VMAudio / Praha / Horní Počernice

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
BVa

Re: VMAudio / Praha / Horní Počernice

Příspěvek od BVa » 23 črc 2012 16:06

Psal jsem ti porovnání VMA-I oproti F3B,
A kde to malo byť?? :)

BVa

Příspěvek od BVa » 23 črc 2012 16:21

Pre info, aby sa tu "neveštilo" impedancia F3ROY. Ostatné "no coment" ,ale dva konce (biamping) PA300SE na to určite netreba, ani na žiadny box s impedančnými minimami k 3ohm alebo vyššie.

Miero

Příspěvek od Miero » 23 črc 2012 17:34

Ďakujem za zverejnenie grafov impedancie/fázy pre VMA. Hlavne ten pre VMA-I vyzerá naozaj dobre *palec*

Vyvstáva otázka prečo sa Odarovi nezdal zvuk VMA-I, keď je ich charakteristika skoro ideálna. Ľahko by to bolo zvaliť na nízky výkon, či nekvalitný zosilňovač, no to sa mi úplne nezdá. Alebo žeby to bolo nevhodným káblom? :D

[quote=check]S některým z těch zesilovačů to tedy hraje dobře jak na KEFech i na Eposech?[/quote]
Hej hraje (DPA/Musical Fidelity/Vincent), i keď to "dobre" je relatívne. Prvé nezahrajú stredy a druhé basy. Výrazne lepšie to bolo keď hrali oba naraz, vtedy to bolo porovnateľné i s kinovými stĺpami Dynaudio, ale vtedy to malo iné nedostatky.

Odar

Příspěvek od Odar » 23 črc 2012 17:41

Aby som to uviedol na pravu mieru - ja som VMA-I nikdy nepocul. Len som svojho casu komunikoval s checkom ohladom nejakych detailov v pripade toho, ze by som ich kupil. Potom som sa rozhodol pre F3ROY, nakolko mi to logicky prislo pre moje pristroje lepsie zladene (+ pre mna jednoduchsia logistika, nakolko mam Trnavu na skok).
Co sa tyka toho odporucaneho vykonu zosilnovaca, bolo to odporucenie cloveka, ktory VMA-I pocul s viacerymi zosilnovacmi. Technicky sa k tomu vyjadrovat nemozem - na to som ja maly pan :)

check --> Ak si dobre pamatam (tu PM uz nemam), tak to porovnanie, co si mi vtedy posielal, to bolo F3S Excel VS VMA-I. Nie F3B. To, ci si potom este robil porovnanie aj s poloaktivom, to uz neviem.

Sorry za OT, je to vlakno o VMA, nie BV.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 23 črc 2012 20:39

BVa: V září 2011 se Odar rozhodoval, co koupit. Tak jsem mu k tomu něco soukromě napsal, protože jsem měl možnost porovnat VMA-I MK II a BVaudio F3S v osazení středovýšek měniči Excell (F3B je skutečně jiná bedna). Teď skoro po roce už k tomu opravdu nic psát nebudu. BVaudio jsou určitě slušné reprosoustavy, které bych s klidem doporučil oproti spotřebce.

Odar VMA-I nikdy neslyšel, rozhodoval se pouze na dálku. Zřejmě ho vylekaly moje komentáře ohledně požadovaného výkonu a kvality zesilovače, chce-li z beden dostat opravdu maximum. Nicméně to je opravdu dost individuální. Původní F3S byly co se týče žravosti zcela rovnocené s VMA-I, novější F3ROY budou o něco málo žravější (viz impedance).

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 31 črc 2012 18:40

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Šestá várka čerstvě přivezená od truhláře.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 06 srp 2012 22:45

Protože jsem i já zavítal minulý víkend k Martinovi na poslech tak jsem byl požádán o napsání pár dojmů.

Měl bych hned z fleku napsat, že došlo vlastně k setkání dvou lidí a dvou diametrálně rozlišných cest k dosažení zvukové nirvány.
Na jedné straně jasný, racionální pohled na technickou stránku výroby a návrhu reprosoustav podložený měřením dle kterého i Martin vybírá reproduktory, kterými bude osazovat své ozvučnice.To vše zapojené na digitálním zdroji zvuku(PC) a silný mosfetový zesilovač HYPA.

Druhá strana tedy já jako nadšenec širokopásmových hornů, koaxiálů, papírových membrán, zvuku z gramofonu i digitálu a jako pohon lampy.

Přes veškerou rozdílnost se mi líbilo, že v zásadních bodech jsme si rozuměli. Třeba v otázce membrán kde máme podobné praktické zkušenosti že papírová lehká membrána je to pravé před hliníkem a kevlarem. Také se shodneme, že většinu světové produkce kterou Martin měl možnost si změřit nemá nijak valnou kvalitu a tak i s levným dobře udělaným reproduktorem lze udělat slušnou soustavu.

Co se týče poslechu a kvality zpracování. Byl jsem ohromen v jedné pasáži se symfonickým orchestrem u velké třípásmové reprosoustavy jak obrovský buben ten basák dokáže vykreslit. To bylo monstrozní a bez basového hornu já toto doma nebudu mít nikdy. Je však jasné, že rychlost tohoto basáku bude menší díky ploše ale velkému gumovému závěsu. V praxi při rychlém kopáku to nebylo tak hrozné. Naopak jsem byl překvapen, že to tak tak stíhá. Zde bych viděl ale i tak nutnost stabilního a výkoného zesilovače. Středy a víšky včetně prostoru byli slušné. Jsem trochu zvyklí na jemnější a otevřenější podání ale jak říkám celý můj sytém(řetězec) je úplně jiný.

Pak jsme přepojily na menší trojpásmové (nebo 2,5pásmové) reprosoustavy. Jejich projev se mi líbil trošku víc. Jen bych ubral na agresivitě ve víškách a středech a přidal příjemný bas z velké bedny. No vybral bych si něco mezi. Cenově malé trojpásmo mi přijde jako super výběr. I dýhování těchto menších sestav se mí více líbilo a po prohlédnutí klavírního laku na subwooferu bych se nebál zadat si jakoukoliv povrchovou úpravu.

Můj závěr je, že držím palce Martinovi, protože je to člověk který ví co dělá a zpracování má slušné. Přál bych mu aby získal nové klienty kteří by se nebáli ho požádat o stavbu reprosoustavy s dražšími a zajímavějšími měniči včetně i nějakého exklusivního designového podání, protože mám pocit, že by nám teprve mohl ukázat co umí *thumbs up*

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 01 zář 2012 13:01

TAB : Zajímavý příspěvek.. Jen si příště před odesláním rámcově překontroluj pravopis.. Totéž platí i pro p. Ing. Dawsoo, který dnes pojedl trochy vtipné kaše, ale zdá se, že ji malinko přismahnul...:mrgreen:

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 01 zář 2012 18:58

Omlouvám se za můj pravopis. Jednak jsem nikdy na pravopis nebyl a hlavně mám tolik práce, že po 3hodinách spánku jsem rád, že vnímám svět :( ...

No kdo ví. Spolupráce by mohly být zajímavá...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 01 zář 2012 21:34

Asi taková spolupráce ;)

Obrázek

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 01 zář 2012 22:08

Ten zdvojeny "super-vyskac" je urcite pecka! *2thumbsup*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 01 zář 2012 23:06

Dělám si legraci, hledal sem něco k tomu Fostexu, vím jakou má cháru, ale jak jsou na něm Ti dva kačeři, super.

ADUS46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ADUS46 » 02 zář 2012 07:37

Dobrý den,dokonce i já jsem pochopil ty kačery.Co jsem ale nepochopil je ten podstavec.Asi je to jenom provizorium.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 02 zář 2012 11:35

Vědom si své nevzdělanosti v elektroakustice si nedovolím mít připomínky ke konstrukci.
K podstavci a materiálům pod komponenty jsou jak měření, tak slušné zkušenosti v našem archivu příspěvků.

check
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od check » 03 zář 2012 21:45

Koukám to tu fičí. Zvu vás pánové na poslech. V Ostravě a kolem je VMA-II hned několik.

Další ze sestav na Slovensku. Hodnocení napsal majitel ke mě na web
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět