AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AYON

Příspěvek od daliborr »

Tak pánové, dnes jsem to přečetl a mám pocit,že někteří hifisti neposlouchají hudbu,ale šumy, přirozené barvy nástrojů,les harmonických,technicistní zvuk. Já poslouchám hudbu jako celek a buď je CD dobře udělané a nebo ne. Z druhé strany PítrsPraha se jen chtěl podělit s radostí,kterou si udělal za peníze,které bych nedal do celé sestavy,ale to je jeho problém a jeho peněženka. Někdo má asi mnohem lepší vnímaní zvuku než druhý. V tom případě jsem já ten druhý. Přístroj je to přenádherný a to vrchní vkládání CD byl můj sen. Třeba https://www.china-hifi-audio.com/en/sha ... 1a430e2ca9
nebo https://www.china-hifi-audio.com/en/bad ... 1a430e2ca9 Zajímalo by mě srovnání, skok podle cenovky by teda musel být tak obrovský,že bych sedl na pr.del a zůstal v nirváně několik měsíců. :lol:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Proč by mi měla kazit radost cizí hloupost, neznalost a nezkušenost :-)? Z uvažování dětí ve školce už jsem vyrostl... ;-).

Všechny své koníčky (audio je jedním ze 3, kterým se aktivně věnuju) dělám proto, že mě baví, těší a každý přináší jiné podněty, zkušenosti, dojmy, rozvoj. Ale všechny mně osobně naplňují a přinášejí radost. A kdyby mi měl kazit radost každej píp, kterej si jen potřebuje vylít svou frustraci, tak bych už musel aspoň 57x spáchat sebevraždu :-).

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

A uz zase zbytocne provokujes "cizí hloupost, neznalost a nezkušenost"...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Proč by mi měla kazit radost cizí hloupost, neznalost a nezkušenost
Tvoj problém je, že ti to nekazí radosť ani keď sú to tvoje atribúty...
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Miero píše:
30 srp 2019 10:13
A uz zase zbytocne provokujes "cizí hloupost, neznalost a nezkušenost"...
Pokud to vnímáš jako provokaci, tak se tě to nejspíš také týká. Já jsem to napsal jako svůj dojem z obsahu příspěvků "kritiků".

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:
30 srp 2019 10:15
Tvoj problém je, že ti to nekazí radosť ani keď sú to tvoje atribúty...
Místo prázdného blábolení sem dej odkazy na mé výroky, které sis dozajista nevymyslel a o které tě opakovaně žádám
. Nebo ti "nedošly argumenty" :-D?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

(sorry za blbý edit odkazu)

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Já se divím že na ty arogantní žvásty Pítrse reagujete, chvalte ho nebo držte zobák :roll:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tady dražší i highednovější brácha a ejhle.. zvuk není neutrální. dokonce ho vysochali umělci, nikoliv postavili konstruktéři.
S chutí jsem si to přečetl. Doporučuji. *2thumbsup*
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... d2500-mkiv

Také vokál v už tak sametové nahrávce byl krásný, sladký, bohatý a barevný, byl vysloveně sytý a hlaďounký, až byste chtěli vstát a hledat v řetězci onu "kulatící" elektronku. A přeci přes vší uvolněnost a to, kterak nenuceně a bez tlaku vyznívá, máte pocit, že zpěvačka opanovala prostor, že jí náleží přirozená dominance v nahrávce a že střední pásmo s krásnou jemností vytéká vpřed. Pod vší tou relaxovanou pohodou je ale cítit, že přehrávač nabízí dobré rozlišení, že jen nepatrné množství toho typického neklidu na pozadí signálu nechává skvěle vyniknout transparentnost nahrávky a že detaily a nuance vynikají nenásilně a samozřejmě v míře sebevědomě high-endové. *2thumbsup* *palec*
Nechci si představovat, jak by to hrálo s pěti takovými komponenty v řetězci. :lol:

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Hrálo by to úplně nejkulaťoulinkatěji. Pan Březina je básník a nemůžu si pomoct, mně se jeho texty líbí :)
Nadral reprosoustavy

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Offtopic, ale poucny (od konstruktera Benchmark Media):
I recall a test that we did where we were detecting a 1/2 dB change that began at about 14 kHz and continued up to 20 kHz. We had 16 A/D -> D/A codecs wired in series to see if we could detect an audible change in the audio using an ABX test. We found that we could reliably detect the difference once we knew what to listen for. It turned out that the cumulative effect these cascaded A/D and D/A converters was a slight roll off of the high frequency response that was on the order of 1/2 dB between about 14K and 20K. We corrected the frequency response and then could not tell the difference between generation 1 and generation 17 in an ABX test.
Zdroj: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ost-180856

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Zajímavé, CD od Ayon jsou v kurzu. Najde se další tester?
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... iky-a-ine/

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

To bude urcite niekto chytry, znaly a skuseny... :)

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Uhčite nie ako Ty. Ten aj poistky skušal a aj iné veci nielen teoretizoval a posmech aby si robil z druhých. 8-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Aj to všetko výhodne predáva..
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět