RDacoustic

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Leben
Kontaktovat uživatele:

Re: RDacoustic

Příspěvek od Leben » 05 črc 2016 14:43

fox píše:Divim se, ze vas to tolik sere. Nikdo z vas by si ty bedny nekoupil, i kdyby staly polovinu.
Kde na to chodis?

sekal

Příspěvek od sekal » 05 črc 2016 15:03

To byl kvalifikovaný odhad majitele činžovního domu..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 05 črc 2016 16:46

Fox:
To mas pravdu. Ani za desetinu. Nac mit doma bedny, ktery by me stvaly pri kazdym pusteni tim, jak blbe hrajou?

Za 10 000 Eur se da koupit MNOHEM lepsi vernejsi zvuk a nemusis si pak vybirat poslouchanej zanr podle toho, jestli to uz nahodou nebude pro nerozlisujici bedny prilis slozity zvuk...

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben » 05 črc 2016 19:51

Na druhej strane s tymi Voxativ- mi by to nemuselo hrat spatne....tak, ale uz sme zase na 14 990,- Eur

RDacoustic
Kontaktovat uživatele:

Ceny

Příspěvek od RDacoustic » 06 črc 2016 08:56

I když jsem se minulý rok rozhodl do tohoto vlákna nepřispívat, udělám vyjímku. V ČR je pro rok 2016 cena reproduktorových soustav Evolution stanovena na 139.000 Kč v základním provedení s měniči Fostex. Pro zahraniční trh je koncová cena za tuto základní verzi 9.990 EUR. Proč to tak je? Jsme česká firma, nestydíme se za to, chceme vyjít vstříc českým zákazníkům. Podle našich zahraničních obchodních partnerů je takovýto model naprosto v pořádku, podobně přistupuje například Xavian.

Je cena 9.990 EUR mimo? Například Brad Morrical uvedl ve své reportáži soustavy Evolution jako jedny z nejlépe hrajících repro na výstavě HIGH-END v Mnichově v cenové hladině pod 50.000 USD.
http://positive-feedback.com/show-repor ... 16-part-2/

Bazar: v roce 2015 jsme prodali jeden prototyp s výraznou vadou na laku prostřednictvím hifi bazaru. Co je na tom špatného?

V ČR nám vyšel test na portálu hifi-voice
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... ution.html
Další pozitivní recenze nám vyšla v červnovém vydání časopisu Stereo-Video.

Mrzí mě úroveň některých anonymních přispěvatelů do tohoto vlákna, kteří soustavy Evolution nikdy ve skutečnosti neviděli, nikdy je neslyšeli, ale zcela jistě ví, že stojí za ..... . Pozorný čtenář si jistě udělá obrázek sám, nadšený hifista si je půjde poslechnout do Rožnova p.R, nebo Ostravy, Prahy, Brna, Prostějova, Otrokovic.

David Piska

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 06 črc 2016 10:24

Je to tu uz jen smutné, a to nejen v tomto vlákne.
Nekolik neomylných teoretiku tady na fóru ví naprosto jiste jak který komponent hraje, kolik by mel vzhledem ke zvuku stát a jak by mel vypadat. Vedí dokonce, ze i dobré kabely jsou vlastne podvod a jejich cena naprosto neprimerena a vse, co presahuje (jak cenove tak i úcinkem) jejich chápání oznacují za woodoo.
To vse pouze od klávesnice svých PC, v lepsím prípade podle grafických merení stazených nekde z netu.
Pokud nekdo argumentuje praktickými zkusenostmi je okamzite oznacen za “Zlatousce” nebo snoba a pomerne nevybíravým zpusobem napadán.

Úplně nejsmutnejsí je ale fakt, ze tady výrobci, at uz DIY nepbo profi, musejí oduvodnovat svou cenovou politiku,ba i jen zámer svého konání jako takový.
Se skutecnou diskuzí a hifi názory to celé nemá mnoho spolecného.
Bída, děs a běs. :cry:

