikuličkový c..ball. Při této příležitosti jsem také slyšel nádherné velké bedny a mohu s klidným srdcem potvrdit slova Milana ( Svensound ) hrají tak famozně, a neskutečně čistě na středech a výškách, že mě až zamrazilo na rukách ( určitě znáte ten pocit ) kdy Vás hudba dostane. Musím smeknout takový zvuk jsem dlouho neslyšel -- veliká gratulace.A to se hrálo, tuším na monobloky Vincent, tož co teprve pořádné krmení -- tak to jednou chci slyšet.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend » 24 črc 2009 22:07

A co to byly za skatule Mirku. Jestli to neni tajemstvi...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 24 črc 2009 22:13

DIY budky kategorie Top, mají název, ale nemohu si teď spomenout

boxer

Příspěvek od boxer » 24 črc 2009 22:18

hmmmm,
žádal jsem,prosil jsem a stále to nebylo možný si to poslechnout a najednou je to normálně k poslechu?

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 25 črc 2009 11:52

boxer píše:a najednou je to normálně k poslechu?
Zdravím kolegu z ringu! Není. Platí, co napsáno dříve. Ale platí také to co jsem Vám slíbil (teď už i VEŘEJNĚ). Vy tu možnost dříve či později mít budete. Čekám na kabel TRANSCORECT F1, bez něj reprosoustava funguje na 50 %, primitivní náhražky, ať už na bázi kozích chlupů, "pětidevítkového stříbra", kryogenní mědi, šupin mořské panny či „nových materiálů z kosmického výzkumu“ etc. etc., moc nefungují. :lol:
Pytel i Svensound bedny slyšeli, protože se podíleli na projektu nějakou dodávkou materiálu. Stejně tak truhlář, který kvůli tomu jel 300 km, neb si chtěl ušima ověřit, proč jsem po něm chtěl všechny ty nesmysly, které mu způsobily ony bezesné noci… Těm jsem opravdu nemohl odmítnout.

Ten Lukeš už mimochodem neplatí (sehnal jsem), ale sháním od T. Salavy & kol.: Přehrávače číslicových zvukových desek systému CD. Neválí se to někomu doma a nechce se toho za peníz či jinou protihodnotu zbavit? Nemám bohužel moc času lítat po antikvariátech…
Hezký den všem !
JS

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 25 črc 2009 12:40

Někdo mi o tomto zázraku již někdy vyprávěl. Netuším ale kdo to byl. Osobně velice fandím všemu diy. Ovšem na diy reprosoustavy mám svůj vyhraněný názor, který mi nikdo nikdy neveme. Podle mě se prostě nikdo a nikdy nemůže rovnat se špičkovými firmami, které si vše vyrábějí svépomocí a to již od samotných reproduktorů. Nikdo nemá technické zázemí a vybavení, aby jim jakkoli mohl konkurovat. K jejich součástkové produkci se také nikdo nedostane. Takže určitě ne. Kdysi jsem o tom taky uvažoval. Ovšem přešlo mě to. Napadá mě jediný člověk tady v ČR, co by podle mě mohl dát dokupy slušnou bedničku. Myslím slušnou. Né špičkovou. A po tom, co jsem slyšel minule si už nemyslím ani to. Bohužel.

To ale neznamená, že se to v tomto případě určitou shodou náhod nemohlo povést. Neslyšel jsem to. Ale zatím všichni co slyšel velice chválí. Takže něco na tom musí být. Můj názor prosím berte pouze jako pohled na věc, kdy se někdo snaží postavit špičkovou a konečnou v cenové kategorii, kde mířím i já.

boxer

Příspěvek od boxer » 25 črc 2009 12:49

J.Š.ESO (ekonomicky silná osobnost)

Přehrávače číslicových zvukových desek systému CD

Mám to chápat tak,že se po bedýnkách pouštíte do stavby playeru?
Není tady smajlík,protože bych byl klidně tomu věřil.

Ad TRANSCORECT F1.

Smaltovaný dráty jste nezkusil? Chyba.

Odpovědět