Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Milanetti1
Příspěvky: 29
Registrován: 30 dub 2018 16:01
Kontaktovat uživatele:

Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Milanetti1 »

Dobry den,
Dal sem opět na audio kazety,jako malý sem už vinyl nezachytil a také v CR na nich nebylo nic k dostání tak sem jel na audio kazetach.
To se mi ted vrátilo pote co sem znechucen digitálními prasárný mp3 a podobnýma formaty co udelaly se zvukem nebo třeba Death metalových skupin Death,Bolt THrower,Deicide atd na remasterovanej repressech vinylu naprostý zvuk bez dynamiky ,proti 1st pressum od firem Under one Flag nebo Earache.

Ale to je off topic.... protsě sem přešel na kazety pouze Metal a CrO2 od firem Maxell,Sony,obcas Basf.

Kupuje "nové " na ebayi zabalene ve folii takže v podstatě nové .......
Nahravam na dvojhlavým JVC a vše je super kvalita... přehravaji ho bez problemu i 3 hlavy draci v me sestave JVC TD V662 a Pioneer CT-s830 s . Problem ovšem nastane kdýž se jednu se Sony metal 90 verze rok 1985 chtěl přehrat nečím jiným....TAk na dvouhlavem TD JVC je to tragedie a Pioneer 3 hlavy trochu menší tragedie a jedine JVC 3 hlavy TD v 662 je schopny znovu nahrat kvalitně takovou kazetu....
Běžně to nedělám a nechavam prvni nahrávku už napořad ,ale kazeta byla nahrána pomaleji než by pisničky měli znit ,chtel sem to nahrat znovu a prostě problem.....

je to normální ,že to prostě ty mašiny nedavaji>??? ten dvojhlavy Tape deck je double TD W 718 a nahravá na nové naprosto skvěle ,ale tohle nezvladne???
Ma nekdo prosim nejaké zkušenosti ,postřehy s timto jevem??

děkuji!!!!

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od lechos »

je to možné a u audio kazet CC celem běžný jev: jednoduše, mírně odlišné nastavení hlav obou zúčastněných strojů nebo tvrdá přítlačná kladka (pinch roller) to je první příčina co mě napadá

AlfH
Příspěvky: 73
Registrován: 31 říj 2015 14:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od AlfH »

Je to normální. Záznam na magnetofonové kazetě obvykle hraje nejlíp na přístroji, na kterém byl pořízen. Jak píše Lechos, jenom bych ještě přidal rozdílné nastavení rychlostí na jednotlivých přístrojích.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od lechos »

Proto kalibrace pásku, v jednodušším případě aspoň ruční bias fine, má pro mě vyšší
užitnou hodnotu než třetí hlava kazet decku, podobný je názor na dual capstan
kterýž někdo z principu odmítá, no těch vlivů na výslednou jakost záznamu je spousta...
(kompatibilita Dolby NR různých výrobců/značek to je námět na samostatné vlákno)

Milanetti1
Příspěvky: 29
Registrován: 30 dub 2018 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Milanetti1 »

Tam spíš šlo,že ten dvojhlavý JVC TD W 718 to skvěle nahrál opravdu skvěle na SONY METAL ES rok 1985 Byla nova první zaznam,.ale uz sio neporadil tetntýž tape deck přenahraním šlo teda o první přenahrání te kazety co nahral novýmk zaznamem... Hrozna bida zvukově ,přitom stejný Tape deck co nahral i první zaznam tam teda na zcela čistou kazetu.....
Ja umzslně nahravam na dvojhlavým TD ., protože ho pěkně přehrají i pioneer a JVC i SONY 3 hlavý draci.Naopakje pravě ten zmíněný problem to co nahraju na 3 hlavem nejede všude tak super jako to co nahraju na dvojhlavem..... ta nahrávka z dvojhlaveho TD je skvěla všude zvvukově....

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od blesk666 »

ano rozdielna kolmost hlav pri nahravani a decku pri prehravani. Svojho casu som riesil s tym ze si kupim stroj co ma tzv Play azimut (nasatvenie kolmosti prehravacej hlavy). Napr Nakamichi Drahon a ZX7. Mal som kazety nahrate na 5tich deckoch (JVC DD7, Yamaha KX760, Aiwa ADF910, Akai GX95, Sony TCK730ES) a vzajomne kompatibilne to bolo vzdy najlespie na tom co boli kazety nahrate. To co bolo s Dolby C hlavne na JVC, nebolo kompatibilne s nicim. Naopak to co bolo nahrate bez dolby na tom JVC, tak celkom slusne hralo, na Akai, Sony aj ADF910. Na kazetakoch som toto a este to ze sa mi uz zacali prekopirovavat stopy na seba u niektorych pasok, viedlo k tomu ze som sa celej tape vetvy zbavil raz a nadobro, kedze vacsinu nahravok som si uz aj tak vedel zohnat na Tidal HiFi alebo CD a digitalna vetva u mna na celej ciare zotrela tape vetvu.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od lechos »

notoricky uznávaný Technics jedna katastrofa, plechový zvuk korekce nanic, ani bias moc nepomáhá...
cizi nahrávky (Aiwa F220, 660, 910 ba i Tesla SM260...) vyzní na ňom lépe než jeho vlastní, divná věc

