Kvalita remasteru

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Odpovědět
fb_lukáš
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2020 19:01
Kontaktovat uživatele:

Kvalita remasteru

Příspěvek od fb_lukáš »

Dobrý večer,
už to tu bylo několikrát ale stejně se optám.
Mám zájem o pár vzácnějších alb které snad ani v ČR nebyli mimo CD nikdy uvedeny nebo jsem tu informaci prostě nevypátral.
Otázka zda volit původní vydání z let devadesátých a to je picture disc nebo remaster z roku 2012 černý. Jednou tu zaznělo že picture disc vinyly stály za prd tak se ptám. Jaká je vaše zkušenost s vinyly vydávanými v současnosti? Četl jsem tu dost kritiky ale to byly diskuze staré 5-7 let. Zeplšilo se to nebo je to stejné?

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od LUK »

Picture discy nejsou vhodný ani určený k přehrávání, jsou "na okrasu." Dělají se tak, že se při lisováníí LP přes drážky/do drážek zalisuje plastová fólie s tím obrázkem. Remastery jsou ve většině případů víc nebo míň horší než původní vydání, ale už v první polovině 90. letech se rozjížděla Loudness War. Nevím co hledáš, ale začni na discogs.com, tam seženeš prakticky cokoli.

fb_lukáš
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2020 19:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od fb_lukáš »

Jedná se o Therion Vovin a ano sháním na Discogs jako všechno. Objednávám tam pravidelně.

fb_lukáš
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2020 19:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od fb_lukáš »

A chyba, už jsem našel původní vydání i na černém vinylu.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od LUK »

Tahle album ale není jen buď na picture discu z roku 1998, nebo na LP z roku 2012, je i LP z roku 1998:
https://www.discogs.com/release/3140601-Therion-Vovin

fb_lukáš
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2020 19:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od fb_lukáš »

Pak jsou alba co měli jako původní vydání pouze picture disc. Otázka co je tedy lepší zda černý remaster nebo původní picture disc byť dle vás není vhodný k přehrávání.

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od LUK »

Picture disc rozhodně ne, jak jsem říkal, picture discy jsou vhodný jen na vystavení, na okrasu, na koukání.... nejsou vhodný ani použitelný k poslechu hudby, šumí a praskají jako ...

Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 36
Registrován: 13 říj 2008 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita remasteru

Příspěvek od Tacmud »

Já teda nevím, jak PD z roku 1998, ale PD Bohemian Rhapsody, který jsem před časem koupil ženě, rozhodně "nešumí ani nepraská jako...". A hraje dobře. Takže asi záleží na výrobě/výrobci. Šumící a praskající desky jsou i u klasik, když se to zfušuje

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host