už ste niekedy reklamovali LP?

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
ron

už ste niekedy reklamovali LP?

Příspěvek od ron » 16 dub 2012 22:57

Kúpil som si na Vltave nové 180g vydanie Leonarda Cohena Ten new songs. Bohužiaľ na niekoľko málo miestach to pri prehrávaní doslova zaškvrčí a zaprská. LP je na pohľad bez jediného škrabanca alebo odtlačku prstu, takže znečistením to nie je. Zvuk platne je celkovo na jedničku, okrem tých pár miest, kde to na moment zachrapčí. Zaujímavé je, že sa problém objavuje len na jednej strane LP. Najprv som si myslel že problém bude v lampovom predzosilovači (kto mal niekedy lampáč tak vie že lampy hlavne pred koncom životnosti "pracujú"), ale kontrola aparátu a opätovné prehratie problematických pasáží podozrenie potvrdili.

Stretli ste sa niekedy s takýmto problémom u novej platne? Má zmysel nechať platňu vyprať?
A skúšal už niekto reklamovať novú LP v e-shope? Ako sa na to tvária?

Díky, ron

vintage
Kontaktovat uživatele:

Re: už ste niekedy reklamovali LP?

Příspěvek od vintage » 16 dub 2012 23:23

Ahoj to je bohužel u nových LP běžný jev. Vyprání většinou nepomůže :-( Zkus to reklamovat, ale naděje bych si moc nedělal... Pokud to jde kupuj původní vydání, ideálně made in USA, ale klidně i Německý nebo Holandský...

ron

Příspěvek od ron » 16 dub 2012 23:43

To si ma nepotešil. Toto vydanie je re-issue z r. 2011, Columbia, Manufactured by Music on Vinyl, Made in EU :?

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic » 17 dub 2012 07:54

Už se to tu řešilo mnohokrát, lépe kupovat stará vydání.
Nová LP jsou vyráběna často jen proto, aby to bylo na LP - pro ten pocit. Často podpořen berličkou typu 180g nebo made in EU...
Stará LP byla vydávána jako hlavní zdroj zvuku.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 17 dub 2012 15:42

Jasně že jim to vrať rOn.
Na co deska se skákací drážkou. (není to rezonancí raménka...)

Mám nové LP s excelentním zvukem, mám nové LP s pachutí digitálních artefaktů, přesto je poslouchám rád a poskytují mi zvuk podobný CD za 50t.

Ani starým mistrům z dob rozkvětu vinylu se nepovedlo všechno.
Celé šarže se dávaly na recyklaci a ne že ne. :D

Nově vychází spousta desek a ne všechny stojí za koupi.
Ale když to sedne, je sbírka bohatší.

*thumbs up*

ron

Příspěvek od ron » 17 dub 2012 16:43

Mám v zbierke niekoľko albumov Cohena vydaných v čechách, španielsku, anglicku a USA, všetko pod hlavičkou Columbia/CBS. Ani jed jeden z nich sa ale zvukovo nevyrovná tomuto vydaniu. Nebyť tých domršených pasáží, tak by som bol spokojný.

Keby bola LP zvukovo (pod)priemerná, odbitý prepis z CD, so slabou dynamikou alebo podobne, tak nepoviem ani popel, proste ďalšie podpriemerné vydanie na LP. Mám ale na mysli niečo iné, zvukové artefakty ktoré v nahrávke nemajú čo robiť. Asi ako keď ihla prejde cez smirkový papier :x

Odpovědět