VMAudio / Praha / Horní Počernice

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
koudy42
Kontaktovat uživatele:

Re: VMAudio / Praha / Horní Počernice

Příspěvek od koudy42 » 28 pro 2017 22:54

Predchozi slaboucka Norma od Nordlanda neumela EVO ani poradne nakrmit. Hold nas neurotik nevi co to je mit doma delenec a k poradnemu integraci s vykonovou rezervou si pricichnul az ted :).

Miero

Příspěvek od Miero » 29 pro 2017 09:17

Heh, mne to skor pride ze posledna vymena repra za Xavian u Nordlanda vazne uskodila jeho dusevnemu zdraviu. Predpokladam, ze ked predaval EVO, tak ich predal max. za tretinovu cenu novych, ked podla neho hraju ako bednicky od mikroveze. A kupujuceho upozornil, ze co si to za kram kupuje...

EDIT: zda sa ze moderator medzicasom zmazal nordlandov prispevok na ktory som reagoval

Tarbor

Příspěvek od Tarbor » 29 pro 2017 17:41

Miero

Jojo. Maže se o 1O5.

crommelin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crommelin » 29 pro 2017 17:45

Taky pozoruji různé pohyby ve vláknech.
Asi nutkavý pocit vše řídit.

Miero

Příspěvek od Miero » 30 pro 2017 01:23

Nordland, pre zaujimavost... prave pocuvam nahravku Summertime z albumu Porgy & Bess. A obja i Ella i Louis mi tu krasne "spievaju" celi v strede medzi repro.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 pro 2017 09:37

Jen pro zajimavost citace Nordlandova textu o Evo:
"Ono Evo neni nejake bassove monstrum, to vazne ne, hraje hodne neutralne, a na to ze to ma 25cm bassak jsem si ze zacatku rikal, sakra a kde to ma poradny bassy :D protoze predtim jsem mel 2x 16,5 cm bassacky a ty co dokazali jsem se nestacil divit. Tady s temi vetsimi je to podobne, jen maji (kdyz je v nahravce) hluboky pevny dobre citelny bass. "

"Ale co mas treba uprimne proti VMA Evo? Tve bedýnky (Usher Mini Dancer One Be) se prodavali nedavno za krasnych 42k na bazaru v super stavu, kdyby jsem si myslel ze prehraji me Evo tak evo prodam a vezmu je, ikdyz to je proti me .... neco brat pouziteho. Tak ci tak, mel jsem predtim dost seriovek (cca 7paru), a Eva jsou daleko pred nima..."

Miero

Příspěvek od Miero » 30 pro 2017 09:53

No... pozeram, ze Nordland to uz pisal i na AVmaniu minuly rok a dokonca tam je i vyjadrenie od checka. Snad nikoho nepohorsi odkaz a kus citacie:
- nordland #1: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11384860
- nordland #2+3: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11408475
nordland píše:Vma evo? jen vysoky vykon, bohuzel neni nic co by se mi na tom zvuku co s nich sel libilo, neni to uplny pruser, ale kdyz to vse sectu, a porovnam s Piccolo, neni duvod jit do eva.
- check: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11566304
check píše: ...

Co se týče výšek, Nordland má místnost vycpanou tenkým molitanem, což znamená, že ji má přetlumenou na vyšších středech a výškách, kterých pak musí mít nedostatek. Basy nemá zatlumené nijak, takže má pravděpodobně bouli/dunění na frekvencích odpovídajících rozměrům jeho místnosti. Pokud poslouchá u zdi, tak duní, pokud poslouchá uprostřed, tak ty basy neslyší. Tohle všechno je zcela nezávislé na tom, jaké jsou připojené bedny, to je akustika dané místnosti.

Poslechově bedny, které mají osolené výšky v takové místnosti budou lepší. Podobně basy.

...
Zaujimave je, ze Nordlandovi pri tom stazovani si vobec neprislo podstatne zmienit aku ma doma akustiku...

Fotky u Nordlanda doma: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11408475

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 30 pro 2017 10:31

No presne tu akustiku som mu mierne vyčítal aj ja. A dostalo sa mi odpovede, že tomu nerozumiem a ze ju meral uchom, ktorému najviac dôveruje.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 30 pro 2017 10:55

A Xavian má jaké podání výšek?

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 30 pro 2017 11:35

Všichni hejtujete Nordlanda, ale EVA jste neslyšeli, nebo Miero co je zde jen vychvaluje:
s tym prirovnanim zial neporadim, priamo som ich porovnaval len u checka s VMA-I SL a VMA-III. A potom u seba doma s malymi dvojpasmami Epos M12.2
Proč sem píši, v ledasčem totiž musím s Norlandem co se týče VMA EVO souhlasit.
Nedávno jsem vybíral nové bedny a EVA byla v mém hledáčku, protože jsem na ně našel na internetu spoustu rozporuplných reakcí vyrazil jsem do Horních Počernic na poslech, tady musím podotknout že se pak přidal i jiný člen tohoto fóra.
S odstupem 4 dnů jsem slyšel Focal 1027 Be, Thiel CS 3,7 , VMA-EVO a doma staré Focal Chorus 726.Oproti zmíněným mi EVO znělo znatelně hůře.Ano basu bylo hodně, ale jaká si basová koule bez detailu a definice, středy ucházející, na výškách něco chybělo.Jako celek to působilo dost agresivně a marně jsem celou dobu hledal co by mne na nich bavilo.

Nicméně neříkám že se to někomu nemůže líbit, co člověk to chuť.
Nakonec je to vše jen o tom aby nás Hifi bavilo a dělalo radost.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 pro 2017 12:48

Co clovek, to nazor. Ja zde vidim hate jen od Nordlanda tradicne vuci vsem, kdo proste jen ma jiny nazor a slusne a vecne jej napise.

Prislo mi zajimave, ze bedny, ktery nekdo hodnoti jako vyrazne lepsi nez vcelku povedene a vseobecne spis chvalene nez zatracovane bedny s velmi dobrym podanim vysek za skoro 100 tis. (vyse zminene Usher), ty same bedny hodnoti zaroven i jako bedny bez basu, prostoru a s vyskami jak vez Aiwa....

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 pro 2017 12:52

T101:
A se kterym z Nordlandovych nazoru souhlasis :-) ? S tim, ze jsou lepsi nez povedene stotisicove bedny nebo s tim, ze hraji jak vez Aiwa :-D ?

Jinak kazde bedny umeji ve "spravne" akustice hrat huhlavy bas bez definice.

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 30 pro 2017 13:15

Pokud jde o akustiku poslech. prostor, Norland se musí skutečně ještě mnoho učit.

Zde je malá ukázka správného postupu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs/t_evo3_193.jpg - místnost před úpravou
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs/t_ffs_387.jpg - místnost po optimalizaci. Povšimněte si různorodosti akust. prvků. Mohlo by se zdát, že jednotlivé prvky jsou instalovány jakoby náhodně, ale není tomu tak. Vše je osazeno až na základě sofistikovaného návrhu a následně ještě verifikováno měřením.

Miero

Příspěvek od Miero » 30 pro 2017 13:30

sekal, pobavilo :) prestahovali sme sa, miestnost ma teraz 25m^2 a su tu tehlove steny. a ten koberec robi vela, resp. bez neho by to tu neslo. ale zial stale obyvak so spolocnou kuchynou, a ani ticha chladnicka neni dostatocne ticha :/

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 pro 2017 15:01

sekal:
Kdyz jsi to otevrel, muzes klidne ukazat fotky a mereni i sve poslechovky ;-) .

Odpovědět