Posluch Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zalan
Příspěvky: 62
Registrován: 07 bře 2012 21:50
Kontaktovat uživatele:

Posluch Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30

Příspěvek od Zalan »

Prídte si ich vypočuť a porovnať Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30 v ideálnych podmienkach a zistite ako hrajú skutočne. Z ktorej repro sústavy budeš mať lepší zážitok, keď si vypočuješ oblúbené pesničky?
Na Ultra High-End zostave v klimatizovanej perfektnej akustickej upravenej posluchovke do 15 augusta. Pre veľký záujem bol termín predĺžený.
Stačí sa mi ozvať, napísať kedy ti to vyhovuje.
Obrázek
http://www.zs-acoustics.com/sf_maxima_a ... onf30.html

Uživatelský avatar
Zalan
Příspěvky: 62
Registrován: 07 bře 2012 21:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Posluch Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30

Příspěvek od Zalan »

Posledná možnosť si vypočuť Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30 pretože sa blíži 15. augusta, kedy sa skončí posluchová akcia.
Poď si ich vypočuť v ideálnych podmienkach a zisti ako hrajú skutočne.
Z ktorej repro sústavy budeš mať lepší zážitok, keď si vypočuješ oblúbené pesničky?
Na Ultra High-End zostave v klimatizovanej perfektnej akustickej upravenej posluchovke do 15. augusta. Budeme hrať na reproduktorových kábloch ZS Acoustics Baritone http://www.zs-acoustics.com/zs_acoustics_baritone.html, používame Keramické izolačné platformy http://www.zs-acoustics.com/hifi_doska.html
Stačí sa mi ozvať, napísať kedy ti to vyhovuje.

blesk666
Příspěvky: 882
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Posluch Sonus Faber Maxima Amator a Dynaudio Confidence 30

Příspěvek od blesk666 »

Vyuzil som (konecne) moznost navstivit posluchovku Zalana Schustera. Moja hlavna motivacia boli velmi pozitivne referencie hlavne na kompetentne upravenu akustiku v tejto posluchovke. Preto aspon kratky report.
Zacali sme C30-kami. Prvy dojem bol lepsi ako som cakal. Prehladne, nastroje prirodzene rozmiestnene v priestore. Proti tomu co som zvyknuty trochu svetlejsie ci tensie. Po chvili som si vsak zvykol a nerusilo ma to.Plusom C30 je ze proti Sonusom mali strukturovanejsie stredne pasmo. Co je zakladny rozdiel medzi tymito dvomi reprosustavami je ze vysoke frekvencie u C30 na seba viac strhavaju porornost - nie vsak agresivitou, v tejto zostave vdaka akustike aj dobre zladenym komponentom nie je pritomna. Pri posluchu Prokofieva Romeo & Juliet SF posobili pre moje ucho o nieco prirodzenejsie
Zaroven vysoke frekvencie u SF akoby zvladali viac s prehladom az cistejsie reprodukovat. Spodne frekvencie boli u oboch ukontrolovane a aj v podstate male SF vcelku solidne zvladli aj spodne oktavy v reprodukcii orchestra. Myslim vsak ze elektronika aj akustika mala navrch nad oboma parmi sustav a tak je to asi v poriadku. Dakujeme Zalanovi za tuto moznost. Urcite by som sem este rad zavital.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host