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od blesk666 »

Aj tie najlepsie tapedecky maju na vystupe lacne shitozne operaky. Niektre maju aspon trochu “lubivy” zvuk. Zvukovo najlepsi deck co som mal bol Sony TCK730ES. Nahravanie aj prehravanie velmi neutralne a detajlne, najlepsie bez Dolby.
Co som pocul hrat fantasticky bol Technics RS B965 upraveny Alexejom Nikitinom. Vedla toho som pocul tu istu nahravku na tovarenskom nastavenim a vycistenim Nakakamichi Dragaon alepsie to bolo s tej upravenej RSB95. Nahravky z kvalitneho gramca povodne z analogovych pasov - to mi zmysel davalo (uchovat si kvalitny analogovy zaznam v analogovej podobe)
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 21 kvě 2021 15:23, celkem upraveno 1 x.

Milanetti1
Příspěvky: 29
Registrován: 30 dub 2018 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Milanetti1 »

tak ja také přešel uplně na digital někdy v roce 1998 a pak na mp3 a chvili i mini dissc,ale mam PC plné mp3 desetitise písní ,tisice alb....a prostě mě to už nebaví, spousta hudby a nevim co pustit pořád posouvám ,žádné kouzlo to nemá nuda. Snad jedine CD AAD formatu byly opravdu zvukově suprové,pokud vim, už je tak lisujou jen v Japonsku a to je specialní edice....nekterých upsěšných alb. JInak samozřejmě nic zvukově nemá na vinyl,myslím ted opravdu analogovy vinyl,ne žadné remasterované 180g repressy hozene CD na vinyl digitalně upravené a dynamika je pryč) proto sem odpurcem jakkehokoliv Dolby B,C S mozna ta k na mluvene slovo ,ale pro hudbu je to odpad ,ktery sice potlačí šum,ale pottlačí i veškerou dynamiku.Kazety mě zacli bavit znova asi před rokem ,protože kdyz mate dobre kazety nejlepe se mi osvedčili Metalky od Maxell tak třeba sice nahrané na JVC dvojhlavém ,ale to JVC trojhlavé poto tu kazetu přehrava snad lepším zvukem než vinyl.Pan co mi u měnil motor a celkově čistil,říkal že ta moje JVC TD V 662 hraje jako Kristus:-)) a ma pravdu,Techniccs Aiwa,Sony neměli zvukově šanci,jediný kdo obstal bzl top model od Pioneer CT-s 830s ato jen proto že má funkci FLEX. bez nI by zapadl mezi ostaní pod Kristusem

Oplt
Příspěvky: 338
Registrován: 21 úno 2017 21:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Oplt »

Já tenkrát pořídil nový Technics RS-BX828, který vlastním do dnes. Od začátku mám vyřazený dual capstan, který akorát muchlal pásky. A jak je napsáno výše, veškeré nahrávky jsem pořizoval bez dolby atd.
Nehraje to vůbec špatně, jen by to chtělo sehnat nové kazety chrom nebo metal za rozumnou cenu. ;)

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od lechos »

Technics ano, leda ten top-model z nejvyšší poličky v krámu to jest RS-B965 nebo RS-B100, oba dbx...jenomže, na takové plajery za cenu ojetého auta to se nedostávalo chechtáků
jenom jednou jsem asistoval (cobyhifiporadce) při koupi JVC TD-V711 BK (Tuzex) též
pořádna mašina - cena v Dojču kolem 1000 DM - to na sklonku epochy audiokazet, jo
Naposledy upravil(a) lechos dne 21 kvě 2021 17:52, celkem upraveno 1 x.


Milanetti1
Příspěvky: 29
Registrován: 30 dub 2018 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Milanetti1 »

dobře se nakupuji na německem ebayi nove chromky nebo metalky. Nove ve folii jinak jsou samozrejmne stare z let 82-98 cca,ale zvuk maji porad dobrz, vzhnul bzch se agfe 2x byla paska jakoby uz vyschla a delce kazet 120 minut znacka Basf,ke konci piskaji kazde stranz divne hvizdaji.... Maxell 120 to nedelaji sou ok.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od lechos »

za oněch temných časů trojice značek Sony, maxell, TDK, jenom občas tolerována Fuji, většina normal (Fe) vyjímečně chromdioxid, metal nemám žádné, pro nejvyšší nároky (Floyd, Jarre, Tangerine dream...) chrom stačí, dotáhne to deck
Naposledy upravil(a) lechos dne 21 kvě 2021 18:19, celkem upraveno 1 x.

Oplt
Příspěvky: 338
Registrován: 21 úno 2017 21:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kazety chrome a metal ,přehráni nahrané kazety

Příspěvek od Oplt »

Metalky mám jen dvě a je to pecka.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host