VMAudio / Praha / Horní Počernice

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
check
Kontaktovat uživatele:

Re: VMAudio / Praha / Horní Počernice

Příspěvek od check » 22 črc 2012 12:24

Citlivost basáku s citlivostí pod 100 Hz příliš nesouvisí. Vyměníš-li v bedně basák za 2dB citlivější, tak bude citlivější akorát na vyšších basech a středech, nikoliv pod 100 Hz. Takže basy budou chybět.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 22 črc 2012 12:37

Doplnění: Menší nároky na výkon můžou být u levnějších AB zesilovačů naopak škodlivé. Za předpokladu, že je dostatek výkonu a není problém s limitací, může být zvuk levnějších zesilovačů lepší při vyšším výkonu (s méně citlivou reprobednou), kdy se uplatní menší mírou zkreslení v okolí přechodu z jedné polarity signálu do druhé (tzn. přechodu proudu z jedné poloviny tranzistorů na druhou). THD může být sice vyšší, ale minimálně poměrná přítomnost nepříjemných vysokých harmonických klesne a budou lépe maskovány. Není to tak úplně jednoduché.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 22 črc 2012 16:24

To check: A ne ní lepší se vůbec do toho přechodu nedostat?? Tedy mít učinné reprosoustavy tak abych mohl hrát ve tř.A kde není přechodové zkreslení a při nižším výkonu i je menší THD.. Proto mám rád koaxiály a širokopásmáče..

Jinak bylo by možné si příští víkend v sobotu poslechnout WMA? Minule o highend výstavě mi to nevyšlo.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 22 črc 2012 17:46

Samozřejmě je nejlepší přímo Ačko, nebo hodně otevřené ABčko (jako jsou ostatně stroje od SPaudio). Nicméně bylo mi namítnuto, že jsem prezentoval reprobedny na příliš drahém zesilovači a vzhledem k tomu, že jsou při srovnání papírových parametrů moje repro méně citlivější, tak by mohly na obyčejném zesilovači hrát hůř oproti konkurenci. Snažil jsem se vyvrátit obojí, zda je to pravda nebo ne se můžete přijít přesvědčit s vlastními repro a zesíkem - můžeme to porovnat. Ačkový zesilovač kolem 15ti tisíc jsem ještě neviděl, pokud se pohybujeme v Kč.

Širokopásma mají bohužel ve snaze o nízkou kmitající hmotnost krátké cívky - blbě hrají basy, dále citlivost dohání velkým průměrem membrány, který omezuje podání vyšších kmitočtů a z příliš lehkého materiálu, který rezonuje. Výsledkem je pak silně zabarvený zvuk, který se sice může líbit, ale hifi to není. Popravdě nejvíce širokopásmové jsou kvalitní klasické měniče.

Máš maila.

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 » 22 črc 2012 19:51

Já jsem to namítnul až po té, co kluci napsali, že s 66tkou to nehrálo dobře. Otázkou je, jestli to bylo jen tím zesákem nebo k VMA potřebuješ 200W zesák abys probudil tu menší citlivost repro k normální dynamice zvuku.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 22 črc 2012 20:44

Kvůli nižšímu výkonu zesilovače to určitě špatně nehrálo, hráli jsme při normální lehce vyšší hlasitosti. Ale holt charakter zvuku horšího zesilovače byl prostě slyšet. My jsme totiž celou dobu poslouchali na sestavu od SPaudio. Když pak přepneš na něco podstatně horšího, tak tě to štve a máš chuť to vypnout. Kdybys ale přímo nepřepnul, zvyknul by sis. VMA-II 3p stačí bohatě 100 W zesilovač do 4 Ohm, 2p stačí 50 W. Takové výkony nejsou snad problém a jestli má zesilovač 70 nebo 100W je celkem jedno. Velmi často si lidé k zakázkovým reprosoustavám pořizují i zakázkové zesilovače typu DPA-223 nebo 222, se kterými jsem repro zkoušel a vyhovují si naproto - zvukově jsou jinde než zmíněný Marantz. Přenesení zvuku zesilovače považuji za dobrou vlastnost reprosoustav, neprodávám deky.

Miero

Příspěvek od Miero » 22 črc 2012 22:06

Ten Marantz PM-66SE mám odskúšaný ešte s dvoma regálovymi dvojpásmami Epos M12.2 a KEF Chorale. Ani jedne by podľa meraní (1, 2) nemali klesnúť pod 8ohm, ale s Chorale mi to hralo hrozne, resp. stačilo mi prvých 30 sekúnd a potom som to vypol. Neskúmal som prečo, no Epos má vo "výhybke" jeden kondík, zatiaľ čo KEF má celú sadu. Môže to mať vplyv?

S VMA-II 3p. po prepnutí z A400 na PM66 pribudla deka, divné výšky i basy sa rozostrili. A zaradil by som to skôr ako odhalenie horšieho zosilňovača ako nezvládnutie repro. Bolo by to zaujímave porovnať ešte trebás so zosilňovačom Aldax SPV100, ktorý je ešte cenovo dostupnejší než DPAčka.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 22 črc 2012 23:21

Ono to chce udávat impedanci i s fází, reálná složka impedance může padat klidně na malou hodnotu. Spíš bych na to šel obráceně, máš vyzkoušený nějaký zesilovač, na kterém ty KEFy hrají dobře :)?

Miero

Příspěvek od Miero » 23 črc 2012 09:12

Sa mi smej... :-) Mám, dokonca tri, ale všetky sú od 4ohm a majú >100W. Ale je divné že v tom starom letáku ku KEFom píšu vhodný zosilňovač 15-25W do 8ohm, čo ten Marantz splňuje, ale nehrá to dobre.

Mimochodom v "VMAudio produktová řada" na fóre u seba máš u VMA-II 3p. uvedené 100W a 8ohm. A kúsok vyššie píšeš "VMA-II 3p stačí bohatě 100 W zesilovač do 4 Ohm".
Akú minimálnu hodnotu má reálna zložka impedancie u VMA-II? Ideálny by bol ten graf impedancie i s fázou... ;-)

Odar

Příspěvek od Odar » 23 črc 2012 09:33

Miero --> So 400 W koncom to bude hrat vzdy inak. S tym sa musis zmierit.
Svojho casu som o VMA-I uvazoval, ale bolo mi jasne, ze by som potom musel ist minimalne do 2 x PA300SE (SSE) BiAmp (alebo cosi ine) a to som uz z financnych dovodov nechcel. Preto som nakoniec zvolil inu cestu. Ta bedna si pyta svoje a nie je to len o vykone.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 23 črc 2012 13:51

Takhle bych to vubec nehazel do jednoho pytle. Klasicke repro ma zas problem s tezkou membranou, vychylka ktera sice je velika je ale zase ne uplne linearni protoze oba vime ze idealni pist to neni, slozite vyhybky casto bez kompenzaci, impedance ktera chodi hodne dolu. To vse pak klade velke naroky na zesilovac a jeste samitny vykon zesilovace nezbamena ze to bude hrat dobre.

sirokopasmo ma zase sve nevyhody ktere si psal plus treba smerovost. Ale zatim me tato cesta privedla k uspokojeni. Preci jen se motom kolem nahravacich studii a pracuji dost s muzikanty takte vim jak se zvuk tvori jak by to melo znit. Nizke kmitocty jsou podle repruduktoru a pouzite konstrukce a bas kolem 40Hz neni problem a mam zkusenost ze niz uz vseobecne nema smysl a je to jen na skodu. Jinak nektere horny jsou i s basovym modulem. Staci si vzpomenout na prival dynamiky a otevrenosti na highend vystave u Avantgard acoustic a to nejsem oblibenec teto znacky. A co se tyce vysokych kmitoctu tak zatim jsem neslysel samotny vyskovy reproduktor ktery by hral tak detailne a ciste jako treba u mich lowtheru a nebo u fostexu kde mam supertweeter. Takze myslim ze rici o sirokopasmu ze neni hifi to je dost mimo...Kazda cesta ma sve prekazky

Jsem zvedavy jak ty wma budou hrat. A jinak je jasne za se zesilovacem za 15.000 to asi moc dobre. Kdyz se kazdy podiva na konstrukci marantze,denonu,nadu a spouste dalsich znacej za tuto cenu tak je to jasne. Dost tomu by bez ohledu na to jak mas dobre udelanou vyhybku pomohlo krmit ty 3pasma biampingove a ja bych jeste dodal lampovy predek :)

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 23 črc 2012 13:52

Doplnil jsem na web k reprosoustavám grafy impedance.

Miero: S některým z těch zesilovačů to tedy hraje dobře jak na KEFech i na Eposech?
Příkonem se myslí vhodný výkon zesilovače do 4 Ohm (většinou se uvádí do 4 Ohm). I receiver za 4,5 tisíce má dnes výkon 100W na kanál (zde většinou do osmi). Asi v tabulce udělám hvězdičku s vysvětlujícím popisem.

Odar: BVaudio F3ROY má cca o 2,5dB méně citlivý basák s nižší impedancí než VMA-I (v podobném objemu půjde F3ROY o něco hlouběji za cenu nižší citlivosti). Záleží ještě jak se naladí BR a kolik se nastaví kompenzace bafflestepu (odhaduji, že kompenzaci bude mít F3ROY menší). Takže bych řekl, že F3ROY bude žravější. Zkus napsat výrobci o údaj citlivosti a graf impedance. Psal jsem ti porovnání VMA-I oproti F3B, kde jsme to srovnávali jak na zesilovači BVaudio PA300SE tak na DPA330 MK IV (mimochodem zesilovač PA300SE byl o něco horší). F3B má velmi podobně citlivý basák, v podobném objemu i ladění, má akorát slyšitelně nižší kompenzaci bafflestepu. Tedy VMA-I zní oproti F3B temněji (ve stejné místnosti), rozdíl lze popsat i jinak.
Dále záleží v jaké místnosti se hraje a co. V malé nezatlumené místnosti může pro moderní hudbu stačit klidně 50 W na 3p velikosti VMA-I. Já poslouchám v celkem slušně zatlumených 32m2 i klasiku.
Takže ono srovnávat přesně udané hodnoty s něčím co žádné hodnoty nemá...

TAB: Necháme to na pokec osobně. Předzesilovač klidně vezmi, rád ho porovnám. Rád se zajdu pak podívat k tobě, na výstavě se mi horny nelíbily. Ono taky co tam pouštěli, že...

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 23 črc 2012 14:21

Pardon. V BVaudio F3ROY je je použit Seas L26ROY, který má prakticky shodnou citlivost s basákem ve VMA-I. Myslel jsem, že tam je L26RO4Y s těžší cívkou. Impedanci má ale pořád nižší.

Odar

Příspěvek od Odar » 23 črc 2012 14:29

check --> Asi mas pravdu, vstupuje tam moc "premennych", aby sa dalo pisat o tom od brucha (do urcitej miery to moze zavadzat). Sam viem, ze F3ROY hraju u Buntu v Trnave trochu inak, ako u mna - je to dane miestnostou. Idealne je bedne (je jedno ake) odskusat u seba doma, ale zas si treba uvedomit, ze stahovat tak velke bedne (VMA-I) len kvoli pokusnemu vypocutiu u majitela je problematicke. Vzdy je to boj :)

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 23 črc 2012 14:58

To check: Tak já tam slyšel cca 4skladby u avantgarde a vypadalo to OK ale jinak Hornstudio propadák. Na těch výstavách je to všeobecně mizérie.

Určitě pokecáme a zastavím se příště i s předzesilovačem, který tady budu taky prezentovat.. Jakmile bude vše hotové tak tě na oplátku zvu k sobě :)

Odpovědět