Studio Eso / Praha 3

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Studio Eso / Praha 3

Příspěvek od NA » 23 bře 2011 11:53

Díky za zase jeden kloudný audio příspěvek.

V recenzi HIFI VOICE popisují zvuk toho nového výročního DENON setu jako velmi nenápadný na výškách. Čemu přikládáš ten zcela opačný výsledek při Tvém poslechu, zavinily to kabely a holá místnost?

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 23 bře 2011 12:33

Možná opravdu výrazně jiné repro (BW802 x Xavian), jiná hudba a možná i hladina hlasitosti?

Dále:

Denon PMA A-100 je 2x80W/8 ohm, 2x160W/4 ohm

BB-PA4 2 x 150W/8 ohm, 2 x 250W/4 ohm

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 23 bře 2011 13:34

Bednama to nebude, protože v testu použili ještě jedny staré Shany a pan Březina to poslouchal na trojech dalších.

Výkon zesilovače v tom také nebude mít prstíky, ten by se projevil naopak dotěrností zvuku při hraní v limitaci.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 23 bře 2011 13:45

Však právě. Boxer píše:
Zcela evidentně zesilovač Denon A100 byl tím dotyčným,co za to mohl. Nestíhal. Když hrála hudba relativně potichu a bylo málo nástrojů,ještě OK,ale jakmile přišlo v Mahlerovi forte orchestru,vše se slilo.
Což bych interpretoval tak, že mimo jiné nestačil výkonově (proudově).

Ono dost napovídá i impedanční chára BW802D:

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 23 bře 2011 14:43

NA

Já jsem hlušec tetřeff.

Nicméně přeci jen Xavy a i Shany nejsou Bowersy s diamantem na výškách. 802 nejsou jejich top,ale zvukem samozřejmě jdou v linii vyšších a dražších jejich topů.

Bedny v recenzi Hvoice Reprosoustavy Xavian Primissima (uno-wiring) nebo Shan-Sněhulák Man II (bi-wiring) jsou jinde.Předpokládám,že i když to není naplno napsáno v recenzi,že je i poslouchal v poslechovce Hvoice,která je tedy hodně jiná a menší.

Navíc ten výkon ani při běžné hlasitosti v poslechovce ESO u Denonu při těchto bednách a dynamických věcech nemůže stačit ani náhodou.

Nechci to hrotit,ale opravdu mi to trochu připadlo jako v sobotu na HEP2011 u Ante. Takto jsem to řekl přímo tam PMA i Pistolemu.

" Je to jako by zesilovač "hrál" jen na středech a výškách co může a jen v chvílích,kdy má nějakou rezervu,pustí něco do basáku."

Snad je to pochopitelné,co tím chtěl básník říci.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 23 bře 2011 15:04

Pokud se ty výtky k dotěrným výškám týkaly jen velké hlasitosti, pak je to možné, za ty peníze tam není bůhvíjak dimenzovaný zdroj ani koncový výstup.
Já to pochopil, že to bylo obecně dotěrné na výškách a při velké hlasitosti se ještě složitější muzika slila-ztratila se čitelnost a separace.

Při bednách s takto divokým průběhem a minimem na 3ohmech je použití komerční třídy zesilovače opravdu nevhodné.
Může za to paralelní spojení dvou basáků a to ještě nekompenzují maxima impedance na basech, tím by se dostali ještě výrazně níž a byl by tu další „zabiják“ neparních zesilovačů.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 23 bře 2011 15:07

To boxer

tak po tomto přirovnání si ten zvuk již dokážu dobře představit :)

Mimochodem Diamant od B@W je více v pohodě než hliníkový SEAS ve starých Shan Sněhulácích.
Ale myslím, že již je vše objasněné.

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 23 bře 2011 18:50

NA píše:...a to ještě nekompenzují maxima impedance na basech, tím by se dostali ještě výrazně níž a byl by tu další „zabiják“ neparních zesilovačů.
Já jen abych si byl jistý, tím myslíte ty dva hrby někde kolem cca 15 a cca 42 Hz? :?

Ke zbytku se nevyjadřuji a vlastně si myslím že všichni mají pravdu, kromě mě, ovšem... (Červený trpaslík)

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 23 bře 2011 18:55

Ty hrby v impedanci (plná čára) hlavně působí ten fázový úhel okolo 50 st na 18Hz a 55st na 5Ohz (čárkovaně). S tím minimem si zesíky obvykle poradí s tím fázovým úhlem už nikoliv.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 23 bře 2011 19:03

Je to tak, komplexní impedance v dolním pásmu (s malou hodnotou reálné složky) doprovázená dost velkými hodnotami imaginární složky působí slušné stressy na koncové tranzistory, takže řešení se 4 páry robustních 15-ti Ampérových tranzistorů je ve výhodě.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 23 bře 2011 19:55

Mimochodem, nejobtížnější bod na impedanční charakteristice neleží na 50Hz, ale na 60Hz. Jsou tam 4ohm a -50°, je to kmitočet, kde dostávají koncové tranzistory nejvíc zabrat.

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 24 bře 2011 15:20

Vidím, že NA se zrovna pohybuje na fóru, tak bych, s dovolením , opakoval otázku...
STUDIO_ESO píše:
NA píše:...a to ještě nekompenzují maxima impedance na basech, tím by se dostali ještě výrazně níž a byl by tu další „zabiják“ neparních zesilovačů.
Já jen abych si byl jistý, tím myslíte ty dva hrby někde kolem cca 15 a cca 42 Hz?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 24 bře 2011 22:25

No já myslel, že si ze mě tropíte takovouhle otázkou žerty.
Kompenzuje se ten druhý (42 v tomto případku)

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO » 25 bře 2011 08:31

NA píše:No já myslel, že si ze mě tropíte takovouhle otázkou žerty.
Kompenzuje se ten druhý (42 v tomto případku)
No vidíte, a já z téhož podezříval Vás. To je ta internetová paranoia :mrgreen: . Ale teď vidím že jste "srdcař" *thumbs up* . Jak byste navrhoval to kompenzovat? Klidně to sem hoďte, vývojáři od "Bívíček" to tady nečtou, a pokud jo, asi to neobšlehnou... Jejich ekonom to nedovolí :lol:

No a místní alespoň budou vědět jak si tu bedničku trochu vylepšit.

Hezký den,

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 25 bře 2011 08:52

Já bych, s dovolením, do té bedny přídavným rozměrným RLC obvodem s železem a elyty nesahal, spíše bych se poohlížel po zesilovači, který si s ní poradí ;)

Nedomnívám se totiž, že taková úprava BW802 by pro "místní" znamenala "vylepšení" ;)

Odpovědět