AYON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AYON

Příspěvek od PítrsPraha »

RedBaron píše:
27 zář 2019 11:00
Ty živote, to není nic jiného než poznámka na adresu dalšího drahého nepodarku s předpotopním odstupem signálu od šumu téměř na úrovni gramofonu :-D O takový přístroj nebudu mít zájem nikdy. Jen mě baví předložený důkaz o tom, že poslouchat u podobných krabic chvalozpěvy na věrnost nástrojů a náhle vystoupivší detaily dosud v hudbě skryté je naprostý opak toho, co takový přístroj ve skutečnosti předvádí. Sugesce je opravdu mocná záležitost.
Není nic špatnýho na tom, že máš svůj názor na výrobky nějaké firmy. Od toho je tu široká nabídka, aby si každý vybral podle sebe. Existuje ale víc způsobů, jak to dát světu vědět. Lze to napsat stylem "poslouchal jsem výrobek XY na sestavě AB a zvuk byl takový a makový a to mi nevyhovuje". A taky to lze napsat stylem, který jsi použil a dát tím světu na vědomí jedině to, že máš velké problémy sám se sebou. Tak prostě člověk bez silné vnitřní nespokojenosti, se kterou si neumí poradit, nejedná.

Dvojnásob, pokud jsi jakýkoliv výrobek z produkce Ayonu ani neslyšel. Sám tak nejvýstižněji jak to jde, naplňuješ svá slova "Sugesce je opravdu mocná záležitost."

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PMA píše:
27 zář 2019 12:04
Naprosto respektuji rozhodování se podle subjektivních preferencí, jen mít koule si přiznat, že je to třeba díky změně původního signálu. Myslím, že jsem znal někoho, kdo by je měl, Petře.
Jako by se stalo, Pavle ;) :
post206792.html#p206792
PítrsPraha píše:Jinak mé nadšení z přirozenosti zvuku Ayonu neupadá, naopak :-). Včera jsem sjížděl "hudbu mládí", většinou zvukově průměr až podprůměr (Delinquent Habits, Cypress Hill, Beastie Boys apod.) a užil jsem si to náramně. A to je to hlavní, co Ayon v mojí sestavě přinesl: mnohem větší radost z poslechu než kdykoliv před tím. Mohl bych sice donekonečna onanovat nad mnohem lepšíma parametrama RME, ale čučet na grafy mě nebere. Bere mě poslech hudby a ta s Ayonem baví mnohem víc *thumbs up* . Že nemá dechberoucí měření, je mi u zadele :-). Počítá se husí kůže při poslechu, počítá se nutkání sázet jedno (SA)CD za druhým, počítá se chuť ukrást si každý den aspoň hodinku na poslech. Přístup "měří to skvěle, ale poslech mě nebaví" není pro mě. Třeba někdy objevím skvěle měřící DAC, který k tomu bude i skvěle hrát. Zatím jsem na takový nenarazil, zato jsem narazil na fantasticky hrající přehrávač, který u mě zůstane hodně dlouho... *2thumbsup*

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Nevím, co vás všechny sere? Že se přehrávač s lampičkami a převahou sudých harmonických dobře poslouchá? Není to dost hifi? Důležité je, že je kurevsky fajn poslech, který nikdy a u ničeho nenudí. Nicméně, zdejší inkvizice vždy ví nejlépe (alespoň na papíře), co je správné. To byste mohli spustit rovnou "tyátr" kolem veškerého up-samplingu a rovnou všech multi-bitových oversampling SD čipů.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

"kurevsky fajn poslech" ?

No, já jen, jestli ses nepřepsal - jestli to nemělo být "zkurvenej"... Ale tak, na druhé straně, zase tu máme nově "hrdinu", kterej to přizná bez bázně a hany - viz výše ... :-)
Takže jo, v podstatě pozitivní závěr... :-)

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Jiri píše:
27 zář 2019 10:34
Nechápu souvislost s tématem "AYON".
RedBaron, stále jsi pro mě jediný, kdo si koupil vyladěnou "SPaudio kabeláž", aniž slyší rozdíl proti napájecímu kabelu od počítače a reprokabelu měděné dvoulinky z OBI. Dokonalé *2thumbsup*
Že to nechápeš, je asi v Tvém případě signifikantní... *headbang*
Tak já Ti napovím - jde o to, že v případě toho AYONU by to vypadalo tak nějak podobně, jako ten první graf...

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Ja dufam, ze v pripade AYONu bude tajomstvo toho, pre Pitrsa dobreho, zvuku i v niecom inom nez len v druhej harmonickej. Pretoze ta sa da primixovat do signalu i softverovo.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Ono toho je vždy víc najednou, nejde o jediný vytržený parametr. Kdyby měl Petr zájem, tak se na to můžeme zkusit podívat ;) . Já si to taky rád poslechnu.

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

Ayon 3? jsem mel moznost poslouchat - hralo to super.
Chapu Pitrse, radost poslouchat.
Bavilo me absolutne vsechno a vo to de!
Sam jsem ultrapresnou sestavu prodal a poridil sestavu, ktera me bavi a neprestava bavit, at hraju v k teroukoliv denni a nocni hodinu, seru na kabely, podlozkam wenge a ostatnim hifi kokotinam se uz jenom smeju.
Celej highend je jenom tahani penez z kokotu jako jsme my.
Jde jenom o to, kdy na to kdo prijde a jestli vubec!

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

nirvana je k dosazeni i daleko jinde nez si kdo mysli a pachteni se za necim co nakonec nemusi yt lepsi neni cesta ani cil, enjoy tidal

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

RedBaron píše:
27 zář 2019 10:41
Postoprvní: Kabeláž byla dodána s přístroji.
O to smutnejsi je to vizitka. Na diskusnim foru schovany za klavesnici mas pro lidi, kteri pochopili, ze i kabelaz je dulezita, same hanlive, urazlive a dehonestujici vyrazy.

Predpokladam tedy, zes panu Strankovi vmetl do oci to same vyrazivo o nalestenych prdech, predrazenych smejdech a debilite tech, kdo kabelaz treba SP Audio maji.

Vzhledem k tomu, ze i pres sve skalopevne a velmi silne presvedceni o debilite majitelu jine nez te nejzakladnejsi kabelaze, sis kabely SP Audio rad vzal a nechal, to ve skutecnosti ale bylo spis ve stylu "jeee, takovy hezky kabely, no to musi hrat, mockrat dekuju, parada, hamty hamty".

Protoze clovek s alespon trochou sebeucty a konzistence mezi tim, co hlasa a tim, co dela, by s podekovanim odmitl a pozadal o dodani kabelu z vyprodeje Euronicsu.

Samozrejme nemam nic proti tomu, kdyz nekdo napise "na sestave te a te jsem poslouchal kabely ty a ty a neslysel jsem zadny rozdil."

Zde poukazuju na zarazejici miru pozerstvi prezentovanou agresi, zlobou a dehonestaci vseho kolem.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Asi sis bohužel opět přimyslel ve svých rozvláčných psychoesoterických dumáních víc než jsi měl. Jediná má snaha je říct, že bych někdy v budoucnu jen velmi nerad šel cestou zaplatit za něco 5x tolik a dosáhnout takovýhle "pokrok a posun". A to je asi všechno, užívej svůj nový "věrněji znějící" přístroj ;-)

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Majitelia Ayon pristrojov - kupujete elektronky, alebo posielate cez Nisel do Ayon na vymenu?
Chcel by som vymenit v mojom CD3s 4x Sovtek 6H30P-EB (vystupy) a v zdroji 4x typ 6z4 (SHUGUANG). Tak som volal s panom Michalcom (Nisel) s tym, ze ked bude mat cca o 3tyzdne cestu do AT, tak by to odviezol do Ayon na vymenu.
Netusim zatial co to bude stat priamo v Ayon a aj ako dlho to bude trvat. Nasiel som ich vsetky co potrebujem aj v ponuke na Audiophonic.fr. Neviem ci to v Ayon aj realne paruju (cital a pocul som oba nazory)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Já dostal doporučení z Nieselu ušetřit čas a hlavně peníze a koupit si elektronky sám.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

kde si kupoval?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Web už nevím, protože jsem je kupoval ještě před covidem v USA. Mám je tam u kámoše od nás. Pak mi je někdo přiveze. Jinak s poštou by to bylo drahé.

Odpovědět