Studio Eso / Praha 3

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Re: Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od STUDIO_ESO » 15 úno 2011 15:04

pipis píše:Pane Šimko děkuji, tak to má být *2thumbsup* a snad Vás budou následovat další. Neváhejte nám napsat, jakmile se objeví další zajímavé novinky u Vás ve studiu.
Není zač. Nejsou to novinky, jen se trochu navýšila cena, v relaci však rozumné... Ale NOVINKY BUDOU !!!

S úctou,

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

NOVINKY - Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od STUDIO_ESO » 08 bře 2011 16:32

Dobrý den,
dovolujeme si oznámit, že od 18.3.2011 bude naše studio rozšířeno o další část a tím dojde i k rozšíření nabídky prezentované techniky a také služeb. Na návštěvníky se těšíme a věříme, že se naše služby opět podaří alespoň trochu zlepšit a učinit ještě kvalitnějšími...

Obrázek

V jednání je také nová značka, zesilovače domácí provenience (skutečně se NEJEDNÁ o Ante :mrgreen: ).

Přeji všem příjemný den,
Šimko Josef

PMA
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVINKY - Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od PMA » 08 bře 2011 17:09

STUDIO_ESO píše:
V jednání je také nová značka, zesilovače domácí provenience
To bude jistě Federmann, že?

boxer

Příspěvek od boxer » 08 bře 2011 21:06

No tak se těším,snad uvidím i pomocníka prodejce. :)

Mimochodem,hezké akustické panely,pod akustickými obrazy,vedle těch Bowersů 80X. *2thumbsup*

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVINKY - Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od STUDIO_ESO » 10 bře 2011 06:45

PMA píše:
STUDIO_ESO píše:
V jednání je také nová značka, zesilovače domácí provenience
To bude jistě Federmann, že?
S panem Federmannem bych si zcela nepochybně v mnoha ohledech rozuměl! Jenže! Obávám se starého rčení: "Ten co to neumí, ten to učí..." Vyjímkou z pravidla byl náš zesnulý vývojář.

Takže bohužel. Ale jestli to bude jak si myslím, spousta lidí bude překvapena a potěšena. S veškerou vážností, jaké jsem na tomto místě vůbec schopen, prohlašuji že to je konstruktér známý, vzdělání má odpovídající a produkt bude zaplatitelný (ale ne zase tak levný aby si toho naši milí hifisté - třeba samotný velký Láchim, nevážili :mrgreen: ).

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 10 bře 2011 07:00

boxer píše:No tak se těším,snad uvidím i pomocníka prodejce. :)

Mimochodem,hezké akustické panely,pod akustickými obrazy,vedle těch Bowersů 80X. *2thumbsup*
S tou blonýnkou Vás samozřejmě rád seznámím, to jsem Vám přece slíbil.

ALE NAKOUSL JSTE VELMI DŮLEŽITOU VĚC, A TOU JE SAMOTNÁ AKUSTIKA NOVÉHO PROSTORU.

Prostor NEBUDE NIJAK SPECIÁLNĚ AKUSTICKY UPRAVEN. Bude v něm jen běžné (spíše menší) množství nábytku, méně zboží (ale spíše vyšší kategorie), zařízen bude jako běžný byt, t.j. kuchyňská linka, nějaké ty obrazy, záclony... Má být dobou dozvuku spíše podoben dnešním novostavbám či bytům rekonstruovaných ve staré zástavbě tak, aby odpovídaly dnešním trendům v bydlení.

Bude to prostě akustikou spíše podobné tomu co lidi mají doma.

boxer

Příspěvek od boxer » 10 bře 2011 11:04

Nakousl jsem pouze "akustické" Q panely. :roll:

Nicméně je to (co jste napsal) asi krok správným směrem. Páč hifistů,kteří mají akusticky upravenou samostatnou poslechovku (jako třeba já) je dost minimum,a většina poslouchá v normálním obýváku a potřebují,aby to tam hrálo co nejlépe.

Mimochodem,včera jsem byl u nejmenovaného významného dovozce hifi v Praze,který co nevidět bude otvírat showroom s hifitechnikou vyšší (možná ještě vyšší) kategorie,než průměrnou,a bude také mít "obývakové poslechovky".

Jak je vidět,v Praze nám začala pomalinku zase kvést pšenka,když se nám otevřou hned dvě super předváděcí místa.

Ještě tak dobré prodejce :o a bylo by to. *hura*

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 10 bře 2011 14:09

boxer píše:Nakousl jsem pouze "akustické" Q panely. :roll:
......Páč hifistů,kteří mají akusticky upravenou samostatnou poslechovku (jako třeba já) je dost minimum,a většina poslouchá v normálním obýváku a potřebují,aby to tam hrálo ........
Jak je vidět,v Praze nám začala pomalinku zase kvést pšenka......

Ještě tak dobré prodejce :o a bylo by to. *hura*
My sice máme i poslechovou místnost s parametry na výborné úrovni, ale nějak těch novostaveb, případně necitlivě provedených rekonstrukcí ve staré zástavbě, v poslední době přibývá a potřebujeme mít i možnost předvést techniku v něčem "podobně blbém", jako mají lidé doma.

K tomu druhému, na krizi můžete reagovat i tak že zlepšíte služby A/NEBO rozšíříte sortiment a udržíte čísla na dřívější úrovni, či je dokonce zlepšíte.

Ale s těma prodejcema je to bída, souhlas :mrgreen:

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 21 bře 2011 14:55

boxer píše:Nakousl jsem pouze "akustické" Q panely. :roll:
Nicméně je to (co jste napsal) asi krok správným směrem. Páč ........................ :o a bylo by to. *hura*
Dnes nás navštívil zdejší recenzent, pan Václav Rukavička... Jsem věru zvědav co napíše :mrgreen:

boxer

Příspěvek od boxer » 21 bře 2011 15:40

Když tak čtu ty vlákna o politice,žumpě,Federmannovi atd,tak se mi nic psát nechce,protože zde to o hifi už dávno není.

Tak v první řadě jsem chtěl poděkovat panu majiteli,který minulý týden slavil jak narozky a tak svátek,že jsem byl (prý) prvním smrtelníkem,který ofiko byl poslouchat v nově otevřené poslechové místnosti ve studiu ESO.

Měl jsem zákaz focení,což mi přišlo docela dobrý,vzhledem k fotce,kterou zde o něco výše sám pan majitel vyvěsil.

Takže poslech proběhl na BW 802D,železo bylo Denon řady A100.
Jejich test byl uveřejněn na Hifivoice.
Na stranách (okno a zasklené recenze) jsou záclony a závěsové rolety. Po krátkém poslechu byly zataženy,čímž se samo zvuk zlepšil.Místnost je velká cca 4,5 x5,5x 3,2. Krom obrazů Picassa,vanGogha a Zrzavého ,stolek,2 křesla a za zády velká otevřená knihovna plná časáků, na podlaze pravý peršan.

Poslech proběhl za přítomnosti nového prodejce Jiřího a umělců Mahlera,Dvořáka,Oldfielda,Bacha,Waterse,Petersona,Načevy.
Po odchodu z místnosti na prý připravený raut,jsem se zeptal pana majitele,zda mám napsat o zvuku pravdu nebo že to hrálo dobře :idea: .Pan majitel pokrčil rameny,nechť si vyberu dle mého gusta.

Vzhledem k tomu,že se mi po mnou zaplaceném obědu neudělalo volno,ale nechci také slevu zadarmo napíši výsledek později. :oops:

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 21 bře 2011 17:10

boxer píše:.................Vzhledem k tomu,že se mi po mnou zaplaceném obědu neudělalo volno,ale nechci také slevu zadarmo napíši výsledek později. :oops:
Kdybych Vám koupil oběd, tak Vás uplácím :lol: Doporučuji přístup "píšu jak slyším". Pište, pište... Neklaďte si žádná omezením.

boxer

Příspěvek od boxer » 21 bře 2011 20:34

Budu muset to rčení opravit na.....slyším jak píšu. :mrgreen:

Nicméně bych s dovolením počkal až jak dopadne poslech s BB.Aby to bylo seryjózňý.

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

DACT ve STUDIO ESO

Příspěvek od STUDIO_ESO » 22 bře 2011 09:19

pipis píše:............Neváhejte nám napsat, jakmile se objeví další zajímavé novinky u Vás ve studiu.
Oznamuji tímto s velkou radostí, že jsme se stali distributory značky DACT, prestižního výrobce z Dánska, zabývajícího se výrobou PŘESNÝCH KROKOVÝCH REGULÁTORŮ a také kvalitních přepínačů a dalšího sortimentu. Na produktové web stránce pracujeme, zboží je již naskladněno. Ceny budou nastaveny rozumně, to znamená že nebudou vyšší než v "civilizované Evropě" (ať už si pod tím pojmem představujeme cokoli...). Veškerý sortiment DACT bude dostupný i v našem nově spuštěném e-shopu.

Stránka výrobce:
http://www.dact.com/index.html
http://www.dact.com/html/dact_distributors.htm

Hezký den všem,

boxer

Příspěvek od boxer » 22 bře 2011 22:21

Takže i když je zde zájem pouze o politiku a BF,přesto dokončím,co jsem nakousl.

Včera jsem byl v nově otevřené poslechové místnosti studia ESO. Měl jsem napsat,jak se mi to pozdávalo,podle pravdy. Nicméně jsem si nechal výsledek na dnešek,protože jsem věděl,že tam dnes zajedu znovu.
Důvod dnešní mé druhé návštěvy byl ten,že byl do včerejší sestavy vsazen jeden jiný komponent. No a vzhledem k přetahovačce BF versus zbytek světa a s ohledem na dnešní vyhlášení PMA o lampách v zesíku je to o to pikantnější.

Včera jsem poslechl výše uvedené úryvky umělců Dnes jsem se už jen soustředil na tyto dvě mě libé CD.
Jacques Loussier Plays Bach
Především skladbu Toccata & Fugue In D Minor v obsazení piano,basa a bicí.
Obrázek
a

Obrázek
-----------------------------------------

Pokud bych měl krátce napsat,jak se mi to líbilo včera,tak bych byl nucen napsat ----NELÍBILO.

Zvuk BW 802 znám dobře. Místnost je málo zatlumená,pomohly svěšené závěsy,nicméně zvuk byl především na výškách a vyšších středech usykaný,uřvaný,třepotal se ve vzduchu jak když ve větru sebou plácá vlajka. Basy byly relativně hluboké,ale nic moc konturované.Mlátilo se to tak nějak.
Zcela evidentně zesilovač Denon A100 byl tím dotyčným,co za to mohl. Nestíhal. Když hrála hudba relativně potichu a bylo málo nástrojů,ještě OK,ale jakmile přišlo v Mahlerovi forte orchestru,vše se slilo.V Oldfiledovi jsem ve skladbě The Bell to musel stáhnout,bylo to jak když parní lokomotiva vypustí páru.Vocoder nebyl,byl zvuk příboje mořských vln,tubular bells byly kolejnice atd.

Dnes jsem tam byl proto,že místo zesilovače Denon A100 byl do cesty signálu vložen a zapojen předzesilovač
Dispre III (?) a konec od PMA BB= Big Brother.Tento zesilovač jsem měl možnost slyšet již tenkrát u konstruktéra,po dokončení u něj doma a psal jsem pochvalně.A to hodně. Dnes jsem měl možnost BB slyšet na dospělých bednách.

Stále se bavíme,co je důležité,kolik % celku dělá akustika,zesilovač,bedny,přehrávač. No dnes jsem v naprosto stejné sestavě slyšel tytéž skladby ve stejné akustice. Jediný vyměněný element byl zesilovač. ( Pro (mě) zbytečnou úplnost musí dodat,že p.Šimko změnil i kabeláž,ale tu jen pro doladění výšek. :? )

Dnes ...SE MĚ TO LÍBILO. Moc. Toccatu jsem si dal dvakrát a Mike celýho.

Ten rozdíl byl neuvěřitelný. Vlajka se přestala třepat,byla natažena i za druhý konec,basy byly pevné.Výšky čisté,jasné.Středy čitelné.
Loussier a spol byl přítomen.
U CD Tubular Bells si uvědomí posluchač jak moc a hluboko jdou basy dolů. Ve skladbě The Bell ,po oznámení tubular bells,první rána mě rozkmitala i vnitřek kostí.No hrálo to trochu nahlas. :roll:

ZESILOVAČ je velmi důležitým článkem.Ne 20,ani 40 %. Dnes se ukázalo,že dobrý bedny,slušný plejer,moderní " neakustická otevřená" místnost a kvalitní zesilovač mohou zahrát dobře.

Díky panu Šimkovi za poslech (škoda že jsem nemohl porovnat hned zde se stojícími QUADy).

Především díky PMA za skvělý zesík (a i předzes). Opravdu umí,na rozdíl od jiných konstruktérů se nebojím napsat,jde po (své dobrém a vycvičeném)sluchu a ne jen po měření,ale hlavně je schopen měnit topologie,když je to poslechově významné. (No a nakonec i názor(y) = teď ty lampy..jsem zvědav,zda to bude taky ten drajff).

Nakonec pár fotek krásných starých strojů,když zde někteří běhali po horách,když se na ně hrálo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a nakonec moji maličkost ve svátečním.

boxer

Příspěvek od boxer » 22 bře 2011 22:25

Obrázek

Odpovědět