AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AYON

Příspěvek od FS »

Výstižne to napísal PMA
post206910.html#p206910.. A dôležité je toto
Na druhou stranu je fakt, že technicky jasně horší komponent je při přímém srovnání často hodnocený jako subjektivně zvukově lepší s atributy přesně viz předchozí příspěvek - bohatší zvuk, lepší dynamika, lepší podání prostoru.
... je to o úhlu pohledu a o tom, co kdo hledá :)

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Bazi: Pítrsovy reakce mi přijdou všechno, jen ne hysterický. Stačí si projít jeho příspěvky v čase a uvidíš, že prošel nějakou cestou a určitě dost věcí během ní přehodnotil. Nikdy jsem od něho třeba nečetl něco ve smyslu, že teď už má hotovo a lepší to bejt nemůže :-) Takhle nějak se získávají zkušenosti a měl by si tím projít každý, kdo se chce opravdu dohledat toho nejlepšího možného výsledku a ne jen potvrzení, že stačí něco z CZ/SK dílny a dál už je to jen o barvení. Nebo fakt myslíš, že vyhazuje prachy kvůli tomu, aby ho tu někdo plácal po zádech? To snad neee :-)

Někdy mě pobaví a prakticky furt mě překvapuje, jak jsou některý lidi průhledný. Vždycky jsem nesnášel, když někdo o Češích říkal, že jsou plni závisti, ale co jinýho tohle kopání do větších a hezčích báboviček, než mám já sám, je?
Nadral reprosoustavy

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Jasně, že je to i o preferencích, ale byla tam od PMA i zmínka o ceně a že to s ní nemá nic společného. Zeptám se tedy. Je možné, koupit levný přístroj, který je technicky nic moc a zároveň má to něco, na co lidi tolik slyší, že jsou ochotni utratit statisíce? Prosím o tipy, nebo případně nějakého místního měřiče, aby mi to za pade zkonstruoval. Jistě by toho byl schopen, ale počítám, že by to byla jeho čest, která by mu nedovolila, pustit takovou hrůzu ven :-P
Nadral reprosoustavy

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

má to něco, na co lidi tolik slyší,
Si 100% istý, že je to výlučne o "slyšeném"??.. Za menej ako "pade" (+-...) skús toto
https://www.oktoresearch.com/dac8stereo.htm
viac tu, https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.7064/
Naposledy upravil(a) BVa dne 28 srp 2019 14:48, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Herrer

Reagoval jsem na tebe a k ADI, o kterem se tu diskutuje v souvislostech. Mluvil jsi tématicky o emocích a větší muzikálnosti, ale vlastníš právě ten RME(studenost), čili jen zvědavost. Vysvětlil jsi mi možnou chystanou výměnu komponent a fajn, stačí. Jenže Praha měl potřebu montovat se do naší diskuse a to dost neurvale, takže kdo seje vítr, sklízí Katrínu. K jeho nákupu Ayonu jsem do té doby ani necek. Průhlednej zřejmě zase až tak nebudu, páč "věci" jsem ještě nikdy nikomu nezáviděl, tahle vlastnost je mi poněkud cizí. Ale pokud objevíš ve vlákně před poslední reakcí jediný moje slovo, kde tvrdím, že je ayon špatnej a nebo nedobrej kup, tak jsi pašák.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

BVa: Nemůžu mluvit za všechny, jistě jsou i mezi hifisty snobové, ale kolektivní vinu uplatňovat nehodlám. U mě to o slyšeném je, pár slepých uliček už jsem si taky prošel a hlavně... od tý doby, co jsem k tomu u Nadralu trochu přičichl, tak jsem zjistil, že pokud chceš udělat něco zaplatitelného a zároveň co nejlíp znějícího, prachy to prostě stojí a křivka zlepšování není zdaleka lineární ani při tom stavění. Ale to ty jako konstruktér přece víš lépe, než kdokoli jiný ;-)

Omlouvám se tímto Pítrsovi a všem, které Ayon zajímá za zaplevelelní vlákna.
Nadral reprosoustavy

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

BVa: Díky moc za tip, prozkoumám to, ale dřív bych raději nějaký autoritativnější zesík.
Nadral reprosoustavy

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jenže Praha měl potřebu montovat se do naší diskuse a to dost neurvale, takže kdo seje vítr, sklízí Katrínu.
Jsme na diskusním fóru, jehož přirozenou podstatou jaksi je montování se do diskusí navzájem... Napsal jsem dva fakty (že hodnotit zvuk Herrerovy sestavy jen na základě znalosti DACu bez znalosti zbytku sestavy je nesmysl a že o Ayonu nic nevíš, což je oboje prostá pravda), které jsi prostě neunesl - to se může stát každýmu. Katrínu nikde nevidím, spíš zběsilou reakci vzteklého malého dítěte, kterě se naivně domnívá, že jeho splašené pěstičky někoho zasáhnou. Osobně nad tím mávám rukou, je to vizitka tvého chování a myšlení, ne mého.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Herrer:
Kéž by všechny OT měly hlavu a patu, jaké mají ty tvé :-).

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

BVa píše:
28 srp 2019 13:48
To je asi tak ako keď kardiológ s 40 ročnou praxou vidí napr. EKG pacienta z druhého konca sveta, kde je jasné že je po infarkte.. Kľudne môže povedať so 100% istotou, že je to ešte relatívne dobré, ale ten človek stovku pod 10 sekúnd alebo maratón určite nezabehne, aj keď sa na to "cíti", má pocit že to dokáže....Jediné, čo sa dá doporučiť je, aby to radšej neskúšal.
Ukáž to EKG (graf merania) laikovi a vidí abstraktný obrázok.. ;) Ale "pacienta" chce nominovať na olympiádu do obidvoch disciplín :)
Nevím proč ale jsem si vzpomněl na Mudr.Cvacha z Nemocnice na kraji města.:D

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

PítrsPraha píše:
28 srp 2019 15:23
Jenže Praha měl potřebu montovat se do naší diskuse a to dost neurvale, takže kdo seje vítr, sklízí Katrínu.
Jsme na diskusním fóru, jehož přirozenou podstatou jaksi je montování se do diskusí navzájem... Napsal jsem dva fakty (že hodnotit zvuk Herrerovy sestavy jen na základě znalosti DACu bez znalosti zbytku sestavy je nesmysl a že o Ayonu nic nevíš, což je oboje prostá pravda), které jsi prostě neunesl - to se může stát každýmu. Katrínu nikde nevidím, spíš zběsilou reakci vzteklého malého dítěte, kterě se naivně domnívá, že jeho splašené pěstičky někoho zasáhnou. Osobně nad tím mávám rukou, je to vizitka tvého chování a myšlení, ne mého.
Osobně nad tím rukou nemáváš, jinak bys neměl potřebu se dál vyjadřovat, no a o vzteku a dítěti píšeš, neboť se ti právě obojí přihodilo. Ale nevěš hlavu, s přibývajícím věkem se ze svého "konfrontačního způsobu" chování určitě ještě vykřešeš, no a když ne, tak se holt v tom mlejnu budeš třískat hlava nehlava do konce života.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Na co si tu někteří hrají je neskutečné :D nadřazenost, ponižování oponentů, urážky, věčné předhazování já mám tohle ty máš jen tamto, z takových lidí se mi chce zvracet, a neopřel bych si o ně ani kolo. Někteří si tu i očividně lezou i do zadku fuj. Omlouvám se za upřímnost, ale takto to na mě působí. *offtopic*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jiri píše:
28 srp 2019 15:47
BVa píše:
28 srp 2019 13:48
To je asi tak ako keď kardiológ s 40 ročnou praxou vidí napr. EKG pacienta z druhého konca sveta, kde je jasné že je po infarkte.. Kľudne môže povedať so 100% istotou, že je to ešte relatívne dobré, ale ten človek stovku pod 10 sekúnd alebo maratón určite nezabehne, aj keď sa na to "cíti", má pocit že to dokáže....Jediné, čo sa dá doporučiť je, aby to radšej neskúšal.
Ukáž to EKG (graf merania) laikovi a vidí abstraktný obrázok.. ;) Ale "pacienta" chce nominovať na olympiádu do obidvoch disciplín :)
Nevím proč ale jsem si vzpomněl na Mudr.Cvacha z Nemocnice na kraji města.:D
Určite si sa pozrel do zrkadla.... A rozdiel je aj v tých rokoch praxe a v špecializácii.. Cvach bol kardiológ asi tak, ako ty si elektrotechnik. :lol:
BVaudio, výroba a predaj

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

PítrsPraha píše:
28 srp 2019 08:50
skypi píše:
28 srp 2019 06:42
Klidně poslouchej dál, ale uber na té suverenitě ve tvých soudech... zjevně netušíš oč jde...
Píše někdo, kdo Vividy slyšel max letmo na výstavě a CD-35 Signature neslyšel nikdy, lidem, kteří mají ty komponenty doma na důvěrně známých aparaturách? Ten se povedl *2thumbsup* .
Jinak se divím, jak je možné, že už dávno nejsi šéfem vývoje u Dickieho a Ayonu zároveň... Internetoví "znalci".... :D
Pítrsi proč tak lžeš a manipuluješ ?!
Nevím, že bych zrovna s Tebou své zkušenosti někdy řešil - takže z Tvé strany je to jen manipulativní dehonestující výmysl...

Nechci, aby to zaznělo nějak nadneseně, ale troufám si tvrdit, že s Vividama mám víc praktických zkušeností než většina účastníků fora a nejsou z výstav. V akustice navržené a upravené odbornou firmou a na aparatuře "odpovídajících kvalit" - byl jsem "spolupachatelem" při jejím výběru.
Víc to rozvádět nehodlám...

Co se týče toho Ayonu - je mi úplně lhostejnej, proti tomu RME je to objektivně horší zařízení - za podstatně víc peněz - takže zcela mimo můj zájem. A tu A21 ti opravdu nezávidím *palec* , je to podobně jak s tím Ayonem.

Vzhledem k tomu, že je to vlákno Ayon, a k tomu dál nemám moc co - tak jdu na jiný pískoviště :lol:

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Skypi

škoda, že tvé bohaté praktické zkušenosti se vejdou do fráze "Víc to rozvádět nehodlám...".
Ještě štěstí, že lidi jako třeba Pitrs se nebojí své poznatky zveřejnit, protože jinak by tu byl druhý Slovanet.

Odpovědět