AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Re: AYON

Příspěvek od jimmi »

Aj Vaše výrobky sa predavaju za polovicu či aj menej. :D Len sa okolo nich tolko nemudruje ako tu o Ayon. 8-)

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

No, konecne sa tema trochu ukludnila.

Za seba - voci elektronkam ako takym vobec nic nemam, a mam napocuvane stovky/tisice hodin doma [sice na PP a nie sa SET]
Dodnes ma otec cely front end [preamp + zdroj elektronkovy AR REF6 a REF CD9, napojene na ATC 50 ASLPro]. [inac toho AR zvuku, tam je tak akurat, uz viac by bolo moc]
Odisiel som od elektroniek, ked som sa rozhodol ist od Wilson Audio spat k elektrostatom, a tam to bolo pre ten Audio Research koncak proste trapenie.

Mam moznost pocuvat aj AYON - u svojho obch. partnera/kamarata - sparovane s hornami ZIngali - neviem nazov, ale tie lepsie SET monobloky + preamp, zdroj ma accuphase.

Myslim, ze ta debata AYON vs RME je uplne mimo, to su predsa pristroje s uplne inou filozofiu a konstrukciou.
RME ja povodne profesionalny stroj, ktory je urceny na co najvernejsiu DA konverziu. O nejake emocie, gulate basy, zamatove stredy a ta obvykla hifisticka poezia - to tam je uplne nepodstatne.
Je RME najlepsi/najpresnejsi/najlepsie merajuci? to asi tiez nie, proste RME chytilo dieru na trhu vytvorilo urcity kult okolo seba. V rovnakej cenove kategorii sa toho najde hocikolko - ci uz Benchmark Audio, Mytek, Matrix atd atd.

a AYON - to je proste kompetentne postaveny SET elektronkovy CD/Preamp, zo vsetkymi kladmi aj zapormi. Ziadne SET na svete nikdy nebude merat ako HYPEX Ncore alebo dobre implementovane AKM/ESS. To co Pitr opisuje ako emocie, ktora citi v tej hudbe, to je typicky prejav skreslenia, ktore SET maju. A su na svete desattisice ludi, ktori nic ine ako SET nechcu, lebo to je pre nich ta jedina spravna emocia, ktoru chcu z hudby dostat.
Kazdy ma pravo na svoj vlastny svet a svoju vlastnu hudbu a cestu k nej. a ak Pitrs objavi cestu k muzike cez "skreslenie", tak aj tak dobre. A nikto mu do toho nema moc co kecat.

Za mna - za tie peniaze dobra kupa, ked sa nahodou omrzi, aspon vela nestrati. A ked nasiel svoju cestu - este lepsie.

@Pitrs - 2 otazky - pred nejakym casom si tu riesil dost tragicku akustiku v miestnosti, az sa dobre pamatam - riesil si to? Alebo sa to nejako ukudnilo tymi revelmi? Mas nejake novsie merania, co by si chcel postnut?

+ myslim, ze zakladom, ked mas takto vyrazne znejuci komponent, je mat zvysok retazca uplne transparentny - to tie revely asi su OK, ale myslim, ze ten koncak, je asi najslabsi clen zostavy - ked budes menit, vobec by som sa nebal vyskusat nejaky kompetentny HYPEX alebo nieco podobne. Ten AYON to utahne v tej eufonickej polohe.

Nech sa ti dobre pocuva.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

@Pitrs, dufam, ze ked budes to RME predavat, tak pravdivo opises zvuk ->
"prodam RME DAC s technicistnim, studenym, plochym zvukem bez emoci, sen kazdeho technokrata"
:lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Vzpomínám si na svoje první lampy -- to nadšení bylo gigantické, housle konečně zněly jako housle, všechno bylo lepší, VŠECHNO. Dodnes si vzpomínám, jak jsem psal na fórum, že i Kodymova akustická kytara dostala úplně nový rozměr -- najednou je jasně slyšet, že je to drahá a skvěle naladěná kytara...
Lampy můžou být návykové a konečná.
Přeju skvělé poslechové zážitky...

(osobně pro mě bylo ovšem nejdůležitější zbavit se klasických boxových beden - planáry, bi-poláry, otevřené..... všechno lepší než boxy)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Hypexu bych se vyhnul.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jsem zpět z dovolené a naprosto zbožňuju ten okamžik, kdy si poprvé po delší době pustím hudbu na své sestavě :-). Asi to znáte všichni... Při delším / každodenním poslechu si ucho zvykne , ale ten prvotní vjem z reálnosti, prostorovosti, dynamiky, rozlišení, ten mě vždycky dostane :-).
Fidji99 píše:pred nejakym casom si tu riesil dost tragicku akustiku v miestnosti, az sa dobre pamatam - riesil si to? Alebo sa to nejako ukudnilo tymi revelmi? Mas nejake novsie merania, co by si chcel postnut?
Šedivá je teorie a zelený strom života :-), takže přestože sám zastávám názor, že nejdřív akustika a až pak komponenty, nákup Ayonu vyčerpal většinu peněz, které jsem měl odložené na vybudování nové poslechovky :-). No ale peníze budou, my nebudem, tak jsem novou polechovku jen odsunul v čase a pustím se do ní v zimě. Na jaře už taky začne být potřeba uvolnit pokoj, ve kterém jsem s hudbou teď, takže na mě asi začně trochu tlačit i velitelka :-).
Nějaké základní úpravy tu mám, ale je to provizorium. Naštěstí to vcelku přijatelně řeší poslech v relativně blízkém poli (2 m od beden při rozteči výškáčů 2.4 m)
Fidji99 píše:myslim, ze zakladom, ked mas takto vyrazne znejuci komponent, je mat zvysok retazca uplne transparentny - to tie revely asi su OK, ale myslim, ze ten koncak, je asi najslabsi clen zostavy - ked budes menit, vobec by som sa nebal vyskusat nejaky kompetentny HYPEX alebo nieco podobne.
V každé sestavě je vždy nějaký komponent, který by se dal označit za nejslabší vůči celku. Myslím si ale, že to není o tom, mít všechny komponenty perfektní, ale spíš o tom, mít komponenty, které fungují podle představ jako celek. A v tomhle smyslu je má současná sestava zatím s velkým náskokem nejdál ze všecho, co jsem kdy dome měl. Teď není největší brzdou A21, ale akustika. A A21 mě hodně baví svou rytmikou, podáním basů a průhledností zvuku. A taky nejsem Rothschild, takže další investice do hifi krom té poslechovky zatím neplánuju. Mám i další penězožravé koníčky a nechci slevit ze své zásady, že jejich provozování nesmí mít dopad na chod a pohodlí rodiny, jejíž jsem teď jediný živitel.
Fidji99 píše:dufam, ze ked budes to RME predavat, tak pravdivo opises zvuk ->
"prodam RME DAC s technicistnim, studenym, plochym zvukem bez emoci, sen kazdeho technokrata"
:-) samozřejmě, pokud se mě někdo zeptá, jak se zvuk jeví oproti výrazně lepšímu DACu :-).

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Nazorne porovnanie kvality vystupu dvoch DACov:
- https://www.audiosciencereview.com/foru ... ts/234831/

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

To je svět opravdového a vyzrálého audiofila, svět naleštěné bídy, kde král je nahý ale všichni tvrdí opak. Pazvuk vydávaný za zvuk, bláto vydávané za luxus... A když to nebude úplně ono, zvuk se ještě upraví lahodnými kabely tlustými jak ruka a podloží dřívky. A je to dokonalé :-D

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Nechápu souvislost s tématem "AYON".
RedBaron, stále jsi pro mě jediný, kdo si koupil vyladěnou "SPaudio kabeláž", aniž slyší rozdíl proti napájecímu kabelu od počítače a reprokabelu měděné dvoulinky z OBI. Dokonalé *2thumbsup*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Souvislost je naprosto zřejmá, audiofilský naleštěný přístroj, jehož parametry jako by Ayonu z oka vypadly, špatně měří a taky špatně hraje, což je z odkazu evidentní.

Postoprvní: Kabeláž byla dodána s přístroji.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Pokazdy kdyz ctu podobny prispevek plny zasti, nenavisti, frustrace, vysmechu, jaky tu bez jakekoliv predchozi souvislosti ci vyprovokovani napsal RedBaron, napadne me otazka, proc takovy clovek zije zivot, ktery v nem vyvolava tolik vnitrni nespokojenosti, negativna a zapsklosti, ze se s tim neumi vyrovnavat jinak nez takhle sebeponizujicim a sebedegradujicim zpusobem.

RedBarone, mas nejake konkretni poznatky z poslechu jakehokoliv Ayonu? Na jake sestave? V porovnani s cim?

Nebo je tvuj prispevek opravdu jen ubohy a primitivni hejt vyvolany prostym faktem existence vyrobku Ayon?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Ty živote, to není nic jiného než poznámka na adresu dalšího drahého nepodarku s předpotopním odstupem signálu od šumu téměř na úrovni gramofonu :-D O takový přístroj nebudu mít zájem nikdy. Jen mě baví předložený důkaz o tom, že poslouchat u podobných krabic chvalozpěvy na věrnost nástrojů a náhle vystoupivší detaily dosud v hudbě skryté je naprostý opak toho, co takový přístroj ve skutečnosti předvádí. Sugesce je opravdu mocná záležitost.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Majitel pristroja by si mnou postnutny offtopic urcite nemal brat osobne. A do tohoto vlakna som to vlozil, pretoze tu nedavno k tomu bola suvisiaca diskusia a je dolezite sa zamyslat nad vecami v spravnom kontexte.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

PitrsPraha
Divím se ti, že ještě reaguješ na výše uvedené komentáře. Raději si něco uklidňujícího poslechni na své sestavě, kterou ti mnozí mohou závidět (a evidentně i závidí a někteří to nemohou skousnout). Vždyť se přeci NIC nevyrovná tomu, že TY jsi spokojený s tím co máš. Nikdo mimo tebe to u tebe doma neslyšel, takže jejich plkání je absolutně mimo mísu.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Naprosto respektuji rozhodování se podle subjektivních preferencí, jen mít koule si přiznat, že je to třeba díky změně původního signálu. Myslím, že jsem znal někoho, kdo by je měl, Petře.

Odpovědět