Audio Video Show Praha 2022

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

Mně by třeba zajímalo, jak se vystavovatelé na takovou výstavu připravují a co je opravdu jejich cílem? Ze zkušenosti jsem zaznamenal, že první výstava z jejich strany bývá velmi špatně připravená, jsou úplně naivní, neorganizovaní, překvapení z podmínek v hotelu. Často i měsíc před akcí vůbec netuší, co budou předvádět, jen prostě chtějí. Naopak nejlepší prezentace bývá 2-4 rok daného vystavovatele na této akci. Pak už to jde zase z kopce a buď to celé upadne nebo je to jen průměrná rutina. Samozřejmě chápu, že jsou zde vlivy finanční, marketingové, konkurenční, sociální...

Dovedu si představit spoustu scénářů, fakt budu rád, když někdo z vystavovatelů otevřeně napíše, jak to vnímá, co mu to přinese, proč to má nebo nemá cenu absolvovat, na kolik to vyjde... Dík.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Tony »

Jkb4 - to si fakt myslíš, že Ti niektorý vystavovateľ odpíše?
Prepáč, ale dosť naivná predstava…

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

Podívej Tony, to není o mojí naivitě. Situace se dostala, nejen podle mne, tak daleko, že ve spoustě expozic působí vystavovatelé jak hňupi. Viz. třeba předchozí diskuse. Vysvětlení situace by pomohlo hlavně jim. Taky je mi jasné, že "korporáty" typu Eurostar nebo Panter to vidí jinak než "česká rodinná firma". Už před cca 15 lety kluci z Brna, jako protest proti upadajícím audio výstavám v ČR, dělávali Brněnské Podzimy. Výstavy prostě upadají, vytrácí se normálnost. Taky vím, že nechat čtenáře nahlédnou pod pokličku by spoustě firem zlepšilo obchody, jen se toho bojí. Třeba se ale nějaký odvážlivec najde.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od kychtax »

Já bych řekl, že normálnost se vytrácí ze společnosti celkově. Ty výstavy jsou v tom nevinně. :)

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Tony »

Tiež to tak vidím, normálnosť sa už nenosí, naprieč všetkým…

jkb4
Ďakujem za slušnú odpoveď, viacmenej s Tebou súhlasím.
Ad Brno - na tie akcie som už aj zabudol…

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

jkb4: Ahoj, nějak nevidím důvod proč neodpovědět, není to žádné tajemství. Když budu mluvit za Nadral, tak výstava měla účel takový, jaký bys asi od začínající firmy očekával, tedy dostat se mezi lidi, dostat se do povědomí. Víme, že to ani zdaleka není ten nejefektivnější možný způsob, ale zatím je to při našem nadšení a snaze zachovat smysluplné ceny (jakkoli je to relativní pojem), způsob asi jediný možný. S kolegou máme každý normálně své zaměstnání a ať to bude znít jako klišé, zatím to děláme vážně hlavně pro radost. Měli jsme nabídky od různých marketerů a já jsem přesvědčen, že investovat do nich, určitě by nás bylo už všude plno. Jenže i tahle jistota přináší velkou míru rizik, která zatím nejsme ochotni podstupovat a to prostě z toho důvodu, že už teď nás to stojí opravdu hodně času a vrhnout se do toho naplno, bez nějaké únikové cesty a stabilního příjmu, na to není vhodná doba. Navíc je nám jasné, že bez nějaké vybudované reputace, to riziko připomíná spíš gamble. Lidi jsou nedůvěřiví a já to naprosto chápu, nebyl jsem a asi ani dneska bych nebyl jiný. Někteří lidé potřebují popostrčit, přesvědčit o tom, co sami slyší, potřebují si přečíst, že tohle a tohle je pro ně výhodné atd. Ideálně přímo od nějaké prověřené autority jako je v ČR například pan Březina, ale i další redaktoři. Určitě tuhle formu propagace do budoucna plánujeme, ale je na to zkrátka ještě brzy, abychom to byli schopni ustát.

