Studioline - varování

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odar

Re: Studioline - varování

Příspěvek od Odar » 26 úno 2015 13:19

vlado222 píše:*taktone* Ale áno. stále som oficialne zabanovaný.
Po zruseni BANu sa uzivatelom listy do vlastnych ruk s oficialnou informaciou o zruseni BANu neposielaju :mrgreen:

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 26 úno 2015 13:48

vlado222 píše:Aha? Už rozumiem. My hifikozmonauti máme dlhé vedenie. *jupi*
Ale zase ho máte kvalitné a ak sa pri tej dĺžke dodržia správne parametre, nemôže byť problém :D

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 26 úno 2015 18:31

K.U.R.V.A. nevravte mi,že sa tu mažu příspěvky

Jo. Banánovníkům jo.

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 26 úno 2015 22:53

Ja som to tu nechcel dať, ale všetko o pravidlách je zablokované. Chcel by som len vedieť , či boxer
je len moderátor , alebo aj vlastník fóra. Vždy vystupuje v jeho mene a nejaké riešenie je vždy na ňom.
Lachim a Fotolaik sú vždy nápomocný . Admina , ani nevieme či máme.
Nebolo by fér vedieť , ako toto fórum je ?

boxer

Příspěvek od boxer » 26 úno 2015 23:16

Jestli fér nebo ne, není Bertrame tvoje starost.

Když půjdeš do kina, taky ti nikdo neřekne, kdo je jeho majitelem. Zaplať lístek a po filmu jdi pryč.

Jestli je tady majitelem pan X nebo Y ti neřekne nikdo, když sám majitel nebude chtít. Máš s tím problém při psaní svých příspěvků?
A především těch, co jsou vždy o něčem jiném , než se v tom kterém vlákně probírá?

A Pravidla jsou normálně k nakouknutí, nevím co máš za problém. A administrátor je tam taky uveden a je stále stejný. A moderátoři byly představeni.

Jsou tři a sám jsi je jmenoval.

Ještě nějaký dotaz?

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 26 úno 2015 23:25

Máš pravdu , sú traja moderátori : boxer , lachim, fotolaik. Kto je admin. Samozrejme všetko moje je
o ničom . Admin je o čom u Vás troch . Má u Vás nejakú právomoc , pri Tvojich podpichovačných
príspevkoch , alebo je len na výhovorku?

bertram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bertram » 26 úno 2015 23:57

Dovolím si len maličkú poznámočku,

admin si Ty - boxer
moderátori - pytel, lachim , fotolaik !

Moderátoři jsou zelení. Když si na jejich nick klepneš, tak se ti objeví zařazení "Standardní moderátoři".
Administrátor je červený a majitel modrý ale toho neuvidíš.

boxer

Příspěvek od boxer » 27 úno 2015 08:36

Bertrame

Nebaví mě se s tebou stále dohadovat o tvých fantasmagorických vizích kdo a co. Přispívej do vlákna k věci, nebo nech být. Stále zapleveluješ. V posledních minimálně 30 tvých příspěvcích máš stále s něčím nebo s někým problém. Už před několika dny jsem ti psal, abys na mne nereagoval.

Tak sem nechoď a najdi si jiné vyhovující fórum. Myslím, že by bylo fain, kdyby sis dal tak měsíc pokoj od Názorů.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 27 úno 2015 09:17

Moderátoři jsou zelení. Když si na jejich nick klepneš, tak se ti objeví zařazení "Standardní moderátoři".
Administrátor je červený a majitel modrý ale toho neuvidíš.
Moderátoři jsou ekoteroristé
Admin je komanč
Majitel fóra je modrý pták (ODS)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 27 úno 2015 09:41

:mrgreen:

boxer

Příspěvek od boxer » 27 úno 2015 09:57

Aby byla zachována pluralita názorů.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 08 bře 2015 01:12

Co mě zaujalo na téhle diskusi je zastávání se některých metod prodávajících. Konkrétně zpoplatnování předvádění zboží. Já už jen čekám, kdy někdo začne vybírat vstupné nebo účtovat třeba 100 Kč/10min. za prhlídku zboží a případný dotaz. Někdo tady argumentoval formulací "nebudeme se vracet do dob komančů nebo začátku 90-tých let"....
V žádném případě nechci tu dobu idealizovat nebo se vracet do toho stavu, ale vzpomínám si na nákupy v elektroprodejnách. Kupoval jsem rádia, televize, magnetofony... Bylo zcela samozřejmé, že výrobek byl rozbalen a předveden. Při koupě televize jsem si ji odvážel až druhý den, prodejce mi vřele doporučil a vysvětlil , že je vhodné tzv zahořování podobu 24 hodin. V případě závady nabídnou jiný kus. Je fakt, že někteří kupující spěchaly a předvedení odmítaly nebo zkrátily. Jejich problem.
Já si prostě u elektroniky nemohu dnes zvyknout na metodu "kup si krabici, rozbal si to až doma a vyzkoušej" . Běžná metoda , ale oni jsou i dnes povinni výrobek předvést. Zdráhají se, někteří odmítají a jsou arogantní (to odcházím jinam) ,ale asertivním postupem je lze k tomu donutit. Tak jsem v poslední době kupoval ledničku televizi a mikrovlnku.
A že prý zneužívání předvádění produktu (zákazník pak nakoupí jinde). Ano a proč ne. Když si chci koupit něco dražšího pro dlouhodobější používání , tak si udělám průzkum trhu. Je vhodné si nechat předvést takový produkt, nebo několik dalších a pak se rozhodnout podle vlastností a samozřejmě i ceny. Třeba to pak koupím o dvě ulice dál , kde je to levnější.
Bezplatné předvedení výrobku by mělo být samozřejmostí bez ohledu na to, jestli to zákazník koupí. A případně i odborná rada nebo malá konzultace.
Děkuji na upozornění na "svérázného" prodejce, zveřejnujte je dál, víme aspon kam nechodit.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 08 bře 2015 09:50

V principu souhlasím. Je ale třeba umět rozlišit, že něco jiného je předvedení bezchybné funkčnosti výrobku před nákupem, což je na pár minut i u toho nejsložitějšího hifi přístroje, a něco jiného je porovnávání s jinými přístroji, poslouchání komponent, jejich vyměňování, přehazování atd. To už s předvedením funkčnosti nemá nic společného a je daleko za jeho hranicema.

Já osobně nemám se zpoplatněním poslechu, porovnávání apod. s následným odečtením této částky od ceny nákupu žádný problém. Když přijedeš do pneuservisu pro nové pneu, taky ti na vyzkoušení nepřezují 4 různé modely, aby sis je vyzkoušel.

Tohle téma naráží na hodně smutný charakter dnešní doby. Lidé nebývají dojmu, že zákon vymezuje morálku. Ale zákon je jen nutné minimum morálky, nikoliv maximum. Je zákonné zabrat prodavači 3 hodiny času předstíraným zájmem o koupi a pak si zboží objednat doma z e-shopu? Nepochybně ano. Ale je to slušné a ohleduplné? Chovali bychom se takto k někomu, na kom nám záleží a koho máme rádi? Pro mne osobně rozhodně ne.
Ale lidem, kteří tenhle jemnocit ztratili, to nelze vyčítat. Naopak je takové jednání "můžu si dovolit vše, cím neporuším zákon" dnes mnohdy považované za odvážné, sebevědomé, správné...

A k tématu:
Ve studioline jsem kupoval zesilovač za cca 40 tis. Chtěl jsem si jej vyzkoušet a porovnat se svým stávajícím na svých reprosoustavách. Bylo mi to umožněno, ale prodejce se mi nijak nevěnoval. Jen zapojil kabely a na tu cca půlhodinu zmizel kamsi dozadu. Chtěl jsem si poslechnout i repro z jeho nabídky, protože jsem taky uvažoval o jejich nákupu, ale s jeho přístupem jsem to nechal být.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 08 bře 2015 14:45

Každý se snaží koupit odpovídající kvalitu za adekvátní (sobě) cenu.
Plně bych se ztotožníl s následujícím:
1) Příjít do prodejny, prohlédnout nabídku nebo konkrétní věc, nechat si předvést funkčnost, koupit/nekoupit, naschledanou....a to bez polpatků za předváděčku.
2) Příjít do prodejny a pokud chci zkoumat, testovat, porovnávat, uhradit předvádějícímu hodinovou odměnu, pokud se mi bude věnovat a to i když nic nekoupím.

Fox25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox25 » 08 bře 2015 17:05

Když jsem prodával M42 objektivy tak jsem byl ochotný za kupcem jet 100km a když nic nekoupil tak jsem se na něj moc nezlobil, párkrát se mi dokonce stalo že se někdo chtěl jen mrknout na raritní kousky. Podle mě je to prostě riziko podnikání se kterým musí prodejce chtě nechtě počítat. Třeba v Polsku jsem si všiml že často mají v kamenných obchodech s hifi stejné ceny jako čistě internetový obchod, proti cenám v čr cca o 20% méně a stále žijí. Pak jsem šel koupit granule pro kočky, dva 10kg pytle českých Fitminů za 1300kč. U nás jsou na internetu dva pytle za 1700 a v normálním obchodě je jeden pytel za cca 1400.

Mě se taky zajídá vyzkoušet si věc v obchodě a pak si ji koupit na internetu, ale vždy se dá nějak dohodnout, mnohdy je obchodník ochoten něco slevit. Ono to není jednoduché ani pro kupujícího, na internetu za 600, v krámu za 1000.

Odpovědět