AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AYON

Příspěvek od PítrsPraha »

skypi píše:
28 srp 2019 06:42
Klidně poslouchej dál, ale uber na té suverenitě ve tvých soudech... zjevně netušíš oč jde...
Píše někdo, kdo Vividy slyšel max letmo na výstavě a CD-35 Signature neslyšel nikdy, lidem, kteří mají ty komponenty doma na důvěrně známých aparaturách? Ten se povedl *2thumbsup* .
Jinak se divím, jak je možné, že už dávno nejsi šéfem vývoje u Dickieho a Ayonu zároveň... Internetoví "znalci".... :D
skypi píše:
28 srp 2019 06:42
Kdyby na to RME dali cenovku 500tis. tak co ?
Tak nic. Hrál by ve srovnání s CD-35 Signature pořád stejně (blbě), s horší reálnou dynamikou, s výrazně horším prostorovým podáním, s nepřirozenou nenasyceností na středech, s technicky znějícími basy. Nic proti RME nemám, v jeho kategorii ho pořád hodnotím jako velmi zdařilý a velmi dobře a chytře vybalancovaný DAC / Head AMP se zvukem, který pro leckoho klidně může být ona konečná (platí pro verzi Pro, ne DAC). To ale neznamená, že neexistují DACy hrající líp. A CD-35 Signature je jedním z nich, je prostě zvukově mnohem blíž směrem k přirozenosti reálných nástrojů.

Jakou máš doma sestavu ty, skypi? Jiřího otázku jsi možná přehlédl... Snad nejsi jen další plkal, co vynáší vymyšlené soudy o statisícových komponentech, zatímco sám má doma šunky za 20 tisíc, jak je internetových všeználků a kritiků všeho dobrým zvykem...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Na druhou stranu je fakt, že technicky jasně horší komponent je při přímém srovnání často hodnocený jako subjektivně zvukově lepší s atributy přesně viz předchozí příspěvek - bohatší zvuk, lepší dynamika, lepší podání prostoru. To není nic proti ničemu, jen konstatování faktu. Teď jde jen o schopnost si toto připustit. S cenou to nemá nic společného.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Diskutovaný stroj jsem slyšel u mě doma na sestavě. Hraje zábavně, detailně, s ohromným prostorem a plasticitou. Na ucho velmi, velmi poutavě. Jako přehrávač placek pro mě vynikající. Jako Dac už jsem tak nadšen nebyl, ale pořád pro mne velmi dobré. Tak už to ale bývá, že stroje s horším měřením bývají často na ucho uprednostneny. Za mě stroj postavený nejen hlavou, ale i uchem. Přiznám se ale, že u Dac spíše uprednostnuji přesný výstup signálu a polidstim si ho třeba preampem s flaskama. Toliko moje skromná zkušenost. Vedete diskusi myslim zbytečně dlouho. Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu....

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Povedený drahý komponenty hrajou líp, než podobně povedený v levnější kategorii, to přeci není nic extra objevnýho :-)

Ayon neznám, neslyšel jsem, ale status legendy mu nejspíš nepřísluší jen díky cenovce. A jestli je třeba technicky ne úplně přesnej? No a co? Já osobně dám vždycky přednost tomu, když mě hudba baví, plní emocemi, než superpřesná pila, která je ale třeba studená jak čumák německýho ovčáka. Jasně, emoce má vyvolávat hudba, ne komponenty, ale i to jsou přeci množiny, který se dost výrazně prolínaj. Nebo jste, Vy, měřiči, fakt nikdy nezažili, že technicky dokonalý komponenty bez tý kýžený, těžko popsatelný a pro mě i vysvětlitelný nadstavby, dokážou odosobnit i tu sebevíc dojímavou píseň? Protože já jo :-)
Nadral reprosoustavy

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jo a proto mas preve tu studenou "superpresnou pilu" ADI 2 dac doma a jeste jsi na to hodil nabasovanou zaplatu v podobě creek evo. Nestrilim naslepo, creek jsem mel doma.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Tak zas mám repro, který kvalitu těch dvou kousků dalece převyšují a i proto plánuji upgrade na něco EMOČNÍHO ;-)

Jo a k tomu mám ještě koule na to, dát si ty svoje ořezávátka do profilu, abys mohl pohotově a zasvěceně reagovat :-P
Nadral reprosoustavy

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jestli si myslis, ze uvedena vybava v profilu je na tomhle fóru o koulích, tak jseš teda vynálezce. Já reagoval na protimluv o emocich versus vlastnictvi adi.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Co chceš vlastně říct? Že když mám analyticky znějící DAC, nemůžu ocenit kouzlo něčeho jiného? Není to celý náhodou i o vzájemný synergii? Mně třeba můj současný DAC právě svou přesností úplně nadchnul a proto jsem ho koupil a nějakej ten pátek už s ním žiju. Před ním jsem měl teplejší Gungnir a taky mě to bavilo i když něčím jiným. Měl jsem doma i DAC od Customworks a ten už mi přišel vyloženě tvrdej a šel z domu. Takže jo, přiznávám se, že stále hledám ten svůj zvuk, nemám nekonečný rozpočet a podvědomí mi napovídá, že stoprocentně spokojen nebudu nikdy. A Creek je za peníze, co jsem ho koupil, moc fajn stroj, ačkoliv jeho limity znám. Pociťuju je každý den :-)
Nadral reprosoustavy