Když ti uvedu příklad, tak když jsem kdysi přecházel ze sluchátek na bedny, měl jsem tu na fóru požadavek na repro tuším do 50K a dostal jsem spoustu zajímavých tipů od zdejších uživatelů, zároveň mi však chodily i více či méně důvěryhodné nabídky soukromými zprávami. Jedna z těch, které se nakonec ukázaly důvěryhodnými, byla od jednoho českého výrobce, který dnes už slušnou reputaci má. Jenže je to kolik? Možná deset let zpět? Taky nějak začínali, což nám posloužilo jako inspirace a motivace jako hrom. Taky ale musím dodat, že jsem mu tehdy nějak univerzálně odpověděl, poděkoval, ale ani jsem si ty bedny poslechnout nejel a raději jsem dál hltal články na známých webech a hledal to svoje v textech plných křišťálových studánek, ohromujícího slamu a dynamiky Ferrari... :-) Čte se to krásně a funguje to. Dodnes to na mě funguje :-)

Jednou jsem se přeci jen odhodlal a jednu českou firmu, která žádnou propagaci v médiích neměla a jejíž poslechovku nemám daleko, jsem si poslechnout jel. Jejich repro něco přes 50K pro mě bylo obřím zklamáním. Tehdy jsem myslel, že už prostě pojedu na sluchátkách navždy. A je to firma, která má napříč fóry překvapivé oddanou komunitu. Dodnes nechápu proč, ale holt co zákazník, to individualita, nechci v tom hledat levou. Je to firma, která se na výstavě nikdy neprezentovala, s kůží na trh z mého pohledu nešla, ale holt měla zas jiný byznys plán, takže nic proti ničemu. Je úplně fuk, co si o tom myslím já.

Ještě k výstavě... Co od ní očekáváme jsem napsal, můžu s radostí dodat, že teď napodruhé měla už i pozitivní dopad na obchodní část, což jsme potřebovali hlavně pro sebevědomí a další chuť do práce. Naše první, ta předposlední, tedy ta předcovidová byla skvělá, měli jsme výborný pocit, ale zpětně nám došlo, že vlastně byla jen souhrnem mnoha chyb, které nejdou omluvit ani tím, že to děláme pro radost a na koleně :-) Když mě například ve výtahu oslovovali lidi s tím, že jdeme od Nadralu a jak nám to hrálo dobře a co jsme zač a čí jsou to bedny, tak jsem se úplně tetelil, když jsem říkal, že nejsme dealeři, ale výrobci a že bedny jsou české, aniž by mi docházelo, jak moc bylo špatně, že se na tohle všechno museli ptát. Letos už to bylo lepší, což dost dobře koreluje s tím, jak jsi psal, že druhá až čtvrtá prezentace bývá nejlepší. Přesto tam i teď těch chyb bylo dost. Ono se to špatně vysvětluje, ale vše je hektické a připravit perfektní zvuk v prostředí, ve kterém můžeš zkoušet pár hodin před výstavou, není úplná legrace. Klobouk dolů před vystavovateli, kterým se to naplno povedlo. Zase inspirace. Navíc je to hafo stěhování, docela dřina... Přesto úžasnej zážitek. Když použiju ještě jedno klišé, tak napíšu, že je fakt super pocit, když vidíš, že to lidi zaujalo, ptají se, říkají, že ti dají bod, projíždí web..., to nenahradíš. Vlastně pro nás bylo příjemné už jen to, když lidi přišli a ačkoliv byla poslechovka zrovna plná, počkali, posadili se poslouchali. Sám jsem jako návštěvník výstavy navštěvoval a vím, jak moc únavné může být chodit od pokoje k pokoji, poslouchat různě nahlas, na různých železech muziku, kterou bych si doma třeba nepustil atd. Za tohle díky všem.

Poslední věc... Ceny... Vzhledem k tomu, že se na výstavu může přihlásit každý, tak snad nic nezkazím, když nastíním. Samotný pronájem levnějších pokojů ve vrchním patře se pohybuje na ty dva dny v řádech středních desítek tisíc. Se vším všudy, tedy s nějakými propagačními materiály atd., to udělá vyšší desítky tisíc.