P.S.: V Mnichove jsem ty reproduktory slysel a moc se mi líbil nejen jejich vzhled, ale i zvuk. *bravo*
(A vubec jsem netusil, ze jde o ceský výrobek.)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 06 črc 2016 16:35

terahera píše:Tak teď jsem se díval na jejich stránky a nechápu co se stalo,asi jim jeblo nebo co,minuly týden jsem tam byl osobně v Rožnově na poslech a vše vypadalo super,zvuk paráda,pristup paráda,ale podle těch stránek dneska bych tam už asi nejel,takovy zvláštní pocit ztoho vseho :oops:
Beru spět,nevěděl jsem,že je cena jiná pro západní trh.Jinak hrajou perfektně i s fostexem,za tím si stojím,ať tu někteří píší co chcou,jenom mě trochu otrávila ta cena 10000 éček,ale to už je vysvětleno výše.Takže vzkaz do Rožnova:Hodně štěstí s prosazením značky a nenechte se odradit škarohlídama,kteří vaše bedny neslyšeli

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 06 črc 2016 16:40

K čemu mi bude, že to hraje perfektně, když budu mít doma 2 stříně v designu nábytku 80.let ? Pokud žije někdo v retro zařízení, tak proč ne.

Toto by mělo být přikládáno k bednám jako bonus
Obrázek

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 06 črc 2016 17:02

Tak mně konkrétně jde především o zvuk a pokud je bedna nebo jakýkoliv komponent i designově pěkný,beru to jako příjemný bonus.Jinak ty bedny ve skutečnosti vypadají docela normálně,na fotkách se mi taky moc nelíbily,ale skutečnost je jiná

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 06 črc 2016 17:06

dkdkdk píše:K čemu mi bude, že to hraje perfektně, když budu mít doma 2 stříně v designu nábytku 80.let ? Pokud žije někdo v retro zařízení, tak proč ne.

Toto by mělo být přikládáno k bednám jako bonus
predpokladám, že ľuďom, ktorí nemajú dostatočne vyvinutý zmysel pre vkus, tieto reproduktory nie sú, prirodzene, určené. A tvrdenie, že ide o design 80. je nielenže scestné a protivné, ale aj urážlivé voči výrobcovi. Mne, napríklad, ten dizajn príde secesný...

Ono sa vraví, že veľa ľudí si o sebe myslí, že má rozum, aj keď to nie vždy koreluje s realitou. To isté sa týka vkusu. *sunglases*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 06 črc 2016 17:48

Samozřejmě je to otázka vkusu každého jedince, ale proto ještě není potřeba urážet secesi...

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 06 črc 2016 18:08

dkdkdk píše:Samozřejmě je to otázka vkusu každého jedince, ale proto ještě není potřeba urážet secesi...
:D okej, good one.

Kazdopadne, mne sa naozaj pacia - zial, nemal som moznost ich este ale pocut.

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben » 06 črc 2016 19:30

Tak ja som nad nimi tiez zacal rozmyslat,tak ale 139 000,-KC a 270 000,-KC ( 9900,-Eur ) je fakt pekny rozdiel. Cesi za to maju dalsiu sustavu *fnuk*

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 06 črc 2016 20:23

A to je problém si po ne zájst do ČR?

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs » 06 črc 2016 20:38

Prospero píše:Je to tu uz jen smutné, a to nejen v tomto vlákne.
Nekolik neomylných teoretiku tady na fóru ví naprosto jiste jak který komponent hraje, kolik by mel vzhledem ke zvuku stát a jak by mel vypadat. Vedí dokonce, ze i dobré kabely jsou vlastne podvod a jejich cena naprosto neprimerena a vse, co presahuje (jak cenove tak i úcinkem) jejich chápání oznacují za woodoo.
To vse pouze od klávesnice svých PC, v lepsím prípade podle grafických merení stazených nekde z netu.
Pokud nekdo argumentuje praktickými zkusenostmi je okamzite oznacen za “Zlatousce” nebo snoba a pomerne nevybíravým zpusobem napadán.

Úplně nejsmutnejsí je ale fakt, ze tady výrobci, at uz DIY nepbo profi, musejí oduvodnovat svou cenovou politiku,ba i jen zámer svého konání jako takový.
Se skutecnou diskuzí a hifi názory to celé nemá mnoho spolecného.
Bída, děs a běs. :cry:

P.S.: V Mnichove jsem ty reproduktory slysel a moc se mi líbil nejen jejich vzhled, ale i zvuk. *bravo*
(A vubec jsem netusil, ze jde o ceský výrobek.)
Máš pravdu. *palec*

Odpovědět