RDacoustic

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: RDacoustic

Příspěvek od Fidas » 04 dub 2017 14:06

Zamlouval se mi velmi zvuk obojího na výstavě a umím si představit soužití s těmato trochu neobvyklýma bedniskama. :D
K nim zesilovač s elektronkama.

Karel1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel1 » 04 dub 2017 16:01

Na to, čím byly na Audio Video Show krmeny a jaké byly poslechové (ne)podmínky, se mi po zvukové stránce docela líbili *thumbs up*

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten » 09 dub 2017 10:57

O tomto jsem ani nevěděl.
Já se asi fakt k vám budu muset vypravit si to v klidu vše poslechnout. :)
Obrázek

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 09 dub 2017 11:41

zatím asi pouze render?

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 11 kvě 2017 21:48

dkdkdk píše:K čemu mi bude, že to hraje perfektně, když budu mít doma 2 stříně v designu nábytku 80.let ? Pokud žije někdo v retro zařízení, tak proč ne.

Toto by mělo být přikládáno k bednám jako bonus
Obrázek

Na toto fórum už nepišu, ale toto mně hooodně pobavilo. *2thumbsup*

No byl jsem tam nedávno, (popis na highendforu ) za mne hodně zajímavé, teď jen jestli preferují zvuk nebo design.
Já zvuk a i kdyby to bylo vestavěné v popelnici tak to dám domů , sice asi do poslechovky, abych mněl klid od jakýchkoliv dotazů.

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten » 16 úno 2018 10:20

Tak mě to nedalo a byl jsem se tam (v poslechovce RDacoustic) včera podívat.
Přiznám se, že jsem tam jel s určitými předsudky jak to asi bude hrát (málo basů, výšky nic moc a kelímkové zabarvení zvuku, naopak dobrý prostor).
Zatím jsem širokopásmové konstrukce slyšel vždy jen letmo na výstavách a nikdy jsem z toho nadšený zrovna nebyl (případ i letošní Prahy a expozice RDacoustic) a bylo to mé teda první setkání s touto konstrukcí v "normálních" podmínkách.
Abych to nezdržoval, byl jsem ze zvukového projevu modelu Evolution, který jsem poslouchal velice příjemně překvapený.
Ten prostor nahrávek je fantastický, to se musí nechat, v tomto ohledu se můj předpoklad vyplnil, hudební scéna byla vykresleně přesně s jasně vymezenými pozicemi jednotlivých nástrojů nebo zpěváků.
Mé předsudky ohledně výšek a basů se také nenaplnily. Na výškách jsem nezaznamenal nějaký problém ať už z hlediska množství nebo ostrosti. Co se týká basů, ty mně opravdu překvapily, tolik jsem jich opravdu nečekal. Samozřejmě je to veliká bedna a s takovým objemem a klasickou koncepcí by basů bylo o dos více, ale hloubka a síla byla dle mého názoru plně dostačující na domácí poslech (doma jich více určitě nemám). Ono je také otázkou jestli je více basů lepší, jelikož potom nastávají většinou problémy takové soustavy zvukově vtěstnat do poslechové místnosti (více basů má model Euphoria, slyšel jsem jen krátce).
Když to celkově shrnu, tak jsem byl zvukem velice příjemně překvapen a dovedl bych si ho i představit i u mě doma k lampám a gramofonu.
Rozhodně nechci tvrdit, že zvuk širokopásem je lepší nebo naopak horší, je prostě jiný, v něčem lepší v něčem horší, tak to prostě je. :!:
Na závěr musím poděkovat p. Řehořkovi za čas který mě věnoval a umožnil mě tak poznat pro mě něco neznámého.

PS.: Vemte rodinku zajeďte do Rožnova, rodinku dejte do skanzenu a vy zajděte do studia, je to pár metrů od sebe. *2thumbsup*

RDacoustic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDacoustic » 16 úno 2018 10:29

Věříme, že v podobném interiéru by se Euphorii žilo dobře :-)
Images (3).jpg
Images (3).jpg (611.32 KiB) Zobrazeno 453 x

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 16 úno 2018 10:33

V té akusticky naprosto otřesné místnosti? Obrovské hladké rovné plochy všude, přímo za repro dokonce sklo... Není to spíš dokonalá ukázka toho, kam repro neumísťovat?
Kde jsou zdrojové komponenty?
Sweet spot je cca tam, kde je levá boční opěrka sedačky... Proč?
Sálavé horko z krbu pro dřevo a kůži na repro asi taky nebude to pravé, když jsou u něj repro takhle blízko...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 16 úno 2018 10:54

Nedá mi to.
Pítrs to nepochopil. Zdrojový komponent je přímo uprostřed a demonstruje dokonalý odvod tepla - rourou přímo nahoru. Ty imitace na retro reprobedny jsou situovány tak, aby se proud tepla z nich vyzařující soustřeďoval na dolní končetiny osoby v sedačce odpočívající a kochající se pohledem do krajiny.
Jinak máš bohužel pravdu. Je to typický výraz a počin výrobce, či prodejce v ČR - tedy zcela mimo mísu. Je to smutné.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 16 úno 2018 11:08

RD píše v podobném interiéru. Tím bylo nejspíš myšleno roubenka či srub. Tedy dřevo reproduktorů ke dřevu v interiéru...

Ale dokáži si představit Ačkový zes. v designu kamen, možná i lampový kde by místo plápolajícího ohně za dvířky svítily lampy :D

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 16 úno 2018 11:12

Hlavně je to velmi nepovedená fotomontáž *sunglases*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 16 úno 2018 11:57

To je pravda :-), dobrý postřeh!
Tak to je fail (nebo fejk :-) ) na n-tou... :-D.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabiny007 » 16 úno 2018 12:06

A teď kouzlo: Kuk :-)

Obrázek

RDacoustic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDacoustic » 26 úno 2018 15:20

článek o vlivu EMC na technologii a lidi:

https://www.rdacoustic.cz/cs/blog/2018/01/22/emc/