Doufám, že ti taková odpověď stačí ;-)
Nadral reprosoustavy

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Herrer »

Ještě dodám jednu věc. Kdysi nám člověk, kterého považujeme v oboru hifi za velkou autoritu a takového našeho osobního guru, říkal něco v tomto smyslu... Raketový start v tomhle segmentu mívá často i konce ve stylu Apolla 1. Buďte trpěliví a bavte se, dokud to jde. Je to běh na dlouho trať.
Nadral reprosoustavy

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od Miero »

Mozno by vystave pomohlo, ak by otazky v ankete motivovali vystavovatelov zlepsovat sa, napriklad vyberat expozicie s
- najlepsou reprodukciou zvuku
- najlepsou reprodukciou obrazu
- najlepsou prezentaciou vystavovatela (celkovy dojem)

Ked sa divam na vysledky sutaze napr. tohoto rocnika...

ELEKTRONIKA
1. místo - McIntosh (97 hlasů)
2. místo - Accuphase (39 hlasů)
3. místo - T+A (30 hlasů)

REPRODUKTORY
1. místo - Bowers & Wilkins (76 hlasů)
2. místo - Elfton (63 hlasů)
3. místo - XAVIAN (33 hlasů)

... tak z nich necitim ziaden tlak na zlepsenie do buducna.

jkb4
Příspěvky: 245
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od jkb4 »

Ahoj,
nedostal jsem odpověď, jakou bych si přál. Resp. jen část odpovědi, z textu jsem pochopil, že chcete prezentovat na výstavě perfektní zvuk, který má zajistit povědomí o firmě. Což je váš cíl.
Nevidím, ale žádnou odpověď na otázku, jak se na takovou výstavu připravujete? Mám na mysli měsíce předem a pak právě tu klíčovou část, která se asi skrývá za větou: „Ono se to špatně vysvětluje, ale vše je hektické a připravit perfektní zvuk v prostředí, ve kterém můžeš zkoušet pár hodin před výstavou, není úplná legrace.“
Ale jak jsem naznačil, odpovídejte spíše sobě, mně ne.
A jak to vlastně vidím? No, myslím si, že cílem by mohlo být spíše budování a udržení důvěry ve firmu. Jak to docílit ale nestojí na perfektním zvuku na výstavě. Spíše na normálním vystupování prezentujících, netvrdit bludy, ale realitu. Pokud to návštěvníky opravdu zajímá, vysvětlit, proč to teď hraje, tak jak to hraje, mluvit pomalu a v souvislostech, vyhnout se roztržitosti, trapnosti. Zmiňovat se o chybách reprodukce, určitě to nebude tam hrát nejlépe na světě, ale nevymlouvat se. 100% by prezentující měli být v místnosti vždy nejméně 2, celkově na výstavě ideálně 3 a mohli by být jasně identifikovatelní, např. firemním oblečením. Vhodný je profi tištěný, nejen katalog, ceník nebo identifikace prezentovaných výrobků, ale taky jména prezentujících a program prezentací. Ne vše narychlo vytvořené ve wordu v hotelové recepci a nalepené izolepou na dveřích. Tak, jak to je desítky let všude k vidění, je to neprofesionální a řekl bych až nevhodné.
Dále mít vše, co chci prezentovat připraveno a vyrobeno třeba měsíc předem, vše mít dobře vyzkoušené včetně prezentace slovem i nahrávkami, prostě si tu výstavu udělat 14 dnů předem nanečisto, například s přáteli na chatě. Pak vše nechat sbalit, převézt a postavit stěhovací firmou v hotelu a klíčové hodiny před výstavou, přijít odpočatí, připraveni a všechno v prostoru hotelového pokoje nastavit a doladit (natrénováno před 14 dny). Dobře se vyspat a pak dva dny přistoupit ke všem návštěvníkům stejně, tedy uvědomit si hlavně, že ten první posluchač od konkurence v páteční večer před výstavou je stejně zvědavý jako ten, co přijde 30 min. před zavíračkou v neděli, bez ohledu na jejich různorodou vizáž. Často se setkáváme na konci výstav se „štamgasty“, žoviálním chováním vystavovatelů, občas i „na tykačku“ se všemi lidmi v místnosti. Taková bezelstná, příliš uvolněná atmosféra spolehlivě pohřbívající výše uvedené ambice. V dalším týdnu, dvou, odpovědět na všechny emaily v řádu hodin, telefony a případné návštěvy řešit rychle, ale v klidu a profesionálně. Teprve po 14 dnech po dnu D výstava končí. Ještě bych chtěl dodat, že prezentace konstruktérů není dobrá, bývá velmi nereálná, takový člověk je příliš zainteresovaný a působí neadekvátním dojmem. Bavit musí prezentující nejen sebe, ale i nás návštěvníky.
Bez nákladů na výrobu reprosoustav (ve Vašem případě) bych adekvátní náklady na výstavu viděl někde kolem 120tis. Letošní ceny prostor jsem náhodou znal, proto jsem tady kroutil hlavou na tím, že s 15tkou k kapse a nemající cokoliv k prezentaci, do toho chce někdo přesto jít. Ale bez debaty souhlasím s tím, že v hifi je to běh na dlouhou trať a teď bohužel není doba na to, opřít se do audio firmy existenčně. Jsem spíše přesvědčen o tom, že klasické hifi, jak ho známe z let 1970-2010 je bohužel mrtvé. Proto máte jako vystavovatelé na letošní pražské výstavě můj obdiv.

P.S. všechno, co vnímáme k výstavám, napsat do fóra nelze, u piva se ale občas rozkecám tak, že i lidé, kteří mají na věc odlišný názor mi dávají po několika vícehodinových sezeních v hifi zapravdu. Obracet konstruktéry je pak moje doména :-) Doporučuji nastudovat rozdíl mezi realistickým a reálným pohledem.

FS
Příspěvky: 1297
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od FS »

Aniž bych zpochybňoval důležitost úrovně prezentace či přípravy na výstavu, tak považuji za důležité, aby forma nepřevládla nad obsahem. Dobrý zvuk je základ. Pokud není, tak mne asi secvičený tým usměvavých vystavovatelů nezaujme - byť by měl po ruce vysvětlení, proč to objektivně nelze na výstavě udělat.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3062
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od kychtax »

hifi není mrtvé. Spíš se rozevírají nůžky mezi highendem (nezaplatitelným, snobským?) a spotřebkou. A v tom mezi tím ubývají rozumně postavené a naceněné věci. Ti malovýrobci se snaží co nejrychleji přimknout k těm drahým nahoře. Ti co zůstanou dole a uprostřed se snaží srazit náklady, aby zase vydělali jinak. Čest vyjimkám. Nemyslím si, že by odvětví končilo, spíš se mění v tom že ubývá mid-fi a je potřeba být opatrný. Orientovat se, vědět za co člověk platí a jaké jsou alternativy. *sunglases*

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od petrL »

Možná se hifi přesunuje do vyšších věkových kategorií. Mládež má mobil se sluchátkama, střední věk má děti a na poslech nemá klid ani čas, ani dost peněz. Po 50 jsou děti odstěhované, bydlení atd. zajištěné, zbývají volné peníze a člověk se rozhlíží, co ještě v životě chce dělat. A obchodník, výrobce hifi se hlásí s high-endem, protože na prahu stáří člověk už chce dokonalý design a konečné řešení.

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od JV »

"Po 50 jsou děti odstěhované, bydlení atd. zajištěné, zbývají volné peníze a člověk se rozhlíží, co ještě v životě chce dělat."
Z toho čo spomínaš akorát bývam, ostatné akosi nesedí. :lol:

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od petrL »

Tak po 60? No ale to už je prakticky důchod. Ale i v důchodu je lepší věnovat čas hifi místo každodenním okružním jízdám s nákupním vozíkem v supermarketu.

JV
Příspěvky: 1359
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2022

Příspěvek od JV »

Po 60tke to ešte neviem posúdiť, ale pri výške dôchodkov v našej gubernii mám dosť velkú pochybnosť že si budem vedieť na dôchodku vylepšovať aparatúru. Ak ešte budem čo-to počuť, tak zrejme budem mať iné starosti ako meniť káble. Ale nosičov mám dosť, tak aspoň s tým sa nebudem musieť trápiť. A ak pôjdu ceny vinylov stále hore, tak aj na rožky bude ak to niekto kúpi. Keď niekto nezbohatol do 40tky a ani do 50tky, už to asi lepšie nebude. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host