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak tak. Vždy je to o celku včetně akustiky, takže o nějakém protimluvu by mohl mluvit jen ten, kdo má takový systém dokonale naposlouchaný, což Bazi 36 není. Tématem je Ayon, o kterém Bazi z vlastní zkušenosti evidentně neví ani ň, tak zbývá jen to hledání domnělých protimluvů a otravování vlákna :-(.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

to Bazi 36:
No, já si to tedy taky myslím, že uvést výbavu v profilu na tomhle fóru o koulích je. :)
Mělo by to být automatické.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

PítrsPraha píše:
28 srp 2019 12:42
Tak tak. Vždy je to o celku včetně akustiky, takže o nějakém protimluvu by mohl mluvit jen ten, kdo má takový systém dokonale naposlouchaný, což Bazi 36 není. Tématem je Ayon, o kterém Bazi z vlastní zkušenosti evidentně neví ani ň, tak zbývá jen to hledání domnělých protimluvů a otravování vlákna :-(.
A kolik lidí ze zde diskutujících ho doma mělo? Nevšiml jsem si, že bych k němu něco podotýkal....na rozdíl od ostatních, kteří ho znají pouze z obrázků na netu a vyjadřují se k němu, jako by ho zkonstruovali. Takže píšeš z cesty, jako obvykle.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Nevšiml jsem si, že bych k němu něco podotýkal....
...a prave o tom pisu, Mlho! K tematu neumis ani nemuzes napsat ani carku, protoze k Ayonu mas nula nila nic, zato 100% OT a napadani druhych ti jde jedno za druhym a vlakno tradicne zasiras trollenim...

Ale Herrera jsi tvrde usvedcil z tebou vymysleneho protimluvu, me sestrel za konstatovani, ze o tematu vis hole nic, coz sam potvrzujes, tak mas dnes trolleni splneno a muzes si zatleskat *palec* .

Ach jo *headbang* .

Jinak poznatky lidi, kteri Ayon maji/meli, si muzes v tomhle vlakne precist. Pravda, docela zanikaji v OT trolleni tvem a dalsich "nachytavacu".

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

PítrsPraha píše:
28 srp 2019 08:30
...Zajímavé (a příznačné) je, že největší křiklouni bezzubé kritiky Ayon nikdy pořádně neslyšeli, natož aby jej měli doma na známé a naposlouchané sestavě, ale naprosto přesně "vědí", jak hraje :-) (z grafu z webu).... A že jsou to zrovna ti, kdo si dlouhodobě v diskusích ventilují své mindráky a hejtují napříč vlákny kdekoho, to už je jen další "náhoda" :-)....
To je asi tak ako keď kardiológ s 40 ročnou praxou vidí napr. EKG pacienta z druhého konca sveta, kde je jasné že je po infarkte.. Kľudne môže povedať so 100% istotou, že je to ešte relatívne dobré, ale ten človek stovku pod 10 sekúnd alebo maratón určite nezabehne, aj keď sa na to "cíti", má pocit že to dokáže....Jediné, čo sa dá doporučiť je, aby to radšej neskúšal.
Ukáž to EKG (graf merania) laikovi a vidí abstraktný obrázok.. ;) Ale "pacienta" chce nominovať na olympiádu do obidvoch disciplín :)
BVaudio, výroba a predaj

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

PítrsPraha píše:
28 srp 2019 13:44
Nevšiml jsem si, že bych k němu něco podotýkal....
...a prave o tom pisu, Mlho! K tematu neumis ani nemuzes napsat ani carku, protoze k Ayonu mas nula nila nic, zato 100% OT a napadani druhych ti jde jedno za druhym a vlakno tradicne zasiras trollenim...

Ale Herrera jsi tvrde usvedcil z tebou vymysleneho protimluvu, me sestrel za konstatovani, ze o tematu vis hole nic, coz sam potvrzujes, tak mas dnes trolleni splneno a muzes si zatleskat *palec* .

Ach jo *headbang* .

Jinak poznatky lidi, kteri Ayon maji/meli, si muzes v tomhle vlakne precist. Pravda, docela zanikaji v OT trolleni tvem a dalsich "nachytavacu".
Zřejmě si očekával, jak tě budou všichni plácat po ramenou, co že si to ten chlapec koupil za skvělý strojek. No nestalo se a tvoje arogantní ego splasklo jak bublina. Tak se s tim smiř a nepředváděj svoje hysterický reakce. Pro mě jseš jenom takovej úsměvnej cápek.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Výstižne to napísal PMA
post206910.html#p206910.. A dôležité je toto
Teď jde jen o schopnost si toto připustit. S cenou to nemá nic společného.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět