Studio Eso / Praha 3

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
vintage
Kontaktovat uživatele:

Re: Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od vintage » 06 pro 2012 12:13

Super! Můžete začít, máte k tomu dobré podmínky :) Držím palce a těším se na výsledky. Bude to hezký experiment a může z toho vzniknout třeba zajímavý článek *2thumbsup*

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 06 pro 2012 12:22

Pane Šimko, při svých znalostech a zkušenostech s HiFi technikou byste měl vědět, že specielně u reprosoustav platí vztah čím starší - tím lepší.. Špičkové modely pak musí být staré alespoň 20 let (a výše), jinak jejich rating výrazně klesá...:D

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 06 pro 2012 13:36

vintage píše:Super! Můžete začít, máte k tomu dobré podmínky :) Držím palce a těším se na výsledky. Bude to hezký experiment a může z toho vzniknout třeba zajímavý článek *2thumbsup*
Já už nějaká data mám. Něco od člověka který mě učil akustiku, něco jsem si naměřil i sám. Ale popravdě, nemyslím že by tady o to měl kdokoli zájem, já se chlubit taky nepotřebuju a všichni tak budou spokojenější. Jako prodejce nového bych navíc byl ihned obviněn z účelovosti svého jednání. Děkuji, nechci. JŠ

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 06 pro 2012 13:43

sekal píše:Pane Šimko, při svých znalostech a zkušenostech s HiFi technikou byste měl vědět, že specielně u reprosoustav platí vztah čím starší - tím lepší.. Špičkové modely pak musí být staré alespoň 20 let (a výše), jinak jejich rating výrazně klesá...:D
20 je málo. Moje QUAD ESL-57 jsou výrazně starší. Mám je v ateliéru s lampovou SE triodou. Je to krásný barevný zvuk, zvláště z gramofonu nebo pásku na jazz nahrávkách z 59 r. Občas ale jdu do obývacího pokoje narovnat si uši něčím, co lže přeci jen méně ;) . Poslouchat na tom starém např. nové nahrávky klasické hudby je totiž utrpení, kterému se rád vyhnu.

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 06 pro 2012 14:53

PMA, Sekal, Vintage:
Já bys se s vaším dovolením, pánové, vrátil k tématu, kterým jsou barevná provedení u Xavian Bonbonus (Ale rád jsem s vámi "pokecal"):
Obrázek
Šimko Josef

boxer

Příspěvek od boxer » 06 pro 2012 15:29

Středobasový reproduktor

132 mm specialní zakázkový Xavian, impregnovaná papírová membrána, vyrobeno v Italii, litý koš, 40 mm hliníková cívka na kaptonovem formeru, antirezonančni gumový zavěs s dvojitou vlnou

Vysokotónový reproduktor

26 mm specialní zakazkový Xavian, vyrobeno v Italii, impregnovaná hedvábná kalota, pracovní komora za membránou, magnetická struktura s vysokou zatižitelnosti

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 06 pro 2012 17:26

Z hlediska barev. provedení se mi líbí nejvíce tmavě hnědá dýha (wenge real wood veneer). Naopak subj. odpudivá jsou provedení "flora", "sole" a "fuoco"..

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 11 úno 2013 15:26

Dobrého dne všem,
dnes trochu z jiného soudku. Před cca rokem, tak 100 metrů od mé provozovny, otevřel prodejnu Music Town. Vede to takový sympatický, ochotný a usměvavý člověk (což jsou vlastnosti které každý obchodník nemá. Třeba já je úplně postrádám… *sunglases* ). Objednával jsem si tam SACD Ivy Bittové a nějaké vinyly. Slušný a férový přístup. Pro zvídavé, ne ten červený PJ jsem opravdu nedodával já :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Nechť se všem daří, JŠ

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 27 úno 2013 16:49

Ta prodejna vypadá moc hezky, už si na ní brousím zuby :lol:

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 28 úno 2013 13:18

drfish píše:Ta prodejna vypadá moc hezky, už si na ní brousím zuby :lol:
Tak se pak od nich zkuste zastavit i u nás, když budete mít volnou chvilku. Třeba něco vymyslíme s poslechem těch 804D... ;)

boxer

Příspěvek od boxer » 28 úno 2013 15:42

Dnes jsem tam byl ( v té prodejně). Krásně ,čistě provedno.Dříff tam byla taková prodejna potravinojakolahůdek.

Nikdo kromě prodejce a mne tam nebyl.

Koukal jsem co tam má v regálech. Neuměl bych říct, jestli ten výběr hudby má nějakého společného jmenovatele. Prostě takový pallmall.

Ale neměl jsem moc času, bylo to v rychlosti. Přístě to musím vzít podrobněji.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 28 úno 2013 18:00

STUDIO_ESO píše:
Tak se pak od nich zkuste zastavit i u nás, když budete mít volnou chvilku. Třeba něco vymyslíme s poslechem těch 804D... ;)
Už to plánuju, snad to vyjde *2thumbsup*

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 28 úno 2013 20:58

boxer píše:Dnes jsem tam byl ( v té prodejně). Krásně ,čistě provedno.Dříff tam byla taková prodejna potravinojakolahůdek.

Nikdo kromě prodejce a mne tam nebyl.

Koukal jsem co tam má v regálech. Neuměl bych říct, jestli ten výběr hudby má nějakého společného jmenovatele. Prostě takový pallmall.

Ale neměl jsem moc času, bylo to v rychlosti. Přístě to musím vzít podrobněji.
Já si věci spíš od něj objednával, z regálu jsem bral jen Kašpárka v rohlíku pro syna... JŠ

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 28 úno 2013 21:03

drfish píše:
STUDIO_ESO píše:
Už to plánuju, snad to vyjde *2thumbsup*
804D tady jsou, pustím Vám to buď tím co tady je, případně, a vůbec se tomu nebráním, vezměte si své Onkyo k nám. Tel. na mě je 602 219 647, možná raději cinkněte, kdybyste chystal cestu. Když je větší instalace, občas i zavřu a lidi pak bývají nemile překvapeni. JŠ

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 01 bře 2013 00:22

jasná věc, díky za nabídku *thumbs up* telefon na vás mám uložen. možná rovnou v pondělí, když se to povede...

Odpovědět